Maj 04, 2024, 02:00:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)  (Pročitano 4635 puta)

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« poslato: Oktobar 16, 2009, 01:13:06 posle podne »
   Pozdrav svima. Imam 24 godine I treniram od kako znam za sebe… Trenirao sam vise borilackih vestina dugi niz godina…Ali u teretanu sam isao samo jednom I to oko 6 meseci. Prvih 4 meseca intezivno , ostalih dva kako stignem. Sve to vreme nisam nista pio, uzimao itd. .  Na ishranu nisam pazio . Bio sam svastojed :-)) . Za nekih 60 dana dobio sam oko 6 kg. misicne mase a za ostatak oko 3 kg. Nakon toga sam otisao na neku operaciju I ugojio se 13 kg za 18 dana ( znam da deluje nemoguce , ali istinito je ) .
   Visok sam oko 191 cm a tezak 97 kg.  poceo sam sa manjim dijetama pre oko 2 meseca I smrsao sam 8 kg .
   Treba mi pomoc  Vasa !!!! Hocu da krenem u teretanu ponovo I hocu da sagorim salo koje se nahvatalo na mene ali hocu I da nabacim misicnu masu .
   Hteo sam da pocnem da uzimam aminokiseine u kombinaciji sa proteinom ( sve sto je na bazi steroida I hormona me ne zanima ) .  Mozda bih uz to ubacio I neki  sagorevac masti ( ali najslabiji ). Znaima me da li je pametno da posle 30-ak dana teretane pocnem da  uzimam nesto ili da treniram neko duze vreme pa da krenem sa dodacima ?
   Ishrana. Hocu da korigujem ishranu koliko budem mogao. Sta mi preporucijete da jedem a sta ne ? Izbacio sam beli hleb, beli secer i belu so kao I testo ( jedem ga ali slabo ) .
   Cilj m I je da smrsam jos nekih 7 kg ( tj. da sagorim salo ) do negde 90 kg I da nabacim oko 15-20 kg misicne mase.. Znaci da hocud a imam oko 105 – 110 kg . :-)))
   Ne planiram da se bavim BB , samo hocu da se dovedem u red. Napominjem da od aprila ove godine nisam terenirao nikako:-(((((  . Opustio sam se skroz…
   Unapred VELIKO HVALA !!! :-)))

P.S. VELIKI POZDRAV ZA SVE FORUMASE !! :-))
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2009, 01:22:03 posle podne Bukovsky »
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2009, 04:41:30 posle podne »
Iskreno...ove tvoje zelje oko nabacivanja mis.mase su tesko ostvarive.

Sto se tice proteina...to ti je na prvom mestu od dodataka...kao i dekstroza.

A sto se tice ishrane...tj. tvoje zelje da skines masne naslage...tu je prica poznata...Kreni sa rotacijom UH, a nakon par nedelje te dijete, uradi keto dijetu 8 nedelja...i budi siguran da ces biti prezadovoljan. Ubaci kardio 3 x nedeljno minimum 30 min

U vezi sagorevaca...suplement koji radi je sigurno od Animala...ali ne bih ti to preporucio za sada...kada zalegnes sa treningom i budes vec koju nedelju na dijeti..onda OK.

15-20 kg misicne mase zaboravi odmah u startu...toliko ne bi dobio ni da sad uzmes steroide. Kao i ovo da si dobio 6 kg misicne mase za 60 dana..to jednostavno nije tacno...


Evo ti link ka nekim temama koje trebas procitati da bi skapirao sta ti napisah...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12039.0.html


Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2009, 11:54:28 posle podne »
Uffff..Znam i ja sam svestan da je tesko, ali ja necu to preko noci...I znam da je nemoguce odmah..Potrebno je litre i litre znoja da izadje...
U sustini sam skapirao sve manje - vise...
Skapirao sam za rotaciju UH samo ne znam sta bih trebao da jedem tad i preko cega odnosno kako unosim UH ??
Izgledace smesno, ali nisam upucen sta je kardio trening ?? :(  ??? ::) :)
Rekao sam da ce retko ko poverovati da sam dobio 6 kg za 60 dana ali tako je ... ZIVA ISTINA. :)
Jel protein da pijem odmah na pocetku ili posle nekoliko nedelja treninga ?
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:05:01 pre podne »
Jel kardio trcanje, voznja biciklla i ostalo za kondiciju ?? ili ne ??  :-\
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:15:41 pre podne »
Vidi...ja  ti nisam rekao da ti ne verujem da si dobio 6 kg za 60 dana...ali SIGURNO znam da tih 6 kg nisu cista misicna masa kako ti napisa.

Kardio trening..ukratko da ne ulazimo sad u teoriju...trcanje, voznja bicikle, rolera i sl...

Protein pijes odmah...to je i najskuplja investicija za iole ozbiljnije treniranje...dekstroza ti je vrlo jeftina

Ne shvatih te bas najbolje sta ti nije jasno oko rotacije UH...u sustini gledas da unosis kompleksne UH kada ih unosis...osim sto odmah nakon treninga pijes dekstrozu (+protein)...nakon 30-ak minuta od tog sejka, uzmes cvrst obrok koji ce sadrzati proteine i kompleksne UH...i do kraja dana unosis samo proteine i masti (naravno trudis se zdrave)...

Slobodno pitaj sta te interesuje..nije nista smesno...niko nije rodjen da sve zna...

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2009, 04:05:33 pre podne »
OK, lose sam se izrazio nisam sigurno dobio cistu misicnu masu...
Skapirao sam sta je kardio..Pretpostavio sam odmah ali nisam bio siguran..
Sto se tice UH jel ga unosim svakodnevno ?
Jel se unosi pomocu isto nekih preparata ili kroz neki obrok ??
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2009, 09:22:09 pre podne »
Sto se tice rotacije, to se odnosi na kompleksne UH (Ugljeni Hidrati) tj. skrob (sa kojim i vrsis varijacije): zitarice (ovsene, razene... pahuljice), krompir , pirinac...unosis ih u jutarnjim casovima i oko treninga.

U ostalim obrocima u toku dana unosis vlaknaste UH: kupus, karfiol, brokoli, boranija,sve vrste salata....i njih ne racunas u varijacije UH i jako su vazni za probavu...uz ove obroke ubaci i zdrave masti: omega3, laneno, maslinovo ulje.

posle treninga 2 merice whey-a i 30-40 gr. dextroze ili maltodextrina (meni je on laksi za stomak) ili njihove mesavine

... i naravno  puno proteina , belo meso, govedina, jaja, riba, posni sir..... da sacuvas sto vise misicne mase

Kardio se trudi da radis ujuro na prazan stomak, pa tek onda obrok ili posle treninga sa tegovima.

Sto se tice sagoravaca..kao sto rece Bulldog, dosta mozes uraditi sa sredjenom ishranom i treningom,a njega ostavi za kasnije kad bude zapelo.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2009, 11:04:04 pre podne »
Da bi radio kardio ujutru na prazan stomak, mora da ima suplemente kako bi sacuvao misice od razgradnje...ako ima novaca za to ...slazem se..a ako nema...izbegavaj kardio ujutru

Sto se tice UH...pogledaj u linki koji sam ti dao imas Pedjin predlog koliko UH da unosis kojeg dana...ima tu raznih varijacija, ali ti kad vec imas tamo sve napisano sledi Pedjinu.Imas dane sa High-Low UH, kao i dane sa 0gr UH (zero carb day). Moraces da pogledas malo u nutritivne tabele namirnica, te da izracunas koliko hrane treba da unosis da bi ispostovao dijetu sa rotacijom

Unosi 6-7 obroka dnevno...gledaj da ti svaki obrok sadrzi oko 30gr proteina....zadnji unos UH bi bilo dobro da ti je u rucku...ako treba da ih unosis taj dan. Jedino ako treniras uvece...ispostuj taj sejk nakon treninga, a nakon toga nemoj unositi UH...jer tebi je ipak akcenat na skidanju masnih naslaga.

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:53:13 posle podne »
OK, skapirao sam u sustini sve..Procitao sam linkove koje si mi ostavio, moram samo da ih prostudiram..
Sto se tice ustajanaj i mojih standardnih radnih obaveza su sledeci : ustajem u zavisnosti kako kad radim. Kada radim prvu smenu ustajem u 06:00h i radim do 15:00 h... Onda sam obicno u teretanu odlazio izmedju 16:00 - 17:00 h . Prvu smenu radim dva dana . Nakon toga radim 2 druge smene od 15:00 h do 23:00 h i ta dva dana sam odmarao...Nakon toga radim 2 nocne od 23:00h do 07:00 h gde sam u isto vreme izmedju 16:00 - 17:00 h odlazio u teretanu . Posle sam 2 dana slobodan i onda odlazimu isto vreme . I tako u krug ...Znaci ovako 2 dana treniram - 2 dana odmaram - 6 dana treniram i tako u krug.. Stim sto onih 6 dana kada mogu na treninge ne odme svaki put svih 6, nekad 3-4 nekad svih 6 ...
Kardio trening, koliko puna nedeljno recimo treba da odradim ?
Da lid a ga radim posle svakog treninga u tereatani ili ne ?
Jel moze neko da napise svoj program ta jede  ?
Koliko je potrebno da unesem dnevno proteina, ugljenih hidrata, masti i belancevina i kada to da unosim u toku dana ??
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2009, 06:35:26 posle podne »
Mislim ipak da trebas detaljnije da procitas linkove koje sam ti postavio...cini mi se da tamo ima sve oko kolicine UH..proteina...vremena unosa i sl...

kardio trening ti je dovoljno 3 x nedeljno...i ako ne mozes da ga radis odvojeno od treninga sa tegovima...radi ga nakon treninga...npr. pon-sre-pet po 30-40 minuta normalnog tempa

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 18, 2009, 02:51:39 posle podne »
Da da jasno mi je...Kad prostudiram teme, javicu se za pitanja ako mi nesto ne bude jasno.. :-)
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2009, 07:15:58 posle podne »
Koji je dobar protein da uzmem ? Hteo sam da uzmem pored proteina i  aminokiseline pose 4 - 6 nedelja treninga, koje da uzmem i koliko je to pametno ?
Da li mogu da se pije alkohol dok uzimam proteine i aminokiseline ?
Zanima me i melecni proizvodi isto ( kao sir, mleko, jogurt ) , posto sam cuo da to ne valja da se uzima doks e piju aminokiseline ?
Za navedene preparate sam u mogucnosti da odvojim oko 5 000 - 6 000 dinara ukupno .
Hvala .
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:04:09 posle podne »
Kakav je ovo protein : http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=CY066 , jel dobar ?
Koji mi preporucijete ?
Aminokiseline ?
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:46:08 posle podne »
To nije protein nego gainer tj. Hypersranje u prevodu

Ako imas kesha onda Ultimate,Optimum...

Ako hoces dobar kvalitet za manje para onda THE Nutrition
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Bukovsky

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Potrebna pomoc pocetniku !!! :-)
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2009, 12:03:28 pre podne »
A, ON gold standard ???
Rekli su mi da je taj ok ?
Dok su drugi muvali ribe, mi smo igrali Sony...