Maj 03, 2024, 08:53:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1122644 puta)

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1500 poslato: April 13, 2011, 11:56:27 posle podne »
zahvaljujem filipe! znaci po tebi je cak i bolje posle tegova nego ujutru??
neznam koje filip zastupa misljenje ali mislim da je on negde rekao da u principu nije nikada ni radio ozbljno cardio trening (naci cu negde taj post ako bude trebalo)
pa iz tog razloga
NEMOZE nikako da bude bolje raditi cardio program u svrhu skidanja masnoca ili smanjivanja telesnog bf POSLE TRENINGA nego UJUTRO kada je NIVO insulina najnizi a nivo PRORODNOG HORMONA najvisi

nema ni govora o trosnjeu bilo kakvaih laktata,fostfata i ostalih dza bu termina u to vreme jer tada telo i pri veoma kratim cardio sesijima jedini izvor energije PREPOZNAJE U MASTIMA a povisen nivo GH pojacano utice na celo pricu.da ne ulazim u zbrku oko toga u kojoj fazi se ujutro nalaze nase zlezde kao sto je tiroida i u kojoj meri je lucenje tog hormona najkvalitetnije u to doba dana.

Posle treninga se naravno moze raditi cardio u koliko se nema vremena za ovu prvi opciju i naravno da ukolio ej to slucaj cardio onda treba raditi tako ali to NIKAKO ne znaci da je cardio posle treninga bolja opcija nego cardio ujutro.

jbg Pedja ali nije svaki covek ni priblizno isti,neko ko je utreniran hoce jako brzo trositi masti tokom tog kardia ali sve jako zavisi od predjasnjeg iskustva.Kao cinejnica da neko ko vraca misice,brze ce ih vratiti od nekog ko ih nije ni imao,ili brzi dolazak u formu kad si vec jednom bio u formi itd,isto zavisi i od neergetske potrosnje.Npr normlaan covek bi tokom sprinta na 100m vec zasao u trosenje glikogena,do lupam usain Bolt cak i na 200m trosi samo ATP,utreniranost jako bitna. 
Ja sam i rekao da su najbolji termini posle sna na prazan stomak i posle treninga. Nisam nikad licno radio istina,ali gledajuci po ovima koje treniram,HIIT od 20ak minuta posle treninga sa tegovima jako dobro dodje :)
Opet,svako ima svoje ;)
Ne znam koga treniras i sa kojim ciljem i kako, ali da bi neko odradio HIIT posle treninga sa tegovima mora da bude jako, jako dobro spreman. Pa makar i u trajanju od samo 20 min. To sto ljudi svaki vid intervalnog treninga zovu HIIT, to je vec druga prica

Van mreže Arwen Eden

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1501 poslato: April 16, 2011, 09:41:15 posle podne »
Pozdrav svima. Procitala sam sve stranice i mislim da sam naucila mnogo o Keto dijeti i volela bih da je probam. Da li bi mogao Pedja ili neko ko zna da mi napravi dijetu. Ja sam 24 godine Visoka 178 cm i trenutno sam se ugojila ne 70 kg. Imam 22% fat i zelela bih da spustim na 10-12% . Najvise se ugojim na butinama i guzi tako da me to izludjuje. Treniram dosta idem u teretanu 3-4 dana u nedelji i 2 puta nedeljno bodyrock po 15 minuta i cetvrtak vece idem na zumbu. Eto to je sve htela bih sredim ishranu pokusavala sam neke dijete koje su mi pravili nestrucni i nisam zadovoljna. Zaista bih bila zahvalna na pomoci. Pozdrav

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1502 poslato: April 16, 2011, 10:16:42 posle podne »
Pozdrav svima. Procitala sam sve stranice i mislim da sam naucila mnogo o Keto dijeti i volela bih da je probam. Da li bi mogao Pedja ili neko ko zna da mi napravi dijetu. Ja sam 24 godine Visoka 178 cm i trenutno sam se ugojila ne 70 kg. Imam 22% fat i zelela bih da spustim na 10-12% . Najvise se ugojim na butinama i guzi tako da me to izludjuje. Treniram dosta idem u teretanu 3-4 dana u nedelji i 2 puta nedeljno bodyrock po 15 minuta i cetvrtak vece idem na zumbu. Eto to je sve htela bih sredim ishranu pokusavala sam neke dijete koje su mi pravili nestrucni i nisam zadovoljna. Zaista bih bila zahvalna na pomoci. Pozdrav
Pozdrav i dobrodosla :)
Tesko da ce ti neko napisati ishranu tek tako. Sastavi sama svoj jelovnik, postavi ga ovde pa ako ima gresaka bice ispravljeno.
S' obzirom da si procitala svih 100 strana o dijeti i mnogo naucila ja verujem da ti to nece biti problem ;)

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1503 poslato: April 16, 2011, 11:04:02 posle podne »
Takodje, ketogena dijeta nije nesto sa cime treba poceti, valjda si ti naucila iz 100 procitanih strana. Kreni sa rotacijama nekim, pa kad dodjes do zastoja onda radi keto za zadnjih par procenata bf. Inace 10% bf za devojku je bas, bas nisko

Van mreže Hades

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1504 poslato: April 17, 2011, 02:20:53 pre podne »
Ja sam radiio ketogenu dijetu dva puta prosle godine jednom pred ljeto,ako ti je privi put ja to ne bi radio.Kreni rotaciju uh npr.150-100-50-0-100-0-50,radi je najmanje 6 nedelja a poslije kada se priviknes radi ketogenu dijetu.Vjerovatno znas i sama da na ketogenoj dijeti nema unosa uh osim poslije treninga max10-15gr nekog secera u obroku sa wheyom.podjeli obroke najmanje 5 dnevno jedi mesa sa povrcem koje mozes jest koliko hoces,masti su ti obavezne jer zamenjuju uh a riblje ulje je najbolje i maslinovo,uvece  jedi nemasnog sira i to je to.Ja ne bi radia ketogenu dijetu ako nijesi debela(izvini) bolje neku dijetu sa malo uh jer se lakse podnosi za organizam a daje lijepe rezultate naprimjer sa najvise 50gr uh dnevno,ubaci trcanje obavezno i ne sjekiraj se ici ce to dolje brzo:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1505 poslato: April 18, 2011, 05:36:15 pre podne »
Citat
jbg Pedja ali nije svaki covek ni priblizno isti,neko ko je utreniran hoce jako brzo trositi masti tokom tog kardia ali sve jako zavisi od predjasnjeg iskustva.Kao cinejnica da neko ko vraca misice,brze ce ih vratiti od nekog ko ih nije ni imao,ili brzi dolazak u formu kad si vec jednom bio u formi itd,isto zavisi i od neergetske potrosnje.Npr normlaan covek bi tokom sprinta na 100m vec zasao u trosenje glikogena,do lupam usain Bolt cak i na 200m trosi samo ATP,utreniranost jako bitna.
Ja sam i rekao da su najbolji termini posle sna na prazan stomak i posle treninga. Nisam nikad licno radio istina,ali gledajuci po ovima koje treniram,HIIT od 20ak minuta posle treninga sa tegovima jako dobro dodje Smeško
Opet,svako ima svoje Namigivanje

slazem se ja ali kao sto yumba rece
a i ukoliko se trening odradi kako treba sa visokm inteizitotom cardio trening posle trneinga sa tegovima moze da bude samo kontrkaporuktivan i to tvrdim 11111% tj moze samo da te porzedere ;) ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1506 poslato: April 18, 2011, 08:58:42 pre podne »
zahvaljujem filipe! znaci po tebi je cak i bolje posle tegova nego ujutru??
neznam koje filip zastupa misljenje ali mislim da je on negde rekao da u principu nije nikada ni radio ozbljno cardio trening (naci cu negde taj post ako bude trebalo)
pa iz tog razloga
NEMOZE nikako da bude bolje raditi cardio program u svrhu skidanja masnoca ili smanjivanja telesnog bf POSLE TRENINGA nego UJUTRO kada je NIVO insulina najnizi a nivo PRORODNOG HORMONA najvisi

nema ni govora o trosnjeu bilo kakvaih laktata,fostfata i ostalih dza bu termina u to vreme jer tada telo i pri veoma kratim cardio sesijima jedini izvor energije PREPOZNAJE U MASTIMA a povisen nivo GH pojacano utice na celo pricu.da ne ulazim u zbrku oko toga u kojoj fazi se ujutro nalaze nase zlezde kao sto je tiroida i u kojoj meri je lucenje tog hormona najkvalitetnije u to doba dana.

Posle treninga se naravno moze raditi cardio u koliko se nema vremena za ovu prvi opciju i naravno da ukolio ej to slucaj cardio onda treba raditi tako ali to NIKAKO ne znaci da je cardio posle treninga bolja opcija nego cardio ujutro.

jbg Pedja ali nije svaki covek ni priblizno isti,neko ko je utreniran hoce jako brzo trositi masti tokom tog kardia ali sve jako zavisi od predjasnjeg iskustva.Kao cinejnica da neko ko vraca misice,brze ce ih vratiti od nekog ko ih nije ni imao,ili brzi dolazak u formu kad si vec jednom bio u formi itd,isto zavisi i od neergetske potrosnje.Npr normlaan covek bi tokom sprinta na 100m vec zasao u trosenje glikogena,do lupam usain Bolt cak i na 200m trosi samo ATP,utreniranost jako bitna. 
Ja sam i rekao da su najbolji termini posle sna na prazan stomak i posle treninga. Nisam nikad licno radio istina,ali gledajuci po ovima koje treniram,HIIT od 20ak minuta posle treninga sa tegovima jako dobro dodje :)
Opet,svako ima svoje ;)
Ne znam koga treniras i sa kojim ciljem i kako, ali da bi neko odradio HIIT posle treninga sa tegovima mora da bude jako, jako dobro spreman. Pa makar i u trajanju od samo 20 min. To sto ljudi svaki vid intervalnog treninga zovu HIIT, to je vec druga prica

ja nisam ni rekao da su to pocetnici.Mislim retko kome i kazem da radi bilo kakav vid aerobije osim evo recimo decko trenira amerciki fudbal pa mu nikad nije bio problem da odradi 15-20minuta posle tegova.Ja ne kazem da mozda drukce ne bi bilo bolje,ja pricam za sebe i sta ja radim to je to,kome se ne svidja naci ce drugog trenera lako,to barem nije problem :)

no da ne idemo u off tema je keto ;)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1507 poslato: April 20, 2011, 03:11:28 pre podne »
Da li je zdravo, i da li se to psihicki moze podneti, da se na keto dijeti ostane mesecima?
Znaci, ne mislim ovde na to da dijeta duze traje, zbog rezultata ili ne znam cega.
Nego kada se dijeta zavrsi, da se nastavi sa tim sistemom ishrane.
Znaci ishrana bazirana na zdravim mastima, kvalitetnim izvorima proteina i velikom kolicinom dozvoljenog povrca.
Da li uopste mozak moze normalno da funkcionise u tim uslovima duze vreme?

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1508 poslato: April 20, 2011, 06:02:02 pre podne »
pa mozda bi i mogao,al onda ne bi bio u ketozi,jer u tom slucaju unosio bi veci broj proteina i zdravih masti i samim tim bi stopirao ketozu
Beat the genetics!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1509 poslato: April 20, 2011, 06:24:11 pre podne »
Da li je zdravo, i da li se to psihicki moze podneti, da se na keto dijeti ostane mesecima?
Znaci, ne mislim ovde na to da dijeta duze traje, zbog rezultata ili ne znam cega.
Nego kada se dijeta zavrsi, da se nastavi sa tim sistemom ishrane.
Znaci ishrana bazirana na zdravim mastima, kvalitetnim izvorima proteina i velikom kolicinom dozvoljenog povrca.
Da li uopste mozak moze normalno da funkcionise u tim uslovima duze vreme?


NE
nije zdravo i oni koji to rade prvi put ne bi trebalo da je rade duze od 8 ned
za 8 ned mogu da se naprave takvi reuzlatati da niko ne bi ni poverovao

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1510 poslato: April 20, 2011, 08:26:37 pre podne »
Momci morate shvatiti da ketogena dijeta nije sistem na kom covek moze bazirati svakodnevnu ishranu, vec je to dijeta, i kao i bilo koja dijeta nije ju zdravo odrzavati duze vreme, cak sta vise, ketoza je stanje organizma koje nakon duzeg vremena moze imati vrlo pogubne posledice po organizam, tako da nam ketogena dijeta treba doci samo kao final touch...

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1511 poslato: April 20, 2011, 11:20:53 pre podne »
Mozda je individualna stvar kako ko reaguje. Neki su i po 6+ meseci pa  su im rezultati ( krva slika ,hormoni i neki markeri) ko u nespricanog praseta  ;D


Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1512 poslato: April 20, 2011, 11:23:29 pre podne »
Momci morate shvatiti da ketogena dijeta nije sistem na kom covek moze bazirati svakodnevnu ishranu, vec je to dijeta, i kao i bilo koja dijeta nije ju zdravo odrzavati duze vreme, cak sta vise, ketoza je stanje organizma koje nakon duzeg vremena moze imati vrlo pogubne posledice po organizam, tako da nam ketogena dijeta treba doci samo kao final touch...

pa bas nije tako,dijeta znaci ISHRANA.Moze se bazirati ali nije za svakog kao sto Pedja rece.I kao sto neko vec rece pocinju se trositi i proteini dosta,ali da se ne moze bazirati covekova ishrana,GLUPOST! Kada bi vise ljudi gledalo da unosi vise masti u svakodnevnom zivotu a manje UH bili bi mnogo zdraviji.Gde si to procitao da moze imati POGUBNE posledice po organizam,koje to molim te??Jesi svestan da nikad ne mzoes biti u 100%-noj ketozi niti da nikada nisi 100% van nje tokom zivota? Daleko od toga da akem da svi treba godinama da budu na keto :D samo kazem da je malo neosnovano reci da se ne moze nesto bazirati na tome kada su ljudi milenijumima pre boom-a populacije i pojave agrikulture svu svoju ishranu bazirali na mastima i proteinima plus nesto sitno iz voca sto se nadje malo UH.Te dobre masti i kvalitetni proteini su nam i omogucili da evoluiramo dovde i napravimo velike mozgove (KOJI SU 80% MAST a ne UH).Postoje esencijalne aminokiseline i esencijalne masne kiseline,NE POSTOJE ESENCIJALNI UGLJENI HIDRATI!
« Poslednja izmena: April 20, 2011, 11:25:11 pre podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1513 poslato: April 20, 2011, 12:45:04 posle podne »
filipe
cesto se ogradujes sa evolucijom,eskimima itd.
nikada se nisi uhvatio tj verovatno nisi razmisljao da sve to sto ti navodis jesu CINJENICE i to stoji,ali da je to posledica EVOLUCIJE i genetskog koda.
ti bi mopagao onda da se uhvatis i koncnetracionih logora gde su ljudski zivotu postojali ali pod kojim i kakvim uslovima i oni su takdojer imali ISHRANU ali su im se ORGANIZAM prilagodio a rec je o 4 ili 5 godina zla koje su proziovjvalai ali su ga prozivili i uspeli se adapitrai na date uslove

zamisli dete koje je rodjeno u paleolitu,neolitu li bilo kom drugom vrmenu i uporedi ga sa dnasnjim detetom?
mislim da ti je teorija dobra (neznam dali je tvoja sto i nije bitno) ali je neizradjena do kraja.

nas organizam se privikava na ono sta mu mi radimo pa makr to bilo i pogubno po njega.
i kada se vec hvatas eskima kojih ce cesto hvatas i njih dajes kao elemtn odbrane cettogne dijeti i ja te u tome potpuno podrzavam,ali
znas koliko bi ti izdrazo ili ja u njihovim uslovima zivota sve i da nam daju DUPLE OBROKE...ne duze od 20-30 dana!
ne bi se cak mogli ni prilagoditi.
jne bi se cak mogao ni prilagoditi na njiihovu ishranu pod ovim klimatiskim uvjetima (mada je glupo o tome pricati),ali primara radi.
jeste da su oni citav zivot u ketozi,ali razradi do kraja tezu CITAV ZIVOT I BITI RODJEN U USLOVIMA POD KOJIMA SE RADJAJU ESKIMI i da je on u tom stanju od prvog dana kada ugleda svet pa do kraja svog kratkog zivota.

tako da sigurno nije dobro biti (pazi ono ce mnogima zvucati glupo jer sam jsa SIGURNO JEDAN OD NAJVECIH ZAGORVNIIKA CETT DIJETIE U SRBIJI) i to ko god hoce da prizna ili ne prizna puca mi tuki ali sam sigurno jedan od privu koji je probao na sebi i poceo tovoreno da prica ono sta su me ucili o njoj itd itd itd itd i sigurno cu uvek i svima proporuciti cettonic ma sta god da pritivnici iste mislii o njoj itd ali NEKE GRANICE MORAJU POSTOJATI i moraju se postvati a nase telo je prilagodjeno nekim drugim stvarima a ne da bude u stanju ketoze (pa makar ona bila i ne potpuna) duzi vremeski period

@ vucko
pusti krvnu sliku i osttale stvari
nisi bio onda na pravoj cettonic dijeti jer da si toliko dugo na pravm cettonicu ne bi ti sada imao kg koliko imas vec bi te pola falailosa prilicno losom krvnom slikom i nekim drugim paramterima tipa lipidi,triglcieridi,holesterol itd

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1514 poslato: April 20, 2011, 01:00:54 posle podne »
Momci morate shvatiti da ketogena dijeta nije sistem na kom covek moze bazirati svakodnevnu ishranu, vec je to dijeta, i kao i bilo koja dijeta nije ju zdravo odrzavati duze vreme, cak sta vise, ketoza je stanje organizma koje nakon duzeg vremena moze imati vrlo pogubne posledice po organizam, tako da nam ketogena dijeta treba doci samo kao final touch...

pa bas nije tako,dijeta znaci ISHRANA.Moze se bazirati ali nije za svakog kao sto Pedja rece.I kao sto neko vec rece pocinju se trositi i proteini dosta,ali da se ne moze bazirati covekova ishrana,GLUPOST! Kada bi vise ljudi gledalo da unosi vise masti u svakodnevnom zivotu a manje UH bili bi mnogo zdraviji.Gde si to procitao da moze imati POGUBNE posledice po organizam,koje to molim te??Jesi svestan da nikad ne mzoes biti u 100%-noj ketozi niti da nikada nisi 100% van nje tokom zivota? Daleko od toga da akem da svi treba godinama da budu na keto :D samo kazem da je malo neosnovano reci da se ne moze nesto bazirati na tome kada su ljudi milenijumima pre boom-a populacije i pojave agrikulture svu svoju ishranu bazirali na mastima i proteinima plus nesto sitno iz voca sto se nadje malo UH.Te dobre masti i kvalitetni proteini su nam i omogucili da evoluiramo dovde i napravimo velike mozgove (KOJI SU 80% MAST a ne UH).Postoje esencijalne aminokiseline i esencijalne masne kiseline,NE POSTOJE ESENCIJALNI UGLJENI HIDRATI!

Jeste da dijeta znaci ishrana, ali kada u Srbiji neko kaze dijeta to podrazumeva redukovan nacin ishrane u odnosu na uobicajeni, nismo u Engleskoj...Pitanje cija se ishrana moze bazirati na takvoj dijeti odnono na takvom odnosu unosa makronutrijenata, mozda kod nekih Eskima ili slicnih izdvojenih grupa ljudi koji su se evolucijom navikli na tako nesto, kod prosecnog coveka sa naseg podrucja to ne ide. Po meni nije tacno da bi ljudi bili zdraviji unoseci vise masti, a manje UH (smatram da obojica mislimo na zdrave masti i na zdrave izvore UH), i ne vidim da postoje neka istrazivanja koja bi to pokazala. Da li si siguran da su ljudi milenijumima pre pojave agrokulture ishranu bazirali na malo Uh??  Ja bih rekao upravo da je obrnuto. Ljudski rod je po svim karakteristikama probavnog sistema prilagodjen da bude plodojed (znamo koliko plodovi imaju Uh a koliko masti), i od pocetaka nastanka ljudskog roda on je to i bio...Momenat prelaska na ishranu mesom je pojava ledenih doba kada je covek oskudevao u biljnoj hrani (znamo kad su bila ledena doba i da je zadnje zavrseno pre nekih 10-15 000 god..), tako da smatram da se ne moze reci da je milenijumima ishrana bila bazirana na malo Uh, a i kako god pogledas uvek su Uh bili najzastupljenija grupa, pojava zemljoradnje je samo jos uvela zitarice u ishranu. Sad, sta nas je dovelo dovde da evoluiramo je vec filozofsko pitanje, a ne pitanje omera unosa hranljivih materija. Sta mislis zasto ne postoji esencijalan UH!? Osnovni problem ketogene dijete i zasto nije dobro biti dugo na takvom rezimu ishrane je zakiseljavanje organizma iz koga sledi niz ostalih problema....