Jun 15, 2024, 11:44:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1  (Pročitano 21337 puta)

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« poslato: Decembar 19, 2005, 07:08:21 posle podne »
Zanimaju me vasa misljenja oko odmora kod treninga... Vec sam citao neke postove gde s pocetnicima (gde sam recimo ja...) savetuje 1 dan rada pa 1 dan pauze... Iskreno ranije kada sam isao u teretanu najvise mi je prijao sistem 3 pa 1 i mislim da se nisam preterano umarao...s obzirom da mi je trening trajao po 1h do 1h 20 min...
Kad kazem da sam pocetnik to je zato sto iz pojedinih razloga nikako nisam uspevao da sastavim vise od 3 mes. teretane. Sad sam konacno dosao do nekog slobodnog vremena i planiram da se malo ozbiljnije posvetim svom telu  8)
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2005, 07:44:19 posle podne »
GLE stari..osnvni princip rasta verujem da znas.....znaci dobra klopa,dobar trening....I DOBAR ODMOR...

mislim da iz ovoga mozes sam da izvuce veliki deo odgovroa..

znaci svaki pocetnik ako tako sebe nazivas trebalo bi da radi dobre pauze zbog opravka misica tj zbog rasta...

naravno da misic ne moze da raste od vazduha e tu onda stupa hrna..ali da ne tupim zube jer verujm da to vec sve znas...msilm da bi ti sistoem treninga 2 dana treninga pa 1 dan odmora ili ako se osecas umorno onda uadis 2 dana odmora....

Van mreže max_ns

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2005, 09:53:43 pre podne »
Citat: bane83
Zanimaju me vasa misljenja oko odmora kod treninga... Vec sam citao neke postove gde s pocetnicima (gde sam recimo ja...) savetuje 1 dan rada pa 1 dan pauze... Iskreno ranije kada sam isao u teretanu najvise mi je prijao sistem 3 pa 1 i mislim da se nisam preterano umarao...s obzirom da mi je trening trajao po 1h do 1h 20 min...
Kad kazem da sam pocetnik to je zato sto iz pojedinih razloga nikako nisam uspevao da sastavim vise od 3 mes. teretane. Sad sam konacno dosao do nekog slobodnog vremena i planiram da se malo ozbiljnije posvetim svom telu  8)


Posto ti je Pedja odgovorio na tvoje pitanje, ja bi samo dodao ovo, mozda je tebi odgovarao princip 3 pa 1, medjutim da li si ti onda "izvlacio" iz svog tela maximum, e tu je caka. Shvati dobar odmor takodje kao potrebu, a ne samo trening.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2005, 12:35:55 posle podne »
Citat: bane83
Zanimaju me vasa misljenja oko odmora kod treninga... Vec sam citao neke postove gde s pocetnicima (gde sam recimo ja...) savetuje 1 dan rada pa 1 dan pauze... Iskreno ranije kada sam isao u teretanu najvise mi je prijao sistem 3 pa 1 i mislim da se nisam preterano umarao...s obzirom da mi je trening trajao po 1h do 1h 20 min...
Kad kazem da sam pocetnik to je zato sto iz pojedinih razloga nikako nisam uspevao da sastavim vise od 3 mes. teretane. Sad sam konacno dosao do nekog slobodnog vremena i planiram da se malo ozbiljnije posvetim svom telu  8)


po mom misljenju za pocetnike je najbolja podela gornji deo tela , dan odmora , donji deo tela , dan odmora itd. , mnogo je tri treninga za redom pa 1 dan pauze .

smanji trajanje treninga , pazi na pauze (ne moras striktno ali nemoj da ti jedna pauza bude 3 min. a druga 1min.) samim tim ces i skratiti trening .

radi COMPOUND vezbe koje angazuju sto vise misicnih particija (cucanj , mrtvo ...) i uvek prvo te vezbe pa onda ostale. ja ti preporucujem ABBH I posto vidim da neznas koliko i sta treba da radis .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2005, 02:39:04 posle podne »
ma moze i na taj nacin da radi,nije problem ali nikako da se opterecuje sa necim sto nece moci da ispostuje ili da shvati...znaci ono sto njemu odgovara i ono od cega ima rezultate sa kojima ce biti zadovoljan

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2005, 05:40:07 posle podne »
probaj,eksperimentisi,vidi da li rastes ili stagniras kada radis po odredjenom principu,sve zavisi od osobe do osobe.ne treba preterati i spaliti misice ali ni praviti previse pauze. ja zastupam tezu-pon.sre.pet.sub-dani za treninge,uto.cet.ned-dani odmora,to je za pocetak 4 trninga nedeljno.kad dignem na 5 puta onda ide pon.uto.cet.pet.sub- trening.sre.ned-odmor
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2008, 05:50:17 posle podne »
Eh jedno pitanje, da li mogu nekad kad mi je pauza (posto trenutno 2 dana idem, pa jedan pauza) da odradim sklekove bar 7-8 serija, po 20-25,  ili je i to dovoljno velik fizicki napor koji bi ometao odmaranje koje bi verovatno  trebalo da traje taj ceo dan? (sorry za ova verovatno glupa pitanja, al' nisam mogao da nadjem nigde nesto na tu temu)
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2008, 06:15:43 posle podne »
Eh jedno pitanje, da li mogu nekad kad mi je pauza (posto trenutno 2 dana idem, pa jedan pauza) da odradim sklekove bar 7-8 serija, po 20-25,  ili je i to dovoljno velik fizicki napor koji bi ometao odmaranje koje bi verovatno  trebalo da traje taj ceo dan? (sorry za ova verovatno glupa pitanja, al' nisam mogao da nadjem nigde nesto na tu temu)

Dan odmora je dan odmora....Ako ti je cilj "bilderski" misic

Ceste treninge sa vrlo malo odmora koriste oni kojima obim i masa nije bitna, vec jure nesto drugo....spec.jedinice i sl

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #8 poslato: Jun 15, 2008, 06:25:58 posle podne »
Ok, drzacu se toga onda, hvala na informaciji, kapirao sam da je odmor bitan koliko i ishrana i trening, samo me je zanimalo da li ne bas velika kolicina sklekova moze da ga poremeti, jos jednom, hvala na odgovoru, kao i obicno od tebe uvek stignu brzi i precizni :)
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #9 poslato: Jun 15, 2008, 06:29:00 posle podne »
Ok, drzacu se toga onda, hvala na informaciji, kapirao sam da je odmor bitan koliko i ishrana i trening

Ima jedna odlicna recenica "Misici rastu tek kad izadjes iz teretane"

Van mreže vladalabrada

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2008, 02:04:16 pre podne »
Ajd da i ja dodam nesto u vezi ovoga.Da bi trenirani misic mogao da nadogradi svoju funkciju u smislu hipertrofije ( povecanja precnika misicnih vlakana sto zbirno dovodi do povecanja volumena misica ) i motoricke efikasnosti ( tu pre svega mislim na snagu ), neophodnoi je da dodje do tkz. faze SUPERKOMPENZACIJE, tj, onog momenta kada misic u toku odmora obnovi pozitivna mikrotraumatska ostecenja nastala na predhodnom treningu bilo da se radi o direktno treniranom misicu ili sinergiji i funkciji stabilizatora prilikom vezbanja drugih misicnih partija i nakon toga prevazidje inicijalno stanje predhodnog treninga. Da bi do Superkompenzacije doslo neophodan je odmor. Ovo je jedan od razloga zasto netreba izlagati misic aktivnostima cak i nizeg intenziteta i remetiti fizioloske procese koji su usmereni u pravcu odmora,regeneracije i superkompenzacije doticnog misica ukoliko je cilj misicna masa i snaga.

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2008, 03:21:17 posle podne »
Lepo receno :)
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže kicafaca

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #12 poslato: Jul 28, 2008, 01:57:28 pre podne »
matori, ti ne mozes da treniras dan pa odmor... jer ti ne mozes da umoris telo na pravi nacin da bi ti sutra odmor lepo legao, jer ti misici nisu naviknuti na rast. to moze neko ko dugo trenira i onda on kada ode u teretanu i uradi trening, njegovi misici su navikli na takvu vrstu stimulacije i on ce sutr unetu hranu kada se odmara iskoristiti za rast, ti neces.. tvoji misici treba da se stimulisu jos dugo vremena da bi imao isti efekat..
po meni ti je najbolje da treniras 2 pa pauza, ito:
1. dan: NOGE; cucanj (3 serije zagrevanja, 4 radne serije), presa (2 zagr, 2 radne), hek (1 zagr, 1 radna), zadnja loza  I KUCI NA ZDERANCIJU KO MAJMUNCINA!!!
2. dan: Ramena i triceps; potisak iznad glave (ja bih ti preporucio sa sipkom jedan trening ispred sledeci iza glave, i to: 2 serije zagrev, 3 radne), letenje za srednju glavu (3 serije sa povecavanjem i naravno ne mehanicki nego se trudis da pogodis misic), letenje za prednju glavu (-ll-), trapezi (sa sipkom najbolje iza tela i to 4 serije sa povecavanjem)    Zatim triceps: jednorucni iznad glave (3 serije), kanap sa ravnom sipkom (3-4 serije), uski bech ili potisak sa krivom sipkom (mada meni najvise natekne triceps od one vezbe kad stavis noge na klupu ispred sebe i onda propadas, jbg ne znam kako da objasnim...)   ZATIM TRK KUCI NA ZDERANJE!!!
3.PAUZA
4. dan: ledja;  MRTVO DIZANJE (2-3 serije zagrevanja, 3-4 radne serije), zgibovi (4 serije), veslanje u pretklonu (2 zagrevanja, 2 radne), i npr lat (3 serije)   i kuci na zderanje
5 dan: grudi i biceps:  bench ravni (2 zagrevanje, 3-4 radne), kosi (2 zagr, 2-3 radne), propadanja (3 serije), razvlacenje ili pek deck ( 2 serije)    biceps: skotova sa ravnom(4 serije), stojeci hamer pregib sa bucicama (ne uvrces tegove nego ih samo dizes pored sebe, 3 serije), stojeci kriva sipka sa obrnutim hvatom (hvatas je prema dole, 3 serije)
6. pauza
7 dan ili ponovo seve ili pauza jos jedan dan
matori dok pravis pauzu iskoristi to da picis trbusnjake kuci i da zderes ko majmun
srecno, i drago mi je ako sam ti pomopgao...

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2008, 01:54:53 posle podne »
meni ne bi odgovaralo ovo jedan dan ledja pa sledeci grudi biceps. Kako uspes biceps dobro da uradis ako ga prvo indirektno pogodis, pa odmah sledeci dan direktno.
a ova preporuka "pici kuci da zderes ko majmun" ti je tek vrhunska! :D ;D ::)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Dani pauze i principi treninga...3 pa 1, 2 pa 1 ili 1 pa 1
« Odgovor #14 poslato: Jul 29, 2008, 02:49:25 posle podne »
mozda pre ide jedan dan grudi pa onda tek sl. ledja i biceps
You will just be more stronger, faster and harder than before.