Maj 17, 2024, 10:42:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1126918 puta)

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1560 poslato: Maj 01, 2011, 01:17:07 posle podne »
.Ne valja i prezderavanje sa oemga 3 a kamoli sa omega 6 i 9

Да ли је ок уносити капсуле које имају Омега 3-6-9 уместо само омега3? Наравно, не мислим на преждеравање него на неки нормалан унос.  :)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1561 poslato: Maj 01, 2011, 01:47:33 posle podne »
@ MR.BIG

sjajno!
kakave deka ->SUPER DEKA :)

Van mreže Nebo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1562 poslato: Maj 01, 2011, 04:28:37 posle podne »
@Mr. Big, postovanje!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1563 poslato: Maj 01, 2011, 04:34:28 posle podne »
@Nebitan

treba da unosis zdrave masti iz vise izvora (bademi, lesnici, omege, laneno ulje itd...) znaci saraj malo, ne treba omega 3 da ti budu jedini izvor ako ne moraju.

I naravno nemoj da preterujes, masti su ti u ovom slucaju samo gorivo koje telo trosi da ne bi trosilo proteine. ;)

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1564 poslato: Maj 01, 2011, 04:34:55 posle podne »
svaka cast mr big
vidi se da je Pedja tu umesao prste  ;D

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Ketogena dijeta
« Odgovor #1565 poslato: Maj 01, 2011, 06:58:52 posle podne »
Hvala drugari ....

A da , general je umesao prste tako sto mi nije dao da treniram dok mu ne napravim omot za DVD :)
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1566 poslato: Maj 01, 2011, 09:15:00 posle podne »
@Nebitan

treba da unosis zdrave masti iz vise izvora (bademi, lesnici, omege, laneno ulje itd...) znaci saraj malo, ne treba omega 3 da ti budu jedini izvor ako ne moraju.

I naravno nemoj da preterujes, masti su ti u ovom slucaju samo gorivo koje telo trosi da ne bi trosilo proteine. ;)

Хвала, једем лешнике, бадеме, орахе, цепам маслиново уље, пио сам до пре неки дан око 2-3 таблете омега3 уз оброке са месом, сад их је нестало, а ортак ми донео ове 3-6-9, па ме је интересовало да ли је ок замена... ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1567 poslato: Maj 04, 2011, 11:51:14 pre podne »
Hvala drugari ....

A da , general je umesao prste tako sto mi nije dao da treniram dok mu ne napravim omot za DVD :)

aham :D

Van mreže sova

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1568 poslato: Maj 05, 2011, 11:26:58 posle podne »
Pozdrav svima..
Ako može komentar na jelovnik..
Žensko, 176cm, 71kg, 29god. Vježbanje nista, aktivnost se svodi na 2h hodanja dnevno.

pon-sub
1.  omlet- 2 cijela jaja sa lanenim sjemenkama + par kiselih krastavaca
2. 100 gr bijelog mesa + salata + 1 mala kašika maslinovog
3. tuna (konzerva) + salata + maslinovo
4. 100 gr bijelog mesa+ zelena salata + maslinovo
5. 2 cijela jaja + salata + maslinovo

pod bijelim mesom-mislim na pilece ili purece
pod salatom-mislim na zelenu ili kupus ili blitva ili kelj ili brokula ili spinat

Voljela bih i kad bi mi netko potvrdio ili demantirao neke moje zaključke o keto dijeti:
1. masti ne konzumirati same
2. vlakna uz svaki kruti obrok, pri tome se bas misli na namirnice koje su u sustini vlakna (salata), a ne na to koliko imaju UH, znaci ne bitno je ako jedan jogurt ili tresnje ili neka druga  ima svega 3gr UH (lupetam) kao i npr. brokula-to jednostavno nije isto,jer vlakna su-vlakna
3. onaj tko trenira,teretana npr. ima potrebe za povecanom kolicinom proteina da bi misici imali na temelju cega "rasti", dok nevjezbac (kao ja) nema
4. isto tako masti- sluze kao energija- te ja koja ne vjezbam,manje ih i trebam,odnosno ako ih unosim previse,riskiram to da trosim upravo te masti koje jedem umjesto onih na mojem tijelu,znaci ne mrsavim
5." punjenje"  sluzi tome da se prevari/aktivira organizam,a ne da jedem bilo koji UH i u ogromnim kolicinama. isto tako, meni kao nevjezbacu treba puno manje UH da bi se "napunila" nego curi koja 5xtjedno ide u teretanu. ako unesem previse UH riskiram da mi  visak ode u masne naslage (da tako kazem.ne koristm se bas dobro pojedinim izrazima)
6. ako zelim,mogu jesti i slaninu i cvarke i svasta nesta sto nema UH-ali to onda NIJE ketogena dijeta

A sto se tice jelovnika,najvise me brinu kolicine P i M,usporedjivala sam jelovnike s ostalim curama na ovoj temi, al razlika je ta sto one treniraju 5xtjedno,a ja ne pa mi je logicno da mi ni ne treba njihova kolicina P i M, zanima me koliko je moja kolicina premala/previse ili sta vec?

A zbog cega bas keto?  Zadnje 2 godine hranim se ovako:  3-4 dana nisko ili normalno kvalitetnih UH,malo M, proteini OK, i onda "puknem" i prejedem se prostih UH i tako u krug.   To sto puknem ima veze i s tim da sam ja u tih 3-4 dana unosila malo kalorija (nit dovoljno UH nit M) i onda se na kraju prejedem. Jos nesto, UH (usudjujem se reci svi) me napusu, tj. stomak-ujutro se probudim s ravnim stomakom i ako pojedem UH, iskoci mi, kao u trudnice,dodje mi da to uslikam,jer ne znam jel ovako mozete dobiti dobru predodjbu o velicini mog stomaka na UH.  A ako samo 2 dana izbacim UH-stomak ravan. I bez bolova i grceva, sto mi UH obicno prouzroce pa makar to bila i jabuka, koja cak nije ni skrob.  Orasaste plodove takodjer ne bih zeljela koristiti,jer mi je tesko stati na 30gr,vuce me na jos, a dovoljno sam upoznala sebe sto se tice hrane,da znam da mi je takve stvari bolje izbaciti,nego da me muce.  Za mene je najbolje da znam par namirnica koje 100% smijem i koje me ne vuku na jos i ako uz to znam i u kojim kolicinama,i drzat cu se toga ko pijan plota.

I sad bi bilo vrijeme da se ispricam na svojoj opsirnosti,htjela sam da dobijete sto realniju sliku o meni pa da bi me mogli kvalitetnije korigirati.

Eto prestajem, nadam se da se necete suzdrzavati od komentara..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1569 poslato: Maj 06, 2011, 07:23:05 pre podne »
Vlakna su povrce, naravno da neces jogurt na keto konzumirati (u jogurtu n isu vlakna vec laktoza)...

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1570 poslato: Maj 06, 2011, 03:57:34 posle podne »
Vlakna su povrce, naravno da neces jogurt na keto konzumirati (u jogurtu n isu vlakna vec laktoza)...

osim ako se ne kupi jogurt zero carb zero fat :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1571 poslato: Maj 07, 2011, 07:11:35 pre podne »
Na zalost nema toga kod nas Spartak. :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1572 poslato: Maj 09, 2011, 12:29:58 posle podne »
@sova
1.tacno jer bilo bi dosta glupo uzimati kasiku maslinovog.."onako",nije verlika greska ali je priclino ovratno
2.tacno,vlakna su vlakna i najbolji izvori jesu brokole,sveza salata ,svezi kupus oitd itd itd
3.uzimati proteina moze da znaci uzimati ih zarad "rasta"a i ne mora da znaci tj i npr u tvom slucaju su proteini tu zarad "da uprostim" toga sto oni jesu gradivna matreija ali u tvom slucaju ti ne trebaju da te "grade" vec dea uz pomoc njih odrzavas viso9u stopu baz metabolzima i ostvariujes cal unos koji je znatno kvalitetniji od cal unosa iz UH itd itd itd itd..prevedeno,bez B ne mozes bilo da ti je cilj da mrsavasi ili rastes.
4.pa moze da bude tacno a i ne mora ali u tvom slucaju i primeru jelovnika koje si navela kako vidim imas sasvim ok kolicinu masti koji ce ti sluziti kao izvor energije,ali to nikakav problem nije da se regulise u toku same dijete.
5.tacno,ali punjenje bez obizora sto ne ides u gym moras da radis jer je to jedan od nacina da se aktivira metabilizam da radi svetlosnim brzinom pa ce tako drugi dan biti pptuo zbunjem zarad NE unosa UH te ce iskljucvio kao energiju koristiti MASTI i to one NATAALOZENE kao salo.

a onda dalje
mnogo si gresila sa svojim nacinom ishrane jer si bas na taj nacin na koji s radila u stvari cinila sama sebi medjvedju uslugu i bas ti se doagdajlo ono sto si sama zakljucila u svom postu pod tacnok br 5..

Van mreže sova

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1573 poslato: Maj 09, 2011, 10:17:08 posle podne »
Pedja,puno ti hvala!  U pravu si da sam se sjebala sa svojom ishranom i da mi se dogodilo ono pod tockom 5., znam to, tj. vidjela sam na sebi (svojoj kilazi i masnim naslagama). Bas dobro sto si prokomentirao,da znam jesam li sve dobro pohvatala,sad kad mi je sve jasno,samo se drzim toga i gotovo. Uuu jesam happy!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1574 poslato: Maj 10, 2011, 11:26:23 pre podne »
Pedja,puno ti hvala!  U pravu si da sam se sjebala sa svojom ishranom i da mi se dogodilo ono pod tockom 5., znam to, tj. vidjela sam na sebi (svojoj kilazi i masnim naslagama). Bas dobro sto si prokomentirao,da znam jesam li sve dobro pohvatala,sad kad mi je sve jasno,samo se drzim toga i gotovo. Uuu jesam happy!

nema na cemu
i javljaj se sa reuzlatatima da korigujemo ukoliko nesto ne bude kako treba