Maj 19, 2024, 01:13:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV  (Pročitano 263349 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #135 poslato: Mart 31, 2010, 09:30:40 pre podne »
pa ne znam,to si upravu naravno,nego ono,vidim imaju neka takmicenja uzgibovima sklekovima pa ih sigurno moraju trenirati + imaju dobru genetiku + sredjenu ishranu....
Beat the genetics!

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #136 poslato: Mart 31, 2010, 11:51:36 pre podne »
pa ne znam,to si upravu naravno,nego ono,vidim imaju neka takmicenja uzgibovima sklekovima pa ih sigurno moraju trenirati + imaju dobru genetiku + sredjenu ishranu....

sine te crnce sto vidis na yutubu hanibal itd ....
koliko samo oni kura imaju iza sebe ne bi verovao a najveca ja zabluda je ....
 jel masa ljudi nema pojma sta je hemija pa onda vide da rade propadanja zgibove i krecu sa onim pricama
oni to mogu jel su crnci, rade to ceo zivot samo sklekove itd......HEMIJA brate HEMIJA!!!!

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #137 poslato: Mart 31, 2010, 11:54:10 pre podne »
ma nisam ja taj retard,da se palim na reklame i te fore kao sto su hanibal,tacno je da sam video njih,i kake to ima veze crnci ceo zivot rade zgibove sklekove,pa ja treniram od kad znam za sebe,nije to,nego crnci stvarno imaju drugaciju muskulaturu,tacnije drugaciji im je nesto raspored krvnih zrnaca ili tako nesto,a i imaju 2 misica vise u nogama,bar sam ja tako cuo..
Beat the genetics!

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #138 poslato: Mart 31, 2010, 11:59:26 pre podne »
ma nisam ja taj retard,da se palim na reklame i te fore kao sto su hanibal,tacno je da sam video njih,i kake to ima veze crnci ceo zivot rade zgibove sklekove,pa ja treniram od kad znam za sebe,nije to,nego crnci stvarno imaju drugaciju muskulaturu,tacnije drugaciji im je nesto raspored krvnih zrnaca ili tako nesto,a i imaju 2 misica vise u nogama,bar sam ja tako cuo..

kazem ti hemija..AAS

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #139 poslato: April 18, 2010, 05:49:02 posle podne »
Procitao sam sve ovo, ali posto sma ipak pocetnik, (trenirao sam bez veze nekih 1god) treba mi Vas savet.
naime u teretanu gde treniram nema nikakve masine, samo tegove, bucice, par lat masina, nekoliko bench klupa.

Zbog obaveze nikako ne mogu da idem svaki dan u teretanu, takod a sam iskombinovao da idem pon,sre,pet i subotom.
Zelim da radim ovo sto je Pedja napisao na prvu stranu ali neznam kako...Ovako sma mislio:

Ponedeljak-noge
Sreda-grudi
-Petak-ledja
-Subota: ruka+ramena

Izabertite 4 razlcite vezbe sa istu misicnu grupu ili mogu da budu I misici antagonisti..!!!


Posto sam trenirao bezveze nisam obratio paznju sta i kako, sta to znachi ANTAGONISTI?
ako je mguce da napravimo dobar trtening za mene, ja hocu da vam poslusam..dosta mi je vise da treniram ovako(nikako)...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #140 poslato: April 18, 2010, 08:09:02 posle podne »
Antagonisti su suprotne partije misica, npr antagonisti su grudi i ledja...u recimo german volume trainig se rade antagonisticke partije...

Po meni je najbolje da radis jedan misic - jedan dan, tako najbolje posvetis paznju svakom misicu, a mislim da ce se i ostali slozii sa time...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #141 poslato: April 18, 2010, 09:32:51 posle podne »

-Subota: ruka+ramena.
Mislim da je ovo tesko izvodljvo (posle bic i tric jos raditi i ramena :) )

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #142 poslato: April 18, 2010, 09:34:59 posle podne »
Mozda 4x sedmicno
grudi prednje srednje rame
noge
odmor
ledja zadnje rame trapez
odmor
ruke
odmor
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #143 poslato: April 18, 2010, 10:12:33 posle podne »
Mozda 4x sedmicno
grudi prednje srednje rame
noge
odmor
ledja zadnje rame trapez
odmor
ruke
odmor

Ja mislim da je bolje da radi grudi, srednje i zadnje zato sto prednje rame dosta ucestvuje kad radis grudi, a ledja i prednje rame iz istog razloga... ;)
Ne zamerite mi ako nisam u pravu... :D

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #144 poslato: April 18, 2010, 10:31:16 posle podne »
Mozda 4x sedmicno
grudi prednje srednje rame
noge
odmor
ledja zadnje rame trapez
odmor
ruke
odmor

Ja mislim da je bolje da radi grudi, srednje i zadnje zato sto prednje rame dosta ucestvuje kad radis grudi, a ledja i prednje rame iz istog razloga... ;)
Ne zamerite mi ako nisam u pravu... :D
Pa zato ti i kazem,dok radis grudi ucestvuje i prednje rame,zato ga je samo dovoljno sa jednom vezbom u 3-4 serije uraditi,a tako isto i ledja dok treniras radi i zadnje rame i onda ga samo malo dotaknes sa jednom vezbom kroz 3-4 serije i dovoljno,posto si ogranicen sa treningom?!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #145 poslato: April 18, 2010, 11:38:41 posle podne »
znachi onda ovako:

1)grudi.zadmje+srednje rame
2)noge
3)ledja,prednje rame
4)biceps,triceps

Za
1)kosi bench,ravni bench, razvlacenje na jednom i drugom. eventualno cable cross ili kontra kosi bench? od svake vezbe 4serije, 10-12x
  -za zadnje+srednje rame?

2)obicno sam radio cucanj i iskorake, bilo bi dobro da naucim kako se radi taj prednji cucanj...nazalost nemamo nijednu masinu za noge...

3)na lat masinu ispred/iza vrata, veslanje, veslanje sa bucicama, eventualno zgibove i deadlifting?

4)ravna sipka, ez sipka, stojeci sa bucicama, sedeci na kosoj klupi...?

citao sam negde da nema pravila sto se rice br ponavljanja i serija, i da uvek treba blago povecati tezinu, takodje da posel 2-3nedelje menjati vezbe...

Sta savetujete?

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #146 poslato: April 19, 2010, 12:25:43 pre podne »
znachi onda ovako:

1)grudi.zadmje+srednje rame
2)noge
3)ledja,prednje rame
4)biceps,triceps

Za
1)kosi bench,ravni bench, razvlacenje na jednom i drugom. eventualno cable cross ili kontra kosi bench? od svake vezbe 4serije, 10-12x
  -za zadnje+srednje rame?

2)obicno sam radio cucanj i iskorake, bilo bi dobro da naucim kako se radi taj prednji cucanj...nazalost nemamo nijednu masinu za noge...

3)na lat masinu ispred/iza vrata, veslanje, veslanje sa bucicama, eventualno zgibove i deadlifting?

4)ravna sipka, ez sipka, stojeci sa bucicama, sedeci na kosoj klupi...?

citao sam negde da nema pravila sto se rice br ponavljanja i serija, i da uvek treba blago povecati tezinu, takodje da posel 2-3nedelje menjati vezbe...

Sta savetujete?

Pa ja bi se pre odluci za onu moju varijantu,ali eto kako ti odgovara!
Grudi: ubaci propadanja,kontra kosi bench(potisak ili razlvacenja na kontra kosom) , ubaci razvlacenja na crossu,npr jedan trening kosi bench,ravni bench,propadanja razvlacenje na crossu,sledeci sve isto samo ubacis potiske na bucicama,onda kombinujes bucice i sipke, nekad ubacis pullover ,pazis na tempo,forum,kontrakciju misica!
Zadnje rame -letenje u pretklonu,sedeci letenje u pretklonu,!
Srednje rame odrucenje ,odrucenje sedeci,odrucenje na kablovima
Na ova dva clipa Milos Sarcev je fenomenalno objasnio trening ramena i verujem da ce ti to biti od velike pomoci
http://thefitshow.tv/remastered/season1/episode9.html
http://thefitshow.tv/remastered/season1/episode9_2.html

Za noge,pa prednji cucanj nije to nista tesko samo trebas da naucis da drzis sipku napred i to je to,pa masina ti skor i ne treba jbg bilo bi dobro da ima sut,zadnja loza,press, itd,ali mozes npr cucanj,iskorak (dosta pogodi zadnju lozu),mrtvo sa ispravljaenim nogama (zadnja loza) i dizanje na prste listovi!

Ledja radi i zgibove nemoj ih izgebavati!

Trening bicepsa kreci uvak sa izolacionom vezbom (kontrakcioni pregib,ili jednorucno na skot klupi) ,i jos ravna siroko,ez usko kombinuj vezbe!
Triceps propadanja,uski bench,ez sa cela,kick backs , itditd,!
Pa ima pravila npr grudi ledja,noge velike misicne partije u 3-4 vezbe 3-4 serije
Male grupe ramena,biceps,triceps 2-3 vezbe 3-4 serije ,ponavljanja 8-12,mozes npr za listove preko 20,uglavnom vidis sta ti odgovaraA///!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #147 poslato: April 19, 2010, 11:57:40 pre podne »
Jedva cekam danasnji trenig, uskoro cu javiti kakos am prosao. :-*

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #148 poslato: April 19, 2010, 07:19:15 posle podne »
posto si pocetnik bolje radi klasicni trening a ne ovo sto je pedja napisao to je za malo iskusnije

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #149 poslato: April 19, 2010, 08:17:47 posle podne »
posto si pocetnik bolje radi klasicni trening a ne ovo sto je pedja napisao to je za malo iskusnije


evo sad sam stigao kuci...
majke mi :D

Sve je isao dobro, mada, moram povecati tezinu na ravnom benchu. Ali svaku seriju sam morao da uradim drugacije, teretana je bila puna pa sam morao menjati redosled vezbe...
Na kraju bio sam vec umoran, tj kada sam stigao da odradim rame..jooj...ali bilo je super...zaista sam potrudio da sve odradim lepo i pravilno, a bogami ponekad nisam mogao da uradim ni 4 ponavljanje xD
Tako sam ja trebao od pocetka da treniram a ne bezveze...dobro, moram jos puno da naucim, ali nikada nije kasno.