Jun 16, 2024, 09:09:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Upala misica  (Pročitano 19916 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Upala misica
« Odgovor #45 poslato: Mart 29, 2007, 04:07:37 posle podne »
Slazem se u potpunosti da je ishrana ono sto pravi dobra tijela, i da to treba biti prioritet, naravno ovim ne zelim ni u jednom trenutku da skrenem paznju sa adektvatne stimulacije u GYM-u, ili dobrom odmoru u pravim terminima (znaci ne od 04-14h) ali mislim da je mnogo manja filozofija, pogotovo za onoga ko nije bas od juce u teretani da odradi pravi trening, vec da je pravi izazov nakon tog treninga odraditi sve ostalo kako treba....

Ljudi me pitaju kad ce rezultati... mislim da neko ko se sa "klasicne prehrane" prebaci na kvalitetan plan ishrane sa visokim unosom proteina vrlo brzo vidi svoje tijelo da se mijenja, ne govorim o tome da je dobio toliko i toliko cm ili podigao svoju kilazu vec da jednostavno te misice koje je taj dan odradio mnogo bolje osjeca kada nakon tog treninga recimo u 10 ujuto do lijeganja unese makar 5 dobrih cvrstih obroka, potpuno druga prica od onog kada taj dio ne odradimo kako treba...
To je predpostavljam taj osjecaj o kojem Lazic govori....
Stimulisati snazno misice a onda se razvaliti sa velikom kolicinom dobre hrane... pustite gr po kilogramu i   ostalu matematiku vec se vodite onim sto vise to bolje kvalittne hrane...

Sto se tice upala, ili kako vi vec to zovete, osjecam svoje tijelo kako radi tj vidim svoje misice drugacijima onda kada ih nahranim kako treba, a vidim ih mnogo drugacije kada to ne odradim, a isto su stimulisani u gymu... ima jos faktora ali opet ponavljam da mislim da je presudno to sta se uradi nakon cijepanja u teretani, neovisno o tome da li ja ili neko drugi koristi AAS ili sta vec, potpuno sam svjestan da sa tom pomocu ja ili bilo ko (naravno pod uslovom da ih koristim na pravi nacin - sto opet nije slucaj sa velikom vecinom) cu ostavriti nesto bolje rezultate (Dave Palumbo tvrdi da je to 15%) ali i dalje je poenta u ishrani...

Momci po teretanama cesto uzimaju kao alibi to sto nisu na AAS-u tome sto nemaju rezultate a tvrdim da svi oni sa kojima sam komunicirao i nemaju rezultate da je to zbog lose i nedovoljne prehrane a ne zbog toga sto su "jedini" oni naturalni i da zbog toga kasne, i cak da je mnogo manje bitno urade li jedan ili drugi split od samog tog sto unesu nakon tog treninga...

Kazem opet da ni najmanju ruku ne skidam nista ozbiljnom treningu ali morao sam da se osvrnem jer koliko vidim oko sebe vrlo, vrlo malo ljudi unosi dovoljno kvalitetne hrane i tu lezi problem cijele price...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Upala misica
« Odgovor #46 poslato: Mart 31, 2007, 08:42:37 posle podne »
Ako imas upalu misicne grupe koju si "ciljao' znaci da si dobro odradio trening. Super ako ti upale traju po jedan dan, to nije nista, "gadne" su one sto traju 3-5 dana.. :) Salim se, upala sama po sebi nije nesto dobro ili lose, to je samo mlecna kiselina.. Mogu da ti dam samo dva saveta, a to je - ne treniraj misic dok je jos pod upalom, i, ako hoces da ti upala brze prodje, primeni tople kupke sa masazom. To oslobadja misice nakupljene mlecne kiseline. Ovo je iz visegodisnjeg iskustva - odbojka, teretana, strog profesor fizickog u srednjoj.. :) ;)

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #47 poslato: Mart 31, 2007, 09:05:33 posle podne »
upala sama po sebi nije nesto dobro ili lose, to je samo mlecna kiselina.. To oslobadja misice nakupljene mlecne kiseline.

I ja sam to mislio do pre par godina..sada naucnici i strucnjaci pricaju druacije..znaci kada smo ranije prihvatali tezu da je mlecna kiselina sada je vreme da prihvatamo da su u pitanju  mikro ostecenja misicnih vlakana..

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Upala misica
« Odgovor #48 poslato: April 01, 2007, 12:32:27 pre podne »
Pa do ostecenja dolazi izvesno.. Ali pazi, sve se trosi, sve propada, vec posle 25-te postajemo polako staro gvozdje. :) To ne znaci da ce covek da rikne ako ima upalu misica.. mada se mozda oseca tako dok mu traje upala medjurebrnih. ;) Salim se, pa dok naucnici ne utvrde sta je i kako je ostaje nam da se mucimo sa upalom i osecamo dobro zato sto znamo da smo uradili nesto.. mikro ostetili vlakna. ;) :)

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Upala misica
« Odgovor #49 poslato: April 01, 2007, 12:36:27 pre podne »
Koga zanima nesto vise o misicima, ima odlican clanak na http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4144.0.html.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Upala misica
« Odgovor #50 poslato: April 02, 2007, 12:34:48 posle podne »
Ne dobija se upala misica zbog mlecne kiseline, nego mlecna kiselina zbog upale misica...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upala misica
« Odgovor #51 poslato: April 02, 2007, 12:35:49 posle podne »
Ne dobija se upala misica zbog mlecne kiseline, nego mlecna kiselina zbog upale misica...
...KAKO TO MISLIS??..DA NISI POBRKAO REDOLSED??

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Upala misica
« Odgovor #52 poslato: April 02, 2007, 12:37:44 posle podne »
Ja sam tako shvatio... Nebitno...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upala misica
« Odgovor #53 poslato: April 02, 2007, 12:43:52 posle podne »
Ja sam tako shvatio... Nebitno...
..PA POGRESNO SI SHVATIO..

TI MISIC IMAS..A MELCNA KSILENA SE STVARA TRENIRAJUCI TAJ MISIC I ON JE DIREKTAN URZOCNIK TZV POJAVE "UPALA MISICA"....

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Upala misica
« Odgovor #54 poslato: April 02, 2007, 12:47:12 posle podne »
OK... Onda da zakljucimo... Posto Lazic ima neku svoju teoremu... Ako se odradi misic onako kako nama treba... Da li je upala misica obavezna???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upala misica
« Odgovor #55 poslato: April 02, 2007, 12:48:04 posle podne »
OK... Onda da zakljucimo... Posto Lazic ima neku svoju teoremu... Ako se odradi misic onako kako nama treba... Da li je upala misica obavezna???
..PA NE MORA DA BUDE...ZASTO BIH BILA..

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Upala misica
« Odgovor #56 poslato: April 02, 2007, 12:57:03 posle podne »
Pa reko...  ako se ta kiselina stvara, kako kazes, kad  treniramo misic... Onda je logicno da posle dobrog treninga sledi upala???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upala misica
« Odgovor #57 poslato: April 02, 2007, 01:00:47 posle podne »
Pa reko...  ako se ta kiselina stvara, kako kazes, kad  treniramo misic... Onda je logicno da posle dobrog treninga sledi upala???
..E JBG...

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Upala misica
« Odgovor #58 poslato: April 02, 2007, 01:16:31 posle podne »
Nije to uvek tako... usled vezbanja dolazi do nagomilavanja mlecne kiseline ali... ako nisi u formi misic ima neku vrstu snage ali ima puno "starih i losih" misicnih celija koje usled nagomilavanja mlecne kiseline i treninga pucaju... to je upala i onda u toku upale ses stvaraju nove "zdrave" misicne celije... ako si ti u formi ne mora da znaci da ces dobiti upalu jer su sve celije ok i spremne za rad... ako uzimas neki suplement onda jos plus, npr. kreatin, dobro su navodnjene i tako to...

eto malo laicki da objasnim :D
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Upala misica
« Odgovor #59 poslato: April 02, 2007, 01:29:54 posle podne »
Ajde da se i ja uključim...
Rašo,stvarno me čudi da ti kao trener možeš da ne znaš najosnovnije procese u telu...ono što ti nazivaš Lazićevom teoremom je nešto o čemu članci i studije govore zadnjih nekoliko godina i niko to ne osporava...
Možda grešim ali dosta ljudi ovde meša zamor mišića(muscle fatigue) i upalu mišića (muscle soreness)...to su dve različite stvari...i dok se i dalje polemiše o ulozi mlečne kiseline u mišićnom zamoru upala mišića se uopšte ne dovodi u vezu sa mlečnom kiselinom...i tu se polemiše ali je najprisutnija teorija o oštećenjima mišićnih vlakana..
Znam da smo svi ubeđeni da naš trening u teretani stvara ogromne količine mlečne kiseline ali to uopšte nije količina koja se posle nekoliko sati neće vratiti u normalu...i to samo opet kašem može uticati na mišićni zamor tj oporavak a nikako na upalu mišića...