Maj 17, 2024, 06:18:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: poboljsati jacinu udarca?  (Pročitano 51651 puta)

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
poboljsati jacinu udarca?
« poslato: Februar 14, 2010, 04:44:52 posle podne »
zanima me kako poboljsati jacinu udarca , znaci ne zelim misicnu masu nego samo da mi je jaci udarac , kada udarim nekog ili nesto.

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2010, 05:04:33 posle podne »
jacinu udarca ces pojacati ako povecas masu (nemora biti misicna ali je pozeljno) u pitanju je cista fizika. masa x ubrzanje...
drugo stvar. nebi smelo biti straha dok udaras. svako moze bez nekog posebnog treninga poslati coveka na patos. tebi to treba?

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2010, 05:08:34 posle podne »
jacinu udarca ces pojacati ako povecas masu (nemora biti misicna ali je pozeljno) u pitanju je cista fizika. masa x ubrzanje...
drugo stvar. nebi smelo biti straha dok udaras. svako moze bez nekog posebnog treninga poslati coveka na patos. tebi to treba?
da meni to treba , jer su me neka trojica likova bez ikakvog razloga napala , jednog sam udario sakom , drugog nogom , al bez ikakvog efekta u vezi ozljede

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2010, 05:20:57 posle podne »
@radza kako bre?:) Pa kickboxer od 70kg udara 10x jache od mene sa 95kg. Nije samo masa..
Najbolje da ti neko ko ide na MMA/kickboxing objasni.

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2010, 05:27:00 posle podne »
@radza kako bre?:) Pa kickboxer od 70kg udara 10x jache od mene sa 95kg. Nije samo masa..
Najbolje da ti neko ko ide na MMA/kickboxing objasni.

problem je sto neznam nikog ko ide na MMA / kickboxing

Van mreže KRKIĆ DOBRIVOJE

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2010, 07:58:51 posle podne »
druze moj,tehnika  jacine udarca se nestvara u teretani,nego trening boxa,kixboxsa,mma itd,zato ako hoces nauciti udarati kreni trenirati neki od ovih sportova sto sam naveo,mnogi misle ako ides u teretanu i ako si nabildan da se onda i znas tuči,ali to je pogresno.Evo naprimer moj otac koji sad ima 57godina,puno je tezak(ima 120 kg),ali je od mene jaci i sto se tice snage,brzine udarca,tehnike jedno 4 puta,a ja imam 22godine,ali on se je u mladosti dosta tukao i ima iskustva,a i trenirao je box,sto hocu da ti kazem da izgled i godine neprestavljaju nista,nego tehnika,zato kreni na neku borilacku vjestinu i nadam se da te vise nece dirati,a ako imas problema kupi suzavac u trgovini oruzija i kad te budu napali samo ih pospricaj i bjezi,a evo ti neki linkovi od bass ruten-a za samoodbranu na ulici ispod:

www.youtube.com/watch?v=D3K-mrlYG7Y&feature=related

www.youtube.com/watch?v=LVqCgBEei0o&feature=related

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2010, 08:02:40 posle podne »
Vreca...
Stavi tegove(sa pijeskom) na ruke i udaraj...jacaj podlakticu i nadlakticu u teretani...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2010, 09:21:18 posle podne »
Bez profesionalnog savjeta i pomoci neces puno da postignes.Zasto nepocnes sa nekim borilackim sportom pored teretane?Naprimjer jedanputa sedmicno.
Naucices da udaras a ujedno ces da odradis jako dobar kardio trening.

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2010, 09:21:40 posle podne »
druze a sto ne bi probao sa atletikom. bolje bi ti islo trcanje, veruj mi (i meni je pomoglo par puta) ::) ;D

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2010, 10:34:49 posle podne »

Spartak

  • Gost
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2010, 11:07:55 posle podne »
Jacina udarca zavisi od tehnike udaranja,jacine ramena i fleksibilnosti kuka

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #11 poslato: Februar 15, 2010, 03:05:00 posle podne »
neki dan sam gledao kako jacina udarca potice iz nogu pa sve do ruku....svaki misic ti utice na jacinu udarca cak i noge... i mene je to iznenadilo , al kad malo pogledas to zaista i jest tako...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #12 poslato: Februar 17, 2010, 12:31:21 pre podne »
Bacanje kugle sa ramena naprijed, nabavi gumu veliku (od traktora...) pa klepaj macom po njoj...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2010, 09:37:28 pre podne »
To sa gumom sam gledao da rade Fedor, a i  Kristijan Golubovic...

Van mreže narancicb

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: poboljsati jacinu udarca?
« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2010, 06:58:17 posle podne »
Svakom se desi da upadne u nevolju,kao sto se to desilo ovom decku sto su ga napala trojica(strasno,i za svaku osudu).U takvim trenucima je najvaznje ostati pribran i priseban,i prvo u glavi imati odbranu,a zatim napad.Jer svi mi znamo da udaramo,ili u zargonu da "veslamo" rukama,ali znati se odbraniti je vec nesto drugo.Nije ni bitna jacina udarca,kolliko je bitno kako udariti i gde udariti.Zapamtite ovo...TEHNICAR UDARA DIREKT<SILEDZIJA KROSE A PAMETAN UDARA APERKAT!!Jer udarac ni sa 50% snage,moze da baci coveka na pod i da broji zvezdice:) Udarci nogama,tipa van dam i ostalo ne pali toliko na ulici,a jos manje kod onog koji je najvise digao nogu malo iznad kuka ,jer moze samo da sam sebe zajebe,i da padne.Udarac nogmo zavisi od stava,udarne povrsine a ono najvaznije je da sve dolazi iz KUKA.Ako vec bas imas zelju da ga odvalis nogom onda mu zalepi low kick pa da se cese 3 nedelje,a i sa ovim udarcem ces da ga izbacis iz ravnoteze,.a onda mozes svasta!Zato ako vec zelis da uvezbas neke udarce,koji bi ti pomogli u ovakvim situacijama onda lepo na dzak i polako...Prvo savladaj pravilno udraranje a ostalo ce doci posle,kao sto su snaga,brzina itd...NE PODRZAVAM NASILJE,ALI KAD VEC DODJE DO NJEGA,NJIE LOSE ZNATI PAR STVARCICA :)