Maj 09, 2024, 03:57:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana za naredni period  (Pročitano 1397 puta)

Van mreže zoran333

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
ishrana za naredni period
« poslato: Februar 16, 2010, 01:43:51 posle podne »
Pozdrav svima.
Moje pohvale na red i kvalitet sadrzaja na forumu, sa kojeg sam procitao i naucio dosta pametnih stvari. Teme na forumu sam do sada uglavnom iscitavao i mogu da kazem da ono sto me je interesovalo je uglavnom vec neko pitao. Tako da vas ovde ne bih opterecivao sa pitanjima koja vec mogu da se nadju na forumu.Ono sto me interesuje su neke opste smernice .
       Treniram dosta dugo ali to na pocetku nije ni bilo ozbiljno. Uglavnom raniuje je najveci problem bio doci do informacija iz ove oblasti.
Imam 33 godine, trenutna tezina oko 90 kg.  BF ne znam koliki je ali ima tu prilicno masnoca. Pre oko 15 dana sam poceo sa dijetom na sledeci nacin 350 gr. proteina svaki dan rasporedjeno u 5 obroka, stim sto sam radio varijaciju UH po danima 150, 75, 0, 75, 150, 0, 0. Posto sam trtenutno na odmoru imao sam vremena da ujutru radim HIIT u trajanju  od 20 min. a uvece sam radio trening  sa tegovima po sledecem split-u:
1. Noge,
2. Grudi,
3. Ledja,
4. Ruke,
5. Ramena.
Stim sto cu u narednom periodu da spojim ruke i ramena zbog nedostatka vremena. Od suplementacije sam uzimao 6 gr. BCAA i 5 gr. glutamina pre kardija i isto to nakon a takodje pre i posle treninga sa tegovima na opisani nacin. Takodje Wey u PWM i drugim prilikama to se podrazumeva. Kada sam poceo  sa dijetom pre 15 dana merio sam se i imao  sam oko 93 kg. Sada nije tajna da sam ja tu dijetu primenio na osnovu onoga sto je LazicExyu opisao na drugom mestu. E sad sustina problema je da sam ja tu istu dijetu radio i prosle godine, kada sam sa 100 kg. spao na 86 kg. za nekih 3 meseca mozda malo vise. Rezultat toga je da sam sa tih 86 kg. i dalje imao gomilu masti a misici su bili onako mekani valjda zato sto su bili przni sa glikogenom. Naravno daleko od toga da ova dijeta ne valja vec sam ja tu pravio neke greske tipa da sam radio HIIT i posle trteninga nogu,  suplementacija mi je bila slabija ( nisam uzimao BCAA). Za ta tri meseca sam imao i jednu pauzu od 15 dana kada nisam ni trenirao a ishrana mi je bila katastrofa zbog prirode posla kojim se bavim.
       Posto  slike govore vise od reci hteo sam da zamolim Pedju ili Lazica ako mogu nekome od njih da poseljem slike da pogledaju ( ako imaju vremena), jer ne bi ih postavljao na forum, posto nisu bas neke, pa da na osnovu svega toga dodjemo do zakljucka, kako bih trtebao da isplaniram ishranu za naredni period, jer cilj mi je da dodjem do  odredjenog BF da to lici na nesto i da posle mogu da radim kvalitetnu masu. U jednoj raspravi Pedja je momku koji ima dosta da skida rekao ako sam dobro shvatio da ide najpre ketogenu 4, 5 nedelja pa da onda predje na varijacije. Da napomenem da sam natural ali da planiram da uzmem i AAS u narednom periodu, pa me interesuje da li to uraditi sada ili da ostavim za masu. Verovatno sam nesto i ispustio da napisem ali i ovako sam bio preopsiran. Treba to procitati.
Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana za naredni period
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2010, 03:14:33 posle podne »
pozdrav
kao prvo to sto planiras da radis i nije sretna opcija jer u 7 dana imas 3 dana sa 0 % UH a to je onda vec neka druga dijeta i ako je to sistem koji si radio pre tj ista dijeta onda ti je to odgovr zasto je stvar tako izlgledala kako jeste tj to je bukvalno low carb dijeta gde si telo zezao do maximuma i krajnjih granica..
koliko ti je viska ostalo?
pa to je veoma diskutabilno pitanje
kaze da si sa 100 kg spao na 86 i to tje 34 kg manje!!!
neznam onda sta bi ti u stvari hteo jer dovoditi sebe u stanje anrokesije zarad neznam kojih cilejva NIJE PAMETNO
mozda ti imas osecaj da imas jos sala ali ja po ovome sto si rekao i napisao NE BIH BAS TAKO REKAO..
kako mogu da shvatim plan ti je da ides jos dole a to je koliko kg??

80? 70 ? 60?
i onda da radis masu??
zar zamisljas da ce onda na tebe samo cist misic da ide i nsita vise ako se dovedes uu stanje potpunog katabolizma a veruj ako tako nasavis da ces to uraditi te da i to malo misica sto imas ce poceti da samo sebe jede!!!

POGRESNO SI PROTUMACIO NEKE STVARI
dobro si odradio prvi deo domaceg zadatka ali je ipak trebalo da malo vise razumevanja uneses u dalje.
slike...
pa mozes ti meni slike da saljes na pedjos123@yahoo.com
medjutim siguran sam da ce moj odgovr i onda da bude isti kao i sada...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: ishrana za naredni period
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2010, 08:05:46 posle podne »
Ne bi bilo lose da postavis slike zarad drugih clanova foruma koji imaju isti ili slican slucaj....A siguran sam da nece biti zluradih komentara, jer to ovde nije praksa...a ako se nekom i omakne, imas moju rec da cu ih brisati...

I mislim da si pogresno procitao da treba prvo keto pa rotacija...

Van mreže zoran333

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: ishrana za naredni period
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2010, 08:12:17 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru nisam ocekivao tako brzo odgovor sobzirom na tvoje obaveze.Znaci zaboravio sam  da navedem da  trenutno imam 90 kg. na 177 cm. Prethodnu dijetu koju sam radio sam samo naveo stai kako sam radio. Svestan sam i ja da to nije ispalo kako treba. Srecom tada sam prestao kada sam video sta ce da bude i vratio se na ovu sadasnju kilazu. Trenutno sam zapoceo sa tom istom ishranom da ne bih gubio vreme. Naravno da mi nije coilj da postanem anoreksican, pa cu zato da preformulisem pitanje ja cu da ti poseljem te slike kako je to izgledalo i kako izgleda sada pa da mi ti okvirno kazes kako i sta dalje. Pisao si o tome da si posle duze pauze krenuo tako sto si najpre smanjio BF pa zatim nastavio sa radom na masi.  Tih mojinh 100 kilograma sa pocetka price nisu bili kvalitetni odnosno mislim da sadasnjih 90 izglegaju bolje nego tih 100. To sto me pitas koliko jos hocu da idem dole, ja se sa vagom ne rukovodim toliko koliko sa izgledom. Izgled mi kaze da imam sala oko struka, na donjim ledjima ali i na drugim mestima.Znaci konkretno sta je tvoje misljenje i savet sta bi trebao da radim.   Ako treba mogu da ispisem i jelovnik kojeg sam se drzao mada je on bio prilagodjen potrebama ove dijete sto sam ti opisao.   Jos samo ovo pitanje, kako da porucim proizvode the nutrition od tebe jer preko PM ili ima neki drugi nacin. Ne zameri na neznanju posto nisasm bas cesto po forumima?