Maj 07, 2024, 05:33:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: XXXIXen
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik, saveti i pomoc :D  (Pročitano 2116 puta)

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Pocetnik, saveti i pomoc :D
« poslato: Avgust 15, 2011, 03:34:35 posle podne »
E ovako, imam 17 godina, do pre 6 meseci sam imao 110kg, trenutno imam 77kg, visok sam 182cm.
Za 5 meseci sam jako ne zdravo smrsao, a to je sa jako malo fizicke aktivnosti i izgladnjivanjem.
Vec jedno 2 meseca radim kod kuce 8 minuts abs(trbusnjaci), sklekove i cucnjeve, i 2 put nedeljno odem na brzo trcanje.
Pre 3 nedelje sam krenuo u teretanu, i mogu da kazem da mi valjda dobro ide :D
Drug mi je pokazao neke osnovne vezbe i njih planiram da radim jos 10ak dana, da mi se zavrsi prvi mesec u teretani.
E sad ono sto me zanima, su vezbe i nacin treniranja.
Trenutno ovaj prvi mesec radim svaki dan(1 dan pauza nedeljno) vezbe za "celo telo".
Posto vidim da svi koji idu duze u teretanu rade po danima tipa u ponedeljak biceps u utorak grudi itd.
Posto ja znam samo po 1,2,3 vezbe za neke misice, treba mi neko ko bi mogao da mi ispise kojim danima da radim sta i koje vezbe, posto nemam para da priustim trenera, mada verujem i da mi nije potreban uz dobro uputstvo.
Uzmite u obzir da ja kod kuce svaki dan radim, cucnjeve, trbusnjake i sklekove i koliko uspem zgib(ova) i brzo trcanje 2 put nedeljno da se ne preforsiram.
Sto se tice ishrane bio sam kod nutricioniste i znam sta bi trebao da jedem sta ne.
Samo ja ne zelim da nabijem masu na sebe, vec da se izdefinisem. Zelim da ostanem na ovih 77-78kg, a da se izdefinisem dobro.
Posto sam naglo ovako smrsao imam mnogo velik visak koze. I kupio sam pojas "za mrsavljenje" pa me zanima da li da koristim to ili ne?
I naravno ako imate neke kreme za kozu koje su dobre da mazem svaki dan za zatezanje koze i strije recite.
Sto se tice vezbi za noge najvise su mi potrebne za zadnju lozu jer mi je tu ostalo sala ja mislim.
Posto se ne razumem u vezbe ovaj sajt ima uglavnom vecinu vezbi i po njemu bi mogli da mi pokazete sta da radim. http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
Voleo bih da zategnem kozu i da se "sredim" do sledeceg leta. uporan sam u onome sto radim.
I da, koliko da jedem posle treninga da ne bi nabijao masu toliko. Da li uopste da jedem posle ili pre, ili samo da pojedem neko voce cisto da povratim malo snage.
Hvala puno svakome ko mi pomogne.
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2011, 03:39:59 posle podne TozABG »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2011, 05:10:35 posle podne »
Ono sto me najvise nervira je kada neko napise "citaj forum", ali ti zaista treba dosta toga da procitas i usvojis kako bi napravio pravi plan za sebe. Za pocetak imas teme nutritition i trening sa tegovima pa pogledaj osnovne stvari tipa sta su Uh,proteini,masti, kako funkcionise telo kao celina, koje su vezbe dobre za pocetak itd... Cim si toliko smrsao znaci da volju imas,sad nadogradi lagano znanje i kreni da radis na sebi. Osecam da si radio Un dijetu ili tako neku sa vocem i vodom za uzinu:-). Pozdrav
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2011, 05:33:19 posle podne »
tozo
kao sto valda rece
ali pre svega bi trebalo da obratis paznju da pretanes da radis to sto radis kuci ako i ukoliko vec ides u teretanu
nije mi jasna teretana u kojoj nema instrukotr koji je duzan da pokaze bar osnovne vezbe (ne personalni trener)?
onda bi trebalo da se fokusiras na vezbe u teretani i da ih kombinujes sa tim cardio treningom koji radis i samo tako ces doci do svgo cilja
moras da znas da taj problem sa kozom itd je prilicno tvrdoglav i odista mozes da uspes samo ukoluko budes uporan sa vezbama u teretani.
dakle
potrebno je da ti neko POKAZE vezbe jer mi sve i da hocemo nemoze to ovako virtueno da se uradi a onda i da se napravi program koji bi mogao da pratis kroz dane i to je to
ishrana
e sada
ti kazes da si bio kod nutriconiste...nije mi jasno koji je tacan razlog tome???

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2011, 05:41:58 posle podne »
Pa bio sam cisto da vidim koliko imam masti koliko misica i to, uglavnom rezultati su odlicni, nije mi ona nista dala kako da se hranim, vec mi je dala sta je zdravo za jesti a sta ne, cisto zbog krvne slike.
Meni nije problem da idem i u teretanu i te vezbe da radim kod kuce, uglavnom je razmak izmedju ta dva "treninga" 6-7 sati, prvo teretana, pa onda te vezbe kod kuce. Usle su mi te vezbe u redovan dan i onda kad ih ne uradim jednostavno se osecam, ko da nisam vezbao 2 meseca a ne 1 dan.

Dijetu nisam imao nikakvu, vec sam sam jeo sta sam i kad hteo, nisam imao nsita odredjeno, jednostavvno sam rekao zbogom, gaziranom, sokovima, slatkisima, fast food-u i te stvari koje sam mislio da goje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2011, 05:47:30 posle podne »
prilicno zanimljivo da si samo od toga sto si rekao gaziranom cao i slatiskisam toliko kg skinuo?
ali dobro
stvar je u tome sto ce dva treninga dnevno za tebe (ma kakva god oni da budu) samo da te odvedu u potppuni katabolizam jer ti cak nemas ni sredjenu ishranu i pretpostavljam da ces sada opet sam po svome da sastavis nesto sta da jedes,sada kada ti je nutricionista rekao/la sta je dobro a sta nije :D (za cega sve ljudi ne uzimaju pare jbt..) i onda si u duplom problemu
tebi je sada sve u glavi i ti smatras da ako ne radis to od sebe sta radis da ces ponovo da se gojis itd itd itd
ali onda je to problem neke druge prirodne i bilo ko na ovom forumu ce moci da te ubedi da to nije DOBRO za tebe vec da ono sta ti treba da radis je jedan trening sa tegovoima i evenutlano onda drugi dan trcanje i tako redom a ne da radis i kuci i teretanu i trcanje...mislim..ne rauzmem od kjuda ti u opste toliko sl vremena?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2011, 06:28:10 posle podne »
Verovatno je decko dobar student pa ima viska vremena sto je za pohvalu.  Tozo, slusaj starije i sigurno pametnije za ovakve stvari poput Pedje i ekipe, mozes samo napredovati i biti zadovoljan. Dobro bi bilo da stavis fotke iz ova 2 perioda , da budem iskren sa takvom klopom koju si napisao mislim da je naucna fantastika da se toliko smrsa,pogotovo bez fizicke aktivnosti. Sve to sto vezbas kuci je dobro ali sa neuporedivo manjim i sporijim efektima nego sto je slucaj sa teretanom tako da kreni lagano. Sve je u glavi,kada shvatis da je odmor faktor koji je bitan skoro isto kao i trening,nece ti biti problem ni ceo dan bez vezbanja.
Men sana in corpore sano !

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2011, 07:17:15 posle podne »
Pa napisao sam da sam izbacio to, naravno pored toga sam smanjio hranu sa 300% na 50%. I imao fizicku aktivnost s vremena na vreme.
Nisma platio nutricionistu, to je u domu zdravlja :)
Upisao sam sada neku teretanu gd eimam 3x nedeljno treninge, i icicu 2 put nedeljno na trcanje, a 2 dana cu da odmara, nadam se da je to ok?

Van mreže razbijac

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2011, 08:15:13 posle podne »
E ovako, imam 17 godina, do pre 6 meseci sam imao 110kg, trenutno imam 77kg, visok sam 182cm.
Za 5 meseci sam jako ne zdravo smrsao, a to je sa jako malo fizicke aktivnosti i izgladnjivanjem.
Vec jedno 2 meseca radim kod kuce 8 minuts abs(trbusnjaci), sklekove i cucnjeve, i 2 put nedeljno odem na brzo trcanje.
Pre 3 nedelje sam krenuo u teretanu, i mogu da kazem da mi valjda dobro ide :D
Drug mi je pokazao neke osnovne vezbe i njih planiram da radim jos 10ak dana, da mi se zavrsi prvi mesec u teretani.
E sad ono sto me zanima, su vezbe i nacin treniranja.
Trenutno ovaj prvi mesec radim svaki dan(1 dan pauza nedeljno) vezbe za "celo telo".
Posto vidim da svi koji idu duze u teretanu rade po danima tipa u ponedeljak biceps u utorak grudi itd.
Posto ja znam samo po 1,2,3 vezbe za neke misice, treba mi neko ko bi mogao da mi ispise kojim danima da radim sta i koje vezbe, posto nemam para da priustim trenera, mada verujem i da mi nije potreban uz dobro uputstvo.
Uzmite u obzir da ja kod kuce svaki dan radim, cucnjeve, trbusnjake i sklekove i koliko uspem zgib(ova) i brzo trcanje 2 put nedeljno da se ne preforsiram.
Sto se tice ishrane bio sam kod nutricioniste i znam sta bi trebao da jedem sta ne.
Samo ja ne zelim da nabijem masu na sebe, vec da se izdefinisem. Zelim da ostanem na ovih 77-78kg, a da se izdefinisem dobro.
Posto sam naglo ovako smrsao imam mnogo velik visak koze. I kupio sam pojas "za mrsavljenje" pa me zanima da li da koristim to ili ne?
I naravno ako imate neke kreme za kozu koje su dobre da mazem svaki dan za zatezanje koze i strije recite.
Sto se tice vezbi za noge najvise su mi potrebne za zadnju lozu jer mi je tu ostalo sala ja mislim.
Posto se ne razumem u vezbe ovaj sajt ima uglavnom vecinu vezbi i po njemu bi mogli da mi pokazete sta da radim. http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
Voleo bih da zategnem kozu i da se "sredim" do sledeceg leta. uporan sam u onome sto radim.
I da, koliko da jedem posle treninga da ne bi nabijao masu toliko. Da li uopste da jedem posle ili pre, ili samo da pojedem neko voce cisto da povratim malo snage.
Hvala puno svakome ko mi pomogne.
evo ti moj trenig
    1. dan: biceps,triceps, listovi
    2. dan: noge
    3. dan: odmor
    4. dan: prsa, triceps
    5. dan: leđa, listovi
    6. dan: ramena, biceps
    7. dan: odmor

Ovaj raspored je sastavljen za one koji moraju poboljšati svoje „tvrdoglave“ ruke. ali svejedno je odlican s njim imam dobre rezultate (;

Van mreže razbijac

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2011, 08:18:01 posle podne »
mozes koristiti i pojas,bilo bi dobro da si kupis i amino liquid,bcaa i neky whey sve zavisi kolikoplaniras uloziti novca,a ima jedna krema za zatezanje koze koja se zove somatoline cosmetic man,planiras li promjeniti prehranu,ako ne planiras slabo ces se izdefinisati...

Van mreže razbijac

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Pocetnik, saveti i pomoc :D
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2011, 08:20:59 posle podne »
i da to sto si mislio masnoce da skines sa zadnje loze to moras voziti biciklo,a ako hoces neke bolje rezultate minimalno vozi 45  minuta a mislim da bi ti to bilo i dovoljno