Maj 05, 2024, 09:12:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Velika pomoc potrebana  (Pročitano 3159 puta)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Velika pomoc potrebana
« poslato: Jun 08, 2009, 11:59:36 posle podne »
Vec dugo citam po forumu,zaista je inspirativan i edukativan pa sam se nadala da ce biti raspolozenih da mi pomogmu u vezi mog "problemcica".Upravo sam danas shvatila da bas da moram nesto preduzeti-naime-voznja bicikla od 130km(biciklizam je moja velika ljubav-naravno-ja sam samo rekreativac-ako tako mogu da kazem) i trcanje 12 do 17km-maksimum trcim 20 a zelja mi je maraton sledece godine(jos jedna velika ljubav) pocinju ozbiljno smetati mom napretku u teretani (uh-jos jedna ljubav veelika)i ja ne znam kako sve te aktivnosti da ispratim sa ishranom i suplementacijom.Trudim se,ucim,citam ali nije to dobro ni dovoljno,pomoc mi je neophodna.Od suplemenata tu su protein,amino,multivitamini i minerali i od skoro kreatin.Sedam dana u nedelji sam aktivna,uvek tegovi pa trcanje ili vec-neka maratonska kardio aktivnost ili voznja od 100-130 km kao danas-naravno bez teretane.Ishrana mi je vrlo diskutabilna-npr danas-proteinski sejk za dorucak,plazma,uzina bonzita;druga uzina banana i hydroactive aqva viva,kuci sam bila tek oko 21h i tad sledi prvi obrok -6 belanaca 4 zumanca,salata,jogurt pa opet mala plazma i kokice.Nema sanse da jedem pre danima kada vozim a ovo uvece-uzas.U toku treninga uzimala sam amino i to je to.Moram dodati da mi je ishrana drugim danima uravnotezenija i bogatija proteinima(trudim se uneti 200gr)a siromasnija plazmom(aaa).Puno sam nabacala,oduzila-ne zamerite a svaka sugestija je dobrodosla.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2009, 05:58:42 pre podne »
pozdrav
da,prilicno kofuzno jer ja nisam bas tj ja licno mozda neko i jeste,
shvatio u cemu je u stvari problem tj koji bi tvoj cilj bio
kako vidim iz ovoga ti si i vise nego u fantasticnoj formi..
problem veliki jeste NEADEKVATNA ISHRANA pod br 1 a pod br 2 ono GLAVNO U SPORTOVIMA KOJIMA SE TI BAVIS ADEKVATNA SUPLEMENTACIJA.
jer cak i da imas ishrnau kao grcka bozica,pri tim fizickim naproima je prosto nemgouce nadoknaditi sve izgubljeno kroz ishranu...
ali hadjemo redom,....
dakle...sta bi bio cilj?

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2009, 11:03:39 pre podne »
Prvo-hvala na brzom odgovoru.Videh i ja da glavno zaboravih-da krenem od pocetka.Posle jednogodisnje pauze(povreda kolena)-ovo mi je tek sesti mesec u teretani,brzo sam se vratila u formu sto je i mene samu iznenadilo ali sam ovaj put ozbiljno obratila paznju na ishranu,izmedju ostalog-probala sam i varijacije UH i to je fantasticno.Naime-cilj mi je povecati snagu i izdrzljivost-pa necu da kazem do krajnjih granica,nadam se da ih nikad necu dostici vec bar po malo stalno pomerati i da izgradim jako,misicavo telo-lepo na oko(hhh-vidi ti to).Problem mi je i sto da bih(u ovom zivotu)npr-videla svoje trbusnjake-moram uh drzati nisko a ne mogu bez njih zbog aerobnih aktivnosti. Apetit mi je,inace,ogroman-mogu pojesti 1.5 kg mesa ali toj igrariji bas i ne pribegavam(mani mani).Standard mi je 600 gr piletine ili ribe,1l mleka,500 ml jogurta,450 gr ella sira,6-7 belanaca,tri merice proteina;zagine tu uvek neka plazmica pre,bonzita posle treninga i da puno salate,povremeno ubacim krompir i pirinac-u zavisnosti koliko se trosim aerobno i neku vocku(voce mi strasno smeta-nadutost,grcevi a smetaju mi i zitarice straasno pa ih uopste ne jedem vec sto godina).Opet sam nabacala ali cisto da se ima neka slika.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2009, 12:22:05 posle podne »
pozdrav
pa dobro..sada je nekako jasnije sta je cilj..
ali i pored svega toga stvar je jasna prilicno.
potrebno ti je pored gomile hrane koju unosis i GOMILA ADEKVATNE SUPLEMENTACIJE...tj ako je ikome potrebna onda si to sigurno ti tj zakljucujuci na osovonu ovoga sto si navela sta i kako radis,zivis,treniras..
dakle....
suplemetni poptu BCAA,GLUTAMINA,WHEY PROTEINA,MALTODEXTRINA bi trebali da budu TVOJA SVAKODNEVNICA i to posto verujem da imas bar 2 treninga dnevno sto u gym sto ovo drugo,bi to odprlike znacilo da bi tako i trebala da ih unosis...
u ustini,prilikom ovakog trosnjea orgnizma koje si ti navele cak i ovo slobodno mogu da tvfrdim je prilicno malo...
iskreno..ja pojma nemam kako ti i izdrzis celu tu pricu jer voziti biciklo pa makar i jednom nedljeno 130 km,trcati 15 km dnevno i odlaziti u teretanu je BRUTALNO i PREVISE BRUTALNO SA ZENSKO TELO....
moja prepruka bi bila da pored stanadrdne hrane koju nosis u vodi tog mesa sto si rekla slobodno uz svaki obrok uzmas 200-300 gr KOMPLESKNIH UH....
pred trening bih uvek uzimao neku dobru aminokislinu tipa beta alanin ili standard pcija da mesas bcaa i glutamin pred bilo koju vrstu tih napronih treninga....
u toku svakog treninga kod tebe dolazi do nezamislovog opterecnjea po misice pa im je potrebna obnova i u toku bilo koje vrste treninga.
jedino resnje ovde je da ne krenes sama sebe da zdres je neki oblik tenich amino kislina,a posto je to neka vrsta specificnog sporta tj taj biciklizam i trcanje onda i ne bi trebalo da obrcas opanju dali u sebi imaju secera ili ne..vec je binta koncnetracija samih AK u njima...
posle trneinga..50 gr visoko vrednog praska u kombinaciji sa bcaa i glutaminom opet i dodatokom maltodextrina JE NOPHDONA...
ovo bi bilo otilike to...
mada.,.kada sv skupim..ovo je strhavotio sto si ti navela da radis
licno..voleo bih da vidim kako izlgedas

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2009, 12:46:21 pre podne »
Jos jednom-hvala na odgovoru.Smernice su sada tu pa cu pokusati da unesem neke izmene.Posto ja i radim-trening je jedan dnevno npr. dva sata teretana,sat vremene(ili nesto jace)trcanje 10-12km(zavisi sta sam radila prethodnog dana kao i tog dana);ako doticnog dana samo trcim onda 15 km.Kada ne radim-to su obicno dva dana nedeljno i kada je lepo vreme vozim bicikl-90km danas.Ima dana i kada odmaram dan dva(zloglasni PMS ili neka obaveza vec).Poslednjih pet meseci su ovakvi,gazim sesti polako.E sad sto se suplementacije tice-glutamin sam uzimala ranije,bcaa nikada zasebno vec ono sto ima u AK to mi je.Tecne amino sam uzimala do skoro ali odu vrlo brzo pa sam presla na one u tabletama(konkretno dymatize super amino 4800 mg)-ne znam koliko su dobre(sigurno ima boljih)ali nemam nekog iskustva pa mi je takav i izbor.WHEY koristim,maltodextrin cu nabaviti jos koliko sutra.Evo razmisljam-mogla bih da postavim neke slik(nekako a da ne izadjem iz anonimnosti-hhh),nema tu bas mnogo reprezentativnog ali dobro-tek me ceka rad i tek treba da ispravim neke stvari.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #5 poslato: Jun 10, 2009, 09:11:33 pre podne »
vidi
kada sam rekao slike,nisam mislio zbog izlaska iz neke anonimnosti ili zbog toga sto ovo ili ono
vec
smatram da uz takva trening koji si npr navela i u zadnjem postu ti bi trebla da izlgeds PERFKETNO...
znaci....
toliki utorosak kalorija i energije,ne ostalvja telu niti minumum mogucnosti da poseduje ni 1% saala pa iz toga moja zelja da vidim slike..
dalje....
ja sam pokusao da ti objasnim po kojem sistemu radi upotreba suplemetnacije..
UZMATI SUPLEMETACIJU BEZ VOZNOG REDa ta tako kazem je isto kao i da ne uzimas..
znaci..neznam kako si pila tj kojim redoslodeom.ali ja sam tiobjasnio u postu KAKO BI TREBALO DA PIJES..tj..tacno kada i sta....i iz kog razloga...
e sad...sve je na tebi

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Velika pomoc potrebana
« Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2009, 10:27:22 pre podne »
Razumela sam sve,malo se salim u vezi slika- :)eto sad bolje izgleda.
Pokusacu da radim onako kako si rekao i da napravim neki red.