April 25, 2024, 10:49:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga  (Pročitano 34419 puta)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 21, 2009, 07:17:55 posle podne »
znam ja to ali koliko
Sve bez pauze,sa vezbe na vezbu...
tek kada odradim krug napravim pauzu,pa nanovo...
Kolika je pauza izmedju sledeceg kruga to sam mislio???

a jbg... 30-45 sec odprilike...

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 21, 2009, 08:07:56 posle podne »
znam ja to ali koliko
Sve bez pauze,sa vezbe na vezbu...
tek kada odradim krug napravim pauzu,pa nanovo...
Kolika je pauza izmedju sledeceg kruga to sam mislio???

a jbg... 30-45 sec odprilike...
Hvala n odgovoru Genius :)
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:32:34 posle podne »
Ja pravim nesto vecu pauzu iza rotacije..1,5 min..a nekad i duze ..
nadisem se dobro,koncentrisem ,pa nanovo..

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:16:58 posle podne »
Hm, pročitao sam celu temu (uključujući i onu raspravu...). Postavio bih pitanje koje se odnosi na trening - i njegov krajnji rezultat. Treniram skoro deset godina, visok sam 188cm, težak 112kg (stomak koji se nazire, ne znam procenat masti). Živim i treniram u Beogradu.

Za sve ove godine treninga, promenio sam desetak teretana (osam u Beogradu, dve u Berlinu. Još nikada nisam video ozbiljno razvijenog čoveka koji trenira sledeći principe Miloša Šarčeva, i sve slične principe treninga. Kada kažem ozbiljno razvijen, smatram vežbača od 172-178cm (neki prosek u bodybuildingu) i nekih 100kg (relativno čiste mišićne mase). Naravno, i sve više od toga.

Sve jako razvijene ljude koje sam upoznao i sa kojima sam popričao o treningu - uvek skoro ista priča. Piramida, jedna do dve najjače serije su 6-8 ponavljanja. Uvek su tu uključeni čučanj, bench press šipkom, prednji potisak za rame, mrtvo dizanje... Vežbe kao kablovi za grudi, triceps kanapima, čučnjevi na "jednoj nozi", hiljade serija od "hiljadu ponavljanja" nikada nisam primetio u njihovim treninzima.

Imao sam sreću da upoznam i Ronnie Coleman-a, dve nedelje pred Mr. Olympia 2005, gledao sve njegove treninge. Svi znamo kako on vežba.

Dorian Yates, Franco Columbu, Lee Haney, Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger, Dexter Jackson... Svi ti takmičari, svi do jednog Mr. O po jednom ili više puta... Svi oni su vežbali jako, jako bazičnim programom. Svi izuzetno masivni, izdefinisani, separacija... O čemu se, zapravo, radi?

Ne mogu da nađem odgovor. Hvala unapred na bilo kom objašnjenju. :)

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:25:12 posle podne »
Svaka cast za pitanje i ja razmisljam o tome dugo vremena....

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:30:19 posle podne »
Hm, pročitao sam celu temu (uključujući i onu raspravu...). Postavio bih pitanje koje se odnosi na trening - i njegov krajnji rezultat. Treniram skoro deset godina, visok sam 188cm, težak 112kg (stomak koji se nazire, ne znam procenat masti). Živim i treniram u Beogradu.

Za sve ove godine treninga, promenio sam desetak teretana (osam u Beogradu, dve u Berlinu. Još nikada nisam video ozbiljno razvijenog čoveka koji trenira sledeći principe Miloša Šarčeva, i sve slične principe treninga. Kada kažem ozbiljno razvijen, smatram vežbača od 172-178cm (neki prosek u bodybuildingu) i nekih 100kg (relativno čiste mišićne mase). Naravno, i sve više od toga.

Sve jako razvijene ljude koje sam upoznao i sa kojima sam popričao o treningu - uvek skoro ista priča. Piramida, jedna do dve najjače serije su 6-8 ponavljanja. Uvek su tu uključeni čučanj, bench press šipkom, prednji potisak za rame, mrtvo dizanje... Vežbe kao kablovi za grudi, triceps kanapima, čučnjevi na "jednoj nozi", hiljade serija od "hiljadu ponavljanja" nikada nisam primetio u njihovim treninzima.

Imao sam sreću da upoznam i Ronnie Coleman-a, dve nedelje pred Mr. Olympia 2005, gledao sve njegove treninge. Svi znamo kako on vežba.

Dorian Yates, Franco Columbu, Lee Haney, Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger, Dexter Jackson... Svi ti takmičari, svi do jednog Mr. O po jednom ili više puta... Svi oni su vežbali jako, jako bazičnim programom. Svi izuzetno masivni, izdefinisani, separacija... O čemu se, zapravo, radi?

Ne mogu da nađem odgovor. Hvala unapred na bilo kom objašnjenju. :)

evo nekih koji treniraju ili su trenirali po milosevom principu:Denis Wolf,Hidetada Yamagishi,Luke Wood...a svi znamo za Pedju kako trenira (Height: 168 cm
Weight off season- 105-110kg - competition 90 kg official category,last contest at grand prix 96.4 kg !!)

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:38:58 posle podne »
Citat
pa ajd razmisli sto se potrosnje tiche,koliko chega ti je ukljuceno dok levom stranom radis jednorucno veslanje pa onda desnom...rezutat je vise potrosenih kalorija nego da si radio samo dvorucno...

Ovu teoriju mozes potvrditi ili opovrgnuti jednostavnom primenom formule E=mc2.

Umesto m ubaci masu tega kad radis jednorucnu i odgovarajucu dvorucnu vezbu, pa uporedi. Ja konkretno ne mogu ni priblizno istu kilazu da podignem jednorucnim veslanjem kao sto mogu dvorucnim, ali mozda si ti drugaciji. A sad cu da prekinem sa ovim off-om, pa da se vratimo pravoj temi -
Citat
FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
Izvinite ako sam nekog zgusio.  ;)


ajde molim te objasni kakve veze ima e=mc^2 sa dizanjem tegova???

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:41:59 posle podne »
Hm, pročitao sam celu temu (uključujući i onu raspravu...). Postavio bih pitanje koje se odnosi na trening - i njegov krajnji rezultat. Treniram skoro deset godina, visok sam 188cm, težak 112kg (stomak koji se nazire, ne znam procenat masti). Živim i treniram u Beogradu.

Za sve ove godine treninga, promenio sam desetak teretana (osam u Beogradu, dve u Berlinu. Još nikada nisam video ozbiljno razvijenog čoveka koji trenira sledeći principe Miloša Šarčeva, i sve slične principe treninga. Kada kažem ozbiljno razvijen, smatram vežbača od 172-178cm (neki prosek u bodybuildingu) i nekih 100kg (relativno čiste mišićne mase). Naravno, i sve više od toga.

Sve jako razvijene ljude koje sam upoznao i sa kojima sam popričao o treningu - uvek skoro ista priča. Piramida, jedna do dve najjače serije su 6-8 ponavljanja. Uvek su tu uključeni čučanj, bench press šipkom, prednji potisak za rame, mrtvo dizanje... Vežbe kao kablovi za grudi, triceps kanapima, čučnjevi na "jednoj nozi", hiljade serija od "hiljadu ponavljanja" nikada nisam primetio u njihovim treninzima.

Imao sam sreću da upoznam i Ronnie Coleman-a, dve nedelje pred Mr. Olympia 2005, gledao sve njegove treninge. Svi znamo kako on vežba.

Dorian Yates, Franco Columbu, Lee Haney, Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger, Dexter Jackson... Svi ti takmičari, svi do jednog Mr. O po jednom ili više puta... Svi oni su vežbali jako, jako bazičnim programom. Svi izuzetno masivni, izdefinisani, separacija... O čemu se, zapravo, radi?

Ne mogu da nađem odgovor. Hvala unapred na bilo kom objašnjenju. :)

evo nekih koji treniraju ili su trenirali po milosevom principu:Denis Wolf,Hidetada Yamagishi,Luke Wood...a svi znamo za Pedju kako trenira (Height: 168 cm
Weight off season- 105-110kg - competition 90 kg official category,last contest at grand prix 96.4 kg !!)
Pa to je super znaci da daje super efekat,ali neka konkretna prednost u odnosu na standardni nacin treniranja koji se radi sa vecim tezinama,a koji je mozda cak laksi od sarcevog principa treniranja...Video sam da nije uopste naivno raditi taj tip treninga i da ljudi izgledaju kao da ce da se onesveste posle toga...

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:56:09 posle podne »
Hm, pročitao sam celu temu (uključujući i onu raspravu...). Postavio bih pitanje koje se odnosi na trening - i njegov krajnji rezultat. Treniram skoro deset godina, visok sam 188cm, težak 112kg (stomak koji se nazire, ne znam procenat masti). Živim i treniram u Beogradu.

Za sve ove godine treninga, promenio sam desetak teretana (osam u Beogradu, dve u Berlinu. Još nikada nisam video ozbiljno razvijenog čoveka koji trenira sledeći principe Miloša Šarčeva, i sve slične principe treninga. Kada kažem ozbiljno razvijen, smatram vežbača od 172-178cm (neki prosek u bodybuildingu) i nekih 100kg (relativno čiste mišićne mase). Naravno, i sve više od toga.

Sve jako razvijene ljude koje sam upoznao i sa kojima sam popričao o treningu - uvek skoro ista priča. Piramida, jedna do dve najjače serije su 6-8 ponavljanja. Uvek su tu uključeni čučanj, bench press šipkom, prednji potisak za rame, mrtvo dizanje... Vežbe kao kablovi za grudi, triceps kanapima, čučnjevi na "jednoj nozi", hiljade serija od "hiljadu ponavljanja" nikada nisam primetio u njihovim treninzima.

Imao sam sreću da upoznam i Ronnie Coleman-a, dve nedelje pred Mr. Olympia 2005, gledao sve njegove treninge. Svi znamo kako on vežba.

Dorian Yates, Franco Columbu, Lee Haney, Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger, Dexter Jackson... Svi ti takmičari, svi do jednog Mr. O po jednom ili više puta... Svi oni su vežbali jako, jako bazičnim programom. Svi izuzetno masivni, izdefinisani, separacija... O čemu se, zapravo, radi?

Ne mogu da nađem odgovor. Hvala unapred na bilo kom objašnjenju. :)

evo nekih koji treniraju ili su trenirali po milosevom principu:Denis Wolf,Hidetada Yamagishi,Luke Wood...a svi znamo za Pedju kako trenira (Height: 168 cm
Weight off season- 105-110kg - competition 90 kg official category,last contest at grand prix 96.4 kg !!)
Pa to je super znaci da daje super efekat,ali neka konkretna prednost u odnosu na standardni nacin treniranja koji se radi sa vecim tezinama,a koji je mozda cak laksi od sarcevog principa treniranja...Video sam da nije uopste naivno raditi taj tip treninga i da ljudi izgledaju kao da ce da se onesveste posle toga...

to je tacno...ali vece tezine-veca opasnost od povrede...ali opet ima i drugih prednosti,tokom giant setova misic gadjas iz puno vise uglova,sa vise hvatova itd...najbitnija stvar u bilo kom principu je stimulisati misic na rast...e sad misljenja su razlicita...neko ce tvrditi da su giant setovi najbolji,dok ce neko drugi pricati da je nesto trece najbolje...

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 26, 2009, 04:04:54 posle podne »
meni je najveci problem sto takav trening zahteva ono da mi je prazna teretana i da idem od sprave do sprave,od tega do tega...Mozda bi mogao neku imitaciju da napravim u uslovima kojima imam.jer npr. cak i da idem od tega do tega od sprave do sprave uvek bi morao makar malo nekoga da sacekam,a kontam da to onda nije taj efekat ....Ne znam jedino neku inprovizaciju kad bi napravio posto u ovim uslovima tesko...gledao sam neke klipove pa sarcev po 7 vezbi spoji nekada...

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 26, 2009, 04:43:13 posle podne »
evo nekih koji treniraju ili su trenirali po milosevom principu:Denis Wolf,Hidetada Yamagishi,Luke Wood...a svi znamo za Pedju kako trenira (Height: 168 cm
Weight off season- 105-110kg - competition 90 kg official category,last contest at grand prix 96.4 kg !!)

Hm, Denis Wolf, Yamagishi, Luke Wood... Manje zvučna i uticajna imena od onih koje sam nabrojao... Ali dobro.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:25:43 posle podne »
rcw
ocigledno je ovde da ti poprilicno hmmm da ne kazem neku grublju rec ali popr;icno omalovazavas neciji rad i REZULATATE a druge podizes u vis.
da ne ulaziim u dubinu problema jer je ocigledno da i premda kazes da si prisustvoao trenizima colemana i ko zna koga ne jos ::) ::) ::),onda cu da te pitam jednu stvar
ljude koji se naborajo su u MANJINI jel su genetski obdareni ili NE obdareni da reguju tako kako reaguju na TEZINSKI TRENING i njih mozes da izborjis na prste obe ruke,A KAMOLI DA ULAZIM U TO DA TI POJMA NEMAS KAKO SU ONI U OPSTE VEZBELA TE DA 80% OD NAVEDNIH SU BILI SAMPIONI PRE 20-30-40 godina TE DA SE TADA DRUGACIJE NIJE ZNALO !!!!!

trebalo bi malo ipak da se zapitas kada omalovazvas rad npr denisa wolfa u odnosu na svarcnergera
on je legenda CEGA????.......
za mene nije niti je ikada bio...i sta ce mo sada??
arnold je covek koji je premazan sa svim bojama ovoga sveta i ako ikome i zbog bilo kojeg razloga treba da bude uzor onda je TO NJEGOVA INTELIGENCIJA I MOC da MANIPULISE LJUDIMA oko sebe i tu se svaka prica zavrasva sto se tice npr mog misljenja o arnoldu kao "legendi"
u svkom slucaju i da mene pitas,meni bi pre uzor bio ako bi trebalo da ga imam DENIS WOLF nego arnold.
tebi je obratno ali nema smisla da onda omalovazvas neciji rad i trud....

dakle...
ukoliko imas neki problem i ukoliko smatras da ovakav nacin i vrsta treninga nijje dobar onda je to tvoja stvar i treba da se drzis onoga sto ti odgovara..
JA SAM SE ZAHVALJUCI OVOM NACINU TRENINGA VRATIO NA BINU I POSTAO APS SAMPION BALKANA a 6 meseci pre sam bio korak od INVALIDSKIH KOLICA..
u radu sa mnogim mojim klijetinima PRIMENJJIVAO SAM OVAJ SISTEM TRENINGA I SVI IMAJU NEZAMISLIVE REZULATATE kako od rekreativca tako do profesionalaca...
ponavljam......
UKOLIKO NEKOM ODGOVARA TEZINSKI TRENING--nema problema..treba da se zadrzi na tome i izadje na binu na megdan nekome ko to ne radi tako  ;) ;) ;)

znaci....nemam nsita protiv tog i takvog treninga ali meni je doneo SAMO NEVOLJE i STAGNACIJU U NAPREDOVANJU..govrim za sebe i za ljude sa kojima radim...

a te price o tome kako se pada u nesvet itd..naravno ,ali svaka indivudua ima svoje potrebe i prema njima se i prav progam..

a vas sve koji ne verujete u to pozivam na jedan trening bilo koje misicne grupe i sa velikim zadovljstvom cu da vam uz lagani trening :P :P objasnjavam na koji nacin dolazi do HIPERTORFIJE a na koji nacin dolazi do HIPERPLAZIJE a da vam samo nagovestim da HIPERPLAZIJA NE MOZE DA BUDE PRODUUCT TRENINGA SA VELIKIM OPTERECENJEM.. ;) ;) ;)

djuka
Citat
ali neka konkretna prednost u odnosu na standardni nacin treniranja koji se radi sa vecim tezinama,a koji je mozda cak laksi od sarcevog principa treniranja...

upravo sam rekao gore..HIPERTROFIJA i HIPERPLAZIJA

i za kraj...
gigante nije izmislio milos sarcev vec je to sistem po kojem je nekada trnirao i OLIVA,BERTIL FOX,MIKE KATZ, i mnogi iz vremena sampiona koje si i ti nabojrao ;) tj neznam dali si upoznat sa tom cinjenicom,a milos je to samo mozda malo modifikovao i pristupio sa nesto inteligentnijim prustupom i rec FILOZFIJA nije bez veze jer je ponzato da ti ljudi tada nisu mogli da zive od ovog sporta osim ARNOLDA ljubi ga tata weider :D :D,pa im takvi sistemi su i stvarli probleme sa vremenom kako i za odmor tako i za trening...ali niej bitno..
isti taj franco kojeg spominjes kada je stalonea primerpao za ulogu u filmu rocky 4 jer primienjivao gigante.... ;) ;)

i jos jedna stvar za kraj..
svi ti koji kazu..radim 4 serije sa 4 ponavljnja i 3 vezbe to kazu SAMO DA BI NEKOGA SKINULI SA KURCA...
ovo ti kazem iskreno jer da mu kazes..hajde da me spremis za takmicenje ali hocu garanciju onda se rpica menja iz korena kao i prica o treningu...
veruj mi na rec..
a hvala bogu i ja sma imao srece da zza ovih 10 godina srecem MNOGE razvijene momke kako ti kazes i mnogo drugacijih se prica ja naslusah..ali dobro..mozda svako hoce da cuje ono sta voli  8) 8)
toliko
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2009, 05:42:04 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:41:07 posle podne »
Pedja ako ti nije problem,posto neznam dali se diskutovalo o tome ali ja nisam nasao....Da li mozes da nam ukratko objasnis kako ako uopste moze doci do HIPERPLAZIJE ,moze da se dodje do toga i da li moze u prirodnim uslovima..Jer mnogi se ne slazu da ta POJAVA uopste postoji kod Coveka,odnosno da postoji samo kod zivotinja jer su misicne celije mitoticke(nedeljive)...a opet ima onih koji kazu da postoji,ali da se u rep-rangeu hipertrofije to apsolutno nemoze postici vec da su za to potrebni drugi sistemi...pa me zanima kako bi to izgledalo .hvala
No time...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:46:56 posle podne »
Pedja ako ti nije problem,posto neznam dali se diskutovalo o tome ali ja nisam nasao....Da li mozes da nam ukratko objasnis kako ako uopste moze doci do HIPERPLAZIJE ,moze da se dodje do toga i da li moze u prirodnim uslovima..Jer mnogi se ne slazu da ta POJAVA uopste postoji kod Coveka,odnosno da postoji samo kod zivotinja jer su misicne celije mitoticke(nedeljive)...a opet ima onih koji kazu da postoji,ali da se u rep-rangeu hipertrofije to apsolutno nemoze postici vec da su za to potrebni drugi sistemi...pa me zanima kako bi to izgledalo .hvala
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13149.msg175946.html#msg175946