Maj 09, 2024, 01:42:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio i pusenje  (Pročitano 25382 puta)

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Kardio i pusenje
« poslato: Oktobar 31, 2008, 11:09:14 posle podne »
Poznato je da je Srbija 2. zemlja evrope po broju uzivaoca duvana. T.k. d. je razumljivo da su mnogi koji se bave b.b. (i oni su samo ljudi) pusaci. Kardio trening bi trebao da bude sastavni deo b.b. ali koliko je on dobar za pusace? Kardio trening napreze srce, a pusenje svakako ne valja za srce. Dali to dvoje u kombinaciji vise skodi zdravlju nego sto doprinosi?

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2008, 11:11:54 posle podne »
Kardio trening napreze srce
kako mislis napreze srce?? pa sva fizicka aktivnost dovodi do povecanja broja otkucaja srca...

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2008, 11:18:45 posle podne »
Kardio trening napreze srce
kako mislis napreze srce?? pa sva fizicka aktivnost dovodi do povecanja broja otkucaja srca...

Da, ali kod kardia je to konstantno, pa kontam da to ima neke veze...

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2008, 11:20:52 posle podne »
To me neki drugar natripovao, pa reko da se raspitam ovde o tome....

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2008, 01:03:49 pre podne »
Kardio trening napreze srce
kako mislis napreze srce?? pa sva fizicka aktivnost dovodi do povecanja broja otkucaja srca...

Da, ali kod kardia je to konstantno, pa kontam da to ima neke veze...
pa jeste...ali ti kad krenes  da trcis ili sta vec onda ce tebi da se poveca puls naglo...i onda kad dostigne neki broj otkucaja nece se nesto drasticno povecavati
al se nekad dobro jelo

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2008, 10:38:13 pre podne »
zaboravi pusenje ako ces uopste da se bavis teretanom ili bilo kojim sportom... ima dosta razloga da ti ne nabrajam... uopste svaka fizicka aktivnost ne ide sa tim nekim porocima... osecas ces se jako lose , nekontrolisano ces se znojiti a na toj traci o kojoj pricas neces moci da istrcis nista, i ako budes mogao umesto da se osecas dobro posle treninga bice ti lose.... a to koliko ti je debilno da se bavis teretanom i da pljugas - jos plus da postavis takvo debilno pitanje o tome da ne komentarisem... pa budi jbt karatker i ostavi cigare... ne trebaju ti te stvari u zivotu... uopste...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2008, 10:56:53 pre podne »
cigarte naravno da nisu zdrave
ja pusim vec 15 godina....nista aktivno..ali kada sam na kraju sa diejtama spucam i po kutiju an 2-3 dana....


Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2008, 02:42:00 posle podne »
ja sam jedno vreme bio moze se reci rekreativni pusac(ali umeo sa da povezem i po dva meseca i to paklu na dan... )a to ti je gore nego kad konstantno pusis, taman ti se organizam odvikne od duvana pa onda ponovo... jednostavno se covek oseca MNOGO  bolje kad ne pusi, i lakse mu pada svaka fizicka aktivnost... imao sam ortake koji su trenirali i pusili sto posle basketa posle teretane itd... i kad su videli da to ne ide- neki su batalili teretanu neki pljuge hehhee
ne jednostavno covek mora da presece i da izdrzi tih nekih 4 meseca bez pljuge i naravno kasnije kad god mu se pripali u drustvu ili uz jutarnju kafu da natera sebe da to ne uradi... jbg ima tu nervoze i krize ali mnogo znaci... meni barem mnogo znaci da kad odradim trening da se ne osecam sjebano... znate ono (ko je ikad pusio) onaj umor u plucima i kad ne mozes da se nadises vazduha... e to mi je jedan od najgorih osecaja ...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #8 poslato: Novembar 01, 2008, 04:10:44 posle podne »
pa neki takav osecaj imaju samo sto zive u beogradu gde je vazduh kao duvanski dim :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #9 poslato: Novembar 01, 2008, 04:16:24 posle podne »
ja pusim vec 7 godina,ostavljao sam cigarete par puta dok se nisam setio gde sam ih ostavio...
osecam ponekad te posledice pusenja o kojima pirat prica ali jbg nema teoretske sanse da prestanem...

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2008, 04:19:42 posle podne »
sva sreca nemam tih problema i smetaju mi cigarete ozda cak i  zato  sto sam io upalu plica...


pa neki takav osecaj imaju samo sto zive u beogradu gde je vazduh kao duvanski dim :)

heheh kad mene propuva dinarska bura... ma kakav smog  ;D ;D


Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #11 poslato: Novembar 02, 2008, 03:24:20 posle podne »
Slobodno treniraj,nemoj da se obazires na to. Pusenje treba ostaviti zbog drugih stvari,ali... Ja pusim 1,5 paklu dnevno,a kad sam na dijeti opicim i po 40 min hiit-a,posle tegova. Pusaci malo teze ulaze u formu,ali kada se savladaju prve teskoce onda je sve ok.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #12 poslato: Novembar 02, 2008, 05:12:42 posle podne »
ja pusim vec 15 godina
Ovo prvi put cujem...nekako mi ne ide sa tvojim likom i delom...sto ne batalis to?


ali kada sam na kraju sa diejtama spucam i po kutiju an 2-3 dana....
Mada, ovo mi je razumljivo



kety

  • Gost
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #13 poslato: Novembar 02, 2008, 06:35:57 posle podne »
Ne mogu da verujem koliko ima pusaca medju vama ozbiljnim vezbacima,a opet puno vas izgleda totalno sportski kao da cigaretu ne moze da smisli

kety

  • Gost
Odg: Kardio i pusenje
« Odgovor #14 poslato: Novembar 02, 2008, 06:39:48 posle podne »
i da dodam da je tema super,svako ima svoj stav.Necete valjda da se bunite i oko odabira teme.Ne zanimaju sve clanove samo steroidi pohvale