Maj 04, 2024, 01:04:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Vas jelovnik...  (Pročitano 315332 puta)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #210 poslato: Novembar 17, 2010, 11:55:06 posle podne »
ima da se kupi mistral oslic bez glave 1 kg  320 din kg to ti doje isto ko i 3-4 konzerve tunjevine....
Oslic moze da se nadje i dosta jeftinije i ne moze nikako da bude isto kao 3 konzerve tunjevine!!!
1kg oslica ima 170gr proteina, a jedna konzerva tunjevine ima 185gr od toga je oko 130gr mesa, odnosno oko 25-30gr proteina

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #211 poslato: Novembar 18, 2010, 01:31:41 pre podne »
ja file placam 400 din, konjetinu 380, jaja su najskuplja 10 din, pirinac 80-90 din kilogram, krompir kilogram k´o kesica majoneza ili jedna pavlaka, da ne poredim sa cenama raznih grickalica i slatkisa koje ljudi svakodnevno kupuju ,a posle se preracunavaju koliko kosta kilogram piletine, a  racunica je vrlo prosta za nekog ko hoce da sracuna i da ne bude zabune govorim u globalu tj o vecini koji se javljaju sa slicnim pitanjima.


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #212 poslato: Novembar 18, 2010, 06:11:26 pre podne »
bravo ted
ovo je odlican odgovor
a da se ne racuna jos i izlasci vikednom kada se prakne po min 1000 dinsa

Van mreže deske1403

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #213 poslato: Novembar 18, 2010, 09:10:47 pre podne »
znam na koi oslic misli  na 13toj strani to su oni fileti hoki koji su stvarno odvratni a ovo ti je oslic hek i nije filet nego cela riba be4z gklave i dobra je ....

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #214 poslato: Novembar 18, 2010, 10:14:04 pre podne »
Nesto mi nije jasno. Na 13-toj strani se prica o Mistral oslicima,a vi pominjete hohi i heki neke oslice pa me zbunjuje sta trea kupiti i da li vredi kupiti Mistral oslice jer sam bio na sajtu tempa i video san za mistral akciju.

Ali ajde da ja sve to kupim nije problem nego mi je frka kako da napravim obrok za ceo dan.Necu valjda da jedem ceo dan bas ribu ili belo meso jer nema sanse da ce mi potrajati zalihe ni nedelju dana. Sta mi je dobro za dorucak,uzine i veceru.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #215 poslato: Novembar 18, 2010, 11:04:00 pre podne »
pa i nije toliko bitno koji je oslic
najbotnije je da nije onaj gde ima gomila kostiju

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #216 poslato: Novembar 18, 2010, 12:53:50 posle podne »
@Muskulus
Bitno ti je da mesas izvore proteina. Ja recimo u 99% slucajeva za prvi obrok jedem belanca, a za poslednji obrok ella sir. A preostala 3,4 obroka bude meso, uvek isto. Znaci, ne svakog dana isto, nego recimo, pon, sre, petak recimo belo, utorak, cetvrtak riba, vikendom teletina... Ubacis tunjevinu sa vremena na vreme, konja, curetinu...

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #217 poslato: Novembar 18, 2010, 01:24:17 posle podne »
Postoji problem oko mog jelovnika,a to je da je meni apetit ogroman :) pa zbog toga ce mi mozda biti skupo meso. Ja recimo svako jutro sam spremao ili kajganu ili u vecini slucajeva kuvana jaja i jeo 6 belanceta i 2 zumanceta ali su mi se jaja vise smucila i mislim da cu poceti da ih sanjam.
Razmisljao sam da ujutru jedem tunjevinu i hleb (hleb i onako ne jedem puno,samo ujutru 1-2 parceta) sa jogurtom 0% masti. S obzirom da su mi treninzi ujutru posle treninga obicno uzmem belo meso sa obavezno nekim povrcem. E onda idem na faks i ne mogu tamo da stignem da jedem zbog predavanja i ako postoji tamo kuhinja. E za to me interesuje da li mogu da ponesem i jedem neki mozda peceni kikiriki ili nesto slicno dok sam na faksu i kad se vratim kuci da jedem opet neko meso, riba ili belo i sto vi kazete uvece da jedem taj ella sir koji iskreno nemam pojma ni kako izgleda,a svi o tome pricaju.

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #218 poslato: Novembar 18, 2010, 01:34:28 posle podne »
ja file placam 400 din, konjetinu 380, jaja su najskuplja 10 din, pirinac 80-90 din kilogram, krompir kilogram k´o kesica majoneza ili jedna pavlaka, da ne poredim sa cenama raznih grickalica i slatkisa koje ljudi svakodnevno kupuju ,a posle se preracunavaju koliko kosta kilogram piletine, a  racunica je vrlo prosta za nekog ko hoce da sracuna i da ne bude zabune govorim u globalu tj o vecini koji se javljaju sa slicnim pitanjima.

taku i ja neku racunicu pravim a na sve to dodam da klopu za posao nosim od kuce, sto je velika usteta, kolege iz firme na razno smece pucaju po 5000-6000 mesecno....

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #219 poslato: Novembar 18, 2010, 01:38:01 posle podne »
Opet gresis, tj. neces ili te mrzi da citas teme o ishrani :)
Hleb treba skroz da izbacis, a umesto njega ubacujes pirinac, kuvani krompir ili ovsene pahulje. Ujutru treba da jedes neke UH, dakle jaja+pirinac, ili tunjevina i pirinac (ne znam zasto si toliko zapeo za tu tunjevinu, ali OK), to ti je ujedno i obrok pred trening i moras u njemu da imas UH koji ce ti dati energiju. Posle treninga su ti opet potrebni UH i PROTEINI povrce se podrazumeva. Peceni kikiriki nije nikakav obrok, na fax mozes da poneses neki sendvic u "integralnom hlebu" u koji ces staviti belo meso ili opet tunjevinu sa nekom salatom. Kada dodjes kuci onda jedi ribu ili vec neki drugi izvor proteina koji imas i uvece pred spavanje pola ella sira. To bi ti bilo 5 obroka dnevno sto je ok za pocetak, ali moze i bolje. Ne znam koje su tvoje potrebe za proteinima, to izracunaj sam pa ces znati koje kolicine mesa su ti potrebne.

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #220 poslato: Novembar 18, 2010, 01:50:35 posle podne »
Opet gresis, tj. neces ili te mrzi da citas teme o ishrani :)
Hleb treba skroz da izbacis, a umesto njega ubacujes pirinac, kuvani krompir ili ovsene pahulje. Ujutru treba da jedes neke UH, dakle jaja+pirinac, ili tunjevina i pirinac (ne znam zasto si toliko zapeo za tu tunjevinu, ali OK), to ti je ujedno i obrok pred trening i moras u njemu da imas UH koji ce ti dati energiju. Posle treninga su ti opet potrebni UH i PROTEINI povrce se podrazumeva. Peceni kikiriki nije nikakav obrok, na fax mozes da poneses neki sendvic u "integralnom hlebu" u koji ces staviti belo meso ili opet tunjevinu sa nekom salatom. Kada dodjes kuci onda jedi ribu ili vec neki drugi izvor proteina koji imas i uvece pred spavanje pola ella sira. To bi ti bilo 5 obroka dnevno sto je ok za pocetak, ali moze i bolje. Ne znam koje su tvoje potrebe za proteinima, to izracunaj sam pa ces znati koje kolicine mesa su ti potrebne.

Devojka mi studira medicinu pa mi je ona rekla da je hleb jako bitan jer koliko sam razumeo ima valjda b vitamina koji se najlakse resorbuju u organizu i kao treba ga jesti bar 3 parceta dnevno.Ali ako treba izbaciti,izbacicu ga jer mogu bez hleba.
Tunjvinu pominjem jer mislim da ima dobar procenat prteina,a veruj mi jaja su mi se smucila.Sto se tice pirinca to sam ranije cesto kuvao uvece pa da imam ujutru,mada koliko ga skuvam imam za celo jedno selo :).
Nesto mi glupo da nosim na faks hranu jer kakvi su kod mene ima ko budalu da me gledaju.Znam da ce te sad reci ,,ma boli te uvo'' i slicno ali jbg :).
Citao sam da treba uneti 2g proteina po kilogramu telesne mase, sto bi znacilo da ja moram da unesem 156g proteina dnevno. E sad moram to iskombinovati.
I koliko je taj vas ella sir?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #221 poslato: Novembar 18, 2010, 01:54:59 posle podne »
Verujem da ti je glupo da nosis hranu, zato lepo ponesi sendvic koji ces pojesti na pauzi, niko nece znati dal si ga kupio u pekari ili si poneo od kuce :P
Moze i malo vise od 2g/kg, ali ako se nema onda je i to ok ;)
Ella je mislim oko 130din, bar je bila sada je poskupela malo ja mislim, dovoljno ti je pola pred spavanje. Celo pakovanje ima 450gr. Ljubicasta kutija ima u maxi-ju, tempu...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #222 poslato: Novembar 18, 2010, 02:37:49 posle podne »
Opet gresis, tj. neces ili te mrzi da citas teme o ishrani :)
Hleb treba skroz da izbacis, a umesto njega ubacujes pirinac, kuvani krompir ili ovsene pahulje. Ujutru treba da jedes neke UH, dakle jaja+pirinac, ili tunjevina i pirinac (ne znam zasto si toliko zapeo za tu tunjevinu, ali OK), to ti je ujedno i obrok pred trening i moras u njemu da imas UH koji ce ti dati energiju. Posle treninga su ti opet potrebni UH i PROTEINI povrce se podrazumeva. Peceni kikiriki nije nikakav obrok, na fax mozes da poneses neki sendvic u "integralnom hlebu" u koji ces staviti belo meso ili opet tunjevinu sa nekom salatom. Kada dodjes kuci onda jedi ribu ili vec neki drugi izvor proteina koji imas i uvece pred spavanje pola ella sira. To bi ti bilo 5 obroka dnevno sto je ok za pocetak, ali moze i bolje. Ne znam koje su tvoje potrebe za proteinima, to izracunaj sam pa ces znati koje kolicine mesa su ti potrebne.

Devojka mi studira medicinu pa mi je ona rekla da je hleb jako bitan jer koliko sam razumeo ima valjda b vitamina koji se najlakse resorbuju u organizu i kao treba ga jesti bar 3 parceta dnevno.Ali ako treba izbaciti,izbacicu ga jer mogu bez hleba.
Tunjvinu pominjem jer mislim da ima dobar procenat prteina,a veruj mi jaja su mi se smucila.Sto se tice pirinca to sam ranije cesto kuvao uvece pa da imam ujutru,mada koliko ga skuvam imam za celo jedno selo :).
Nesto mi glupo da nosim na faks hranu jer kakvi su kod mene ima ko budalu da me gledaju.Znam da ce te sad reci ,,ma boli te uvo'' i slicno ali jbg :).
Citao sam da treba uneti 2g proteina po kilogramu telesne mase, sto bi znacilo da ja moram da unesem 156g proteina dnevno. E sad moram to iskombinovati.
I koliko je taj vas ella sir?

Brate, ja na faks nosim plasticnu ciniju i unutra viljusku i belo meso. Isto to radim i leti, jer sam ceo dan na bazenu. Ponekad ponesem blend, ponekad. E sad, gledaju te ko budalu. Al ti imas zdravlje, ustedu i onaj nenadjebiv osecaj kad ne mozes da stanes u majicu. :)
Za izgled se moras zrtvovati, ti sad vidi dal ti je glupo. :)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #223 poslato: Novembar 18, 2010, 02:52:51 posle podne »
Hleb jako bitna namirnica i to ni manje ni vise zbog apsorbcije b vitamina? E blago nama sa nasim lekarima i njihovim znanjem


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #224 poslato: Novembar 18, 2010, 03:04:58 posle podne »
Verujem da ti je glupo da nosis hranu, zato lepo ponesi sendvic koji ces pojesti na pauzi, niko nece znati dal si ga kupio u pekari ili si poneo od kuce :P
Moze i malo vise od 2g/kg, ali ako se nema onda je i to ok ;)
Ella je mislim oko 130din, bar je bila sada je poskupela malo ja mislim, dovoljno ti je pola pred spavanje. Celo pakovanje ima 450gr. Ljubicasta kutija ima u maxi-ju, tempu...

Tako je,napravis sendvic od integralne kifle,stavis unutra tunjevinu i salatu neku koja ti odgovara,zelena npr i milina... :)

Opet gresis, tj. neces ili te mrzi da citas teme o ishrani :)
Hleb treba skroz da izbacis, a umesto njega ubacujes pirinac, kuvani krompir ili ovsene pahulje. Ujutru treba da jedes neke UH, dakle jaja+pirinac, ili tunjevina i pirinac (ne znam zasto si toliko zapeo za tu tunjevinu, ali OK), to ti je ujedno i obrok pred trening i moras u njemu da imas UH koji ce ti dati energiju. Posle treninga su ti opet potrebni UH i PROTEINI povrce se podrazumeva. Peceni kikiriki nije nikakav obrok, na fax mozes da poneses neki sendvic u "integralnom hlebu" u koji ces staviti belo meso ili opet tunjevinu sa nekom salatom. Kada dodjes kuci onda jedi ribu ili vec neki drugi izvor proteina koji imas i uvece pred spavanje pola ella sira. To bi ti bilo 5 obroka dnevno sto je ok za pocetak, ali moze i bolje. Ne znam koje su tvoje potrebe za proteinima, to izracunaj sam pa ces znati koje kolicine mesa su ti potrebne.

Devojka mi studira medicinu pa mi je ona rekla da je hleb jako bitan jer koliko sam razumeo ima valjda b vitamina koji se najlakse resorbuju u organizu i kao treba ga jesti bar 3 parceta dnevno.Ali ako treba izbaciti,izbacicu ga jer mogu bez hleba.
Tunjvinu pominjem jer mislim da ima dobar procenat prteina,a veruj mi jaja su mi se smucila.Sto se tice pirinca to sam ranije cesto kuvao uvece pa da imam ujutru,mada koliko ga skuvam imam za celo jedno selo :).
Nesto mi glupo da nosim na faks hranu jer kakvi su kod mene ima ko budalu da me gledaju.Znam da ce te sad reci ,,ma boli te uvo'' i slicno ali jbg :).
Citao sam da treba uneti 2g proteina po kilogramu telesne mase, sto bi znacilo da ja moram da unesem 156g proteina dnevno. E sad moram to iskombinovati.
I koliko je taj vas ella sir?

Brate, ja na faks nosim plasticnu ciniju i unutra viljusku i belo meso. Isto to radim i leti, jer sam ceo dan na bazenu. Ponekad ponesem blend, ponekad. E sad, gledaju te ko budalu. Al ti imas zdravlje, ustedu i onaj nenadjebiv osecaj kad ne mozes da stanes u majicu. :)
Za izgled se moras zrtvovati, ti sad vidi dal ti je glupo. :)

I ja nosim na posao plasticnu ciniju,naguram sto vise belog i pirinca unutra,da ne moze da se zatvori,gumicom stezem,gledaju me ko budalu,ali nije mi zao... :)


                               www.fitnessclubvladica.com