Maj 04, 2024, 08:51:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Varanje metabolizma  (Pročitano 11138 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Varanje metabolizma
« poslato: Septembar 09, 2010, 09:05:26 pre podne »
Zanima me, kako se telo navikava na manji broj kalorija? Primer: ako prosecnom coveku treba 2000kcal za odrzavanje tezine, i recimo radi se low-carb dijeta sa 1500kcal u cilju skidanja kg sa dosta kardia, koliko vremena treba telu da se navikne na taj unos? Pedja je pominjao u jednoj temi da kada se telo navikne na manji unos, tipa 1000kcal, da to postaje kolicina kcal gde se kilaza nece gubiti ni dobijati. Sad, ja naravno zelim da se vratim na veci broj kcal kada zavrsim sa dijetom ( nekih 3000kcal ), i sad me zanima da li je moguce vracanje kilaze?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2010, 09:54:02 pre podne »
pa ako sa 1500 krenes odma na 3000 vratices sigurno,zato polako ubacuj UH,tipa na 10 dana po nekih 60g UH pa prati formu
samo sta ce ti 3000kcal...ok ne znam koliko si tezak,ali evo ja na masi jedem oko 2700kcal tezina 91kg...
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2010, 10:37:43 pre podne »
CAO
pedja jeste to pominjao ali u nekm drugom kontextu tj gde sam upozorio da je veoma opasno da se stagnira na malom br kalorija zarad toga sto kad tad moras da uneses veci br kal gde ce telo to da prepozna kao visak sto u stvair i jeste i gde ce da ga talozi kao salo.
dakle
ja nisam dobro shvatio poentu tvog posta u opste
zasto u opste 1000 cal ili zasto u opste 3000 cal..
to se pitanje namece kao neminovono?
jednostavno ne mogu da rauzmem pitanja a proctao sam nekoliko puta

KAKO SE LJUDSKO TELO NAVIKAVA NA MANJI BR CAL??
odista ne rauzmem
zasto bi to bilo ko radio a da nije prinudjen na to??
odista ne rauzmem

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2010, 10:46:23 pre podne »
3000 i 1000 su samo okvirne brojke, nista striktno. Mislio sam Pedja ovako: obican covek, ako se ne varam, trosi dnevno, samo najobicnijim aktivnostima trosi oko 2000kcal otprilike. Vezbacu treba vise energije iz uh, to jest vise kcal, neka bude 3000. Sad je moje pitanje: ako se sa 3000kcal redukuje unos na 1500kcal u cilju skidanja kg, koliko dugo se to moze raditi. Koliko dugo treba da se drzi dijeta sa redukovanim unosom kalorija a da se telo ne navikne na manji unos?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2010, 10:52:18 pre podne »
Ako ja razumem sta ti hoces da pitas...
Tebe zanima koliko se se nedelja drzi dijeta pre nego sto prestane da ima svrhe, odnosno pre nego sto prestane da deluje.
To ti je razlicito od osobe do osobe, ali ja mislim, a mozda gresim da od 6-8 nedalja, posle tog vremena moras nesto da menjas, ili prelazis na drugu dijetu ili ako si zadovoljan postignutim polako pocinjes da vracas ishranu u neko normalno stanje u kojem ces odrzavati ono sto si postigao...

Uostalom imas ogledalao, imas vagu (mada ona i ne mora uvek da govori istinu :) )...gledas sebe i pratis rezultate, svi smo drugaciji..

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2010, 10:58:35 pre podne »
Otprilike je to-to Mico86. Interesovao me je vremenski period, pretpostavio sam da je 6-8 nedelja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2010, 11:01:55 pre podne »
da ali ja po ko zna koji put ponavljam i pitam
CEMU OPTERECIVANJE SA BROJEM KALORIJA>
dakle
ukoliko ti unosis dnevno 3000 cal u McDonaldsu..jel mislis da ces krenuti da mrsavais ako smanjis na 2500 cal iz McDonaldssa???

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2010, 11:08:57 pre podne »
Nisam mislio nikako na McDonald`s, nego na bb hranu. Pa opterecivanje kalorijama, zbog kalorijskog deficita. Moje je samo bilo pitanje, koliko je vremenski potrebno da se telo navikne na manji br kalorija?
Znaci, dal ce se telo navici na manji unos, koji ce onda postati normalan dnecni unos posle mesec, dva, tri...
Tu sam da ucim Pedja, moram da pitam. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2010, 11:21:49 pre podne »
naravno
ali vidi kako stvari stoje
odgovr je svima na stolu samo da se malo potudite da slozite kocikice
dakle.
ukoliko ti ides u cal def sa bb hranom tebi ce se kad tada metabilziam priviknuti i na tu vrstu i na taj nacin i onda nista opet od te ljubavi
zato i iz tog razloga niko ziv vise tj bar oni pametni ne odrede sebi npr 200 gr B i 200 gr Uh i po tome udaraju kao debili
jednotavno to se nekada radilo i to je prevaxijeno pre mnogo godina
da ti se metablizam ne privkne na neku vrstu ishrane zato posoji razliciti oblici VARIRANJA ili sa UH ili sa B
ali koliko ja vidim tebe muci drugi
tebe muci da bi ti nakon dijeti presa na divote junk fooda pa koliko dugo treba
ne treba dugo
jer je drugacije kada unosis 2500 fucking cal iz BB hrane tipa belo meso.pirinac,ovsene i ostale stvari a drugo je kada unoss 1500 cal SMECA
znaci..
ti ne mozes da sa 2500 cal PONAVLJAM..NE VIDIM RAZLOG SA OPTERECIVANJEM SA CAL RADI BILO KAKVOG SUFICITA ILI DEFICITA vec je to stvar pametnog pristupa i razumevanja ove price...
znaci
ne mozes sa 2500 clean food da predjes na 1500 smeca i da kazes SADA JE OK...
a ti ako su u cal deficitu i ne uziimas onos ta treba da uzimas onda ovde nema ni govra o b  sihrani jer jako se dobro zna sta znaci defciti za jednog coveka koji nastoji da sacuva misice.
cal deficti moze nekome kao pojam da znaci tj onome ko ima 30 kg viska i u zivotu se nije bavio a sa sprotom
e njemu bilo kakva promena u ishrani u vidu redkujcije cal MOZE DA POMGONE ALI KRATKOROCNO jer ce to telo vema brzo da prepozna kao alaramtnu situaciju i poceti ce da se brani na taj nacin sto ce umesto 3000 cal da trosi 2000 a visak pa makr on bio i 200 cal ce taliziti kao masti
jednostavno sa metabolizmom treba znati manipulisati
dakle
odgovr na tvoje pitanje
NEMAS POTREBE ZA MANJIM BROJEM CAL jer ce orgnizam da ti se jako brzo adaptira na to i onda si u VELIKOMMMM PROBLEMU
manipuslasti sa ajd..kada si vec navalio sa cal tj menjati ih iz dana u dan znaci NA DUGE STAZE IMATI ODREJDENU ZELJENU KILAZU

sve ostalo su lupanje glustposti i rizik od 99% da ce kg da se vrate

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2010, 11:28:41 pre podne »
Hvala Pedja, sad mi je jasnije. Samo ne radi se da cu ja da pocnem da jedem junk kada zavrsim dijetu, nego jednostavno zelim da radim neko odrzavanje, jer i ne zelim neku preteranu masu/definiciju, imam realne ciljeve. A proteine sam uvek drzao na min 2g/kg, dok sam uh varirao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #10 poslato: Septembar 09, 2010, 11:35:05 pre podne »
pa i posle dijete varijra i sa UH i sa B
to ti je pametni i nemas potrebe da se bojis bilo cega

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #11 poslato: Septembar 09, 2010, 06:46:09 posle podne »
Moje iskustvo za 2,5 meseca : 128-129 Kg ------> 113-114 Kg danas . Keto all the way ,nedeljom samo mala brljacina . Prvih par nedelja nista ,onda krenulo sa  padanjem rupa na okolopojasnom pantalodrzacu ....posle 2,5 meseca vidim da ne mrdam i  polako evo 2 nedelje low carb .
Jos jednu pa opet ciklus keto da zbacim do 100 Kg do Nove . Testirao blood...sve ok posle nedelje odmora uz ovsene ,ella i  po neku zanimaciju za zube  ;D

Poenta : pratiti sopstveni metabolizam kroz  odnos hrane i stagnacije/napretka i znas kad da menjas nesto ...kad udaris penisom o ledinu  8)

Fala Pedji,Goranu Ilicu  i Djuri na savetima i podrsci .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #12 poslato: Septembar 09, 2010, 07:06:51 posle podne »
samo ti vule nastavi i ne brini nikaj

Van mreže srdjanm

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
    • X3M FORUM
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2010, 10:17:46 posle podne »
POZDRAV SVIMA! Postavio bih jedno pitanje vezano za punjenje UH... kad se radi punjenje moze li u kasnim vecernjim satima jesti UH. ili samo do 16-17h?UNAPRED HVALA!

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Varanje metabolizma
« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2010, 10:20:56 posle podne »
Kakvo punjenje, posle cega, jesi li takmicar ?