Jun 16, 2024, 11:25:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Moja tema :)  (Pročitano 5990 puta)

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Moja tema :)
« poslato: April 14, 2010, 11:32:59 pre podne »
Cao ljudi,

Imam neka pitanja, dileme, nedoumice u vezi treninga i hrane, znam da je dosta puta sve drobljeno i po drugim temama i pokusavam sve da ispratim, svaki dan citam razne teme ali mi treba par saveta a i zelim da imam svoju temu kako bih pratila svoj napredak.

Trudicu se da ne budem lencuga i da ne pitam ono sto vec pise na drugim temama a sto mogu da primenim.

Cilj mi je pre svega da skinem 10-15 kila (pricam okvirno jer ne znam sa kojom kilazom cu biti zadovoljna pred ogledalom).

Regulisala sam ishranu (varijacije UH, trenutno prema onom programu za skidanje stomaka by Pedja), idem u teretanu 3x nedeljno.

Pitanje u vezi treninga: radim kruzni trening vec nekih mesec i po dana mozda i dva, povecala sam tezine, savladala tehniku, disanje, sprave, slobodne tegove, manje vise vecinu stvari dostupnih u teretani. Radim po jednu vezbu za svaku misicnu grupu po 3 serije a skoro svaki trening menjam kombinaciju vezbi. Razmisljam da predjem na neki split (npr gornji i donji deo tela po dve vezbe za svaku grupu), da li mi to savetujete ili da se drzim kruznog i dalje. Sta bih dobila time kada bih radila "podeljeno"?

Druga stvar se tice ishrane, tj metabolizma, moram priznati da koliko god se ja pridrzavala plana ishrane i vukla obroke sa sobom non stop moja tezina ne ide dole. Ili barem ne nesto primetno. Imam 28 godina i problem je sto sam verovatno rasturila metabolizam dijetama koje sam godinama drzala u nekim periodima (uspesno i bezuspesno). Da li biste mi preporucili neku drugu dijetu da probam ili mozda neki sagorevac? Drugi razlog koji me je naveo da razmisljam o sagorevacu je sto se desi kada su mi low-carb dani da nemam energije cak ni za posao i svakodnevne obaveze, a dok dodjem do teretane potpuno sam iscrpljena i uvek imam utisak da ne mogu da max treniram pa sam malo i neraspolozena.

Treca stvar - gde da kupim kaliper? Mislim da ih kod nas nema pa ako imate sajt sa koga narucujete takve stvari bila bih zahvalna, ja sam pokusavala da narucim na nekim sajtovima ali ne salju u Srbiju.

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2010, 12:27:32 posle podne »
Pozdrav i dobrodosla, nisam nigde video da si napisala ista o kardio treningu, i molim te budi preciznija sto se tice ishrane da bi ljudi mogli da ti pomognu!
Znaci ishrana i kadrio, kako sta kada radis-jedes!

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2010, 01:14:18 posle podne »
Jedem sledece namirnice:

UH: Ovsene, krompir i ponekad pasulj a bonzitu samo posle treninga onim danima kad se klopa 50UH posle vezbanja
Vlakna: svo moguce povrce, sveze ili bareno
Proteini: tuna, oslic, skusa, pastrmka, pilece i curece belo, ponekad junetina, sirevi sa sto manje masti, belanca, kiselo mleko i jogurt

Uz sve ovo povremeno suvopeceni indijski orah ili badem.

Stavljam malo mleka u nes kafu ili espreso ali kafe ni ne pijem svaki dan.

Pijem limunadu bez secera, caj bez secera i cedevitu light.

Uzimam omega 3.

Izbacila sam voce.

Mislim da sam nabrojala sve sto unosim u sebe :)

---

Ponedeljkom, utorkom i sredom za dorucak jedem po 3-4 belanca i sir ili jogurt.

Uzina i rucak neko meso, riba i povrce (napravim rucak pa podelim na 2 dela)

Posle posla idem na trening (osim utorkom, tad preskacem UH posto ne treniram) i onda dok se spremam za tusiranje pojedem bonzitu.

Uvece opet neko meso ili tunjevina + sir, povrce itd.

---

Od cetvrtka do nedelje jedem ovsene za dorucak, 3 velike kasike + cimet (zbog ukusa) + 200ml jogurta

Za uzine, ruckove i vecere krompir + proteine samo sto cetvrtkom i petkom vise proteina a manje krompira a vikendom obrnuto i ponekad ubacim npr pola kriske hleba.

---

Trening:

- 15 minuta bajs ili orbi
- 5 minuta vezbe za zagrevanje
- 45 - 50 minuta rad u teretani
- 15 minuta bajs, orbi ili traka
- 5 minuta istezanje

U teretani odradim po jednu vezbu za grudi, ledja, biceps, triceps i ramena, sve po 3 serije, zavisno od vezbe 12 - 15 ponavljanja sa kratkim pauzama izmedju.

Posle radim par vezbi za noge i guzu: cucanj, cucanj na spravi, iskorak, ekstenzija, leg curl onda one hip abductore (ne svaki trening) i na kraju za listove podizanje na prste. Sve po 3 serije 12-15 ponavljanja.

Poslednje radim trbusnjake i uvek ih menjam posto znam milion varijanti.


Hvala na dobrodoslici :)

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2010, 01:55:32 posle podne »
Pazi vidi gledaj slusaj, sve je dobro a i nije!!

Probacu da ti objasnim onako kako i koliko ja znam dok ne dodje neko iskusniji:
~Namirnice koje unosis su veoma dobre, ali ja ne znam kada ih ti unosis pa cu ti reci kako bi to trebalo da izgleda:
Proteini (meso i posni sirevi belanac) tokom celog dana i u svakom obroku
Masti (zdrave masti orah, badem kikiriki peceni ne przeni, omega3) recimo do 17h
Ugljeni hidrati- ovo je jako vazno sada u prepodnevnim casovima iskljucivo osim ako nemas trening popodne onda moze nesto pre treninga i naravno posle treninga!
Povrce kada god pozelis i koliko god pozelis
Voce- ne bi trebalo ali ako bas ne mozes jer ima nekih ovde na forumu koji kriziraju za 1 jabuku onda gledaj da to bude pre podne!
Slatkisi-na zalost nikad  :(

Ta bonzita odmah da ti kazem i nije najsrecniji izbor jer sadrzi secer a tebi treba komplexan ugljeni hidrat, osim ako ne uzimas whey posle treninga pa da ga ukombinujes sa nekim secerom mada to nisi napisala tako da preskacemo!
Nadam se da ne trebam da ti spominjem da moras da imas 6 obroka kako bi ubrzavala metabolizam! kako je bitan tajming i vrste namirnica koje se konzumiraju tako je bitna i kolicina, jer i manjak kolicine moze te dovesti do toga da ne mrsavis, znam zvuci suludo ali tako je!
 Probaj da nam pojasnis kako izgledas mislim na visinu, tezinu godine znamo i da nam napises kolicinu hrane koju unosis za jedan prosecan dan kada treniras pa cemo na osnovu tih brojki da vidimo u cemu je problem!
-------------------------------------------------------
Napisi nam u ovakvom obliku
obrok1: 2jaja i 150g sira, 50g ovsenih
obrok2: 1 jogurt, 150g piletine, 200g krompira
obrok3............
obrok4..........
trening: 40min teretana i 30 min kardio
obrok5...........
obrok6.........
-------------------------------------------------------
Sto se tice treninga da ne komplikujemo mnogo, odmah da ti kazem da taj pristup ne valja! Zasto?
15 min kao neka voznja bicikla pa trening pa opt 15 min voznje pa trbusnjaci cemu to?

Dodjes u teretanu razmrdas se i zagrejes (ne na bicikli) odradis treningi trbusnjake, pa onda sednes na bajk ili na eKlipter ili traku.. i to 20ak minuta HIIT trening ili 35-45min low intensity Cardio trening (puls na oko 60% od maximalnog)

Ima ovde posebna sekcija o kardio treningu posto vidim da ti manjka znanja o tome:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,6.0.html

« Poslednja izmena: April 14, 2010, 02:00:37 posle podne TheDominick »

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2010, 02:31:12 posle podne »
Sve sto si rekao u vezi hrane znam i praktikujem i zato nisam ni pisala u detalje, mislim da bi bilo previse, jasno mi je sta treba i ne treba kad i koliko, ima milion slicnih tema.

Za trbusnjake me nisi bas razumeo, radim ih odmah posle nogu :) znaci u sklopu onog dela "rad u teretani"

Ne radim kardio trening, radim trening takav kakav je sad, fokusirala sam se na gym. Zelim da se time bavim i na dalje, posle skidanja kilaze.

Neznanje i nepraktikovanje nije isto :)

Hajde da se vratimo na moju prvu poruku i pitanjca da ne razglabamo sve u krug :)

Tnx Dominick :)

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2010, 03:01:15 posle podne »
Pozz,

Po nekom mom skromnom misljenju, moraces da ubacis kardio.... i ja sam probala bez istog, ali su ti rezultati, narocito u skidanju kga, mnogo bolji ako ubacis i redovno kardio....

Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2010, 06:26:42 posle podne »
The dominik je sve rekao a kao sto lela kaze.
CARDIO OBAVEZAN

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2010, 08:10:30 posle podne »
well ok, rekonstruisem trening

a ostala pitanja?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2010, 06:46:26 pre podne »
zar ti dominik nije odgovrio?

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2010, 07:57:40 pre podne »
nije...

OK, mozda sam ja previse opsirna, nisam pitala kako da skinem KG posto pise u bar 1001 temi i sve sto me je mucilo oko toga sam vec pronasla. Da skratim:

1. Da li da nastavim sa kruznim treningom ili da pocnem neki split  (npr gornji vs donji deo tela ili nesto drugo)?
2. Da li da ubacim sagorevac da bih ubrzala skidanje kilaze (trenutno je otprilike 1kg mesecno) i povecanja energije?
3. Gde da kupim kaliper?
« Poslednja izmena: April 15, 2010, 08:17:41 pre podne kaleidoskop »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2010, 10:06:40 pre podne »
1,nastavi sa kruznim treningom OBAVEZNO i cak povecaj broj radnih serija
2.da,ubaci neki dobar sagorevac
3.to ti sranje ne treba

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #11 poslato: April 16, 2010, 12:05:52 pre podne »
Fala :) sutra soping i grande trening :)
cujemo se za koju nedelju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2010, 06:37:44 pre podne »
obavezno

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2010, 10:03:40 pre podne »
Pedja, meni rotacije daju nekakve rezultate ali ne bas zadovoljavajuce. Hocu na keto :) Procitala sam principe ali mi i dalje par stvari nije jasno:

Da li smem keto da drzim i duze od 6 nedelja?

Da li smem da koristim sir i kap mleka u kafi tokom keto dijete?

Kako da posle dijete uvodim namirnice u ishranu?

Kako da znam da sam u ketozi, da li postoje neki "simptomi"?
« Poslednja izmena: Maj 30, 2010, 10:12:20 pre podne kaleidoskop »

Van mreže kaleidoskop

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 10
Odg: Moja tema :)
« Odgovor #14 poslato: Jun 03, 2010, 07:41:06 posle podne »
Okej, evo ga i cetvrti dan keto dijete prolazi. Upravo sam pojela 2 jaja + 2 belanca + 200g spanaca + 2 krastavca i popila multivitamin :)

Danas se castim i jednom limenkom pepsi light  :) izmerila sam i ketone uz pomoc onih trakica i tek sam u svetlo roze fazi, ako to ima neke veze

Za ovih par dana mislim da vec ima nekih rezultata mada se ne opterecujem time, ne merim i ne zagledam. Kanim se da se slikam veceras pa da imam sa cim da uporedim za koju nedelju.

Normalno se osecam i nije mi dosadilo da jedem stalno manje vise jedno te isto jedino sto mi se malo smucila riba i belo pa sam sinoc i danas jela junetinu a kupila sam je i za sutra. I kafa bez mleka je fuj.

Nemam za sad pitanja, idem da nastavim da citam Lyle McDonalda :)