Maj 06, 2024, 10:08:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Jay Cuttler - Interview  (Pročitano 2850 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Jay Cuttler - Interview
« poslato: Oktobar 31, 2009, 01:40:54 posle podne »
Das Flex Interview

Jay Cutler

Tri kratke godine su prosle kako je Jay Cutler konacno prosao prepreku zvanu Ronnie Coleman, dobio Mr. Olympia 06 i postao ponos bodybuilding svijeta. Kako je izgledalo pocela je era Cutler-cetverostruki Olympia- drugi je stupio u stopala njegovoga prethodnika da bih ponio kuci jednu nakon druge Sandow trofeju.
No era Cutler je bila kratkoga veka.
2007 imao je njegov slab nastup na Olympia predudging za posljedicu da je njegovu titulu jedva odbranio. Prosle godine, je nakon sto je opet u preodlucivanju bio u losoj formi, imao mnogo manje srece i izgubio svoju titulu.
Jednako kao i prije tri godine kada je lovio legendarnoga Coleman-a, vidi se Juy pred zadatkom jedan potpuno novi kapital(poglavlje) da prolista. 11 tjedana prije Mr Olympia 2009 nasli smo se sa njim da kroz jedan razgovor vidimo njegovo staniste i poglede na stvari.

FLEX:Vratimo sat unazad do Olympia 2008. Sta ti je tada nesto prije takmicenja prolazilo kroz glavu?
JAY: Bio sam spreman za borbu , i spreman da dokazem da iako sam 2007 dobio to je na jedan odredeni nacin bio korak nazad za mene, jer nisam tako nastupio kako sam si to zamislio. Prosle godine su svi govorili ;Jay dovedi se opet u formu koja ti garantira pobjedu. I ja sam skoro sve do takmicenja I imao takav utisak, ali onda su stvari pocele da teku ne onako kako je bilo planirano I ja sam izgubio titulu.
FLEX:Kada bi imao sansu stvari da drugacije uradis sta bi danas drugacije uradio?
JAY:Ne bih se definitivno tako napunio sa UH. To nisam 06 niti 07 tako uradio. Opce je poznato da 07 nisam bio u formi, ali te godine imao sam jednu infekciju. Tako da se to ne broji. Vjerojatno sam pretjerao sa UH, trebao sam sve ostaviti onako kako sam I bio planirao, naime tri tjedna prije Olympia-e izgledao sam fenomenalno.
FLEX: Od koga momenta pocnu stvari da trce krivim smjerom?
JAY: Ja mislim da je u mom slucaju sve pocelo da ide lose nedeljom. Jednostavno sam trebao da reduzira UH sto se blizio dan takmicenja.Ja imam jedan problem za vodom, to je uvijek bio moj problem Ja nisam nikada prije vaznog takmicenja bio nespreman, jednostavno uvijek ratujem sa vodom. Do subote navecer sam to uspio korigirati , nazalost bilo je prekasno.
FLEX:U finalu u subotu bio si laksi 13 pfund , da li si ikada prije upotrebio tako drasticne mjere?
JAY:Nikada , do tada, ja sam uradio sve sto je trebalo da odbranim moju titulu. Moja je pomisao bila, ne zelim da se tako obrukam, a sve ispod 2 mjesta bi bila katastrofa. Kalkulirao sam da bih mogao biti drugi kroz poredenja, nekako sam znao da sam u petak navece bio tako daleko da jednostavno nemam vise sanse. Sjecam se da sam prije finala bio totalno gotov, bio sam u sauni i mislio sam da cu umrijeti. Nisam nista jeo niti pio. Bio sam dehydriran. Bio sam potpuno prazan. U finalu sam imao 113 kg, najlaksi od 1996 od nationals.
FLEX: Kako tesko te je poraz pogodio?
JAY: To je bio najtezi poraz moje karijere. Ja sam bio champion i ja sam izgubio.To je bilo uzasno. Kada u necemu uspijes, i to onda naucis da cijenis-ne samo na takmicenjima se pojavljujes, nego i po cijelome globusu putujes, iako svako ocekuje da ponovis svoju pobijedu-to ti pokazuje da nikada ne mozes biti siguran sta ce se desiti.A ja sam bio od posljednjih koji su osvojili ovu titulu onaj sa najmanje pobjeda.
FLEX: Iako to nisi javno rekao, bio si u razmisljanima da se povuces sa scene. Zasto?
JAY:U jednoj minuti mira rekao sam sam sebi;Shit, sada sam opet postao drugi. Plasman koji mi je tako bio poznat. I poceo sam sa pitam sam sebe, dali sam zbilja tako dobar da bih odbranio moju titulu? Onda sam realizirao das am u petak tako izgledao kao u subotu mogao sam da dobijem. Znaci znam sto mogu. Iako je taj osjecaj poraza visio na meni.
FLEX: Koliko dugo je taj osjecaj bio prisutan I da li je sada drugacije?
JAY:Pa nije me jos proslo. Morate shvatiti da sam ja sa 16 godina prvi put shvatio sta je to Mr. Olympia, I nekako tada sam u glavi odlucio sta zelim da radim, I da budem najbolji bodybuilder na svijetu. Za mene nema nicega u zadnjih 17 godina osim ovoga sporta.I sada , ja se budim, nakon sto sam taj cilj dva puta ostvario, svakoga jutra sa osjecajem kako mi to sto sam ostvario zbog nekoliko dana, ili bolje receno sati ispada iz ruke. To vam je kao udarac u stomak. Ja sam ispruzio ruke prema sandow , tu direktno ispred moga nosa, I onda sam zakazao. Ja prvak svijeta, nisam kao jedan pas porazen, ali sam porazen. To boli:
FLEX: Prosle godine prije Mr. Olympia-e bilo je puno price o Dexteru. Da li si ga tada kao prijetnju dozivljavao?
JAY:Da budem iskren, nisam trosio moja razmisljanja na njega. Jasno svatko vam je neprijatelj, ali ja sam vise video Denisa Wolfa kao pravu prijetnju. On je bio onaj koji dolazi. Svi su mi rekli kako nas te 2007 nisu zajedno usporedivali I to me je ljutilo. Suci nisu tada smatrali da nas treba usporediti. Wolf je u subotu bio bolji nego u petak ali borba traje dva dana. Znaci ja sam pomislio OK, vidicemo tko je bolji ovaj put.
FLEX : Ovisno od toga sa kim imas posla, mislis li da si se previse fokusirao na tvoju formu?
JAY: Moj focus je bila kondicija, zato sto sam znao da necu morati protiv nekoga tko ima Coleman-ovu masu nastupiti. I zato sto sam znao da cu morati biti u boljoj formi nego 07. Ali u principu pokusao sam da imam look iz 06. Mislim  nastupio sam sa 118 kg. Ali ako me pitate koliko cu teziti ove godine onda ja kazem shit, 125. 2006 sam dobio jer sam bio masivan I spreman. Ja ne pokusavam da budem totalno suh, jer to jednostavno nije moj look. Ja cu biti masivan, tvrd I cvorast. To je look, koji me prati.
FLEX: Da li je Dexter u tvojim ocima jedan dobar Mr. Olympia?
JAY: (uzdise) Tesko je reci sta to cini nekoga dobrim Mr. Olympia-om. Da li je on Mr. O sa puno publiziteta? Ne. Da li se je potrudio ovaj sport jace pribliziti javnosti? Ne. Od jednoga Mr. Olympia-e se ocekuje da na odredene dane pokaze najbolju formu i pobjedi, ali moje misljenje  je da ta titula i mnoge druge obaveze sa sobom nosi.
FLEX: Godinama si bio u jednoj ravnini sa Mr. Coleman-om, koga mnogi za najboljeg bodybuildera svijeta drze. Sada se tvoje ime spominje sa onima koji mozda nikada nece pobijediti na Mr O. Kako se to odrazava na tvoj ego?
JAY: Pa ne bas , zato sto za mene tijelo u prvome planu stoji. Svi smo mi u proslosti ostvarili super stvari. Moje je misljenje da su se standardi danas promijenili. Ovi danas su totalno sa drugoga planeta, gledam nekoga kao Kai Greene ili Dexter…i ne zaboravite Phil Heath-a, i svi ti tipovi su u strasnoj kondiciji ako ih usporedujem sa protivnicima koje sam imao u proslosti. Na primjer ja sam na Arnold imao borbu sa jednim Chris Cormier-o, ali on nije nikada imao tako izrezanu straznjicu kao ovi tipovi danas. Ja danas imam posla za kompletnim protivnicima. Koji su uz to jako kompletni i to kontiruirano.
FLEX: Bacimo jedan pogled na tvoj rezime. Ti si dvostruki Mr. Olympia, tri puta pobjednik Arnold Classic-a. Pet puta drugi na Mr. O Pa ipak mnogi te u sali zovu Rodney Dangerfield bodybuildinga. Imas li ti osjecaj medu tvojim kolegama da ti fail respect ?
JAY: I te kako. Ja sam mnogima momcima pomogao-bilo da se radi o sponzorima, kako da se ponasaju da poboljsaju svoju situaciju. I kamo da im okrenem leda zabodu mi noz u njih. Mnogi su misljenja da nisam zasluzio to sto imam. Mnogo puta sam pobijedio jer sam taj dan bio najbolji, mnogi su drugoga misljenja-ono sto radim izvan bine –je isto tako jako vazno.
FLEX: Mislis li reci da je manjak respekta povezan sa cinjenicom kako mnogi koji imaju bolje gene od tebe ali zbog drugih razloga nisu dostigli to sto si ti?
JAY: Gledaj, kada sam ja sa bodybuilding-om pocinjao ljudi su mi govorili kako su moji geni super. Zato sto sam imao siroka ramena, masivne noge. Kako imam dobru gradu za taj sport. Ako sada potjeramo traku u 2009 izgleda da odjednom je dobro graden onaj tko ima uski struk i vece misice. 95, 96 pa i 93 kod moje pobijde na Teen Nationals-tada sam bio najveci freak sa super gradom. Ono sto cini dobre gene izgleda je od svakoga drugacije interpretirano.
FLEX: Ti si spomenuo da da drzis Kai Green-a za tvoga glavnog konkurenta ove godine. Da lli je on jedan od mnogih?
JAY:On je jedan od mnogih. To je isto kao i sa Wolf sindromom, Kai ovo , Kai ono. Nitko ne govori vise o Victor-u. Phil Heath je isto tako pokazao sta on moze. Kako izgleda Dexter ne misli das sam mu konkurent, ali I ja njega ne vidim kao konkurenta. Kao sto on meni ne pokazuje respekt ni ja mu to ne cinim. Upravo iz razloga koje sam spomenuo ,jer ne mislim da on moze da pobjedi ljude koje sam sada nabrojao.
FLEX: Dexter ne moze pobijediti Kai-a niti Phila. Zasto?
JAY: Opet se radi o masi. Znam da je Phil momentalno u dobroj formi, znam da Kai ima glad za titulom, jedino sto nisam siguran da si on sa to moze priznati (da li moze I da pobijedi).Ali Kai ce u svakome slucaju donijeti paket koji se od njega I ocekuje.  Obadvojica su po mome trenutno bolji od Dextera jer imaju vise detalja, npr. Dexter nema tako duboko podijeljene noge kao sto ja imam.
FLEX: Koliki je ove godine pritisak na Dextera, zato jer  on brani titulu?
JAY: Problem je u tome sto on misli ; kako on mora biti dovoljno masivan. Njegova je snaga u tome sto on uvijek dobro spreman izlazi I suh je. Prosle godine je on tvrdio kako namjerno nije bio tako suh, ali medu nama to je glupost. On nije tako siguran I samouvjeren kako bi to rado u javnosti izgledao. On je pod velikim pritiskom jer ako ne pobjedi svi ce govoriti kako je to bio sam sllucaj, sta ja inace I tvrdim.
FLEX: Da li je ove godine Olympia sa najacim line-up ikada?
JAY:Ovo ce biti hammer to je sigurno. Ali da li je najaci line-up ikada?Ne mogu to reci. Kada su Nasser, Flex, Kevin, Shawn, Dillet 
Ronnie stajali jedan pored drugoga nitko nije mogao reci tko ce dobiti. Isto tako je I 98 bilo jako puno onih koji su mogli da pobjede, godinu prije je Coleman bio deveti-a onda odnio titulu. Tako se nesto moze I 2009 mozda desiti.Mozda se moze netko iz drugoga ili trecega reda probiti prema naprijed. Niveau je jako visok, jer mnogi imaju realnu sansu, da je Martinez dobio na Arnoldu sada bi on bio moj favorit za pobijedu. Ovako-…
Nadam se da cu ja ipak biti tip koji ce zadnji da napusti binu.
FLEX: Da li je Victor principijelno u stanju da pobijedi?
JAY: Mislim da se on promijenio, kada izgubis titulu mijenja se i tvoja psiha. Ljudi kazu on je trebao da pobijedi 07, 08 je imao problema sa quadrizepsom. Nakon toga nastupi na Arnoldu i izgubi od Kai Green-a, sa cime on sigurno nije racunao. Sa vremenom ovakove stvari ostave traga u tebi. Ja to zovem Chris Cormier syndrom. On je bio top, pa onda opet losiji I nije mogao biti dovoljno konstantan da se moze dokazati sa najboljima. Sa tim se moze na dva nacina boriti, ili se vratite jos motiviraniji I dokazete se ili vas to negativno poljulja I pocnete sami da vjerujete da necete pobijediti. Ja mislim da Victor eventualno spada u ovu drugu grupu.
FLEX: Da li je Victor tvoj legitimni nasljednik?
JAY: Ne, mislim da ne, nadam se da se necu prevariti.
FLEX:Pustimo za moment njegovo tijelo na stranu, kakova je psiha jednoga Phila Heath-a?Posjeduje li on potrebnu zrelost?
JAY:Mislim da da. Da ste me to prije dva mjeseca pitali, bio bio ne tako siguran. Ali on trenutno ima sve, prolazi kroz jednu jako uspjesnu fazu u savakom pogledu. On je danas vise nego prije jedan porodicni covijek, a to je ono sto vam treba na ovome putu, Mentalno i tjelesno je on spreman za pobijedu. A to je u njegovom slucaju jako opasno.
FLEX: Kako se zove glavni favorit za pobijedu?
JAY: Jay Cutler.
FLEX:Zelis li mozda reci da je to tvoja zadnja Olympia ako ne pobijedis?
JAY:Ne Ali ono sto je bitno je da ides tamo uvjerljiv da pobijedis.Ako ne uspijem da nastupim u najboljojoj formi onda cu se povuci. Za mene je tada gotovo. Ne zelim biti bivsi , onaj koji nema vise sansu da pobijedi ali jos moze biti u prvih 6.
FLEX:Sergio Oliva, Frank Zane, Samir Bannout, Ronnie Coleman. Neki od najboljih svih vremena.Legende ovoga sporta. Niti jedan od njih nije uspio da vrati titulu Mr. Olympia-e. U cemu je problem?
JAY: U ovome sportu sve se vrti oko pravog timing-a. Ti moras biti najbolji u odredenome danu. Mnogi od onih koje su prosle godine bili dobri ne ponove tu formu. To se desava cesto. Moj je utisak da me je to das sam jednom bio champion pa onda izgubio I u ocima mnogim nemam vise nikakovu sansu-kostalo puno respekta.To me ljuti, ali isto tako jako je tesko se iz godine u godinu stalno poboljsavati. Pogotovo sa ovakovom konkurencijom.
FLEX.Pa ipak , vjerujes li ove godine da mozes vratiti titulu? Sta to cini ovu godinu drugacijom od ostalih kada si to probavao?
JAY:Ja sam borac. Ne dopustam da netko radi tvrde od mene. Ako treba 5 sati kardia ja radim 5 sati kardia, niko ne gladuje kao ja. Ali to je i dio moga problema, ja nekada i pretjerujem
FLEX:Prosle godine iako si 07 dobio bio si pod velikim pritiskom. Kako je ove godine?
JAY:U svakom slucaju manje, jer nitko ne ocekuje da ja pobijedim. To je situacija koja mi je dobro poznata. Ako pogledate moju citavu karijeru, sa izutetkom 07 I 08-I tu smo opet kod pocetka nase price. Rodney Dangerfield.(bezuspjesni komicar) Svi misle kako necu uspijeti, ali ja sam tu I kazem vam –ja cu uspijeti.
FLEX:Kao sto smo vec rekli, nitko nije to uspio ovo sto ti ove godine pokusavas. Sta je po tvome misljenu veci uspijeh-napokon nakon svih tih Coleman-godina postati Mr O ili se vratiti iz mrtvih I opet dobiti?
JAY:Ono prvo je ipak bolje. Ove godine ce stvari samo doci na svoje. Evo ja vadim moju kristalnu kuglu. Kao sto mi nitko 06 nije vjerovao da mogu-a citav mjesec kasnije sam urlao j-ja sam mr Olympia.;tako ce mi mnogi nakon sto se vratim opet tapsati ramena I reci ---gdje si prijatelju…
FLEX: Ajde recimo da stvarno pobijedis ove godine, sta mislis kako ce te se ljudi za 10-20 godina sjecati?
JAY:Ljudi ce se mene sjecati kao tipa koji je pobijedio Ronnie Coleman-a. I danas me mnogi u javnosti spominju kao tip koji je dobio Ronnie-a.Mnogi ne znaju kako je nakon toga bilo sa mojom karijerom, ne znaju da vise nisam Mr. Olympia. To je to. I on ice reci Mr Olympia, ne koliko sam puta pobijedio, I on ice se sjecati da sam ja bio tip sto se vratio I napisao povijest. Ali nista nije tako kao tip koji je dobio Ronnie Coleman-a. On je u ocima mnogih najbolji bodybuilder svih vremena. Da li sam ga dobio u njegovoj najboljoj formi, najvjerojatnije ne. Ali ja sam ga dobio I to je najvaznije.



WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 01:46:03 posle podne »
Hvala na tekstu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2009, 02:32:33 posle podne »
hvala bro

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2009, 02:41:59 posle podne »
Odlichno.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2009, 04:32:59 posle podne »
E bas sam se sada prijatno iznenadio kada sam video da je nas drugar Thor postavio novu temu..
Jos jedna od mnostva sjajnih tema koju si postavio na ovaj nas forum..pozzz

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2009, 04:35:23 posle podne »
 ;D   ;D   ;D a ja tek sada videh kada sam ovu procitao da si postavio 4 nova clanka...
Sjajan si,sve pohvale..  8)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2009, 11:30:22 pre podne »
;D   ;D   ;D a ja tek sada videh kada sam ovu procitao da si postavio 4 nova clanka...
Sjajan si,sve pohvale..  8)

Treba ga stvarno pohvaliti, jer iskljucivsi nas admine/modove...Thor je jedan od najboljih postavljaca tema....

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jay Cuttler - Interview
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2009, 11:31:06 pre podne »
;D   ;D   ;D a ja tek sada videh kada sam ovu procitao da si postavio 4 nova clanka...
Sjajan si,sve pohvale..  8)

Treba ga stvarno pohvaliti, jer iskljucivsi nas admine/modove...Thor je jedan od najboljih postavljaca tema....
Uvek bio..