Maj 02, 2024, 08:43:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Dorian Yates o tricepsima  (Pročitano 7904 puta)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Dorian Yates o tricepsima
« poslato: Jun 03, 2006, 02:20:15 posle podne »
Ja sam 18-godisnji student koledza sa ogranicenim vremenom ali neogranicenim ambicijama ka izgradnji impresivne muskulature. Moja slabija misicna partija su tricepsi - bez obzira koliko ih jako vezbam, uvek sam razocaran rezultatima. Sta mi predlazete ?
- Matthew Maddux

 

Ne postoji razlog zasto ne bi razvio tricepse cak i sa ogranicenim vremenom za trening. Ja sam uvek naglasavao znacajnost efikasnosti i produktivnosti. Nisam zainteresovan za pretvaranje rada na tricepsu u maraton. Cilj mi je da kompletno umorim jedan misic i da tek onda predjem na sledeci.

Pre nego sto ti dam triceps program koji ce ti uzpesno pomoci, zelim da naglasim da neces moci da zavrsis projekat koji si zamislio (perfekcija izgleda) a da pre toga ne poboljsas tricepse. Ja cvrsto verujem da su tricepsi osnova za snagu i izgled gornjeg dela tela; u stvari, otkrices da je skoro nemoguce nabaciti kvalitetnu masu na grudi bez ozbiljnog napretka velicine i snage tricepsa kako bi mogao da koristis vece tezine pri vezbanju grudi. Ista potreba za snagom tricepsa je i u radu na ramenima. Bez dovoljno snage za guranje, tvoji deltoidi nikada nece dostici njihovu punu potencijalnu velicinu.

Vise volim da stvari budu jednostavnije sa tri vezbe koje se nadopunjuju i detaljno izgradjuju potkovicu. Prve dve izgradjuju masu, dok je treca -tipicna jednorucna vezba - dizajnirana tako da kompletno zavrsi misicnu izgradnju. Cilj je da se poveca velicina misica bez dodatnog naprezanja zglobova, tetiva i ligamenata.

Zapocni sa triceps extenzijom, ako moze sa savijenom sipkom kako bi se osigurao siguran hvat. Laktovi moraju da stoje mirno, dok se samo donji deo ruke pokrece tokom vezbe. Gurni sipku na dole do kraja i polako popustaj dok sipka ne dodje do visine donjih grudi. Sipka je blizu tela celo vreme, kako bi se vise pogadjali tricepsi. Ja obicno uradim 2 serije sa 12-15 ponavljanja za zagrevanje pre nego sto krenem na 3 teske serije sa 10 ponavljanja.

Lezeca triceps extenzija sa EZ-sipkom je nezamenjivi izgradjivac mase koji ce vas za cas trgnuti. Umesto da prineses sipku do cela ili nosa i onda je guras nagore dok ne bude direktno iznad tvog lica (standardni nacin izvodjenja ove vezbe), ja vise volim da spustim sipku iza glave i guram nagore u ravnom pokretu. Ova neuobicajena tehnika daje duplu korist izgradnje tricepsa dok se smanjuje naprezanje laktova i zglobova. Obicno uradim 2 serije sa 8-10 ponavljanja. Prva serija je sa srednjim tezinama, a druga sa tezim tezinama i nekoliko forsiranih ponavljanja.

Poslednja vezba je skoro uvek jednorucna kako bi se obezbedila kontinualna tenzija i da bi se duboko pogodila svaka glava misica. Radim jednu intenzivnu seriju, 8-10 ponavljanja, i to ili triceps extenziju sa obrnutim hvatom ili Nautilus extenziju.

Kada jednom savladas tehnike ovih vezbi, moci ces da treniras tricepse sa 100%-tnom jacinom. Ako neces biti maksimalan sa treningom tricepsa, mozes zaboraviti na izgradnju "impresivnog izgleda" koji toliko zelis da postignes.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2006, 09:30:04 posle podne »
Ova tehnika sa spustanjem tega ne na celo nego nesto iznad je interesantna, sjecam se tipa koji se zvao Matt Mendenhall i koji je propagirao tu varijantu, on je cak isao jos dalje spustajuci teg skoro do poda, sto pomalo podsjeca na pulover, u svakom slucaju mislim da je interesantno i da vrijedi probati...

Sto se tice Doriana, imam njegov dvd "Blood and guts" gledao sam ga bezbroj puta i prosto mi je nevjerovatno sa kakvom preciznoscu i koncentracijom odradi svako ponavljanje!

t1000 dobar izbor, tnx!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2006, 10:23:43 posle podne »
tako i ja radim nikad ne spustam do cela nego do kraja bolje osijetim triceps u svakom slucaju

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2006, 09:53:05 pre podne »
Matt Mendenhall - 1991 Nationals
http://www.youtube.com/watch?v=9pBqxuz4--c&search=matt%20mendenhall

Taj isti Matt Mendenhall je svojevremeno bio zver.Niko ne zna sta se sa njim desilo,ocigledno ga nije zanimao IFBB a mogao je dosta toga da napravi... :(
Steta.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2006, 02:01:37 pre podne »
Fenomenalno, koliko znanje ovaj covek poseduje. U svakom clanku pise sa ciljem da svako moze da ga razume, ne forsira one advanced tehnike koje je kasnije ubacio u svoj program.


Posaljite i meni neki zanimljiv clanak od Doriana da prevedem.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2006, 10:19:42 pre podne »
Citat: t1000
Matt Mendenhall - 1991 Nationals
http://www.youtube.com/watch?v=9pBqxuz4--c&search=matt%20mendenhall

Taj isti Matt Mendenhall je svojevremeno bio zver.Niko ne zna sta se sa njim desilo,ocigledno ga nije zanimao IFBB a mogao je dosta toga da napravi... :(
Steta.


Nikada nije uspio da obezbjedi pro kartu...

Poslijednje Mattovo takmicenje ...

1991 National Bodybuilding & Fitness Championships

Pazi konkurenciju i plasman teske kategorije:

Heavyweight
1. Kevin Levrone
2. Kenny (Flex) Wheeler
3. Paul DeMayo
4. Ronnie Coleman
5. Matt Mendenhall
6. Bob Cicherillo
7. Chris Cormier
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2006, 11:05:10 pre podne »
Citat: Vladar

1991 National Bodybuilding & Fitness Championships

Pazi konkurenciju i plasman teske kategorije:

Heavyweight
1. Kevin Levrone
2. Kenny (Flex) Wheeler
3. Paul DeMayo
4. Ronnie Coleman
5. Matt Mendenhall
6. Bob Cicherillo
7. Chris Cormier


Procitao sam da je imao problem sa konzumacijom steroida,da li ih je uzimao previse,ko ce ga znati sada...U svakom slucaju je bio fantastican talenat.Kada su svojevremeno pitali Lee Haney-a, ko je za njega najveci talenat,odgovorio je da je to bezuslovno Matt!On je osoba o kojoj se najvise pricalo 80-ih godina.Na scenu je dosao vrlo brzo,a isto tako i nestao.
Iz svog tela nije izvukao ni priblizno,koliko je mogao...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Power1000

  • Gost
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2006, 01:01:37 posle podne »
Probaj da Kompaktne stvari  radis,sto obuhvataju 3-5 misicni grupa.Squat,benc-pres,veslanje leda.itd.i nemoj puno ponavljanja 2x je dosta,ali max. tezina. Misicu treba vremena da se oporavi 3dana min.Schwarzenneger pre odlaska u Ameriku nije 3 god.trenirao Biceps-Triceps a imao je 50cm.obim ruku i to kao prvi evropljanin,sto ameri nisu mogli da svate.Radio je samo Kompaktne stvari,ja sam ne treniram Ruke,za 7 meseci od 36cm.na 45cm hladan.Procitaj molim te Knjigu JEFF TROZER.Ja treniram po njegovon Sistemu i mogu ti reci da je strasno,sta se dogada sa telom.POZDRAV.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2006, 02:23:55 posle podne »
Citat: Power1000
Probaj da Kompaktne stvari  radis,sto obuhvataju 3-5 misicni grupa.Squat,benc-pres,veslanje leda.itd.i nemoj puno ponavljanja 2x je dosta,ali max. tezina. Misicu treba vremena da se oporavi 3dana min.Schwarzenneger pre odlaska u Ameriku nije 3 god.trenirao Biceps-Triceps a imao je 50cm.obim ruku i to kao prvi evropljanin,sto ameri nisu mogli da svate.Radio je samo Kompaktne stvari,ja sam ne treniram Ruke,za 7 meseci od 36cm.na 45cm hladan.Procitaj molim te Knjigu JEFF TROZER.Ja treniram po njegovon Sistemu i mogu ti reci da je strasno,sta se dogada sa telom.POZDRAV.


Power1000 pogresno si protumacio topic.
Nisam ja Matthew Maddux (student) vec je to samo clanak sa jednog sajta...On govori u prvom licu a JA sam popularni t1000. 8)
Sto se tice te knjige,bilo bi lepo da mi kazes gde mogu da je nabavim posto sam iz Beograda.
Puno pozdrava i dobrodosao.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Power1000

  • Gost
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2006, 09:47:47 posle podne »
PARDON!

Power1000

  • Gost
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2006, 10:05:53 posle podne »
Dacu ti WEB-stranicu gde mozes sam da je skines,ako ne poslacu ti ja orginal knjigu.WWW.hugegainsfast.com U vezi knjige,MIKE MENTZER je trenirao taj sistem a DORIAN YATES je bijo ucenik MENTZEROV,znas i sam sta je Dorian postigao u zivotu.POZDRAV

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2006, 10:11:29 posle podne »
Citat: Power1000
Dacu ti WEB-stranicu gde mozes sam da je skines,ako ne poslacu ti ja orginal knjigu.WWW.hugegainsfast.com U vezi knjige,MIKE MENTZER je trenirao taj sistem a DORIAN YATES je bijo ucenik MENTZEROV,znas i sam sta je Dorian postigao u zivotu.POZDRAV


E hvala puno,najbolje posalji na mail,pise ti tu dole...
Ako nadjes nesto zanimljivo na toj stranici slobodno copy/paste pa stavi.
Pozdrav. :)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2006, 11:53:44 posle podne »
Tesko da Heavy duty Mentzer program moze da odgovara vecini,nekima da ali sigurno ne svima
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Power1000

  • Gost
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2006, 12:04:00 pre podne »
Neradi se o Heavy Duty programu nego o" huge gains fast"- Jeff Trozera

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Dorian Yates o tricepsima
« Odgovor #14 poslato: Jun 10, 2006, 01:23:09 posle podne »
Power1000,snasao sam se nekako...
http://www.hugegainsfast.com/?hop=beano33
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."