Maj 13, 2024, 11:46:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik-Pomoc  (Pročitano 3176 puta)

Van mreže dsks

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pocetnik-Pomoc
« poslato: April 12, 2010, 03:23:53 pre podne »
Imam 21 godinu visok sam 187, a dogurao sam do 130 kila... Na ishrani sam vec 10 dana - nemasna hrana,bez hleba 8 obroka na 1.5-2h jedem i ni jedan obrok mi ne prelazi 300 grama.
Da li mozete da me posavetujete koji sagorevac masti da uzmem, ali da nije stetan... Mnogo sam se ugojio... 2 godine totalno neaktivan ! Samo komp i cepao masnu hranu
Sada trenutno samo pesacim picim bajk i trcim relax tempo kao puz :) ali sam u sjajnoj formi s obzirom koliko kila imam. POMAGAJTE


Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2010, 08:00:10 pre podne »
Rasporedi prehranu na 5-6 obroka, vise nego dovoljno. Vrlo je bitno kakvu hranu unosis u tih 300gr koje pojedes po obroku, pozeljnio je da ima dovoljno proteina spremljenih na kvalitetan nacin, kao i dosta zelenog povrca. Unosi puno tecnosti i kad malo udjes u formu dobro bi bio da ukljucis anaerobne aktivnosti u nekom klubu. Uz kardio trening koji bi trebao biti umjerenog intenziteta, znaci ne trcanje - trcati sa 130kg ne prija tvojim zglobovima, ligamentima - upotpunio bih aktivnosti sa dobro doziranim treningom sa opterecenjem. Generalno, pretrili ljudi su bolji u anaerobnum nego aerobnim aktivnostima, a kombinacija to dvoje daje najbolje rezlutate kada je gubitak kilograma u pitanju.

Sto tice tvog pitanja, licno sacekao bih malo sa sagorijevacem i implementirao ga u kasnijim fazama skidanja, da tako kazem, ostavio bih ga da te pogura kad vec kalorije budu nisko i kada skidanje masti postane teze, to nijesu nikakvi cudesni proizvodi koji "ce ti otopiti mast", ali su korektni stimulansi kojji mogu malo da te poguraju. Licno iskoristio bih recimo Charge od Labrade - odlican proizvod od renomirane firme ili pak Methyl ripped adrenalin od NX Labs-a. 

Pozdrav, V.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže dsks

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #2 poslato: April 12, 2010, 10:27:04 pre podne »
Rasporedi prehranu na 5-6 obroka, vise nego dovoljno. Vrlo je bitno kakvu hranu unosis u tih 300gr koje pojedes po obroku, pozeljnio je da ima dovoljno proteina spremljenih na kvalitetan nacin, kao i dosta zelenog povrca. Unosi puno tecnosti i kad malo udjes u formu dobro bi bio da ukljucis anaerobne aktivnosti u nekom klubu. Uz kardio trening koji bi trebao biti umjerenog intenziteta, znaci ne trcanje - trcati sa 130kg ne prija tvojim zglobovima, ligamentima - upotpunio bih aktivnosti sa dobro doziranim treningom sa opterecenjem. Generalno, pretrili ljudi su bolji u anaerobnum nego aerobnim aktivnostima, a kombinacija to dvoje daje najbolje rezlutate kada je gubitak kilograma u pitanju.

Sto tice tvog pitanja, licno sacekao bih malo sa sagorijevacem i implementirao ga u kasnijim fazama skidanja, da tako kazem, ostavio bih ga da te pogura kad vec kalorije budu nisko i kada skidanje masti postane teze, to nijesu nikakvi cudesni proizvodi koji "ce ti otopiti mast", ali su korektni stimulansi kojji mogu malo da te poguraju. Licno iskoristio bih recimo Charge od Labrade - odlican proizvod od renomirane firme ili pak Methyl ripped adrenalin od NX Labs-a.  

Pozdrav, V.

- 7:00h = jabuka
-8:00h = jogurt
-10:00h = 50 grama pirinca (kuvanog)
-11:00h = 50 grama pirinca (kuvanog)
-13:00h = junetina 200 grama (mlevena) + kuvani kupus
-15:00h = salata od 5 vrsti povrca 500gr
-17:00h = limunada 500gr (bez secera)
-19:00h = junetina 200grama (mlevena) + caj kamilica 1litar

Hvala ti puno. Ova - jedna od ishrani sto koristim mi veoma pomaze i efikasna je :) Ti mi reci ako nesto nije u redu!

Pozdrav !

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #3 poslato: April 12, 2010, 10:29:04 pre podne »
što mi je ovo poznato. ko ti je ovo napisao? :)

Van mreže dsks

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #4 poslato: April 12, 2010, 10:30:36 pre podne »
Uzeo sam od drugara! Ne znam ko je njemu pisao ...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2010, 10:52:28 pre podne »
po meni ovo nista ne valja,ne znam neka kazu iskusniji....
Beat the genetics!

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2010, 11:01:10 pre podne »
prva cetiri obroka nista ne valjaju, peti obrok moze da prodje, sesti i sedmi ne valja, zadnji obrok mozda da zamenis za neki posni sir ali da ti bude nekad kasnije. generalno ti fali proteina s obzirom da imas toliko kg i te proteine moras imati rasporedjene u svakom obroku. za detaljnije pocni polako citati forum.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2010, 11:08:36 pre podne »
Samo u dva obroka imas proteina...

Sama jabuka nije obrok, sama salata nije obrok,sama limunada nije obrok...taj jogurt isto ne bih nazvao obrokom...

Evo ti primjer proteinskog jelovnika, a ti nabacaj ugljene hidrate na ovo:

1. Whey protein (sa ovsenim kao izvorom UH recimo) ili 6 bjelanjaka+2 cijela jajeta
2. 200 gr pileceg bijelog + pirinac
3. 200 gr pileceg bijelog + pirinac
4. 200 gr crvenog mesa + vlaknasti UH
5. 200 gr crvenog mesa + vlaknasti UH
6. 300 gr elle


I lose ti je to razmishljanje 300 grama hrane po obroku, mislis li da je isto 300 gr brokolija i 300 gr kikirikija unjeti u jednom oborku???

Bolje obrati paznju na sastav hrane.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pocetnik-Pomoc
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2010, 11:13:55 pre podne »
- 7:00h = jabuka
-8:00h = jogurt
-10:00h = 50 grama pirinca (kuvanog)
-11:00h = 50 grama pirinca (kuvanog)
-13:00h = junetina 200 grama (mlevena) + kuvani kupus
-15:00h = salata od 5 vrsti povrca 500gr
-17:00h = limunada 500gr (bez secera)
-19:00h = junetina 200grama (mlevena) + caj kamilica 1litar
Ova - jedna od ishrani sto koristim mi veoma pomaze i efikasna je :) Ti mi reci ako nesto nije u redu!!

Tanak ti je plan. Svaki obrok koji imas u toku dana treba da ima za bazu neki proteinski izvor - jaja, riba, curece/pilece bijelo meso, malomasno crveno meso, posni sir, proteinski praskovi. prvi obrok u danu i obrok nakon treninga treba da ti ima skrobne UH - ovsene pahljulice, integralni pirinac, krompir, pasta, crni hleb. Ostali obroci treba da ti budu kombinacija proteina i kompleksnih carbsa, tipa zelene salate, brokolia...

Znaci recimo to bi moglo da zigleda ovako>

Obrok 1 - ovsene+whey
Trening
PWM
Obrok 2 - Meso+riza
Obrok 3 - Piletina + salata
Obrok 4 - Riba + salata
Obrok 5 - Posni sir, zdrave masti

Ako pijes caj pogodno je da to bude zeleni caj, unosi dosta tecnosti, cca 1l na svakih 25-30kg tjelesne tezine. Plan koji sporviodis ti daje neke rezultate jer si se skinuo sa katastorofalne ishrane ali sve to moze i treba bolje. Prelistaj malo podforum o prehrani, ima zanjimljivih menija, kvalitetnih planova kad skidanje uspori, etc.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me