Maj 09, 2024, 04:19:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom?  (Pročitano 7053 puta)

laracroft

  • Gost
Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom?
« poslato: April 04, 2006, 03:53:14 posle podne »
Kakav vam je bio 1trening?secate li se imena teretane?

ja se secam prvih koraka u plesnoj sali..... :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2006, 03:55:40 posle podne »
ufff...na tavanu jedne zgrade.....to je trebalo videti...tegovi od betona.kosi bench na obicnoj dasci podbocen sa pivsok gajbom.....ufff..lepa vremena..

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2006, 05:58:00 posle podne »
Citat: pedjos
ufff...na tavanu jedne zgrade.....to je trebalo videti...tegovi od betona.kosi bench na obicnoj dasci podbocen sa pivsok gajbom.....ufff..lepa vremena..


A posle treninga sabijete to pivo iz gajbe umesto wheya , a?
  :lol:  :lol:  :lol:

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2006, 06:02:16 posle podne »
Citat: pedjos
ufff...na tavanu jedne zgrade.....to je trebalo videti...tegovi od betona.kosi bench na obicnoj dasci podbocen sa pivsok gajbom.....ufff..lepa vremena..


Hahahaha, mora da je preko ljeta bilo lijepo, Pedjos, ha.

Meni kao da je bilo to juce. Ja i moja dva prijatelja prijatelja, jedan od njih Thor sada clan naseg foruma, imali smo vise nego dobre uslove 1986 godine sto se tice sprava. Imali smo takoreci sve klupe i sprave i prave tegove(uuuh da mi se malo vratiti u te dane, stvarno mi nedostaju).
Ljudi, pod kakvim sam ja upalama bio u pocetnickim danima, to se ne bi dalo opisati rijecima. Kada sam radio noge ja nisam mogao normalno hodati sedam dana, najteze mi je bilo izaci u grad, jednom sam isao u disko, jedva sam se popeo uz stepenice, morao sam rukama da podignem nogu po nogu da bi se popeo. :lol:

laracroft

  • Gost
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2006, 06:41:27 posle podne »
koliko je sad i ranije b.b razlicit?mislite d aje ta modernnizacija dobra ili losa ,sigurno ni suplementata nije tad bilo toliko

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2006, 08:30:05 posle podne »
Citat: gaudi
Citat: pedjos
ufff...na tavanu jedne zgrade.....to je trebalo videti...tegovi od betona.kosi bench na obicnoj dasci podbocen sa pivsok gajbom.....ufff..lepa vremena..


A posle treninga sabijete to pivo iz gajbe umesto wheya , a?
  :lol:  :lol:  :lol:
...HAHAHHAHAH..MA JOK COVECE..STA SAM JA TADA IMAO..13-14 GODINA......

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2006, 08:32:07 posle podne »
Citat: Manimal
Citat: pedjos
ufff...na tavanu jedne zgrade.....to je trebalo videti...tegovi od betona.kosi bench na obicnoj dasci podbocen sa pivsok gajbom.....ufff..lepa vremena..


Hahahaha, mora da je preko ljeta bilo lijepo, Pedjos, ha.

Meni kao da je bilo to juce. Ja i moja dva prijatelja prijatelja, jedan od njih Thor sada clan naseg foruma, imali smo vise nego dobre uslove 1986 godine sto se tice sprava. Imali smo takoreci sve klupe i sprave i prave tegove(uuuh da mi se malo vratiti u te dane, stvarno mi nedostaju).
Ljudi, pod kakvim sam ja upalama bio u pocetnickim danima, to se ne bi dalo opisati rijecima. Kada sam radio noge ja nisam mogao normalno hodati sedam dana, najteze mi je bilo izaci u grad, jednom sam isao u disko, jedva sam se popeo uz stepenice, morao sam rukama da podignem nogu po nogu da bi se popeo. :lol:
.......jbg..pa da..secam se leti preko 40 stepeni...da se ubijes....a zimi..dodjem iz skole oko 19.30 i odmah na tavan...i sto je najzanimljvije..nismo imali svetlo...vezbali smo pod svecam na -15....--20..pa nzas i sam kakve su tih godina bile zime u lici..

iskreno..voleo bih vise nego ista da mogu da vratim sada samo jedan taj momenat kada sam tako vezbao...veruj mi...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2006, 11:27:33 posle podne »
Znam prijatelju, meni ta vremena strasno nedostaju. :cry:

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2006, 11:35:30 posle podne »
Citat: laracroft
koliko je sad i ranije b.b razlicit?mislite d aje ta modernnizacija dobra ili losa ,sigurno ni suplementata nije tad bilo toliko


Sada puno ima modernizovanih masina, ali u globalu trening se nije promijenio. Ako hoces da izgradis misicnu masu onda se moras drzati osnovnih vjezbi kao sto su bench presses, squats i dead lift.
Sto se tice supplemenata o tome nema price, to je sada veliki biznis i nema sta nema na marketu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #9 poslato: April 05, 2006, 06:06:16 pre podne »
Citat: laracroft
koliko je sad i ranije b.b razlicit?mislite d aje ta modernnizacija dobra ili losa ,sigurno ni suplementata nije tad bilo toliko
.pitaj markonija :twisted:

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #10 poslato: April 05, 2006, 08:35:45 pre podne »
Izgleda da je ovo tema za starije :). Prvi dan je bio u oktobru 1992., mala teretana u sklopu bazena na Banjici(ne ona velika u staklu nego mala od vaterpolo kluba Partizan). Prvi trening najvise pamtim po tome kada sam posle odvaljivanja na bencu sa 30kg pokusao da uradim propadanje i bukvalno propao na zemlju.
Ako ne racunam prvih 6meseci kada sam ucio sta i kako raditi, moje vezbanje tada i sada se malo razlikuje. Razlika je jedino sto sada nemam vremena pa mi trening traje 35min ali ja i dalje vezbam po staroj skoli, neki split trening koji se menja u zavisnosti od vremena na treningu i koliku puta vezbam nedeljno i pri tom najvazniji princip je moj osecaj ili kako bi Weider rekao Instinctive Training. Ne moze 5 skracenica, 2 digitrona i 3 trenera pored mene nikad bolje od mene da znaju koji je moj maksimum tog dana na odredjenoj vezbi, uvek sam tako vezbao i gotovo sam siguran da to necu ni promeniti, meni je sustina uvek vezbati do kraja a to niko drugi ne moze da ti izracuna bolje nego sto mozes da osetis. Isto tako i dalje preferiram tegove u odnosu na sprave, tako da ni tu nema neke velike promene. Sto se tice suplementacije tada toga skoro da uopste nije bilo, ja se secam samo nekih Crunch ili Crush 96 proteina, mislim da je bilo nesto kao pravi ih neka firma iz Knjazevca po licenci Weider, i to sam ih kupovao u Robnoj kuci Beograd.
Tada nije bilo suplemenata ali je bilo vremena za trening i to je bila najvaznija stvar i dosta toga je bilo podredjeno treningu, dzabe mi sad izolat, glutamin, kreatin, Expand, ZMA kada je trening podredjen svemu drugome i nemam vremena.
Malo sam oduzio :), na kraju bih rekao da imam potpuno ista osecanja kao i ostali koji su se oglasili, jako mi nedostaju ta vremena, ne znam sta bih dao da me neko vrati bar na jedan taj trening :).

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #11 poslato: April 05, 2006, 10:42:16 pre podne »
Ajoooj, prvi trening ;)mislim da je to bilo 1993. godine, mozda 1994, nisam sigurna. Klasicna prica svih pocetnika (bar zena): svaki trening sam radila kompletno telo, neke vezbe cak 5-6 serija. Nije bilo zezanja ;) U toj teretani bili su odvojeni muski i zenski termini, no vrlo brzo su me zene pocele nervirati hahahhaha. Zbog svog prenemaganja, kreveljenja, nerada, caskanje od 10 minuta izmedju 2 serije (!!), pa sam pitala trenera mogu li preci kod muskih. Kad sam se prvi put pojavila u muskom terminu, momci su izgleda ocekivali da cu u salu da udjem u nekom minijaturnom, tesnom trikou, polugola (heheheh) jer sam "naravno" dosla da uhvatim momka/muza. No kad sam se pojavila u trenerci dosta velikog broja, staroj i izlizanoj, nije im bilo jasno. A jos kad su videli da sa nikim nisam pricala, nego od sprave do sprave picim hhahhaahha, tek tad su bili u cudu. Definitivno su sokirali kad su jedne prilike videli da sam za listove dizala vise kila nego decko sa kojim se tad izmenjivala na spravi. Nakon toga, drzali su me ko malo vode na dlanu :)
Eto, i ja se sad raspricala ;)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #12 poslato: April 05, 2006, 01:16:52 posle podne »
To necu zaboraviti dok sam ziv.Krenuo sam sa ortakom krajem 2003 u teretanu,Integral (hotel Jugoslavija),i prvi put kada sam usao samo sam gledao one najjace i najsnaznije kako rade (kao,vauuuuuu)...I tako sam isao od sprave do sprave i radio bez ikakvog plana i programa sve dok me glava ne zaboli  :roll:  Bench sam radio samo sa praznom sipkom a bio sam ubedjen da sam najjaci u svojoj kategoriji!!! :lol:
Dobro,za sve postoji vreme-nikad se ne zna. :wink:
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2006, 10:59:41 pre podne »
Ja prvi put kad sam krenuo da otvorim vrata od teretane zakucam se u Igora Milanovica... Taj tren nikada necu zaboraviti... Iskvarcovao se, bio je crn i licio na gorilu, a nosio je Fiorentinin dres... Secam se da je promrmljao " Jebem ti trening, otiso sam na pecanje"

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Da li se secate prvog dana kada ste krenuli sa teretanom
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2006, 09:54:08 posle podne »
ortak i ja otisli jedan dan i nismo smeli da udjemo u gym......dosli sutradan i uclanili se....he he bese to sa nekih 17 god. a deset je proslo od ttada....inace teretana neka kod DIF-a u kosutnjaku, ne znam ime ali mislim da postoji i danas...