Maj 07, 2024, 06:01:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: XXXIXen
X3MShop banner

Autor Tema: HIDROKSIMETILBUTRITAT  (Pročitano 5169 puta)

BoRa_TS

  • Gost
HIDROKSIMETILBUTRITAT
« poslato: Avgust 02, 2006, 08:19:05 pre podne »
DALI JE NEKO OD VAS KORISTIO  beta-hidroxy-beta-methylbutyrate
ili jednostavnije HMB?

za sve one koji neznaju o cemu se radi ja cu napisati nesto o ovome ;)

HMB ili beta-hidroxy-beta-methylbutyrate, se klasifikuje kao nutritivni ergogeni suplement. On prestavlja nusprodukt metabolizma esecijalne aminokiseline leucina. leucin je takodje jedna od aminokiselina razgranatog lanca (BCAA) koji igra ulogu u energeckom metabolizmu tokom sportskih aktivnosti. Leucin se nalazi u prirodi u proteinima i normalno se konzumira u kolicinama od 02 do 04g na dan zavisno od nutritivnog izvora.
Suplemencija HMB-om smatra se da povecava mrsavu masu tela posledicno smanjujuci udeo masti u telesnoj masi i povecavajuci snagu misica. Upotreba HMB je rasprostranjena u sportovima snage bodybuildingu dizanju tegova i sl.

Zanima me vasa iskustva sa ovim suplementom ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2006, 09:43:38 pre podne »
jednom probao..bas taj od sciteca..ama bas nista tj nikakvih promena nije bilo..mislim da je to jos jedan u nizu marketniskih poteza sciteca....u stvari...obrati samo paznju koliko ta firma ima products koje druge firme nemaju....sve ce da ti bude jasno..samo kreni na svojoj polici a pomisli samo sta sve nemaju u ponudi koje anse trziste ne moze da guta..veruj..ja sam video svojim ocima kada sam bio na scitec noc sampiona....uzas...uzas sta sve nema....a najzalosnie je to da je toga 70% za baciti u vodu

Spartak

  • Gost
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2006, 10:33:56 pre podne »
pa koliko sam ja mogao da primjetim ne prodaje samo scitec hmb...
mada se slazem da je useless

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2006, 10:43:02 pre podne »
scitec ima gomilu nekih bzvz proizvoda kao hmb i sl a whey i amino kiseline,glutamin su im totalno zaostali u konkurenciji pogotovo sto ni na jednom proizvodu ne pise njegov pravi sastav,cak mislim da amino acids i nemaju
PS. bez potpisa:)

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2006, 06:46:38 posle podne »
dokazano da ne radi.

Poz

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2006, 07:28:17 posle podne »
cim kazem dokazano znaci da su naucne studije dokazale da grupa koje je koristila HMB nema bolje rezultate od placebo grupe koja je konzumirala npr secer.

Poz

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2006, 08:21:18 posle podne »
Citat: BoRa_TS
Pa neznam onda bi trebalo povuci taj preparat iz prodaje !! Sto za dzabe ljudi da ga kupuju ili sto da skuplja prasinu na policama .
Vidis postoje studije koje su tvrdile suprotno , upravo zbog toga ovaj preparat je jos uvek u prodaji !


Pa jbg brate , preparat je u prodaji da bi ga ljudi kupovali i da bi donosio profit . Ima gomila preparata koji nemaju vezu sa vezom pa su ipak u prodaji . Konkretno o ovom preparatu ne znam nista pa necu da kenjam ,ali ti ovaj argument ne stoji

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2006, 08:32:04 posle podne »
ima dosta preparata koji nemaju efekta , jedino placebo efekat

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2006, 09:06:36 posle podne »
Vec postoji tema pod nazivom HMB gde smo diskutovali o ovom preparatu dakle SEARCH....

Spartak

  • Gost
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #9 poslato: Avgust 03, 2006, 12:23:45 pre podne »
moguce da kod nekih ljudi "radi" ali u 2-3x vecim dozama-ali opet to je NEISPLATIVO za ono sto "nudi"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #10 poslato: Avgust 03, 2006, 04:33:05 pre podne »
ZASTO BI SE NESTO POVLACILO IZ UPOTREBA KADA LEPO PISE....NIJE STETNO ZA LJUDSKU UPOTREBU....

Spartak

  • Gost
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #11 poslato: Avgust 03, 2006, 08:44:20 pre podne »
tacno.
bas me nerviraju oni scitec-ovi shumeci proizvodi

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2006, 10:20:14 pre podne »
Citat: BoRa_TS
Citat: gaudi
Citat: BoRa_TS
Pa neznam onda bi trebalo povuci taj preparat iz prodaje !! Sto za dzabe ljudi da ga kupuju ili sto da skuplja prasinu na policama .
Vidis postoje studije koje su tvrdile suprotno , upravo zbog toga ovaj preparat je jos uvek u prodaji !


Pa jbg brate , preparat je u prodaji da bi ga ljudi kupovali i da bi donosio profit . Ima gomila preparata koji nemaju vezu sa vezom pa su ipak u prodaji . Konkretno o ovom preparatu ne znam nista pa necu da kenjam ,ali ti ovaj argument ne stoji


Pa dobro ajde i mi da izbacimo neki preparat cisto da nam donosi profit dali mozemo ?
Pa naravno da nemozemo to mogu samo svetske renomirane firme koje su adekvatne da proizvode i pakuju takve preparate . Pitam se zasto rizikuju ? Zasto bi bacali pare na ambalazu i placali radnika trosili struju i sve sto je potrebno za proizvodnju tih preparata !
sta je pisac hteo ovim reci ! jednostavno ovi preparati se i dalje proizvode zato sto se po svetu prodaju cim ide prodaja tu je potraznja cim traze preparate oni ih proizvode ..itd
Slazem se sa vama da ima bespotrebnih stvari , u cilju da sto vise udovolje ljudima da ostvare sto bolji profit firme rade na modernizaciji preparata usavrsavanju popravljanju kvaliteta itd.

Iskreno ovo nije vezano samo za HMB nego za vecinu stvari koje vi smatrate bespotrebnim a zasto? Pa citajuci ovaj forum jasno se moze videti kad jedna osoba recimo provali nesto a za to dobije podrsku tu se masa odma nalozi , malo ima originalnih ljudi sa svojim stavovima ,zasto to govorim pa recimo nadje se osoba koja je skoro kupila neki preparat da pije i solidno mu radi a on naravno to jos neprimecuje a na forumu se krenulo pljuvati po tom suplementu i sam momak koji je kupio taj suplement ce se natripovati da ga neradi jer nema jos iskustva da sudi itd i cao zakljucak je donesen , svi pricaju samo ono sto se zeli cuti a ne onako kako je!
E sad smo stvano odmakli od teme ali tako stvari stoje , voleo bi da se svi drze svojih stavova i da naravno to prolazi bez svadja (rasprave su nesto drugo to neracunam ) ali svadje vredjanje itd


Pa dobro , u pravu si kad kazes da se proizvod proizvodi ako postoji traznja za njim .Ali to opet ne znaci da je vredan ulozenog novca jer kad se nesto dobro izreklamira to se i prodaje ( pa evo ti samo biomed preparati za primer ) I u pravu si da gomila ljudi nema svoje misljenje ali to je normalno , jer 60% ljudi ovde nije probalo nista osim wheya ,crea, glutamina ,... tako da za neke preparate moraju da slusaju ljude kojima veruju . Ne znam zasto si citirao moj post kad sam ja naglasio da nemam pojima konkretno o ovom preparatu i zato necu da kenjam o njemu jer bi to bilo jako glupo. A sto tice vredjanja , svadje to neces od mene doziveti nikad
pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2006, 11:28:07 pre podne »
Citat: BoRa_TS
Citat: pedjos
ZASTO BI SE NESTO POVLACILO IZ UPOTREBA KADA LEPO PISE....NIJE STETNO ZA LJUDSKU UPOTREBU....


Pa Pedja druze ako je to jedini razlog zasto ovaj preparat ili bilo koji drugi za koji se tvrdi da je los a na njemu pise nije stetan po  ljudsku upotrebu nije povucen iz upotrebe onda su stvarno jadni , mislim drzati proizvoditi preparate koji nemaju nikakve funkcije a prodaju se samo zato sto pise nije stetno onda su te firme ne kako kazu svetske poznate vec jadne ! Takvo laganje i muljanje bi ih kad tad dovelo na rub egzistencije , pa videcemo vreme sve pokaze ;)

Slusajte ljudi! ima puno ljudi cak i vise nego sto mislite koji smatraju da nemaju potrebe za nekim preparatima , neinformisanost neznanje , neiskustvo itd sve je to ono sto navodi da tako razmisljaju a u stvari nisu ni svesni kako bi im neki preparati pomogli (razni preparati od raznih firmi ) to su preparati koji stoje na policama i sto mnogi kazu NESLUZE NICEMU
.........prriajtelju..ne mora da prodje vreme da se to pokaze..ja to znam....a i ti ces sa vremenom sam da shvatis to takve fimre odrzava u zivtu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: HIDROKSIMETILBUTRITAT
« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2006, 12:16:34 posle podne »
ma ne..zasto bih shvatio tvoj post kao zlonamerna..u sotalom ti i aj se ponzjaemo...

sa 1 delom teksta se salzem.hahhahahhahahah..odlinca interpretacija....

sto se tice drugog dela...

brate..samo cu ti reci ovo...DA SADA JA IMAM OVKAVE IFNO KAO STO JE OVAJ FORUM..VERUJ DA BIH MI PUT BIO MNOGO LAKSI..I DA NE BIH BAS ONDA TREBAO DA EXPERIMETNISEM I PROBAM SVE PREPRATE I DA SAM SE MUCIM OKO IZODJENJA ZAKLJUCAKA...

BAS ZBOG TOGA I SLUZI OVAJ FORUM...

DAKLE..KOD HOCE DA SLUCA I CUJE..OK..KO NECE.....PA EJBIGA....POSTIJI ALTERNATIVA....NEKA PROBA.....ZAR NE??