Maj 04, 2024, 05:33:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1122725 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2010 poslato: Oktobar 05, 2012, 03:43:18 posle podne »
Sto kaze Icko i nije neko vreme za dijetu a pogotovo je upitno koliko tebi treba bas keto dijeta ali to sam proceni.
Men sana in corpore sano !

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2011 poslato: Oktobar 05, 2012, 05:24:58 posle podne »
Zaboravih da kazem jos, skuplje je i povrce na pijaci i manje ga ima.

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2012 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:19:36 posle podne »
Sto kaze Icko i nije neko vreme za dijetu a pogotovo je upitno koliko tebi treba bas keto dijeta ali to sam proceni.

Ja najvise gubim salo kad sam na keto dijeti,jednostavno UH kad imam u ishrani vrlo tesko topim masti.  Najbolje mi se pokazala kombinacija keto i cim odradim punjenje prelazim na low carb sa nekih 50gr UH.

1. Kad sam na keto kakav program sa tegovima da mi bude? Trenutno(nisam na keto) radim 5 dana sa tegovima,pon,uto,sre,cet,pet,vikend je slobodan,svaki dan po jedna grupa misica.  Jel da nastavim ovako i na keto ili ne?
2. HIT cardio od 25min sto Pedja spominje,jel njega iskljucivo ujutru da praktikujem ili moze i uvece? Isto tako da li kardio svaki dan da odradjujem?

Hvala svima na odgovorima do sad.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2013 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:31:51 posle podne »
Za trening mogu da ti kazem da tako ne valja pa na kojoj god da si ishrani.
JOs nisam nasao osobu kojoj odgovara 5 treninga za redom... I sa ljudima na AAS sam diskutovao, i njima znaci da imaju podeljene treninge, pa makar 2 dana trening 1 odmor.
Mnogo je 5 dana treniranja uzastopno. Moras da odmaras.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2014 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:38:17 posle podne »
jednostavno UH kad imam u ishrani vrlo tesko topim masti.

ovo je verovatno neki neopravdani strah od uh - verovatno aktivnosti u toku dana neprilagodjene tom unosu uh, a nije problem u samom unosu istih.Uh su vrlo bitna komponenta za funkiconisanje horomona u telu i nepozeljno je izbacivanje uh na duze staze. Druga stvar koja je moguca, jeste da uh koje unosis nisu kompleksni ili iz adekvatnih namirnica bb approved pa ti drndaju ins ili se zavodenis ili nesto trece.

1. ako tebi odgovara - nastavi slobodno ovako jer ti neces dobiti misicnu masu na dijeti, nego ti je cilj da praznis glikogen, ili da odrzis tonus misica ili sta vec.
2. bolje ti je ujutru, ne treba svaki dan (pogotovo ako je hiit) - ako imas neke anti-katabolike ubaci ih

3. Mozda si trebao da otvoris svoju temu, neke osnovne cinjenice, visina tezina, klopa do sada takva i takva, treniram vec xxx meseci godina, probao sam do sada te i te dijete, hteo bi da skinem xx kg, do nove godine, ili sta vec, od suplemenata planiram nesto ili nista... i tako....   ;)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2015 poslato: Oktobar 06, 2012, 06:42:10 posle podne »
Za trening mogu da ti kazem da tako ne valja pa na kojoj god da si ishrani.
JOs nisam nasao osobu kojoj odgovara 5 treninga za redom... I sa ljudima na AAS sam diskutovao, i njima znaci da imaju podeljene treninge, pa makar 2 dana trening 1 odmor.
Mnogo je 5 dana treniranja uzastopno. Moras da odmaras.
A sto je puno, sta ces da radis za pet dana praznenja, dan praznjena bez treninga ti nesto ne vrsi posao. Cak sta vise vec sam pricao o tome gore prvi turnus dok ne svicnes u keto treba da traje i vise od  pet dana, sa druge strane keto dijeta je takva da u pocetku mozes duza praznjena da radis a kasnije da ih skratis na pet, za razliku od rotacija gde se broj dana na zero carb povecava sa odmicnjem dijete.

Drugo ja sam trenirao pet treniga sa tegovima  za pet do sest dana i od 1-4 kardia. Moj split sistem je 4 dana i peti sam radio full body.

Rezultat svega je bio da za 5 nedelje rotacija i 6 keto skinem vise od 10 kila cisto.
Prema tome ti tvoji sto na AAS ne mogu da treniraju tri dana za redom stvarno su asovi. Ja sam ustajao ujutru u 5:30 na cardio posle toga sam isao na posao, tamo se ceo dan borio 80 ekperata za sve, nekad me kortizol od stresa odvaljivao, obroke sam morao uglavnom da spremam i nosim sa sobom, posle posla sam imao samo rucak i pola sata odmora i onda pravac teretana, nekad sam morao da radim kardio i posle tegova. Trening sa tegovima je uglavnom bio lakticki sa minimalnim odmorima izmedju superserija.I sve to bez pomoci hemije.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 06:58:06 posle podne icko »

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2016 poslato: Oktobar 06, 2012, 07:53:57 posle podne »
A koliko dugo keto da drzim?

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2017 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:20:39 posle podne »
Za trening mogu da ti kazem da tako ne valja pa na kojoj god da si ishrani.
JOs nisam nasao osobu kojoj odgovara 5 treninga za redom... I sa ljudima na AAS sam diskutovao, i njima znaci da imaju podeljene treninge, pa makar 2 dana trening 1 odmor.
Mnogo je 5 dana treniranja uzastopno. Moras da odmaras.
Ja sam do pre mesec dana (znaci od kad sam poceo da treniram sto mu dodje pre 6 godina) vezbao 6 vezanih treninga pa jedan pauza.tek sam nedavno krenuo sa 2 dana vezbam pa jedan odmor! :)I nista mi ne fali :D

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2018 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:47:42 posle podne »
A koliko dugo keto da drzim?
Ne duze od sest nedelja prvi put. Ali prvo priprema bar 3-4 rotacije. Idealno bi bilo 6 rotacije pa 6 keto.

Za trening mogu da ti kazem da tako ne valja pa na kojoj god da si ishrani.
JOs nisam nasao osobu kojoj odgovara 5 treninga za redom... I sa ljudima na AAS sam diskutovao, i njima znaci da imaju podeljene treninge, pa makar 2 dana trening 1 odmor.
Mnogo je 5 dana treniranja uzastopno. Moras da odmaras.
Ja sam do pre mesec dana (znaci od kad sam poceo da treniram sto mu dodje pre 6 godina) vezbao 6 vezanih treninga pa jedan pauza.tek sam nedavno krenuo sa 2 dana vezbam pa jedan odmor! :)I nista mi ne fali :D
To sa dva dana pa jedan pauze je naravno bolje kad si u masi.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 08:49:49 posle podne icko »

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2019 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:50:48 posle podne »
Opet par pitanja:

1. Koliko dugo keto da drzim?
2. Posle koliko vremena da radim punjenje? Da li uopste da radim punjenje? Ako mora jel moze samo jedan dan? Da li to punjenje da se radi samo u jednom obroku ili vise?  Koliko UH da ide?
3. Posto mi se malo smuci hidro whey,vec 3 pakovanja sam odradio,da li ce ovaj protein odraditi posao na keto? http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29926     Obozavam Biotech protein zato sto ima perfektan ukus,koliko vidim ovaj ima i odredjenu dozu kreatina u sebi,citajuci neke komentare na ovoj temi zakljucio sam do bi to mogao biti problem na keto? Isao bih sa 2 do 3 merice na dan.   Pre je bio Biotech gold od lesnika ali vidim da to vise nema nego samo ovaj sa kreatinom...


Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2020 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:34:38 posle podne »
@aca@
1. Pogledas post iznad
2. Punjenje jedan ili dva dana posle sest to jest pet praznjenja. Ako ce jedan dan 250gr nekuvane rize ce ti zavrsiti posao u dva do tri obroka ako ce dva dana ides 3*75gr + 300 kromira u cetrvtom. Naravno rizu kuvas ali mera je za nekuvanu.
3. Od proteina nabolje je da ides sa mericom amino hydro whey + merica the casein, to je zamena za obrok na keto, odnosno onaj proteinski obrok izmedju cvrstih obroka od mesa i povrca. Mozes sa nekim blendom posto ima vise uh da ides 1.5 do 2 merice posle treninga iskljucivo be dodatnih uh. Treba ti jos glutamin i bcaa pre cardia 10+10 ili 15+15 ako radis ujutru i toliko pred trening sa tegovima i jos malo toga + pwm. Nije lose imati ni tecne amino tokom treninga.

I cetvrto malo uzmi pa procitaj temu sve oces na gotovo.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 09:37:07 posle podne icko »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2021 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:51:02 pre podne »
btw sto se treninga tice, na keto tesko da ces imati bilo kakvu izdrzljivost, moj licni izbor da se drzim vecih kilaza, sa manje ponavljanja(to mi nekako najbolji stimulans da sacuvam obime koliko toliko),  a masti resavam kardiom..mada moram promeniti strategiju, mrzim kardio :)

I da..sto se gubitka kilaze tice, ne znam sta da radis, ali ako neko moze da izgubi 300g MASTI-sala dnevno, nek se javi da izvrsimo neka istrazivanja na njemu :) Nece jetra da pogura toliko masti pa ne znam sta da joj radis, 1kg nedeljno - do 1.5kg ostalo znas da ide iz misica..podrazumevam da se meris ponedeljak ujutro posle punjenja kako bi imao najcistiju sliku usled velikih oscilacija pri punjenju-praznjenju.

Nisam video jel napisano, na keto probaj uz svaki obrok malo omega3,6,9 masti da ubacis..whey+casein+2kasike maslinovog ulja grrrr
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2022 poslato: Oktobar 07, 2012, 12:12:33 posle podne »
Bojane izvini, ako nemas izdrzljivosti na keto znaci da nisi kliznuo u ketozu vec da si na ivici i da vozis sa niskim secerom, sto uzgred budi receno nema gore stvari.
A ako mene pitas ovo za 1.5 kg nedeljno nisi dobro procitao ja sam rekao 5 rotacija + 6 keto nedelja.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2023 poslato: Oktobar 07, 2012, 12:28:03 posle podne »
hehe ma nisam mislio konkretno na tebe, vec je to vise podatak koji bi morao da ima ako krene sa dijetom, pretera covek lako, uspori metabolizam i unisti brdo misica, msm je*es posao..pa cisto da na to pripazi.

Ne keto dijeti ti nikada ne mozes imati izdrzljivosti, ATP iz masti se mnogooooo sporije oslobadja..zaboravih sad precizne podatke. Al to je onaj osecaj kad dignes neku vecu kilazu 2, 3 puta uopste ne kontas da ti fali energije. Ali ako probas neku tezinu koju si dizao radnije 10ak puta, a ono na 6, 7 neki jako cudan otkaz ;)

A to sa secerom, je vise stvar mentalne volje..drhtavica, malaksalost, al sto kazes samo sto dok ne sklinzes u ketozu, posle naviknes da funkcionises. Ali ovo prvo sa ATP-om nije moguce tek tako zaobici, al sta znam..mozes probati npr neki lactid trening, sto bi tech filip mnogo bolje izlozio.

"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2024 poslato: Oktobar 07, 2012, 12:43:37 posle podne »
Pa zato se kaze low cardio vise odgovara na keto. A ja sam i napisao meni je licno vise odgovarao lakticki trening sa vecim brojem ponavljanja i serija tokom kojeg sa svo vreme bio fb modu i eventualno kraci cardio posle 25-35 min, inace i njega sam rotirao stalno, steper, nordijsko traka i trcanje u prirodi kad trcim ujutru.
Na keto nema usporavanja metabolizma i to je bitno ali je dosta katabolicka dijeta treba ti brdo bcaa i glutamina i ak, naravno dobar sagorevac + karnitin sa njim, mutivitamin i nekolikao grama c vitamina. Zdrave masti naravno.
A to sa secerom za mene nije mentalna stvar vec znaci da sam na pragu ispraznejna depoa i da se moze uskoro ocekivati switch.