Maj 15, 2024, 01:26:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.752 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: 5 3 1 FILOZOFIJA  (Pročitano 50902 puta)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #150 poslato: Januar 07, 2016, 04:54:10 pre podne »
Back off setovi su setovi koji se rade posle glavnih serija i cilja se hipertrofija u njima. Recimo 1+ si odradio sa 100kg. Oboris na 65-70 i uradis par serija desetki. To je bolje predlozeno u poslednjoj knjizi na temu 531.

https://www.dropbox.com/s/8qj63lm0lpupkr1/Jim%20Wendler%20-%20Beyond%20531%20-%20Simple%20Training%20for%20Extraordinary%20Results.pdf?dl=0

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #151 poslato: Januar 07, 2016, 11:08:16 pre podne »
Back off setovi su setovi koji se rade posle glavnih serija i cilja se hipertrofija u njima. Recimo 1+ si odradio sa 100kg. Oboris na 65-70 i uradis par serija desetki. To je bolje predlozeno u poslednjoj knjizi na temu 531.

https://www.dropbox.com/s/8qj63lm0lpupkr1/Jim%20Wendler%20-%20Beyond%20531%20-%20Simple%20Training%20for%20Extraordinary%20Results.pdf?dl=0
Hvala druže nisam mogao da pronadjem nešto konkretno za back off setove, ima nešto na engleskom ali nisam razumeo najbolje. A ovaj link što si postavio neće da mi otvori, nema veze potražiću još po netu. Nego, back off setove da primenjujem kod svih vežbi ili samo kod onih gde mi škripi? Iskreno samo mi DL ide po planu kako treba.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #152 poslato: Januar 07, 2016, 11:25:03 pre podne »
možeš da ubaciš nabačaj posle nekog lifta, meni najviše ide posle DL, pa tek onda asistente.
Imam još jedno pitanje: radiću nabačaj posle DL, pitanje mogu li umesto klasičnog, da radim nabačaj girjom imamo jednu od 40kg. Da li je to bolje u smislu funkcionalnosti za borikački sport?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #153 poslato: Januar 07, 2016, 11:28:02 pre podne »
Uh da se ispravim, mislio sam na jednoručni trzaj a ne na nabačaj girjom

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #154 poslato: Januar 11, 2016, 06:42:44 pre podne »
možeš da ubaciš nabačaj posle nekog lifta, meni najviše ide posle DL, pa tek onda asistente.
Imam još jedno pitanje: radiću nabačaj posle DL, pitanje mogu li umesto klasičnog, da radim nabačaj girjom imamo jednu od 40kg. Da li je to bolje u smislu funkcionalnosti za borikački sport?

Klasičan olimpijskom šipkom od 20kg
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #155 poslato: Januar 11, 2016, 12:19:25 posle podne »
Da se nadovezem. Slobodno neke stvari iz wl-a bih ubacio i pre osnovnih liftova. Back off setovi su sjajna stvar. Sam sam radio ranije dosta, sad sa ljudima koje treniram i apsolutno svako dize snagu.


Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #156 poslato: Januar 11, 2016, 06:13:56 posle podne »
Klasičan olimpijskom šipkom od 20kg
Ok. Već sam radio nabačaj i prilično usvojio tehniku, dok je trzaj već umetnost

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #157 poslato: Januar 11, 2016, 06:21:58 posle podne »
Da se nadovezem. Slobodno neke stvari iz wl-a bih ubacio i pre osnovnih liftova. Back off setovi su sjajna stvar. Sam sam radio ranije dosta, sad sa ljudima koje treniram i apsolutno svako dize snagu.
Što se tiče back off setova opet ću da budem dosadan jbga čovek nema gde da se informiše, rovao sam po netu, pročitao Wendlerov beyond ali opet nisam potpuno siguran tamo ima milijarda stvari.  Radio sam posle BP prvi put back off setove na 65% kako je Milan napisao, ali 4 serija 10 ponavljanja sa po 2 minuta pauze.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #158 poslato: Januar 12, 2016, 05:18:18 pre podne »
Ajd posto vidim da se trudis..

Dovoljno je raditi nabacaj od kolena. Trzaj je tehnicki najzahtevnija vezba i ne bih je radio bez nadzora. Probao sam, jako je zanimljivo.

Sto se tice broja treninga snage u nedelji i  stvari oko toga: 531 i benc nisu najsrecnije resenje sto se tice maksimalnog keca, bar se to videlo na vecini ljudi kod nas. Svi postajemo repetitivno jaci dok fali rad na vecim procentima i cvrstina i sigurnost koji se tu sticu. Svakako ce dici snagu. Radio bih 2 potiska nedeljno, jedan obicno bude premalo.

Back off serije i primeri iz nove knjige koje sam probao:
- Odradis 3 radne serije po procentima, vratis na tezinu iz prve radne serije i uradis 3-5 serija 5-8 ponavljanja sa 2 min pauze. Radio sam ovo za MP i odlicno je.
Ili:
- Posle radnih serija vratis na tezinu iz druge radne serije i uradis maks broj ponavljanja (naravno 1 ostavis u rezervi), zatim oboris na tezinu iz prve radne i opet ponovis. Sema je mnogo, bitno je da se prolazi kroz sve nivoe opterecenja, da se nekad zadje u crveno, a da vecina treninga bude u rasponu 75-85%.


Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #159 poslato: Januar 13, 2016, 03:47:16 posle podne »
Ajd posto vidim da se trudis..

Dovoljno je raditi nabacaj od kolena. Trzaj je tehnicki najzahtevnija vezba i ne bih je radio bez nadzora. Probao sam, jako je zanimljivo.

Sto se tice broja treninga snage u nedelji i  stvari oko toga: 531 i benc nisu najsrecnije resenje sto se tice maksimalnog keca, bar se to videlo na vecini ljudi kod nas. Svi postajemo repetitivno jaci dok fali rad na vecim procentima i cvrstina i sigurnost koji se tu sticu. Svakako ce dici snagu. Radio bih 2 potiska nedeljno, jedan obicno bude premalo.

Back off serije i primeri iz nove knjige koje sam probao:
- Odradis 3 radne serije po procentima, vratis na tezinu iz prve radne serije i uradis 3-5 serija 5-8 ponavljanja sa 2 min pauze. Radio sam ovo za MP i odlicno je.
Ili:
- Posle radnih serija vratis na tezinu iz druge radne serije i uradis maks broj ponavljanja (naravno 1 ostavis u rezervi), zatim oboris na tezinu iz prve radne i opet ponovis. Sema je mnogo, bitno je da se prolazi kroz sve nivoe opterecenja, da se nekad zadje u crveno, a da vecina treninga bude u rasponu 75-85%.
Što se dvoumiš, uvek treba pomoći saborcu u problemu :D
Inače nisam lifter ni snagaš, ovo mi je samo dopuna boksu, nekad sam radio i samo po jedan trening snage nedeljno nisam voleo tegove a evo sad mi nešto došlo kako sam pročitao Wendlera svidja mi se što ima cilj a ne mlatara težinama bez veze. Hvala u svakom slučaju, svaki savet je dobro došao.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #160 poslato: Januar 25, 2016, 09:39:32 posle podne »
Prednji čučanj FSQ glavni mi je lift u 531 treningu dok mi je zadnji čučanj pomoćna vežba, razlog je povreda i nezgoda na ovom zadnjem, šta je tu je moram da radim prednji. Prvo što sam primetio naravno da je mnogo teži ovaj FSQ pa u novom ciklusu sad više ne mogu da dodajem 5kg kako je preporučio Wendler za čučanj, nego 3kg.
Max. mi je oko 130 i ono što sam primetio je da kada se malo, vrlo malo nagnem napred pri izvodjenju i upotrebim kukove, da mi je lakše i mogu više da izbacim a inače do sada sam radio u striktnijoj formi što praviji trup.
Gledam klipove i objašnjenja za prednji čučanj ali ne mogu da provalim da li je dobro upotrebiti malo i kukove.
U principu, dilema mi je da li forma ili težina?

Van mreže thepace

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #161 poslato: Maj 31, 2016, 11:11:38 pre podne »
Prednji čučanj FSQ glavni mi je lift u 531 treningu dok mi je zadnji čučanj pomoćna vežba, razlog je povreda i nezgoda na ovom zadnjem, šta je tu je moram da radim prednji. Prvo što sam primetio naravno da je mnogo teži ovaj FSQ pa u novom ciklusu sad više ne mogu da dodajem 5kg kako je preporučio Wendler za čučanj, nego 3kg.
Max. mi je oko 130 i ono što sam primetio je da kada se malo, vrlo malo nagnem napred pri izvodjenju i upotrebim kukove, da mi je lakše i mogu više da izbacim a inače do sada sam radio u striktnijoj formi što praviji trup.
Gledam klipove i objašnjenja za prednji čučanj ali ne mogu da provalim da li je dobro upotrebiti malo i kukove.
U principu, dilema mi je da li forma ili težina?

Iako je dosta vremena proslo mozda nekome posluzi. ides uvek na formu jer teoretski dobra forma ti omogucava i dizanje vece tezine na duze staze. dokle god sipka ima idealnu putanju sve je ok sto se forme tice. sve je objasnjeno u knjizi Starting strenght http://www.amazon.com/Starting-Strength-Basic-Barbell-Training/dp/0982522738

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #162 poslato: Maj 31, 2016, 12:22:52 posle podne »
Iako je dosta vremena proslo mozda nekome posluzi. ides uvek na formu jer teoretski dobra forma ti omogucava i dizanje vece tezine na duze staze. dokle god sipka ima idealnu putanju sve je ok sto se forme tice. sve je objasnjeno u knjizi Starting strenght http://www.amazon.com/Starting-Strength-Basic-Barbell-Training/dp/0982522738
Poslužiće  ;)   pogledaću starting strenght nego opet oko ovog prednjeg čučnja što sam bliži maksimumu to moram više da koristim ledja i erektore, inače šipku držim prekrštenim rukama, na žalost ne onako  WL dizački

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #163 poslato: Jun 01, 2016, 12:09:28 pre podne »
fd daj neki snimak tog prednjeg cucnja
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: 5 3 1 FILOZOFIJA
« Odgovor #164 poslato: Jun 01, 2016, 10:05:06 pre podne »
fd daj neki snimak tog prednjeg cucnja
ok samo da se snimim i ukapiram kako se kači snimak na youtube