Jun 17, 2024, 12:15:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.195 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: no xplode  (Pročitano 18060 puta)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: no xplode
« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2011, 04:06:10 pre podne »
Oce li neko da mi objasni zasto je nepotrebno uzimati izolat pred trening.. Zar nije i sam Milos sarcev govorio o vaznosti aminokiselina u krvi u toku treninga.. U nedostatku aminokiselina, zar  je moguce da je izolat tako losa opcija.. I da ce biti smak sveta da se popije pred trening, zajedno sa bcaa i glutaminom..

Licno moje iskustvo je da meni prija da popijem izolat i pre treninga i u toku treninga i neposredno posle treninga.. Jer ne mogu da gutam aminokiseline u tabletama, a tecne amino su mi skuplja varijanta..

Da zejebemo izolat.. Da li ce smetati da se BCAA i GLUTA popije zajedno sa NO, ili ne.. Ako uzmemo bcaa i gluta, to vec nije prazan stomak po meni..

Naturalni???

Ovako,fora je u tome sto je ona najbitnija razlika izmedju izolata,koncentrata i aminokiselina,u putu koji prelaze da bi dosli do misica...

izolat,koncentrat su jos uvek potpun protein sa jakim vezama koji je potrebno svariti.Aminokiseline fakticki preskacu taj korak i idu direkt u creva pa jetra pa misici blabla.E sad sto je lose,lose je jer ces ti tokom treninga variti taj izolat i koncentrat i em sto nece te AK biti dostupne tokom treninga (osim ako ti trening traje 2 sata) em sto ti krv ide bzv dodatno u zeludac da se vari.Otud i ona stara da se ne ide na trening bar sat vremena po jelu.

Opcija pred trening mzoe biti HIDROLIZAT,on je razbijen na di i tri-peptide i najblize je sto se moze doci do slobodnih ak a da nisu ak.E sad jbg sto toga nemas ovde em je jako skup.

mozes popiti izoalt pola sata pre treninga ako ti je bas toliko tesko da pijes amino pre i tokom.

Uostalom,sto ne pijes BCAA tokom treninga?odlicna varijanta. A i bez dodatnog insulina,tokom treninga i nije previse efiaksno piti druge AK osim bcaa jer druge bcaa jako lako oksidisu i idu u glik tokom treninga,a bcaa su zato i toliko hvaljenje jer njih jetra lagano propusta do misica.Tako da,trpaj vece kolicine bcaa tokom treninga i ne brini.Naravno i pre i posle.I da mozes sve zajedno sa NO jer su BCAA i glutamin slobodne aminokiseline i ne vare se tako da nije pun stomak.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: no xplode
« Odgovor #16 poslato: Januar 21, 2011, 04:26:19 pre podne »
Pa dobro, znam da izolat, a pogotovu koncentrat, koga nisam ni pominjao, nije ni priblizan brzini AK koje se ne vare uopste, ali generalno NE MOGU da gutam tablete AK, a sa druge strane tecne amino mi nisu najsrecnije resenje od ni jedne firme. Mozda u toku treninga da se gucne po koji gutljaj tecnih AK, ali opet..

Drugo moje pitanje je bilo da se popije Izolat na jedno 60 minuta pred trening sa bcaa i glutaminom, sto mislim da je i vise nego dovoljno da se svari i da aminokiseline dodju u krvotog bas u toku treninga.. Nisam ni jednog momenta pomenuo neposredno pred trening.. A na 30 minuta pred trening da se popije samo NO.. Ali vi ne citate jbg.. nego odmah osujete paljbu po "neznalici".. :P

Znaci da ponovim ako neko ima strpljenje da procita..

Hrana bogata proteinima i komleksnim ugljenim hidratima, pa prodje 2 sata, pa se popije izolat, bcaa, glutamin, pa prodje 30 minita pa se popije NO, pa prodje 30 minuta pa se pocne sa treningom..

Za 60 minuta pre treninga mislim da ce se taj izolat svariti i da ce se aminokiseline naci u krvotoku u pravo vreme..

Ali ok, nije bitno.. zanimalo me je samo da li ce BCAA i GLUTAMIN remetiti rad NO, posto kazete da nece, onda je sve u redu..
Ja se i onako ne oslanjam nesto posebno na sve te NO zezalice, vec koristim konkretne stvari.. :P

U svakom slucaju hvala svima za info.. Svaki savet je dobrodosao uvek..

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: no xplode
« Odgovor #17 poslato: Januar 21, 2011, 04:55:05 pre podne »
Pa dobro, znam da izolat, a pogotovu koncentrat, koga nisam ni pominjao, nije ni priblizan brzini AK koje se ne vare uopste, ali generalno NE MOGU da gutam tablete AK, a sa druge strane tecne amino mi nisu najsrecnije resenje od ni jedne firme. Mozda u toku treninga da se gucne po koji gutljaj tecnih AK, ali opet..

Drugo moje pitanje je bilo da se popije Izolat na jedno 60 minuta pred trening sa bcaa i glutaminom, sto mislim da je i vise nego dovoljno da se svari i da aminokiseline dodju u krvotog bas u toku treninga.. Nisam ni jednog momenta pomenuo neposredno pred trening.. A na 30 minuta pred trening da se popije samo NO.. Ali vi ne citate jbg.. nego odmah osujete paljbu po "neznalici".. :P

Znaci da ponovim ako neko ima strpljenje da procita..

Hrana bogata proteinima i komleksnim ugljenim hidratima, pa prodje 2 sata, pa se popije izolat, bcaa, glutamin, pa prodje 30 minita pa se popije NO, pa prodje 30 minuta pa se pocne sa treningom..

Za 60 minuta pre treninga mislim da ce se taj izolat svariti i da ce se aminokiseline naci u krvotoku u pravo vreme..

Ali ok, nije bitno.. zanimalo me je samo da li ce BCAA i GLUTAMIN remetiti rad NO, posto kazete da nece, onda je sve u redu..
Ja se i onako ne oslanjam nesto posebno na sve te NO zezalice, vec koristim konkretne stvari.. :P

U svakom slucaju hvala svima za info.. Svaki savet je dobrodosao uvek..

aha ja gledah samo zadnji post :D

pola sata pre treninga popijes izolat,sat vremena je previse vremena,izolat ce vec posle poal sata da se svari i sve te amino ce se vec potrositi i oksidisati pred trening umesto da budu tu tokom treninga,onda batali taj izolat u tom trenutku jer tebi je NO primaran jel?ali ako vec kazes koristis "konkretne stvari" ;D batali taj NO i popijes izolat pola sata pre treninga,pa pred sam trening popijes bcaa."KOnkretne stvari" su same po sebi najefikasniji NO

da pijes bcaa i glut pola sata pre treninga nema bas nikakvog efekta zato odmah pred trening to popijes.Probaj tokom treninga piti bcaa isto super opcija kazem ako se brines za during workout.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: no xplode
« Odgovor #18 poslato: Januar 21, 2011, 09:52:19 pre podne »
Nisam probao varijantu sa izolatom i konc i NO,  osim sa teskom artiljerijom,  jer odmah jurim u wc kada popijem whey
ali vec par dana isprobavam- ustanem, popijem NO(to je jedno 45 minuta pre treninga) 20 minuta pre treninga pola mere hydroizolata, 10 minuta pre treninga pola mere hydroizolata.u toku treninga, neki cell, bcaa, glutamin..posle treninga hydro..

i mogu reci wow..poslacu pedji to isto da proba.pa da iznese svoje misljenje..

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: no xplode
« Odgovor #19 poslato: Januar 21, 2011, 10:56:46 pre podne »
@lazicu pises ''ustanem'' ,.. jel to ujutru kad se probudis ili ?
tako sam bar shvatio,... pa me buni to sto nemas obroka ujutru, a pogotovo ne unosis UH.
Pitam cisto informativno (vidim ja da imas ti hrpu antikatabolika), jer pokusao sam jednom bez obroka pa se srusio.. :)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: no xplode
« Odgovor #20 poslato: Januar 21, 2011, 11:35:16 pre podne »
evo ovako
cuo sam se sa lazicem pa ce mi poslati hydro da ga probam pred trening
licno mislim da nije bito sta ide uz to tj koji brend ali evo konrketno uzmati cu NO explode i cell mas u toku
ali da odgovrim sasi mada mu je filip bas lepo objasnio i neznam zasto agresivan stvar (mada ga krije vesto) prema datom odgovru

dakle
isolat i koncentrat ili obratno sigurno nisu dobra opcija TO GLUPA OPCIJA
da ne bih se ponavljao za filipom jer je odista momak lepo razlizio celu pricu ja cu sasi onda da pokusam da objasnim ovako
ukoluko ti vec hoces da poijes hidrolizat 1 sat ili 30ak min pred trening iz kog razloga onda ne bi da varijabla vazila za tajming zvani OBROK?
mislim,koji bi se q..c neko zajebao sa 400-500 gr mesa kada je moguce da se popije protein i ceo % istog ce metaiblicki biti preradjen do najmanje mere tj sa unesenih 40ak gr praska ti si zadoviljio sve svoje potrebe za B?

nadam se da je ovaj deo jasan

drugi deo

uzimati nesto sto se razlaze na ono sta je filip objasnio
ali evo malo da pokusam da objasnim sa strucnog stanovista i nadam se da cu uspeti sto "prostijim jezikom" da to napisem da bi me slae shvatio (nemoj ovo molim te da shvatis pogresno jer ne mislim nista lose)
-dakle..

proteini su po sastavu belancevine, organski spojevi gradjeni od aminokiselina (AK) itd itd itd
AK DELIMO U DVE GRUPE-ESENCIJALNE I NEESENCIJALNE (sada nema smisla da pricam ovde i Peptidima itd itd itd jer bi to odvelo u molekularnu bihemiju na kraju hahhahahha) zar ne?
dalje
PROTEIN se dalje deli na JEDNOSTAVNE (koji su gradjeno samo od AK) i tih jednostavnih imamo dve vrste tj FIBRILARNI I GLUBULARNI i imamo drugu vrstu a to su SLOZENI (gradjeni od ostatka proteinskog dela i i prostatkse grupe koja nije protein)
da dalje ne idem u daljenju podelu onda sledi.

Onda treba da kazem da protein ima 4 strukturna nivova koji u stvari odredjuju izlged i kvalitet proteina pa onda opet se to deli na,PRIMARNU STRUKTURU,SEKUDNARNU STRUKUTRU,TERCIJARNU STRUKUTRU i KVARTARNU STRUKTURU (kapiram da nema smisla da bez veze trosim vreme na objasnjavnje uloge svake srukture jer to i nije toliko bitno KOLIKO JE BITNO DA SE ZNAJU KOLIKO NIVOA PROTEIN zarad daljnje price)

Da ne pricam sada o tome koja je uloga protiena jer valjda to i vrapci znaju,ali bih se osvrnuo na ono sto je poenta ovolikog mog jebenog posta da pokusam da pribilzim celu pricu oko UNOSA I PROBAVE PROTEINA..

probava se odvija da bi  materije iz hrane mogle dospeti u krvotok
proteine u organizam unosimo hranom biljnog i zivotinjskog porekla
depoi proteina ne postoje!!!!
ZAKLJUCAK-   nesemo protein = pretvara se u AK jer  samo AK mogu putem creva dospeti u krvnu plazmu
    RASPLET-proteini se izluCuju/ fecesom, znojenjem, rezanjem kose i noktiju
   HCl uzrokuje denaturaciju proteina, zatim u zelucu pepsin deluje na denaturirane proteine i razgradjuje ih do polipeptida (pocepanih proteina) pepsin ceepa peptidnu vezu tamo gde se u AK nalazi aromatski prsten (tako nastaju polipeptidi).... zatim TRIPSIN i KIMOTRIPSIN dalje cepaju peptidnu vezu dok ne nastane DIPEPTID.... zatim se nastavlja= DIPEPTID =SPEC. PROTEAZE = AK = FUCKING KRVNA PLAZMA!!!!

 E onda dolazi do zanimljive situacije gde se ova SINTEZA proteina odvija u tri faze
INICIJACIJA,ELONGACIJA,TERMINACIJA...

E sada
malo je hebeno uprostiti stvari oko same sinteze tj incijiacije,elongacije i terminacije ali ono sta je bitno je proces br 2 tj elongacije.
ali ajd da probam ovako
To je produbljivanje proteinskog lanca koji ima-pazi sada 3 koraka!!!
necu da pricam o tome koji su to koraci jer nema smisla ali sam samo hteo da se osvrnem na celu pricu u globalu da samo se stvori slika u glavi koliko jedan mali deo molekula tj kroz koliko faza prolazi i sta se sve ne desava sa njim sve do faze TERMINACIJE

sve u svemu,nadam se da sam bar malo priblzio celu pricu oko toga i na kraju samo sam hteo da kazem da je ovo sve prica o jednom malom organskom spoju koji prolazi kroz TRLION FAZA da bi dosao tamo gde treba da dodje.

i sada da ne ponavljam filipovu pricu samo kratko njegov deo pokaj da povezes sa mojom pricom..
FILIP SAY
"izolat,koncentrat su jos uvek potpun protein sa jakim vezama koji je potrebno svariti.Aminokiseline fakticki preskacu taj korak i idu direkt u creva pa jetra pa misici blabla.E sad sto je lose,lose je jer ces ti tokom treninga variti taj izolat i koncentrat i em sto nece te AK biti dostupne tokom treninga (osim ako ti trening traje 2 sata) em sto ti krv ide bzv dodatno u zeludac da se vari.Otud i ona stara da se ne ide na trening bar sat vremena po jelu."

pa onda samo okrenes pricu od nazad prema gore i stvar ce ti biti servirana
dakle APSOLUTNO NEMA SMISLA KORISTI KONCNETRAT ILI ISOLAT PROTEIN PRED TRNEING,SAT,dva,pet 30min PRED TRENING!!
zna se tajming kada se koristi i sa cim

sve ovo naravno ve vazi na vec "razbijene"stvari kao sto su EAK,BCAA,GLM,BA itd.....koji imaju ono sto filipenko objasni tj rece..

da bi prica bila kompljet ono sto je bitno je

FILIP SAY
"Opcija pred trening mzoe biti HIDROLIZAT,on je razbijen na di i tri-peptide i najblize je sto se moze doci do slobodnih ak a da nisu ak."

Ovo je iz razloga gore koji sam pokusao da objasnim i siguran sam 90% da stvar mora da radi,ali necu da pricam dok ne probam.Posto sam ja poznat po experimentima nad samim sobom..

stay tuned
ps
sale nadam se da ni jednu rec neces shvaiti pogresno iz mog posta




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: no xplode
« Odgovor #21 poslato: Januar 21, 2011, 11:36:07 pre podne »
@lazicu pises ''ustanem'' ,.. jel to ujutru kad se probudis ili ?
tako sam bar shvatio,... pa me buni to sto nemas obroka ujutru, a pogotovo ne unosis UH.
Pitam cisto informativno (vidim ja da imas ti hrpu antikatabolika), jer pokusao sam jednom bez obroka pa se srusio.. :)

laki je dobro objasnioi
ovo isto ja radim vec 2 godine i osecam se vise nego extra!!!
dakle BEZ OBROKA
jbg i pihtije idu sa godinima..hahha

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: no xplode
« Odgovor #22 poslato: Januar 21, 2011, 11:57:38 pre podne »
@lazicu pises ''ustanem'' ,.. jel to ujutru kad se probudis ili ?
tako sam bar shvatio,... pa me buni to sto nemas obroka ujutru, a pogotovo ne unosis UH.
Pitam cisto informativno (vidim ja da imas ti hrpu antikatabolika), jer pokusao sam jednom bez obroka pa se srusio.. :)

Kakva slučajnost. S obzirom da znam kako rano ideš u teretanu stalno zaboravljam da te pitam jel imaš obrok prije treninga.
Baš sam danas o tom razmišljao i evo odgovora :)

laki je dobro objasnioi
ovo isto ja radim vec 2 godine i osecam se vise nego extra!!!
dakle BEZ OBROKA
jbg i pihtije idu sa godinima..hahha
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: no xplode
« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2011, 12:00:31 posle podne »
@lazicu pises ''ustanem'' ,.. jel to ujutru kad se probudis ili ?
tako sam bar shvatio,... pa me buni to sto nemas obroka ujutru, a pogotovo ne unosis UH.
Pitam cisto informativno (vidim ja da imas ti hrpu antikatabolika), jer pokusao sam jednom bez obroka pa se srusio.. :)
da, ujutru rano vezbam

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: no xplode
« Odgovor #24 poslato: Januar 21, 2011, 12:00:54 posle podne »
pa da
ustajanje u 5.kafica,malo net itd...6 supelemtacija i 6.30 in da dzim!!!

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: no xplode
« Odgovor #25 poslato: Januar 21, 2011, 01:21:21 posle podne »
E kod nas moze´ ustanes i pre petlova ,kad GYM radi od 09 h  :'(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: no xplode
« Odgovor #26 poslato: Januar 21, 2011, 01:38:59 posle podne »
E kod nas moze´ ustanes i pre petlova ,kad GYM radi od 09 h  :'(

ne kaze se gym nego dzim, (just for the recoreds)

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: no xplode
« Odgovor #27 poslato: Januar 21, 2011, 01:49:53 posle podne »
 ;D :D 

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: no xplode
« Odgovor #28 poslato: Januar 21, 2011, 02:37:20 posle podne »
Lazicu i Pedja svaka vam cast, ja se ujutru probudim toliko gladan, da ne mogu pomisliti na trening a da ne jedem (naravno bude to 2 sata pred trening) ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: no xplode
« Odgovor #29 poslato: Januar 21, 2011, 02:51:43 posle podne »
Sta da kazem.. osim hvala vam svima.. Vidim da sam gresio u izboru AK neposredno pred trening.. Ne preostaje mi nsita drugo nego da zamenim izolat sa AK. Ali ajde da pitam jos jednom, posto mi je problem da gutam glomazne AK tablete, da li mogu njih da zamene tecne AK. Puno tecnih AK ima u sebi secere, tako da mislim da nisu sjajna opcija..

Lazicu koji je to hidroizoloat u pitanju?

Pedjo naravno da necu shvatiti nista pogresno, i hvala ti na ulozenom trudu da mi objasnis..