Jun 16, 2024, 03:14:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin i zene  (Pročitano 5973 puta)

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Kreatin i zene
« poslato: Maj 26, 2011, 12:21:11 posle podne »
Pozdrav svima.

Juce mi je stigla suplementacija, izmedju ostalog, 1Kg The Creatin i X Fitness magazin broj54. Veliku kutiju kreatina sam narucio jer sam htio da ga koristim skupa sa svojom dragom, da nam moze trajati oboma cijeli mjesec, do iduce narudzbe. Medjutim, u tom XFitness magazinu naidjoh na nekakav tekstic o istrazivanju univerziteta u Oklahomi, u kojem su dosli do zakljucka da kreatin monohidrat super djeluje na muskarce (do 23% povecanje snage), ali da na zene nema uticaj.

Iz vlastitog iskustva znam kako dobro radi kreatin na muskarcima, ali ona nije nikad uzimala kreatin, niti poznajem ijednu zenu koja jeste, koju bih mogao pitati.

E sad me zanima kakva su vasa iskustva sa zenama i uzimanjem kreatina? Ne bih da bez veze "bacimo" mjesecnu zalihu kreatina koju bi ona popila.

Hvala mnogo.

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Kreatin i zene
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2011, 12:34:29 posle podne »
Evo upravo vidjeh na ovoj temi http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,65.0.html da su neke profesionalne sportistkinje uzimale kreatin. Vjerujem da onda ovo spomenuto istrazivanje treba "okaciti macku o rep" :)

Ipak bih volio da cujem i poneko iskustvo, ako ima neko...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin i zene
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2011, 12:49:16 posle podne »
nemoj da brines oko toga da NECE reagovati na cratin ali nemoj ni da ocekujes cudo od njega
ako si ga uzeo zarad povecanje snage itd-OK
ako si ga uzeo da malo se "dobijes",kako danasnji omladinci vole da kazu onda....

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Kreatin i zene
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2011, 12:56:39 posle podne »
Hvala Pedja.

Ma uzeo sam radi snage, i za sebe i za nju. Samo jednom sam do sada  uzimao kreatin (EASov Phosphagen) i nakon faze punjenja sam bio na svim misicnim partijama jaci za oko 20%. To mi je bio najbolji suplement ikad. Jos uvijek je. Zato sam i njoj preporucio da uzima kreatin. Ona je dosta vitka i slabasna i glavni razlog sto ide u teretanu je da ojaca...

Btw, je li istina da monohidrat prvi put djeluje najbolje, a da se svakim kasnijim uzimanjem dobijaju sve slabiji rezultati?

Evo upravo mi pade na pamet jos jedno pitanje :D. Inace treniram i MMA, zanima me trebam li ocekivati ikakve dobitke na izdrzljivosti, kad su upitanju MMA treninzi?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin i zene
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2011, 12:59:37 posle podne »
1.tacno je ta su kasnije rezulatati "malo"slabiji a i to je uvek tako-prvi metak je uvek najbolji.:D
a sto se tice MMA-tesko,tj postoji kreatini novije genercije tipa krealkalyne,phx i sl koji mogu da ti pomognu kada je u pitanju izrdzljivost,snaga i explozivnost...mngo bolja opcija od obicnog monohidrata