Jun 04, 2024, 01:58:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Otvaranje teretane  (Pročitano 6248 puta)

Van mreže BGILLEGAL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
    • F-Gym.co.rs
Otvaranje teretane
« poslato: Septembar 08, 2006, 02:08:13 posle podne »
Razmisljao sam o otvaranju teretana i jedne male sale u kojoj bi mogao da bude aerobik, fitness itd... Sve ovo ostalo je ok, samo imam jednu veliku dilemu. Sto se tiche spravi, da li je bolje naci domace ljude koji prave sprave ili juriti i kupovati neke original od velikih firmi? Zanima me zbog ulaganja i zbog odrzavanja sprava. Ako neko ima iskustva sa ovim sto mene zanima bilo bi lepo da podeli :) Pozdrav.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Otvaranje teretane
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2006, 07:41:06 posle podne »
Pedja je negdje ostavio broj telefona covjeka koji radi sprave, ja sam imao neke cijene isto iz Srbije covjeka koji je saradjivao sa Vuckovicem, gospodinom koji je izdavao Yu flex, interesantno bi bilo da neko postavi cijenovnik sprava na koje naleti, u CG moj dobar poznanik pravi masine, iskopirao je technogym-ovu liniju Isotonik, to je isti covjek koji ima mozda i najbolji klub u CG, Derasko, opremio je i vecinu hotela po CG primorju...

Ove zadnje masine koje je radio su zaista odlicne, znaci kvalitetni tapaciri, vrlo su i lijepe i funkcionalne, prva liga, e sad generalno se krecu klupe izmedju 250-300eura, a masine sa ubodnim plocama 600-900eura...

Iz nekih mojih kontakata vidim da ljudi koji rade te sprave daju cesto dosta dobre popuste, znaci recimo 10-20% na kupovinu od 12000 opreme...

U jednom trenutku bio sam vrlo blizu otvaranja kluba u pg, tako da sam se tada odlucio za tu njegovu liniju iako su proizvodjaci u Srbiji jeftiniji i mozda malo manje atraktivniji po pitanju izgleda, ali br.1 razlog je bio servis koji bi mi bio besplatan, ali i varijanta da recimo kompletan tapacir i farbanje svih masina kluba u nekoj buducoj varijanti renoviranja kluba bude vrlo povoljna...

S druge strane ako kupujes brend onda to vise kosta ali recimo Fantastic u pg koji ima 60 Panatinih sprava vec 10 egzistira a da nije promjenio nista i masine su kao nove, tako da vjerovatno se to na duze vrijeme bolje isplati...

Ja nisam isao na tu varijantu iz gore pomenutih razloga jer mi je Dejan Radoman koji je vlasnik te firme ponudio vrlo drugarske uslove, a drugi je razlog sto u CG u to vrijeme nije bilo predstavnistva jakih proizvodjaca tako da i pored vise cijene koju bih platio za kvalitet platio bih i carinu i porez sto bi ukupnu cijenu diglo barem za cetvrtinu...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Otvaranje teretane
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2007, 09:06:00 pre podne »
Da li netko zna kakva je kvaliteta sprava techno gym;mozda mi se pruzi prilika da otkupim dosta sprava od francuske vojske pa da otovrim svoju teretanu,kakva im je cijena,?