Jun 12, 2024, 02:16:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.167 poruka u 18.755 tema - 20.950 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Molila bi pomoć-trening i ishrana  (Pročitano 27976 puta)

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Molila bi pomoć-trening i ishrana
« poslato: Maj 15, 2009, 09:59:28 pre podne »
Pozdrav svima...slučajno sam našla ovaj forum pa reko da se reg.i potražim pomoć nadam se da će se netko i javiti..pa da počnem...

Ovako.. imam 23g, prije sam imala dosta viška kg , išla sam na dijetu UN ( nisam uopće ponosna na to ) jer da sam znala nikada ju nebi držala, i skinula sam dosta kg sa 85 na 70, na visinu od 185cm... znam da to sad zvuči idealna težina ali vjerujte nije...za to vrijeme nisam se ničim bavila , nikakvom aktivnosti, kile sam skinula doslovno sjedeći  i naravno šta mi se desilo...užasno sam omlohavila i to donji dio tijela (noge, bedra,guza) sve je strašno mlitavo kao puding ne znam kako drukčije da objasnim, inače sam oduvijek jača u donjem dijelu tijela  , kruška građa, gore uska, imam i strukić, ali donji dio kao 2 žene, velika, spuštena jako , i jako mekana guza , široki bokovi 100cm obujam, i jača ali turbo mekana bedra, ne znam kako da bolje opišem svoje stanje nego se sve trese kada hodam, a kada sjednem noga se proširi po nekoliko cm okolo, željela bi se toga riješiti i napokon prvo ljeto u životu obući kratke hlače a ne uvijek u dugim hlačama  :-[ :-[ :'(

i još nešto , idem u teretanu 3xtjedno već jaaako dugo , doduše s nekim većim pauzama ALI bez ikakvih rezultata, znači krenula sam sva mlitava i dan danas sam takva.. ne kužim kako i zašto , stvarno sam malo razočarana jer imam volje poraditi na tome, ubijam se u tereningu i na kraju se pitam čemu sve to kad nemam nikakav rezultat...što se tiče proteinskih shakeova trenutno nemam mogućnost kupovati išta tako da mi jedino preko hrane dolazi u obzir unositi proteine

Ishranu sam sredila, kako sam se prije hranila ovo je sad super. evo otprilike:

D: zobene + jogurt ili mlijeko
U: voće ili nekad 200g posnog sira
R: piletina + salata, ili riža, ili nešto drugo od povrća / riba, tuna + salata, tuna+sir+salata, ...
U: opet proteini , meso, ili bjelanjci ...
V: bude najčešće posni sir


sad što se tiče treninga  radim zagrijavanje na traci 10-15min., onda radim na spravama , i na kraju treninga radim 20min.trake, 15bicikla, ili 15trake + 10orbitrek + 10bicikla , uglavnom kardio barem 30minuta, nekada i 40...

eto nadam se da ćete mi pomoći, ispraviti što ne valja i uputiti u daljnji režim...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2009, 11:32:29 pre podne »
pozdrav marinela i dobro dosla..
koliko vidim u celoj ovoj prici a tebi to verovatno ne zvuci znacjano je recenica

RADIM ZAGREVANJE NA BICIKLU,ONDA RADIM NA SPRAVAMA...

dakle..
verovatno je u pitanju sindorm koji valda na zalost svuda.
tako je i kod mene u teretani gde gospdoja instrukotr kaze svojim klijentima..npr..radite na kurl masinio 50 ponavljnja a moze i vise???????!!!!!!!!

dakle..notorna glupost i odsustvo cak i elemntarnog znanja-a na zalost ocigledno da je tako i slucja u tvojoj teretani tj nema ko da ti pokaze...
cela prica se svodi na jedno da te ne zamaram mnogo sa detaljima.

a dati cu ti link teme i biti ce ti sve jasno

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1066.0.html

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2009, 11:42:35 pre podne »
Hvala Pedja ima tu bome puuno za čitati.. :)

Nego stvar je u tome da se ja ne bojim težina ,radim sa koliko mogu, kad mi je prelagano povećam...npr.uzet ću primjer leg press sam radila sa 60kg 3x15, sad sam digla na 75kg 3x10, jel to valja tako???
Problem je što mi nema tko pokazati, uputiti me u vježbanje, šta, kako , koliko....zato sam došla ovdje da pitam vas za sve, znači i trening i prehrana

evo danas šta mi je u planu, pa ako može koji komentar, doručak i užinu sam odradila već:

D: 40g zobenih + jogurt
U: 300g posnog sira + 300g varivo od kelja
R: piletina - zabatak 120g + salata sa kk ulja
U: ili 100g mesa i salata, ili 4 bjelanjka i salata
onda teretana
V: oko 200-250g posnog sira

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2009, 12:05:14 posle podne »
pa vidi
sto se tice hrane to se cini sasvim ok gledajuci na cilj koji hoces da uradis
ali opet ponavljam.
ocigledno da ti je potreban neaki drugaciji pristup treningu a prilicno je tesko bilo sta "pokzati",preko net-a

broj ponavljanja mislim da ti ne bi trebalo da prelazi 12..po mom misljenju a po jednoj misicnoj grupi ili partiji bi trebala da radis najmanje 3 a najivse 5 vezbi..krroz 3-4 serije svake vezbe

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2009, 07:48:54 pre podne »
Vidim da ovdje na forumu ima jako puno cura, žena koje se kuže u sve ovo pa slobodno možete doći na moju temu, tj. bilo bi mi drago da koja obidje i mene :):) i da mi da kakav savjet, prijedlog, komentar :):) Pedja nemoj se ljutit, super su i tvoji savjeti i slušam te ;);) al nek malo i žene me obidju hehe...

inače jučer sam odradila noge, i to tako kako si ti rekao  3-5 vježbi, ajme riknula sam :) nakon toga sam jedva kardio odradila , nije bio dugačak samo 10min. trake na najvišoj uzbrdici 12/12 ,i  15 min. bicikle na laganom opterećenju

I imam još pitanje, znači 3xtjedno sam u teretani, išla bi više ali nemogu tako da je dobro da se bar toliko krećem, ostale dane sam neaktivna nažalost što znači sjedilački način života pretežno (ubi me to al ajd) , pa me zanima te dane kad sam  neaktivna, isto moram unositi 100g proteina ???? onda smanjujem UH?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2009, 09:38:12 pre podne »
pa devojke su na odmoru...heheheh
salim se..
javiti ce ti seneka od njih..ne brini....

a u dane kada ne treniras..bilo bi pozlejnto da tada SMANJIS UNOS UH... ane da ga povecas....znaci..povecas unos BELANCEVINA a smanjis unos UH>..cak i jedan od tih dana na nula..ako mozes...

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2009, 10:01:59 pre podne »
a nije valjda da su sve otišle na odmaranje :):):)

znam za to sa 0 uh, to je na varijacijama, probala sam jednom tako, sve je išlo u toku dana al navečer...brate mili ogroman brlj sam napravila... ali mogu pokušati opet, trudit ću se da se brlj ne ponovi :)

evo šta sam danas imala u planu ( nema aktivnosti danas), doručak je odradjen:

D: 4bjelanjka(120g) + 40g piletine + jogurt - valjda nisam odma zbrljala u startu
U: možda voćka , jabuka
R: pileći zabatak + salata vjerojatno
U: tuna 50g + 50g posnog sira
V: opet proteinsko nešto, sir ili isto kao prethodna užina

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2009, 10:15:08 pre podne »
jogurt-djene,djene...

voce...NULA BODOVA...bolje bi bilo a uzmes recimo neki lesnik,badem ili orah....

rucak....ZABTAK...mnogo nepotrebnih masnoca..probaj nekako da ti i taj obrok bude pilice belo..ili neka riba..ne mora tunjevina da bude...moze i crveno meso ali spremljeno bez ulja..neki rostilj ili folija

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #8 poslato: Maj 16, 2009, 10:18:51 pre podne »
šta ne smijem jogurt??

ja mislim da pileći zabatak nije masan, kuhan je i skinem mu kožu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2009, 10:22:49 pre podne »
šta ne smijem jogurt??

ja mislim da pileći zabatak nije masan, kuhan je i skinem mu kožu

nema veze sto skines kozu
samo meso zabataka ima dosta masnoce.
to ti je kao da kazes da si skinula kozu sa prasetine i da ne bi trebla da je masna..a ono..divota gledati krtinu..al jbg..
jogurt sam rekao..ok..ali mozda casa i to je to...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2009, 02:06:28 posle podne »
Evo zena, evo zena ;)

draga moja, prvo izvini sto tek sad odgovaram, konstantna guzva, eto kad ne stignem ni da treniram onako kako ja to hocu i koliko hocu... No, da ne duljim, vidim da ti je Pedja vec dao materijala za citanje, pa evo i ja da se pridruzim u zadacima za domacu zadacu hehehhehe
Pogledaj ovu temu: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html, zapravo, dobro je prostudiraj, draga moja, jer tu su navedene manje-vise sve osnovne stvari sto se tice ishrane. Vidim da nekako ne mozes da svaris cinjenicu da jogurt takodjer treba smanjiti, ako ga vec ne izbaciti. Na zalost, ni ja te necu obradovati. Sve mlecne proizvode treba izbaciti, ili ih bar dovesti na minimum. No, ok, da te ne prepadam sad ovako.. hajde ti procitaj temu, moze? :)

Pozdrav
Tanja

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2009, 03:48:46 posle podne »
ooo žena napokon  :):):):):)
vrnem se ovdje svaki dan i vidim nema nikoga, al evo sad sam se baš obradovala..

TANJA ma sve ja to već znam, čitala sam jako puno po internetu o tome, idem već duuugo u teretanu ali nažalost tek sada neke stvari počimam raditi i primjenjivati jer mi je stvarno dosta vidim nema nikakvih rezultata a želim stvarno nešto napraviti od sebe..

Počela sam i ja lagano i bez straha povećavati težine i osjetim to..evo trenutno  imam upalu guze :) od iskoraka, prije sam radila s bučicama od 8kg sad sam uzela sa 12kg i odma osjećam neki efekat, isto tako npr. leg press sam radila jako dugo sa 60kg , i sad sam digla na 75 i radim 4x10 jel to u redu??

dalje...iščitala si moj problem, pa jel imaš koji savjet još što se tiče vježbanja, ponavljam opet moj problem su butine i to katastrofalne su :( mekane, opuštene,obješene  i guza koja je isto takva, mišića nemam uopće tj.bar ih ja ne vidim, a dodatno stanje je pogoršalo to što sam prije 4god. bila na onoj UN dijeti  a nisam se bavila nikakvom aktivnošću tako da možeš zamislit kakvo sam mlohavo tijelo dobila :( skinula sam kile ali sve je ko spužva...:(

eto nadam se da te nisam udavila...kad možeš javi se, nadam se da imaš nešto za mene ;);) pooozdraav ;)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2009, 05:49:57 posle podne »
Odmah da ti kazem ono sto sigurno sada vec i sama znas... Sve te UN dijete, kiseli kupus dijete, dijete "nemojte jesti nista posle 18.00", vocne dijete.. sve je to glupost, da ne kazem nesto drugo  ;D Pravilna, zdrava ishrana je 50% rezultata, garantovano. A ti se sada i definitivno uverila kako sve te dijete ne valjaju, jer da valjaju, ti sad ne bi kukala na sav glas, zar ne? Osim toga, jos jednu stvar si sama rekla: "sve ja to vec znam, citala sam jako puno o tome... ali tek sad pocinjem to raditi i primjenjivati".
Odlicno, napravila si prvi korak.
Svakom programu ishrane, svakom programu treninga, moras dati malo vremena da napokon pocne i pokazivati prve rezultate. Treba proci vremena da se telo adaptira i prihvati sve te nove promene u tvom zivotu. Drzi se onih pravila koje sam navela u temi "mala pomoc za Jecu" i saveta koje ti ih je dao Pedja, neka prodje nekih 20ak dana (naravno, treniraj u tom periodu), i onda nam javi da li je bilo nekih promena. Moze?

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #13 poslato: Maj 22, 2009, 06:46:01 posle podne »
ma svjesna sam ja svega toga, e da mi je ova pamet NIKAD na dijetu ne bi išla , NIKAD! Al čovjek na greškama uči jel..

Tanja, ne znam jesi pročitala da ja već dugo idem u teretanu, iskreno bilo je tu i povećih pauza ali evo u zadnje vrijeme sam redovita više od 6mj.idem i u tom periodu ja sam samo skinula 2-3kg što mi  i nije toliki cilj, ne kažem dobro mi je došlo nebi bilo zgorega bar još dvje, ali može i ovako , no što se tiče čvrstine ostala sam mekana kao i u periodu kad se nisam ničim bavila...e sad što je tu razlog ne znam, možda prehrana, jedem stvarno dosta i pazim šta jedem ali očito nije bilo dobro, drugi razlog je vjerojatno što sam se taj period bojala velikih težina, uvjerena sam da je to razlog što sam još uvijek takva :(:(

ali kao što sam rekla sad sam zagrizla i želim to promjeniti, radit ću sve što treba i evo sad ću vidjeti hoće biti kakvih pomaka jer sam povećala težine i malo više pazim kako koju vježbu izvodim, baš se koncentriram na to što radim..

Jel imaš neki jelovnik ili savjet što se tiče prehrane???

znam da treba puno proteina, meni bi trebalo oko 140 ja mislim ako sam dobro izračunala 185cm/69-70kg imam.. ali mi je nekad jako teško dogurati do te cifre, a što se tiče wheya ne pijem nikakve dodatke znači unosim P samo preko hrane...

Zanima me može li se napredovati ako npr. unosim 70-80g proteina, ima li šanse tako?????

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #14 poslato: Maj 28, 2009, 11:07:47 posle podne »
Cini mi se da ti je jelovnik manje vise ok. Hajde, za pocetak, probaj kako ti je Pedja predlozio:
"broj ponavljanja mislim da ti ne bi trebalo da prelazi 12..po mom misljenju a po jednoj misicnoj grupi ili partiji bi trebala da radis najmanje 3 a najivse 5 vezbi..krroz 3-4 serije svake vezbe"
Drzi se te "formule" neko vreme, da vidis hoce li biti nekih rezultata, bilo kakvih pomaka na bolje... na zalost, da bi videla da li ta ili neka druga opcija funkcionise, moras joj dati sansu, odnosno vreme da pocne da deluje, sto sve nas ponekad jako nervira hahhahha. Moraces se takodje naoruzati jednom finom dozom strpljenja, dok zajedno ne pronadjemo tvoju dobitnu kombinaciju.