Maj 05, 2024, 10:13:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Dajte neki predlog  (Pročitano 22291 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Dajte neki predlog
« poslato: Oktobar 20, 2008, 09:32:49 posle podne »
Idem cesto u teretanu, cesto i trcim ali primetio sam da to nije dovoljno.

Teretana je anaeroban sport, a kada trcim trcim konstantnim tempom i polako, tj. dzogiram i tu kao nesto imam kondicije i ne gubim dah dok trcim ali otidjoh na fudbal pre par dana i kao da sam zakrzljao. Cim je potreban veci napor tj. sprint i tako par puta gore dole, ja sam gotov. Posle par dana se situacija drasticno popravila, ali ostao mi je utisak da imam jednu veliku rupu u sposobnosti moga tela, pa vas pitam kako to da popunim nekim treningom? Meni jedino sprint pada na pamet, imate li vi neku ideju?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2008, 12:24:07 pre podne »
Trcanje je odlicna vezba, samo je bolje osmisli...Imas na netu da nadjes treninge za atleticare...menjanje tempa, trcanje uz i niz brdo, uz stepenice, kratki i srednji sprintovi, zablji poskoci i sl....

Sam si dao odgovor gde gresis "a kada trcim trcim konstantnim tempom i polako".

Otvorio si oci na fudbalu, da je to tvoje trcanje vise za starije ljude nego li sportiste.

P.S. DIzanje tegova moze da bude i aerobno...
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2008, 12:25:49 pre podne The_Bulldog »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:13:16 pre podne »
trcanje u svrhu pobioljsanja kondicjije i skidanja viska kg je najveca glupost.
to je ono sto i na cega se jezim kada cujem.
idem malo da tricm poslet eretane.
ili..jutros sam trcao na bentu na -12 negde oko 10-ak km..
BRAVO!!!!!!!!!

EXTRA nacin da navuces sve moguce boelsti an sebe..pod 1...
a pod 2..ako i malo oscliras od svoje idelane tezine..a boicno svi oscliri9ja jer trce da bi skinuli kg  ::) ::)..eto predivnog nacina da se povredis za sva vremena...

pored danasnje tehnologije i vrste cardio sprava po teretanama..stvarno mi nije jasno da neka budala u ospte vise i ide da trci u cilju skidanj kg ili poboljsanja ospteg fizickog stanja..

DA NE UNOSIM ZABUNU...
OVDE NE GOVRIM O SPROTOVIMA TIPA FUDBAL,KSORAKA itd..gde im je PRIORITET TRCANJE AN TERENU pa samim tim i taj vid vezbe je nophodan...ali oni su prof sprotisti gde je TRCANJE neophodno u svrhu pozistanja SPROTSKIH REZULATATA...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:24:10 pre podne »
Vidis, Cika Peki, ja sam za trcanje...Podrzavam moderne naprave i stvarno umeju da budu korisne, pogotovo u zimskom ili kisnom periodu. Ali kada dodje lepo vreme, siguran sam da je zdravije trcati u prirodi (ne kao mnogi pored puta), nego li u zatvorenoj prostoriji.

I ono sto se moze uraditi kao trening trcanja u prirodi, ne moze se nikad tako verno simulirati na traci...
Slazem se da ako neko hoce samo da skine kilograme, moze se osloniti na razne kardio sprave u svojoj teretani-naravno uz korektnu ishranu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:45:46 pre podne »
pa ja necu tebi da menjam misljenje...
ja govrim sa argumetima i za sve ovo tvoje imam argumet protiv./
trcanje u pririodi na svezem vazduhu...extra...samo neznam ..gde to ima svez vazduh u ospte vise..

pod 2....trcanje leti..jos jedna standradna fora gubljenja vremena....poptuno je kontraproduktivno za orgnizam da tcis uletenjem periodu na otovrenom....temperature vazduha koje prelalze prek 22 stpeena mogu samo da otezvaju i stvarju probleme prilikom opskrljianja krvnih zrnaca kisoenikom..gustoca vzaduha u tim danima je toliko velika da jednostavno stvara kontra efketa i od nekada..JUHUUUUUU ZDRAVOPG TRRCANJA STVARAS SEBI KARIDIOLOSKO RPOBLEME...

da ne uzlaim u to i da se ne ponavljam jos jednom..ako i malo odustpas od svoje tezine dozlvjone za takve pokrete...belaj.....a jos pogtovo kako nase domacice i doamcini vole da trce u PRIRODI JER JE TO ZDRAVO...pa to je i vise nego idealno i za zglobove,tezive,ligamante....

i na kraju..kada je toliko zdravo trcati kadaje lepo vreme..onda brate trcite i kada je ruzno..zasto kvariti nesto sto je zdravo..

toliko

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2008, 12:27:59 posle podne »
Ocigledno su nam misljenja razlicita...ako pocnem sad da odgovaram na ono u cemu se ja ne slazem sa ovim tvojim misljenjem, plasim se otici cemo u debeli off. A to mi nije cilj...Mozemo bez problema to uraditi na novoj temi, ovde decko od nas nije to trazio.

Neka momak prihvati misljenje za koje on smatra da je za njega bolje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2008, 12:37:30 posle podne »
pa ja sam mu dao savet zsnovan na cinjenicama i sto je najvaznije...RADOM NA SEBI...a rezultate rada koji ukljucuje i cardio rpogram i to u velikoj meri GDE NEMA TRACANJA AMA BAS NI MALO..moze svako da vidi vec duzi niz godina..

tako da....ja svoje MISLJENJE ne temeljim na glupim prastarim teorijama vec na EMPRIRIZMU koji daje rezluatete kako meni tako i svima sa kojima radim..
ako to nisu dovljne reference da neko to radi....no problemo.....nemam nista protiv...cak sto vise....  :-*..najmanje moj problem..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2008, 12:50:45 posle podne »
...a rezultate rada koji ukljucuje i cardio rpogram i to u velikoj meri GDE NEMA TRACANJA AMA BAS NI MALO..moze svako da vidi vec duzi niz godina..

...koji daje rezluatete kako meni tako i svima sa kojima radim..

Ovo niko ne spori...

Ali ako pogledas decko se zalio na- "ostao mi je utisak da imam jednu veliku rupu u sposobnosti moga tela"-a pre toga je pominjao trcanje, sprint..... Znaci ja ne vidim da trazi da smrsa, vec da se poboljsa na tom polju...ja mu i dadoh predlog kako moze da to i poboljsa, boljim-organizovanijim-strucnijim treningom-trcanjem

Sigurno ce ukljucivanjem (ako ih vec ne koristi) kardio sprava da tu granicu oho-ho pomeri, ali kao treningom na otvorenom nece moci. Rekoh da kardio sprave ne mogu da imitiraju bas u potpunosti trening na otvorenom...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2008, 12:58:47 posle podne »
Citat
Ali ako pogledas decko se zalio na- "ostao mi je utisak da imam jednu veliku rupu u sposobnosti moga tela"-a pre toga je pominjao trcanje, sprint..... Znaci ja ne vidim da trazi da smrsa, vec da se poboljsa na tom polju...ja mu i dadoh predlog kako moze da to i poboljsa, boljim-organizovanijim-strucnijim treningom-trcanjem

ovde se poptuno slazem sa tobom...
naravno da on svoje performanse tipa..pobolsjanje sprinta i ostalih elementa ukoliko mu to zahteva sport sa kojim se bavi NE MOZE DA POBOLJSA RADECI U GYM NA CARDIO SPRAVAMA....TO JE POPTUUNO TACNO STO SI REKAO..TU NEMA DVOJBE....

ja sam dao akcenat na skidanje kg putem cardio treninga gde an zalost ljudi obicno kazu da idu da trce negde napolju kao JEDAN OD IDELANIH VIDOVA skidanja vsika kg i sticanja kondidicje...to je najveca greska i cvrsto stojim iza toga...da sada sto kazes ne ulzaimo u celu tu pricu..nadam se ako i ukoliko nekome stvarno to bude trebalo..onda moze ti i ja da otovrimo temu i da krenemo sa pricom is koje ce siguran sam mnogi da nauce mnogo toga....

meni je uvek drago da pricam sa nekim kao sto si ti koji poznaje materiju i iz naseg razgovra kao sto rekoh..moze samo da se mnogo toga nauci..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2008, 01:09:07 posle podne »
ja sam dao akcenat na skidanje kg putem cardio treninga gde an zalost ljudi obicno kazu da idu da trce negde napolju kao JEDAN OD IDELANIH VIDOVA skidanja vsika kg i sticanja kondidicje...to je najveca greska i cvrsto stojim iza toga

Apsolutno se slazem sa tobom u ovome.

meni je uvek drago da pricam sa nekim kao sto si ti koji poznaje materiju i iz naseg razgovra kao sto rekoh..moze samo da se mnogo toga nauci..

Moje zadovoljstvo je vece, jer ipak ja pricam sa dokazanim sampionom.

Pozdrav za cika Pekija

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Dajte neki predlog
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2008, 02:01:39 posle podne »
Hvala na odgovorima ljudi, evo da vam razjasnim situaciju u kojoj se nalazim.

Znam da se radom u teretani (ne mora uopste da bude kardio) moze izgubiti vise masnih naslaga nego trcanjem.
Za mrsavljenje idem u teretanu, ali mi je glupo da neko ko trenira cesto dodje na neki sport i crkne od umora tj. nemanja vazduha za sprinteve ili za neko konstantno brze trcanje.

Jedini moj odgovor na tu rupu su sprintevi, verovatno i preskakanje vijace moze da pomogne.

Viska sala imam, i po nekom mom sikustvu, nisu izostajali rezultati ni kada sam trcao posle teretane. Tebe Pedja verovatno ne rade bas sve stvari posto si dosta stvari isprobao i digao toleranciju na neki nivo, ali znam slucajeve da ljudi smrsaju samo od trcanja, o plivanju da ne govorim itd.
U principu vise volim sport, jer tu napor nije konstantan i kardiovaskularni sistem radi u celom opsegu mogucnosti, a ne samo u jednom tempu, a sprintevi su mi najslicniji tome. Jos kada bih ubacio i nagle promene pravca a da me ljudi ne gledaju kao ludaka bilo bi super :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2008, 03:02:33 posle podne »
Hvala na odgovorima ljudi, evo da vam razjasnim situaciju u kojoj se nalazim.

Znam da se radom u teretani (ne mora uopste da bude kardio) moze izgubiti vise masnih naslaga nego trcanjem.
Za mrsavljenje idem u teretanu, ali mi je glupo da neko ko trenira cesto dodje na neki sport i crkne od umora tj. nemanja vazduha za sprinteve ili za neko konstantno brze trcanje.

Jedini moj odgovor na tu rupu su sprintevi, verovatno i preskakanje vijace moze da pomogne.

Viska sala imam, i po nekom mom sikustvu, nisu izostajali rezultati ni kada sam trcao posle teretane. Tebe Pedja verovatno ne rade bas sve stvari posto si dosta stvari isprobao i digao toleranciju na neki nivo, ali znam slucajeve da ljudi smrsaju samo od trcanja, o plivanju da ne govorim itd.
U principu vise volim sport, jer tu napor nije konstantan i kardiovaskularni sistem radi u celom opsegu mogucnosti, a ne samo u jednom tempu, a sprintevi su mi najslicniji tome. Jos kada bih ubacio i nagle promene pravca a da me ljudi ne gledaju kao ludaka bilo bi super :)

Vidi, prijatelju...

-U teretanu se ide da ti ojacaju misici, nabacis misicnu masu, zalecis povredu, pokrenes se iz mrtvih, gledas ribe i sl....A da "mrsavis" se menja ISHRANA na prvom mestu. Mozes da ides u teretanu i da trcis koliko hoces, ali ako jedes kao konj-smrsati neces

-Plivanje je losiji izbor za skidanje masnih naslaga od trcanja ili ostalih kardio vezbi

-Nagle promene pravca ti nece pomoci da steknes bolju kondiciju, vec promena ritma ili bolje organizovan trening. Ukljucis li promene pravca, budi obazriv jer nestrucnoscu se mozes vrlo lako i brzo povrediti.

-Mnogo stvari nisi napisao...npr. kakkva ti je ishrana, koliko  i kako treniras, koliko i kako cesto trcis, sta ti je cilj...sve si mi nesto nejasan i u objasnjavanju, ali i u trazenju pomoci..


Siguran sam da ce i Pedja imati sta da ti kaze...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 21, 2008, 03:04:03 posle podne »
Citat
ali znam slucajeve da ljudi smrsaju samo od trcanja, o plivanju da ne govorim itd.

ja nisam rekao da NECE DA SMRSAJU..vec da je to najgori oblik i pristp...a i to koliko su smrsali je voma diskutabilno...i ne bih zelo da ulazim u dublje rasprave ovde oko tog sistema zasto se to desilo i kako...tako da trcanjem i plivanj jesu zalsuzni za to..ali sve do jedne mere i ne za stalno..


Citat
Tebe Pedja verovatno ne rade bas sve stvari posto si dosta stvari isprobao i digao toleranciju na neki nivo

ovo je prilicno smesno i nzerelo a jos vise neozbilno..tako da odista mi je zao sto imas ovako iskrevljnu sliku o celoj prici u opste..a pogtovo o meni i mom stepenu kako ti kazes toleranicije....jako smesno

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Dajte neki predlog
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2008, 05:08:39 posle podne »
The Bulldog, prvo sam ishranu redukovao ... Evo ovde sta i koliko jedem http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13219.0/topicseen.html

Mada izgleda ni to ne valja :)

Da ne bih komplikovao, okacicu slike, reci vam sta hocu pa mi vi recite sta da radim i kako da se hranim, posto ja izgleda ni posle 5-6 procitanih knjiga o treningu i ishrani nisam uspeo da napravim sistem koji radi, mada sam smrsao 5-6 kila ...


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Dajte neki predlog
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2008, 05:48:15 posle podne »
The Bulldog, prvo sam ishranu redukovao ... Evo ovde sta i koliko jedem http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13219.0/topicseen.html

Mada izgleda ni to ne valja :)

Da ne bih komplikovao, okacicu slike, reci vam sta hocu pa mi vi recite sta da radim i kako da se hranim, posto ja izgleda ni posle 5-6 procitanih knjiga o treningu i ishrani nisam uspeo da napravim sistem koji radi, mada sam smrsao 5-6 kila ...

OK