Maj 17, 2024, 09:03:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Djokovic ispustio finale na OI  (Pročitano 2015 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Djokovic ispustio finale na OI
« poslato: Avgust 15, 2008, 10:03:45 posle podne »
ĐOKOVIĆ NESREĆNO IZGUBIO OD NADALA

Đoković sam sebe izbacio

Đoković: Španac je igrao odlično i zaslužio je pobjedu


Fenomenalna teniska predstava na Centralnom terenu u Pekingu. Dva možda i najbolja tenisera današnjice, Rafael Nadal i Novak Đoković, od početka su zaigrali bez kalkulacija i priredili cjelokupnom auditorijumu spektakularan meč. Smjenjivali su se precizni i jaki udarci, savršene paralele i dijagonale. I onda kraj meča za pamćenje. Po lošem za Đokovića, a po dobrom za Nadala. Imao je srpski teniser nekoliko prilika da se izjednači u trećem setu na 5:5, ali je Nadal iskoristio indolentne udarce Đokovića i na kraju dočekao da ovaj promaši loptu koja se promašuje jednom u karijeri.

Španac je fenomenalno počeo meč i odmah stigao do tri brejk lopte, ali Đoković uspijeva da se odbrani spretnim napadima i prvim as udarcem. U poenu koji su savršeno odigrala oba tenisera, Đoković poslije greške Nadala stiže do đusa, da bi potom uslijedio spektakularan tenis. Novak preko drugog asa uspijeva da osvoji gem. Đokovića je servis odlično služio, ali je Španac ipak lakše osvajao gemove na svoj servis, i pri rezultatu od 2:2 stigao i do nove brejk lopte, koju koristi poslije još jednog odličnog poena za prednost od 3:2. Španac je potom ''ušao u seriju'', i uprkos odličnoj igri Đokovića stigao i do 5:2. Novak je uspio da već u sljedećem gemu dođe do dvije brejk lopte, i svojom standardno dobrom forhend paralelom vrati jedan brejk. Ipak, uprkos odličnoj igri i kretanju, to nije bilo dovoljno da ugrozi Nadala, koji je stizao sve udarce i odličnim bekhendom zadavao mnogo muke našem teniseru. Poslije nešto više od pola sata igre, Španac stiže do prednosti od 1:0 rezultatom 6:4.

Na početku drugog seta ponovo je viđena velika borba za svaki poen, gdje bi uglavnom prevagnuo u trenutku malo brži teniser. Nekoliko loših poteza na mreži, kao i dva auta poslije bekhenda Španca obezbijedili su Đokoviću prednost od 2:0, a potom i 3:0. U nastavku seta Đoković je uspio da se po jačini i kvalitetu igre sa osnovne linije izjednači sa Špancem, pa i da novim brejkom pokaže da može da bude superioran protivnik. Poslije fenomenalne odbrane i dobro osmišljenih izlazaka na mrežu, Novak je pri velikoj prednosti od 5:1 servirao za izjednačenje u setovima. Osmi po redu as, kao i brza realizacija poena pomogli su mu da već prvu šansu sjajnom bekhend paralelom iskoristi da bi drugi set završio rezultatom 6:1, i potpuno poremetio Španca.

U trećem setu oba tenisera igrala su slično, sa mnogo dugih poena i očekivanja greške protivnika. Do rezultata od 6:5 nije viđen brejk, a onda je Nadal dobio meč loptu na Novakov servis, koju Đoković spasava odličnom bekhend-dijagonalom, ali je potom uslijedio šok. Nadal je došao do nove meč lopte, Đoković je odlično napao, i primorao Španca da se povuče daleko iza osnovne linije i pokuša da vraća lopte. Nadal se trudio da nekoliko puta zaredom uzvrati Đokoviću, koji je na kraju loptu zakucao u aut, i tako prepustio Špancu pobjedu i plasman u finale.

- Meč je bio neizvjestan, imao sam šansu, ali sam na kraju zbog, prije svega, nekoliko dobrih servisa Nadala propustio priliku da se nađem u finalu. Naravno, Španac je igrao odlično i zaslužio je ovu pobjedu - ocijenio je Đoković.

Protivnik Nadala u finalu biće Čileanac Fernando Gonzales, dok će se Đoković za bronzu boriti sa Džejmsom Blejkom.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Djokovic ispustio finale na OI
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2008, 10:13:11 posle podne »
Ja sam i dalje ponosan na sve njih, neka su nam živi i zdravi jer realno oni su ponos SRBIJE.
I u zlu trebamo biti uz njih a ne samo kad pobeđuju, ne sumnjam da daju 101% od sebe

Biće radosti koje će nam doneti :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Djokovic ispustio finale na OI
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2008, 01:46:33 pre podne »
Steta,a moglo je biti mozda i drugacije da je pogodio onaj smec na kraju...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Djokovic ispustio finale na OI
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2008, 09:59:53 pre podne »
dobro je djole.

njegove suze na kraju sve govore..!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Jovancg

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: Djokovic ispustio finale na OI
« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2008, 12:12:28 posle podne »
joj ono cu pamtiti vazda,tezak poraz,i meni je tesko palo
Stazom pobjede