Maj 17, 2024, 12:18:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1126923 puta)

Van mreže zoran0406

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2325 poslato: Jul 15, 2013, 10:09:34 posle podne »
Krenuo sam danas sa keto, pa rekoh ajde da postavim ovde da čujem komentare, bolje sad nego kad vidim da nešto ne štima, ako ne bude štimalo ...
Pon-Sub:
4 cela jaja + 2 kašike maslinovog ulja + malo sirća
250g pileće belo + recimo 300g paradajza (nikad nisam merio) + 2 kašike maslinovog ulja
250g pileće belo + recimo 300g paradajza (nikad nisam merio) + 2 kašike maslinovog ulja
šejk posle treninga: merica Optimum Nutrition Whey-a + 10g glutamina + 10g dextroza
250g pileće belo + recimo 300g paradajza (nikad nisam merio) + 2 kašike maslinovog ulja
Ned:
100g ovsenih pahuljica, 30g mlevenog lanenog semena, merica Optimum Nutrition Whey-a i 300ml ela jogurta
dva obroka po 300g mesa, jednom pileće belo, jednom junetina i ukupno 300g pirinča
nekoliko voćkica

Ubaciću i koštunjavo voće (badem, lešnik) u danima bez UH. Pijem i Omega kapsule ...

Trening: teretana 3 puta, trčanje 3 puta (low int.) od toga 2 puta odmah posle teretane, tenis dva puta po sat ipo. Ubaciću i jedan HIIT umesto trčanja kad malo uđem u formu.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2326 poslato: Jul 15, 2013, 10:46:06 posle podne »
@zoran0406
Bolja opcija je neko zeleno povrce u odnosu na paradajz, ima manje UH. Ostalo deluje ok

Van mreže zoran0406

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2327 poslato: Jul 16, 2013, 06:10:01 posle podne »
To i mene malo brine, ali računam da tih 20-30g UH nije strašno i da njih sagorim u prvom minutu nakon što ih pojedem! ;)
Nego mi je problem što ne znam šta bih mogao da jedem od ovih sezonskih, krastavac ne jedem, mada on ima više UH nego paradajz, mogao bih jedino kupus, ali on opet ima više UH nego paradajz ... Neka preporuka? :D

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2328 poslato: Jul 16, 2013, 06:37:00 posle podne »
paprika, brokoli ...ja volim i masline ponekad ;)

Van mreže zoran0406

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2329 poslato: Jul 17, 2013, 09:14:09 pre podne »
Paprika ima još više UH od paradajza, ali masline su prava stvar, to mi nije palo na pamet, imaju 0 UH i imaju čak i malo masti, savršeno ...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2330 poslato: Jul 17, 2013, 09:30:18 pre podne »
Kakva crna dekstroza na keto, pitanje je i dal ti je taj whey dobar za keto, to jest koliko ima uh. Drugo, uvek je bolja kombinacija whey+ kasein. Trece posle treninga bolje neki blend sa malom kolicinom uh. Cetrvto, uh iz vlakana se ne racunaju. Peto, odvoj dve veceri pa procitaj temu sa razumevanjem.

Van mreže zoran0406

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2331 poslato: Jul 17, 2013, 11:50:48 pre podne »
Čitao sam i ovu i druge teme u vezi keto i koliko se sećam, neko ozbiljan, ako ne baš Peđa, je rekao da malo dekstroze nije strašno u šejku posle treninga. Ali ostavljam mogućnost da sam nešto loše zapamtio! :D Izbaciću onda dekstrozu ... Ovaj protein ima oko 2,5g UH po merici, a ja uzimam po jednu mericu tri puta nedeljno ...
U paradajzu su UH iz vlakana, jel tako? Znači mogu slobodno da cepam ... ? :D

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2332 poslato: Jul 17, 2013, 01:44:43 posle podne »
Paprika ima još više UH od paradajza, ali masline su prava stvar, to mi nije palo na pamet, imaju 0 UH i imaju čak i malo masti, savršeno ...
to je vlaknasti UH čoveče, ne opterećuj se time toliko

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2333 poslato: Jul 17, 2013, 09:17:52 posle podne »
Čitao sam i ovu i druge teme u vezi keto i koliko se sećam, neko ozbiljan, ako ne baš Peđa, je rekao da malo dekstroze nije strašno u šejku posle treninga. Ali ostavljam mogućnost da sam nešto loše zapamtio! :D Izbaciću onda dekstrozu ... Ovaj protein ima oko 2,5g UH po merici, a ja uzimam po jednu mericu tri puta nedeljno ...
U paradajzu su UH iz vlakana, jel tako? Znači mogu slobodno da cepam ... ? :D
Ma ne lazi, nije to Pedja rekao, mozda je rekao 15gr maltodekstrina a toliko imas u dve merice prosecnog blenda. Cak i vestacke zasladjivace treba izbegavati na keto.

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2334 poslato: Jul 17, 2013, 10:50:45 posle podne »
Čitao sam i ovu i druge teme u vezi keto i koliko se sećam, neko ozbiljan, ako ne baš Peđa, je rekao da malo dekstroze nije strašno u šejku posle treninga. Ali ostavljam mogućnost da sam nešto loše zapamtio! :D Izbaciću onda dekstrozu ... Ovaj protein ima oko 2,5g UH po merici, a ja uzimam po jednu mericu tri puta nedeljno ...
U paradajzu su UH iz vlakana, jel tako? Znači mogu slobodno da cepam ... ? :D
A sta taj dex menja drasticno u ukusu PWM-a po moras da ga stavis.
Jeste i meni se cini da je Pedja o tome pricao, ali uzmi u obzir kolicinu krtine koju Pedja pakuje na sebi, naporan trening i jos par stvarcica.

A upitno je u kojoj meri je tebi jak trening. Nemoj me shvatiti pogresno, ne kazem da ne dajes svoj max na treningu, vec prosto da to mozda jos uvek nije dovoljno...
« Poslednja izmena: Jul 17, 2013, 10:54:02 posle podne BBBbbb »

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2335 poslato: Jul 18, 2013, 01:32:38 pre podne »
Sta da koristim protiv "zatvora" ? :D Ali ozbiljno idem samo jednom nedeljno u wc sto se velike nuzde tice i to samo nedeljom jer mi je tad punjenje pa popijem casu jogurta jer me to u svakoj prilici i svaki put protera a ovako tokom nedelje kada sam na keto uopste ne idem. Jedem kupus svaki dan ili brokoli ili zelenu salatu zavisi sta kupim. Ali mi ocigledno ne pomaze. I jos jedno pitanje jel moze recimo da kada kuvam belo meso da od toga napravim corbicu neku tipa ono prokuvam meso i ubacim malo sargarepe i paskanata ili celera valjda to nece da me izbaci iz ketoze??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2336 poslato: Jul 18, 2013, 05:54:22 pre podne »
Čitao sam i ovu i druge teme u vezi keto i koliko se sećam, neko ozbiljan, ako ne baš Peđa, je rekao da malo dekstroze nije strašno u šejku posle treninga. Ali ostavljam mogućnost da sam nešto loše zapamtio! :D Izbaciću onda dekstrozu ... Ovaj protein ima oko 2,5g UH po merici, a ja uzimam po jednu mericu tri puta nedeljno ...
U paradajzu su UH iz vlakana, jel tako? Znači mogu slobodno da cepam ... ? :D

pusti ti zavere ko je sta rekao
izbaci dex iz pwm na keto dijeti
ako hoces da slusas
ako ne...
jbg

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2337 poslato: Jul 18, 2013, 05:54:57 pre podne »
Sta da koristim protiv "zatvora" ? :D Ali ozbiljno idem samo jednom nedeljno u wc sto se velike nuzde tice i to samo nedeljom jer mi je tad punjenje pa popijem casu jogurta jer me to u svakoj prilici i svaki put protera a ovako tokom nedelje kada sam na keto uopste ne idem. Jedem kupus svaki dan ili brokoli ili zelenu salatu zavisi sta kupim. Ali mi ocigledno ne pomaze. I jos jedno pitanje jel moze recimo da kada kuvam belo meso da od toga napravim corbicu neku tipa ono prokuvam meso i ubacim malo sargarepe i paskanata ili celera valjda to nece da me izbaci iz ketoze??

kupi nesto protiv zatvora
ili jedi vise vlakana

Van mreže zoran0406

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2338 poslato: Jul 18, 2013, 08:19:08 pre podne »
pusti ti zavere ko je sta rekao
izbaci dex iz pwm na keto dijeti
ako hoces da slusas
ako ne...
jbg
Slušam, slušam, nego šta, izbacio dextrozu odmah posle prve poruke ... zato sam i pitao, da bih poslušao! :D

Van mreže kolea018

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2339 poslato: Jul 19, 2013, 07:48:06 posle podne »
Interesuje me sto se tice Omega3 na kutiji od 1000mg pise da je dozvoljena dnevna upotreba 1-2, a u dijeti npr Pedjinoj stoje 10... jel moze ili da se smanji miligramaza?