Jun 16, 2024, 07:48:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja...  (Pročitano 1381 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Par pitanja...
« poslato: Avgust 14, 2009, 07:02:12 posle podne »
Pa eto, ne znam dal sam ovo stavio na dobro mesto, posto ce biti malo od svega :).

Ali prvo da se predstavim, zovem se Igor, imam 17 godina a u teretanu idem godinu i 10 meseci tako da nisam bas pocetnik. Danas sam naisao na ovaj forum pa sam malo cituckao i odlucio da postavim ovo..

Imam par pitanja pa cu ih numerisati da bi mogli lakse da mi odgovorite :P

1. Visok sam 187 cm, kad sam krenuo u teretanu imao sam oko 65 kila (kost i koza :P) sad imam skoro 84. Plan mi je da do nove godine radim za masu a onda da predjem na definiciju. Nemam bas prestavu kolko cu jos kila dobiti i kako ce to izgledati do tada, pa sam hteo vas da pitam: na tu visinu koja bi odprilike bila idealna tezina, tako da izgledam lepo gradjen i izdefinisan (da se vidi da vezbam) a ipak da ne budem bas ogroman. Mozda bi jos malo duze trebao za masu?

2. Ovo ima veze s ishranom. Trenutno...nemam bas neki plan. Jedem sve sto vidim i to u ogromnim kolicinama. Ovo je bio super plan do skoro, ali u zadnjih 3 meseca sam primetio da dobijam salo na stomaku...Plan mi je opet bio da ovako nastavim do nove godine, a onda kad krenem za definiciju, da STVARNO pazim i rigorozno procenjujem sta jedem i koliko. Imam brata koji je bas zaludnjenik sto se tice sportske i zdrave ishrane tako da bi mi on dao dobre savete. Jel mislite da je ovo dobra ideja?

3.  Ubedljivo najslabiji misic na telu mi je triceps...i to me muci od kad sam krenuo da treniram. Dok su mi se remena, grudi i ledja sirile, ruke su mi ostajale skoro iste sto je meni vec pocinjalo da bude ruzno. Biceps mi takodje nije nesto velik, ali mnogo normalniji i veci od tricepsa sto nikako ne bi smelo da bude tako.  Genetski na mamu imam slabe i tanke ruke...cak i deo gde nema misica, recimo oko zgloba sake mi je uzak. Moja pitanja su: da li postoji nacin da se prevazidje genetika i da ipak dobijem velike ruke? Takodje bi vas zamolio da mi predlozite neke vezbe za masu tricepsa. I jedna velika molba je da mi objasnite te vezbe, ili date sliku ili video posto ne znam ta imena vezbi. Do sad sam radio sledece: ona spava za triceps kad se gura sipka ka dole, kad se legne na klupu i uzmu 2 tega pa se iz lakta spusta do glave pa gore (skoro sam otkrio da ta vezba treba/moze da se radi i da idem skroz ispod klupe, a ne samo do glave), propadanja izmedju 2 klupe, bench sa uskim hvatom, i ono kad se uzme teg u ruku pa se  iz lakta savija iza glave pa opet gore.

4. Mozete li da mi preporucite neke vezbe sa unutrasnjost grudi (za tamo iznad poslenje 2 plocice)

5. Jel trbusnjake treba da radim isto kao ostale grupe misica, jednom nedeljo u teretani, ili mogu kuci recimo 3 puta nedeljno.

Moj rezim treninga za sad je:                                     A ono na cega razmisljam da promenim je

1. Grudi, triceps                                                         1. Grudi, triceps
2. Ledja biceps                                                          2. Ledja, biceps
3. Odmor                                                                    3. Odmor
4. Noge                                                                      4. Noge
5. Odmor                                                                    5. Ramenja/trbusnjaci
6. Ramena/trbusnjaci                                                 6. Odmor
7. Odmor                                                                    7. Odmor

Sta vi mislite koji je bolji?

Hvala unapred svima koji odgovore, i jos jednom molim da mi objasnite vezbe ili da postavite sliku/video posto ne znam imenna :(.

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Par pitanja...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2009, 10:36:55 posle podne »
igore cao,odma da ti kazem da ti program ne valja.na forumu je ne znam po koji put  receno da se ne rade grudi i triceps kao i ledja i biceps vec obrnuto:grud+bic i ledja + tric. noge radis same i to ti je pametno i ako vec treniras 4x nedeljno gledaj da izmedju svakog treniga imas bas 1 dan pauze.sto se tice trbusnjaka i onu su misic tako da i onu zasluzuju odmor ali jedno 3x nedeljno je sasvim ok za njih da se rade.vezbe za unutrasnji deo grudi mogu da budu ravno razvlacenje,cross over i ravni potisak.zatim ja ne znam da li sve ove vezbe radis za tric. na jednom treningu nadam se da NE jer ako radis nemoj ni da te cudi sto ti ne raste,odaberi 3 vezbe po 3 serije i njih radi,a posto si rekao da ti tric slabije ide ona vise gruvaj one vezbe koje su za izgradnju MASE,znaci recimo:potisak sa glave,uski bench i mozes sajlu.
2) ne smes da jedes sve sto vidis i dobro je sto si primetio to na vreme tako da koriguj ishranu sto pre , ako ti je brat upucen u sportsku nutriciju to je samo plus,ukombinuj to njegovo znanje sa ovim sa forum i bice super.i nema potrebe da cekas novu godinu da bi krenuo sa skidanjem kilaze.pokusaj samo da sredis ishranu i ubacio kardio i bice to ok.i sto se tice ovog prvog pitanja po nekom PS-u ti bi kao trebao da imas 87 ,e sad to ne moras da uvek bude pravilo,jednostavno gledaj kako ti izgledas i kako se osecas tj,da ne budes pretezak sebi.pozdrav  i nadam se da sam bar malo pomogao
Jedi Master

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Par pitanja...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2009, 10:38:10 posle podne »
za maksimalne rezultate u pogledu razvijanja ruku vezbaj biceps i triceps isti trening.znaci naprimer ponedeljak ledja,utorak,grudi,sreda odmor,cetvrtak ruke,petak noge,subota ramena

koja kilaza a de ne budes prevelik a da se vidi da vezbas ???
jebi ga za to moras da posaljes slike da se vidi kako sada izgledas i kakav si tip gradje da bi se videlo koko jos da se nabacuje i cega da se nabacuje,ali kontam da bi oko 90 kg morao da imas.trbusnjake cepaj 2-3 puta nedeljno ne treba vise...evo ti link specijalno za triceps ;) ;) ;)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15246.0.html
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Par pitanja...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2009, 11:08:48 posle podne »
Hvala mnogo obojici.

Ja sam ranije radio grudi + bic i ledja + tric. Ali onda sam na mnogom americkim sajtovima procito da treba ornuto jer kao triceps se previse umara kad se radi triceps, grudi i ramena u razlicitom danu. A ovako kao radis prvo grudi pa se zagreje triceps i onda cepas triceps.

Onda, naravno nisam sve ono radio na jednom treningu. Radio sam po 3 vezbe ali ono sve sam probao.

Super je onaj link, pokusacu od sad tako! Aha sad sam skontao zasto ne raditi grudi + tric :P
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2009, 11:15:21 posle podne Igor92 »

Van mreže Ironman

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Par pitanja...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2009, 09:04:32 posle podne »
Ja sam tvoje visine tj imam 188 :)  Na tvoju visinu bi 90-93kg cistih misica bilo idealno ako hoces onu fensi manekensku gradju ?!

Ja idem na 100kg pa cu posle jos videti...ali ti moras nabaciti i bar 3-5 kg vise od kilaze koju zelis zbog dijete kada budes radio definiciju...