Maj 22, 2024, 01:54:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.149 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Razmak izmedju treninga....  (Pročitano 5990 puta)

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Razmak izmedju treninga....
« poslato: Mart 14, 2009, 12:05:01 pre podne »
Treniram 4 puta nedeljno...

Pon:grudi,biceps
Sre:ledja
Cet:ramena,triceps
Sub:noge

Od kad sam poceo sa treninzima radim jednu grupu jednom nedeljno ali imam osecaj da mi se misic previse odmori i opusti do sledeceg treninga iako iz njega izvucem maximum....i svaki trening ponovo dobijam upalu tog misica...da li da smanim razmak na 5 dana i moze li neko da mi napravi takn neki progarm po kojem bi trenirao savki 5 dana isti misic....??!!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2009, 10:01:18 pre podne »
Pa ne vidim da je loshe to sto dobijes upalu, ona pokazuje na misicnu hipertrofiju (rast) tako da...

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2009, 12:39:26 posle podne »
pa to za upalu nisam rekao da je lose...ali kazem da imam osecaj da mi se ta misicna grupa previse odmori do sledeceg treninga....

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2009, 04:49:49 posle podne »
i ja posle svakog treninga dobijem upalu misica sto je i dobro tako! ;)

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2009, 01:51:27 pre podne »
Dobro ti je tako, misicima nekad treba i vise od 5 dana da se oporave, za razvoj ti nije bitno da imas upalu svaki trening, menjaj, rotiraj vezbe, menjaj hvat, menjaj stil izvodjenja i svaki put pokusaj da predjes neke svoje granice!

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2009, 09:20:10 posle podne »
da li ima nečeg posebnog u tome što do upale dođe 2 dana kasnije?

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2009, 11:47:19 posle podne »
pa to za upalu nisam rekao da je lose...ali kazem da imam osecaj da mi se ta misicna grupa previse odmori do sledeceg treninga....

Daaaa u pravu si,jako je lose da treniras odmoren misic,najbolje ga je trnirati dok je pod upalom,jer misic raste od treniranja a ne od hrane i odmora a mi smo svi glupani jer mislimo da je dobro dati misicu vrijeme i nutrijente da se oporavi pa ga ponovo trenirati.

Van mreže ISO-100

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2009, 09:30:28 pre podne »
pa to za upalu nisam rekao da je lose...ali kazem da imam osecaj da mi se ta misicna grupa previse odmori do sledeceg treninga....

Daaaa u pravu si,jako je lose da treniras odmoren misic,najbolje ga je trnirati dok je pod upalom,jer misic raste od treniranja a ne od hrane i odmora a mi smo svi glupani jer mislimo da je dobro dati misicu vrijeme i nutrijente da se oporavi pa ga ponovo trenirati.

ako se salis onda ok...

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2009, 10:05:16 posle podne »
Naravno da se sali :)
Hoce li neko odgovoriti na alexandrovo pitanje, da li je ok sto do upale dodje i do 2 dana nakon treninga? Meni je to razlicito po misicnim partijama, npr grudi mi se upale za tacno 24h,  a listovi 40-45h! Ledja dan i po obicno, ali kad ih bas pokidam dan, manji misici (biceps, triceps, trapezi) 24h itd itd :)

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2009, 09:17:34 posle podne »
pa to za upalu nisam rekao da je lose...ali kazem da imam osecaj da mi se ta misicna grupa previse odmori do sledeceg treninga....

Daaaa u pravu si,jako je lose da treniras odmoren misic,najbolje ga je trnirati dok je pod upalom,jer misic raste od treniranja a ne od hrane i odmora a mi smo svi glupani jer mislimo da je dobro dati misicu vrijeme i nutrijente da se oporavi pa ga ponovo trenirati.

Lepo je to sto ti imas smisla za humor...samo sto ja nisam siso vesla da mi bacas te glupe fore...naravno da misicu treba odmora i hrane...al ja sam rekao da imam osecaj da mi se misic previse odmori i opusti za tih 7 dana..

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2009, 11:36:27 posle podne »
pa to za upalu nisam rekao da je lose...ali kazem da imam osecaj da mi se ta misicna grupa previse odmori do sledeceg treninga....


Ne odmori se previse.Daj malo vremena tom sistemu,vidjeces da ces uz adekvatnu prehranu rasti brze i bolje nego da treniras dva puta sedmicno neke partije.
Daaaa u pravu si,jako je lose da treniras odmoren misic,najbolje ga je trnirati dok je pod upalom,jer misic raste od treniranja a ne od hrane i odmora a mi smo svi glupani jer mislimo da je dobro dati misicu vrijeme i nutrijente da se oporavi pa ga ponovo trenirati.

Lepo je to sto ti imas smisla za humor...samo sto ja nisam siso vesla da mi bacas te glupe fore...naravno da misicu treba odmora i hrane...al ja sam rekao da imam osecaj da mi se misic previse odmori i opusti za tih 7 dana..

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Razmak izmedju treninga....
« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2009, 01:58:50 posle podne »
Treniram 4 puta nedeljno...

Pon:grudi,biceps
Sre:ledja
Cet:ramena,triceps
Sub:noge

Od kad sam poceo sa treninzima radim jednu grupu jednom nedeljno ali imam osecaj da mi se misic previse odmori i opusti do sledeceg treninga iako iz njega izvucem maximum....i svaki trening ponovo dobijam upalu tog misica...da li da smanim razmak na 5 dana i moze li neko da mi napravi takn neki progarm po kojem bi trenirao savki 5 dana isti misic....??!!

 Sto se tice rasporeda treninga i misicnih partija to je OK . Pitanje je samo nacin na koji treniras . Koliko opteretis misic ?,sto vise ga opteretis trebace mu vise vremena za oporavak . AKo ti se cini da je opterecenje po treningu adekvatno za napredak , a imas osecaj da ti je to previse odmora tih 7 dana , jednostavno smanjis na 5-6 dana odmora . Ali opet je najvaznije pitanje da li adekvatno opeteretis misic na treningu. TE stvari tako funkcionisu . Sto se tice pravljenja programa ,nista specijalno jednostavno sve ti ostaje isto samo treniras na 5-6 dana isti misic i teras .

 Sto se tice upale koja stize posle 2 dana , normalna pojava .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow