Jun 04, 2024, 02:50:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: POMOC prijatelja! :)  (Pročitano 4582 puta)

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
POMOC prijatelja! :)
« poslato: Februar 10, 2012, 07:41:49 posle podne »
cao drugari...duze sam na forumu medjutim po prvi put vam se javno obracam... pre svega zeleo bih da zahvalim na dostupnosti informacija...stvarno svaka cast!   posto vidim da niko ne spominje neku literaturu gde bismo se edukovali kako treba, najprofitabilniji potez ce biti kad neko ceo forum istampa i pusti u prodaju   :)

imam 23 godine, dug staz u teretani...od 16e...sa prekidima naravno, medjutim prekidi nikad veci od mesec dana...190cm, 96kg...bf oko 12%...hteo bih da vam postavim par pitanja vezanih i za ishranu i za suplementaciju posto krecem ovih dana ozbiljnije da treniram...(kupujem supl, sredjujem ishranu)

cilj:  ono sto bismo svi hteli :) definiciju, ali kakvu?!   nabacivanje misicne mase uz istovremeno gubljenje masnih naslaga... :)   ali posto je to nemoguce...onda da se izrazim da zelim poboljsanje forme, smanjenje bf-a...ne moraju da mi idu kg dole...svaka dobit vrh

sto se tice ishrane mislio sam da 'opeglam':   

150   250   0  200  100  50  0   
svakodnevni unos B bi mi bio oko 2,5g... (racunao sam i to je neki max koji mogu da ptiustim, eventualno do 3)
rasporedjeno sve u 7 obroka, pwm u tih 7...
interesuje me, posto sam procitao da se vlaknasti hidrati ne racunaju....ok onda...ali isto sam procao da se UH npr ne unose kasno, posle 17, 18h nebitno...pa me interesuje da li to znaci da se i ne unose vlaknasti uglj.hidrati...ili oni mogu i uvece sa B?   
ovaj dan kada unosim 50g UH...da li se dekstroza racuna ili mogu da je ne racunam?!   (danima kad imam 0  UH necu trenirati)
UH trudicu se da unosim ujutru i nakon treninga...tj u obroku nakon pwm...(pricam za dane sa srednjim unosom)


sto se tice suplementacije?
10g bcaa, 10gr glt  pre treninga............10g bcaa, 10g glt, 40g whey, 30g dex posle
umacu i beta alanin i krealkalin...pa me interesuje da li da uzimam:
1. 3g BA+2tab kre alkalina (mislim da je to oko 3g) ujutru...i isto to pre treninga zajedno sa bcaa i glt....ta opcija ili
2.3g BA+2tab krealkalina pre i posle treninga...uz bcaa glt pre...i posle u pwm


trenutno mi je 'stao' mozak...temu zato i otvaram, da sve nedoumice razresim sa iskusnijim kolegama...unapred zahvalan, nadam se da ce tema postati aktivna...i da ce piskarije po istoj svima biti od koristi!   hvala puno   ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2012, 07:58:33 posle podne »
ovde nema sta mnogo da se prica
placn vise nego odlican osim oko suplemtacije
ovaj BA ne  treba ti ujutro vec samo PRED trneing sa kre alky
kre alky ujutro i nikako posle trneinga
bcaa i ovo ostalo
odlican raspored
spreman si da krenes i te kako!!!!

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2012, 08:02:24 posle podne »
hvala pedja...

samo ako sam te skapirao kako treba..
krealkalin ujutru i pre treninga...
a sta je sa BA? je l' pre i posle treninga po 3g...ili samo pre 3g?
 i samo vezano za ove vlaknaste UH...je l i njih da ne unosim kasno, npr posle 17, 18h...?  ili oni ne smetaju

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2012, 08:03:56 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao. Sto se tice vlaknastih slobodno jedi popodne bez bojazni ikakve. Jedino pred spavanje nemoj. 7to se tice suplementacije javice se verovatno ovi strucnjaci sa lagerima u steku:-). Ja dex nisam racunao tako mi je receno, 20gr sam uzimao. Valjalo bi ti da pojacas glut i bcaa na 15gr i ta 2.5 g proteina su ti sasvim dovoljna ukupno ako si natural. Kada napravis jelovnik okaci ga a ako hoces da ti bude aktivna tema stavi slike posto one mame komentare:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2012, 08:09:45 posle podne »
hahaha...ali sa lagerima u steku, svaka ti cast   ;)
probacu da pojacam...zbog kinte mi je vise, tako sam se nekako sracunao...ipak za ishranu sam odvojio dosta kesa, videcu da krenem pa kako bude islo...
natural sam...hteo sam nesto da eksperimentisem, medjutim...nedostatak muda i znanja me je sprecilo u tome...
citam jos, pa kad budem bio spreman i ako tada budem imao zelju bacicu se i na to...   ;)

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2012, 08:40:08 posle podne »
pregledao sam neku temu u kojoj se spominje beta alnin i preporuka je kada se uzima solo BA 3g pre i 3g u pwm....?
da li je to ok i u ovom slucaju...?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2012, 07:19:21 pre podne »
pregledao sam neku temu u kojoj se spominje beta alnin i preporuka je kada se uzima solo BA 3g pre i 3g u pwm....?
da li je to ok i u ovom slucaju...?

soory sto kasnim
da
BA 3 gr pred i 3 gr u pwm...

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2012, 12:57:44 posle podne »
Sve ugljene hidrate racunas i dex i vlakna.. iz razloga sto ih unosis pa kako ih ne bi racunao nece oni da ti ispare u telu.... dalje kad radis rotacije na dan kad ti je UH na nuli radio kardio obavezno jer tako ces najvise i gubiti masti...ujutru mimo svega toga...kardio na prazan stomak.... kasnije ubaci i neke sagorevace... suplementacija ti je ok naravno uz ove Pedjine izmene...evo ti odlican clanak o rotacijama UH mozda si ga i procitao....pozz   http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2012, 01:47:44 posle podne »
Citat
racunas i dex i vlakna
buraz
nema potrebe za OVIM
20 gr dex i sve da pojede 1 kg brokolija ( u sta sumnjam) ,sam izrauncaj koliko je to UH i KOJIH sto je najbitnije
da dex racuna joz i boze pomozi samo sto 20 gr prostih UH nece NISTA ZNACJANO promeniit cak ni u danu sa 0% UH a kamoli u necem drugom a za VLAKANSTE UH sam izraucnaj koliko cal ima u opste i koliko mozes da pormetis unos UH u toku dana sa tim..
tipa
dan sa 0 % Uh -ti uneses 20 gr dexa i 1 kg brokole
upkan unos UH u tom danu je koliki? (da ne ulazimo u to kakav je brokola UH)

kapiras?

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2012, 02:13:49 posle podne »
Citat
racunas i dex i vlakna
buraz
nema potrebe za OVIM
20 gr dex i sve da pojede 1 kg brokolija ( u sta sumnjam) ,sam izrauncaj koliko je to UH i KOJIH sto je najbitnije
da dex racuna joz i boze pomozi samo sto 20 gr prostih UH nece NISTA ZNACJANO promeniit cak ni u danu sa 0% UH a kamoli u necem drugom a za VLAKANSTE UH sam izraucnaj koliko cal ima u opste i koliko mozes da pormetis unos UH u toku dana sa tim..
tipa
dan sa 0 % Uh -ti uneses 20 gr dexa i 1 kg brokole
upkan unos UH u tom danu je koliki? (da ne ulazimo u to kakav je brokola UH)

kapiras?

da kolicina jeste zaista mala ali ja sam uvek racunao, a vidi na ovoj rotaciji kad uzima recimo 50 UH i unece jos 20g dex.. znas tad je vec osetno jer to onda nije 50 ni blizu... za vlakna i ovo da kolicine su minorne bas minorne....

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2012, 02:15:32 posle podne »
ali ok unece i drugim danima tako da ce uvek postojati ta razlika u rotaciji koja je najbitnija tako da ok, jasno mi je :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2012, 02:31:21 posle podne »
ali ok unece i drugim danima tako da ce uvek postojati ta razlika u rotaciji koja je najbitnija tako da ok, jasno mi je :)

eto...
ma sve je ovo jasno i na stolu
samo treba posloziti kockike..veruj mi..
kao ti sada
jednu vamo,drugu tamo i to je to

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2012, 07:11:11 posle podne »
e hvala vam...razjasnili smo za sada sve nedoumice u temi...pocinjem od sl nedelje, tad mi se zavrsava ispitni rok, pa cu moci bolje da se fokusiram na sve ovo, jer sam sad nervozan kao leptiric...u svakom slucaju obavestavacu tokom plana, i nadam se da cu sa osmehom da javljam rezultete   ;)

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2012, 07:51:42 posle podne »
stavljaj slike... samo tako moze da se prati najbolje

Van mreže aco_snazni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: POMOC prijatelja! :)
« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2012, 02:45:43 posle podne »
evo da okacim i svoj jelovnik...mozda ce nekom koristiti....ili modifikovanje u dobrobit svih nas  ;)

PON:                                                                                  UTO:
1. 6jaja(2cela, 4 belanca) + 100g ovsenih                         1.6jaja+100g ovsenih
2. tunjevina+salata                                                            2.tunj+70g pirinca
3.150g belog mea +salata                                                 3.150g b.mesa+50g pirinca
4.150g belog mesa +salata                                               4.150g b.mesa+50g pirinca
5.PWM                                                                                5.PWM
6.200g belog mesa+100g pirinca                                       6.200g b.mesa+100g pirinca
7.tunjevina+salata                                                             7.tunj.+salata
8.ela sir, 200g                                                                    8.ela, 200g

SRE:                                                                                 CET:
1.6jaja                                                                               1.6jaja+100g ovsenih         
2.tunj+salata                                                                     2.tunj+70g pirinca
3.150g b.mesa+salata                                                       3.150g b.mesa+salata
4.150g b.mesa+salata                                                       4.150g b.mesa+salata
5.200g b. mesa+salata                                                      5.PWM
6.tunj.+salata                                                                    6.200g b.mesa+100g pirinca
7.ela, 200g                                                                         7.tunj+salata
                                                                                           8.ela, 200g

PET:                                                                              SUB:
1.6jaja+70g ovsenih                                                       1.6jaja
2.tunj+salata                                                                   2.tunj+salata
3.150g b.mesa+salata                                                     3.150g b.mesa+salata
4.150g b.mesa+salata                                                     4.150g b.mesa+salata
5.PWM                                                                              5.PWM
6.200gb.mesa+70g pirinca                                               6.200g b.mesa+70g pirinca
7.tunj+salata                                                                    7.tunj+salata
8.ela sir, 200g                                                                   8. ela, 200g

NED...isto kao sreda

e sada...da ne bude zabune, jaja uvek 2 cela i 4 samo belance...salata...najcesce brokoli...ali i kupus, kelj, cega god se setim...i da, ovo je samo kostur, poceo sam od ponedeljka, i naravno da cu npr neke obroke pirinca menjati krompirom, b.mesa pileceg menjati curecim, ili crvenim...malo samo da udjem u fazon sa kuhinjom :)
p.s. uglavnom sve barim...i meso..retko u tiganju(teflon) malo maslinovog bacim...onda maslinovo uzimam uz salatu po kasiku...lumun cedim isto...sta bih jos mogao da ubacim, izbacim?
mozda da kupim vitamine i omega? ako imate savet koje? da bude odnos cene i kvaliteta ok, ali naravno sto jeftinije :/