April 30, 2024, 09:56:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Phil Heath - Trening  (Pročitano 14217 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Phil Heath - Trening
« poslato: Jun 03, 2006, 01:59:30 posle podne »
Iako Heath izgleda kao da je rodjen sa tegom u rukama nikada nije ni sanjao o tome da ce se intezivno baviti bodi-bildingom. Ovaj svestrani sportista moze da zakuca loptu u kos, a trcao je 40 metara 4.3 sec. Ozbiljno se posvetio radu u teretani tek poslijednje 4 godine.

Heath je kao 176cm visoki talentovani trojkas svojeg srednjoskolskog tima dobio placenu skolarinu od Univerziteta Denver (1998-2002) startujuci u velikom broju utakmica. Nakon diplomiranja obreo se u nekoliko trening kampova trazeci dalji angazman u kosarci. Kada se to nije materijalizovalo, odlucio je da iskoristi svoju diplomu i zaposlio se u prodavnici suplementa u Bally Total Fitness clubu u Denveru.

Medjutim vremenom se i poveceavo pritisak na Phila od strane prijatelja i kolega da se  ozbiljnije pocne baviti bodi bildingom, inace Phil je od svoje prve godine fakulteta narastao od zgoljavka sa 70kg, na odlicnog atletu od 85kg, koristeci pri tom hranu iz skolske menze i bazicni trening sa tegovima koji je radio u sportovima koje je trenirao.

Ipak odlucuje da se pocne ozbiljnije baviti bodi-bildingom tek nakon susreta sa Claude Groulx-om, pobjednikom Masters Olimpie 2002. koga je sreo na Rocky Mountain bodi-bilding takmicenju u Novembru 2002!. Kada ga je Glaude upitao da li se takmici, a Phil odgovorio odricno, savjetovao ga je da bi trebao probati!
Phil je tada shvatio, da posto jedan pro smatra da bi on mogao biti uspjesan, treba probati i odlucuje da se ozbiljnjije posveti bodi-bildingu!
Phil je snazno udario po zeljezu, koristeci iskustva nekih prijatelja i programe iz casopisa, a slikajuci svoje tijelo svakih 4-6 nedjelja kako bi pratio napredak.
U Aprilu 2003. sa 87 kg ucestvovao je na svojem prvom takmicenju Sjevernog Kolorada i pobjedio u lako-teskoj i apsolutnoj kategoriji!
To je bio i prvi put da je sreo Jaya Cutlera.
Phil se prisjeca: Uplasio me je! Imao je 50 kg vise od mene! Zamolio sam ga da se slikamo i on je pristao, izgledao sam kao srednjoskolac pored njega!

Osam nedjelja nakon prvog trijumfa, Heath je pobjedio i u lako-teskoj kategoiji na prvenstvu drzave Colorado, a apsolutnu je izgubio samo za jedan poen, poraz koji je osvetio slijedece godine kao teskas od 93kg!

Njegovo prijateljstvo sa Cutlerom zapocelo je nakon njihovog susreta na takmicenju Sjevernog Colorada. Cutler ga je tada pitao da li ga neko sponzorise i kada je shvatio da to nije slucaj, posavjetovao ga je da ima sve sto je potrebno da cijelu pricu podigne na visi nivo, od tada su u kontaktu makar 3 puta nedjeljno. Mnogi ce pomisliti da su ovi razgovori iskljucivo vezani za treninge, dijete i slicno, medjutim Phil svjedoci da je fokus razgovora oko biznisa i mogucnostima zarade u bodi-bildingu. Phil tvrdi da je ovo sport u kojem je karijera relativno kratka i da je vrlo bitno iskoristiti poslovne mogucnosti, zaraditi novac i sacuvati normalan i skroman odnos prema svima.

Kada ga pitaju za bodi-bilding, odnosno kako je izgradio svoje tijelo, Phil govori da nije uopste trenirao do punih 19 godina, a i poslije toga je uglavnom trenirao onoliko koliko je to bilo potrebno za kosarku. U koledzu je poceo da dize nesto teze, radeci dosta izbacaja, cucnjeva, deadliftova i bench presa. Radili su dosta eksplozivnih pokreta, ali recimo niti jednom nije uradio neki pregib, ekstenziju za triceps ili slicne izolacione pokrete...

Slijedi Heatov detaljni trening program


PONEDJELJAK

GRUDI
1.Kosi pres dvorucnim tegom 3 seta, 8-12 ponavljanja
2. Ravni pres dvorucnim tegom ili
Ravni pres jednorucnim tegovima 4 seta, 8-12 pon. #
3. Pec-deck razvlacenje 3 seta, 12-15 pon. ##
4. Crossover kablovima 3-4 seta 15-20 pon.
#Ako koristi dvorucni teg zadni set se radi kao opadajuci set.
## Heath primjenjuje 2-sekundne izometricke drzanja tokom tri seta, zajedno sa 5-sekundnim negativnim kontrakcijama tokom poslijednjih nekoliko ponavljanja.

UTORAK

KVADRICEPSI
1. Cucnjevi sa sipkom ili cucnjevi na Smith masini 4-5 setova, 8-10 pon. #
2. Unilateralni nozni potisak 4 seta, 8-10 pon.
3. Hack cucnjevi (uski raskoracni stav) 4 seta, 8-10 pon.
4. Nozna ekstenzija 3 seta, 20 ponavljanja
ZADNJA LOZA
1. Lezeci nozni pregib 4 seta, 20 pon.
2. Stojeci nozni pregib 4 seta, 8-10 pon.
3. Mrtvo dizanje sa krutim koljenima (na kutiji) 4 seta, 8-10 pon.
LISTOVI
1. Stojece podizanje za listove ili
Podizanje za listove na masini (donkey calf-raise masina) 3 seta, do otkaza
# Heath naizmjenicno radi treninge klasicnih cucnjeva i prednjih cucnjeva

SRIJEDA

LEDJA
1. Zgibovi na vratilu sirokim hvatom 5-7 setova, 10-12 pon.
2. Vucenje u pretklonu 3 seta, 8-10 pon.
3. Mrtvo dizanje 3 seta, 6-8 pon.
ili Vucenje na lat masini 4 seta, 20 pon. #
4. Vucenje na donjem koturu 3 seta, 10 pon. ##
5. Pulover jednorucnim tegom ili na masini 4 seta, 10-12 pon.
# Heath naizmjenicno radi siroki i uski hvat, radeci po 10 ponavljanja od svakog hvata u okviru istog seta.
## Zadnji set je visestruko opadajuci do otkaza.

CETVRTAK

RAMENA
1. Sjedeci potisak jednorucnim tegovima 5 steova, 8-10 pon.
2. Lateralno dizanje jednorucnih tegova 3 seta #
3. Obrnuti pec-deck letenje 4 seta, 12 pon.
4. Prednje podizanje tega 3-4 seta, 8-10 pon.
# Heath radi prvo 20 ponavljanja sa jednorucnim tegovima od 10kg, zatim 15 ponavljanja sa 12.5kg, 10 pon. sa 15kg,  8 pon. sa 17.5kg i 6 pon. sa 20 kg, i to predstavlja jedan set.

PETAK
BICEPS
1. Naizmjenicni pregib jednorucnim tegovima 5 setova, 10-12 pon.
2. Skot pregib dvorucnim tegom 4 seta, 10 pon.
3. Pregibi na kosoj klupi 3 set, 8-10 pon.
4. Pregibi dvorucnim tegom "30", 3 seta, 30 pon. #
TRICEPS
1. Opruzanje na masini sa kanapom 3-4 seta, 10,10,10 ##
2. Stojeca ekstenzija iznad glave sa jednoruc. tegom 3 seta, 10-12 pon.
3. Jednorucno opruzanje pored tijela u pretklonu 3 seta, 10 pon.
4. Sklekovi na razboju 3 seta, 100 pon.
PODLAKTICE
1. Hammer pregibi jednorucnim tegovima 2-3 seta, 10-12 pon.
# Isto kao 21, samo u svakom dijelu vjezbe umjeto po 7 radi po 10 ponavljanja.
## Heath nakon 10-tog i 20-tog ponavljanja povecava tezinu u svakom od 3 setova sa 30 ponavljanja.

Heath vjezba svoje trbusnjake 2 puta nedjeljno sa kruznim treningom od 4 vjezbe,u ukupno 3-4 kruga. Van sezone radi 2 sata kardia nedjeljno, sto se u predtakmicarskom periodu povecava na sat i pol na dan. Koristi steper, biciklo ili elipticni trenazer, s tim da nekada radi intervalne cikluse, a nekada kardio odradi istim intenzitetom.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2006, 02:08:22 posle podne »
Full Name: Phillip Jerrod Heath
Born: December 18, 1979, Seattle, WA
Height: 5’9"
Competition Weight: 215 lbs
Off-Season Weight: 245 lbs
Residence: Denver, CO

Stats
Arms: 21
Legs: 30
Calves: 19
Neck: 17.5
Waist: 28

CONTEST HISTORY
’03 NPC Northern Colorado – 1st Men’s Novice & Open Overall Champ
’03 NPC Colorado State – 1st Men’s Light-Heavyweight
’04 NPC Colorado State – 1st Men’s Heavyweight & Overall Champ
’05 NPC Junior Nationals – 1st Men’s Heavyweight & Overall Champ
’05 NPC USA’s – 1st Men’s Heavyweight & Overall Champ * (Awarded Pro Card)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2006, 02:19:46 posle podne »
Svaka cast momci! Bas su me zanimale neke njegove informacije a nikad se nisam mogao nakaniti da trazim!
Odlicno..
Lijepo je znati da je momak svestran sto se sporta tice..
Kao i Levrone kad je trcao na 60m nesto pravo brzo..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2006, 03:24:05 posle podne »
VISE NEGO FENOMENALNO.....

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2006, 07:45:55 posle podne »
mislim  da je on jedan od sljedecih mr o.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2006, 08:29:28 posle podne »
Prica o njemu je izasla u Flexu od prije godinu dana, ocito da ga mediji vole mada sam i u MD-u zapazio da ga dosta bivsih profesionalaca (Flex, Ray...) gotivi, cini se da je pored izvanrednog tijela covjek ima i um koji sve to prati, dobro je krenuo vidjecemo da li ce uspjeti da popravi Flexov rekord na startu karijere kada je osvojio prva cetiri takmicenja na koja je ucestvovao (ako sam dobro zapamtio)...

Bilo bi interesantno da neko od uslovno receno manjih b.b. ala Darem, Phil ili pak Dexter ugura se u sada vec cini se sveto trojstvo Ronnie-Jay-Gustavo (ok Dex je vec pobjedjivao zadnju dvojicu) i malo ucini takmicenja na najvisem nivou interesantnijima...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2006, 12:50:05 posle podne »
E bas bi se od kosarke 'leba najeo!! :)
Dobro da je promenio sport, ipak je ovde manja konkurencija nego u basketu, a on je ipak  nigger pa kod njega sve uspeva sto se sporta tice.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Phil Heath - Trening
« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2006, 01:09:35 posle podne »
Citat: pavle
E bas bi se od kosarke 'leba najeo!! :)


Minimalna(propisano je tako) primanja u NBA su 350.000$ za sezonu!!!!I to je bilo pre par godina,sad je mozda ta cifra uvecana
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže zixxx

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #8 poslato: Novembar 05, 2007, 05:34:35 posle podne »
A koliko bi zaradio u Srbiji od bodybuildinga :)
Ne bi zaradio ni za zvake  :D  :D :D

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2007, 08:40:59 posle podne »
bravo vlado za text!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #10 poslato: Decembar 27, 2007, 02:26:09 posle podne »
Ovo nije mozda mesto za ovo pitanje ali dok sam citao ovu stranicu palo mi je napamet sledece:
   Ja imam 21 god i visok sam 175 jel mogu ja jos nekako da nabacim na primer 3-4 cm visine do 23-4 god bilo kako.Ozbiljan odgovor ako moze, bilo bi lepo kad bi Pedja nasao vremena da mi odgovori kao neko ko zna dosta o svemu sto se tice ishrane,hemije,treninga itd.  Bez uvrede ostali i vasi odgovori ce mi puno znaciti :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #11 poslato: Decembar 27, 2007, 02:44:23 posle podne »
Ovo nije mozda mesto za ovo pitanje ali dok sam citao ovu stranicu palo mi je napamet sledece:
   Ja imam 21 god i visok sam 175 jel mogu ja jos nekako da nabacim na primer 3-4 cm visine do 23-4 god bilo kako.Ozbiljan odgovor ako moze, bilo bi lepo kad bi Pedja nasao vremena da mi odgovori kao neko ko zna dosta o svemu sto se tice ishrane,hemije,treninga itd.  Bez uvrede ostali i vasi odgovori ce mi puno znaciti :)


Sta ti je genetika prepisala-tako ce da bude.Dakle,ne mozes "da nabacis 3-4cm" !!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2007, 02:58:52 posle podne »
Ovo nije mozda mesto za ovo pitanje ali dok sam citao ovu stranicu palo mi je napamet sledece:
   Ja imam 21 god i visok sam 175 jel mogu ja jos nekako da nabacim na primer 3-4 cm visine do 23-4 god bilo kako.Ozbiljan odgovor ako moze, bilo bi lepo kad bi Pedja nasao vremena da mi odgovori kao neko ko zna dosta o svemu sto se tice ishrane,hemije,treninga itd.  Bez uvrede ostali i vasi odgovori ce mi puno znaciti :)
To ti je bre savrsena visina z aovaj sport...ja bi ti rado dao mojih 185 za tvojih 175...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #13 poslato: Decembar 28, 2007, 12:05:44 pre podne »
znaci sa rastom je gotovo : )

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Phil Heath - Trening
« Odgovor #14 poslato: Decembar 28, 2007, 12:07:47 pre podne »
E je..ga, a kazu kao raste se do 25 pa ja mislio jos malko :)