Maj 15, 2024, 08:13:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.139 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: BodyBuilding kuvar  (Pročitano 10237 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #15 poslato: Maj 15, 2011, 06:04:39 posle podne »
pa dobro,to ok,ali sto je dzank recimo ako ispecem 300g krompira i pojedem ih sa ellom sirom(koji koristim umesto kajmaka)?? sta fali tom rezimu??
Beat the genetics!

Van mreže Exsvmod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2011, 06:10:12 posle podne »
Brateeeee jel se ti zajebavas ? Kakav kajmak,kad koristis kajmak??
Ko je reko da je junk krompir i ella??????
Jel si ti uopste upucen u celu pricu???

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2011, 06:19:35 posle podne »
@nikadsenepredajem

Mozda bi trebalo malo vise da citas forum... ;)

Od mene je dosta receno na ovu temu...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2011, 08:43:19 posle podne »
joj,jel iko cita uopste? ranije sam obozavao da jedem kajmak sa pecenim krompirom,i to je prava poslastica i dan danas,e sada,kazem probao sam da jedem krompir peceni i UMESTO KAJMAKA sam zamenio i stavio ellu sir...i kazem da nije loseg ukusa,a ti Milose  bi mogao da posetis moj profil i da pogledas od kada sam ja na ovom forumu,od mene dosta receno...
« Poslednja izmena: Maj 15, 2011, 08:47:10 posle podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2011, 09:03:39 posle podne »
nisi se lepo izrazio

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2011, 09:44:52 posle podne »
ma totalno nebitno,daj da nastavimo temu...
Beat the genetics!

Van mreže Exsvmod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2011, 11:08:57 posle podne »
A mene sad interesuje,posto si nekada jeo,a dugo si na ovom forumu....KAKO mozes promenom ukusa da nazivas krompir pomnesan sa elom??ja ne vidim tu nista specijalno i promenljivo ako vec DUGO citas forumu,i hranis se kako treba....

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #22 poslato: Maj 16, 2011, 12:55:45 pre podne »
Ajde evo jedan recept od moje dfevojke. Pilce grudi (zacinjene vec malo) predjes cetkicom sa maslinovim uljem i iseckas sitno beli luk preko. Ispeces u rerni i bude super.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #23 poslato: Maj 16, 2011, 09:17:26 pre podne »
A mene sad interesuje,posto si nekada jeo,a dugo si na ovom forumu....KAKO mozes promenom ukusa da nazivas krompir pomnesan sa elom??ja ne vidim tu nista specijalno i promenljivo ako vec DUGO citas forumu,i hranis se kako treba....

isto kao sto promenis elli ukus kada joj dodas vode umesto suve ksd jedes...a ella mlecni proizvod kao kajmak samo nemasan i malo drukciji sastav,al jbg unesi se hehe

dominikanac nije lose nije lose,ovako nesto sam radio sa skusom...
Beat the genetics!

Van mreže sparco

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #24 poslato: Jun 04, 2011, 11:35:02 posle podne »
hm takoste me dje sam najslabiji, kuvanje mi strast a zdrava ishrana jos vise pa mixam sve i svasta u cilju zdravog a ukusnog, s obzirom da jedem samo odredjen broj namirnica a to su
sve morske djakonije
piletina samo bijelo meso
sva povrca , mocarelu
jaja i rizu i nista vise ni primac ustima

onda mixam svakodnevno u foliji recimo pilece bijelo sa paprikama crvenim, pasuljem , graskom, malo bijelog luka, ubacim bosiljka, mix bibera trunkicu karija, zatvorim foliju fix u rernu , kad se ispece u sopstvenom sosu  nalijem kasiku dvije maslinovom i dodam eventualno ruzmarin eto jedan recept ;p
jaja obavezno teflon 7 8 bjelanaca i dva zumanca, pa dodam zacina zelenih koje god i biber, kad se proprzi fino , ubacim listice przene na teflonu crvene papirke prekalupim na pola dodam mocarelu cekam da se istopi i jedem
salate mixam
grasak, cherry tomato rukola grasak, dodam maslinovo, mirodjiju i origano
dorucak mixam ovsene sa wheyom od raznih ukusa,

onda moze svjeza salata zelena, cherry tomato, komadici piletine, krastavac, paprike, preko mirodjije , malko soli dvije kasike maslinovog i eto

lososa samo u foliju sa bijelim lukom i bosiljkom, i vegetom, bez ulja i icega

onda rizu , u tiganju na vatri jako slaboj podgirijem maslinovo, dodam pelat paradajs, sjeckani cherry , malo vodice, gomile zacina ljuljnem rizu i jedem itd itd itd
risk is what makes life worth living

Van mreže fijjjat

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #25 poslato: Jun 14, 2011, 05:25:54 posle podne »
evo i od mene koji recept... :)

500g belog mesa isckam na kockice,zatim ga posppem sa jednom kafenom kasikom karija i ostavim da odstoji bar 1/2h. zatim u tiganj stavim jednu kasiku maslinovog ulja i ispecem ga. dok ga pecem sipam 0,05l vode. kasnije tu kolicinu mesa podelim na obroke za u toku dana.

recimo na 100g tako pecenog mesa  stavim 100g prokuvanog integralnog pirinca i 200g ela sira.

takodje tako peceno meso 200g ubacim u salatu od paradajza,krastavaca i paprike i jos natrenisem odgore sir od soje.

ili kupim gotov sos za spagete i u njega ubacim mleveno junece meso od bifteka

volim i da mesam tunjevinu (onu iz vode) sa 100g ela sirom i u to stavim svezih 200g pecuraka

junetinu ako przim predhodno je obiberim i stavim malo soja sosa i pustim da odstoji 1/2h. przim ja na rostilju sa nekoliko kapi maslinovog ulja

proprzim luk na maslinovom ulju,zatim stavim komadice junetine i na to pospem sos za gulas. a nekad jos i gulas obogatim sojinim kockicama koje sam predhodno prokuvao na vodi sa vegetom

Spartak

  • Gost
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #26 poslato: Jun 14, 2011, 07:04:06 posle podne »
vidim nastalo luperdanje oko aspartama i inhibicije proteinske sinteze,naravno ne treba rokati po 3 4 litre koka kole svakodnevno, meni se ponekad zadesi da u toku dana smlatim 2litre,pogotovo ako sam na definiciji,i to zadnjih 7 godina sigurno.Sudeci po misicnoj masi koju nosim ne vidim da sam nesto bio osakacen za proteinsi unos i sintezu,stavise unosio sam u zadnjih 5 godina sigurno 200-250gr proteina dnevno kad se uzme prosjek.Najmanji problem su zasladjivaci u coca coli. S obzirom da se mi kao rekreativni bodibilderi u 80% slucajeva hranimo prilicno zdravo,mislim da je besmisleno tripovati se oko tako nekih stvari.Pogotovo ako je osoba zdrava i naravno nije imala nekih ozbiljnijih problema.

Spartak

  • Gost
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2011, 07:11:13 posle podne »
rekreativci ne bi trebalo da se pate prilikom stavljanja zacina u hranu,naravno pod uslovom da ti zacini nisu tona ketchupa,mayo ili nekog barbecue sosa sa secerom kao sto se prodaje ovdje.Misli se na zeleno bilje/zacine, biber,vegeta,papricice i tako to.naravno u ishrani ce se imati malo veci unos soli ali ko nije takmicar,ne mislim da ce da skodi,pogotovo ko se znoji dosta u toku dana.
Ja sam u zadnjih godinu ipo dosta uocio vaznost elektrolita pri ovim tropskim vrucinama i sparinama gdje dnevno izgubim podosta tecnosti.

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2011, 07:17:26 posle podne »
Zna li neko neki način pripreme juneće jutre da ne bude gadna? Probao sam da je spremam bez ulja, da je skuvam, zapečem i ne mogu, meni svaštojedu je odvratna, ima neki specifičan miris...čak i sa malo ulja i dalje je gadna.
Čini mi se da mi popravlja formu, a i jeftina je, pa bih je ubacio ponekad.

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: BodyBuilding kuvar
« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2011, 07:17:55 posle podne »
Aspaartama ima u toliko obicnih slatkisa da je smesno pljuvati zero.
Inace Aspartama zbog svoje visoke slatkosti ne treba mnogo da bi se nesto zasladilo, pa je zbog toga izuzetno popularan u konditorskoj industriji.

A da je lose izbegavati soli ako nisu zavrsne takmicarske pripreme je vise puta receno.