Maj 09, 2024, 09:03:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.112 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097467 puta)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2145 poslato: Mart 25, 2013, 12:33:21 posle podne »
Katabolizam bi svakako morao da nastupi, pa i uz BCAA i GLUT(bez njih naravno i vise) a u kojoj meri, to je vec stvar tvog licnog hormonalnog panela.
Ali ne bi trebao previse da razmisljas o tome, vec osini po treningu, ali napravi dugorocniju strategiju za nekih 6-8 nedelja..sto bi znacilo promenu pojedinih parametara na svakih nedelju ili dve. Krenes sa 2 kardia, radis malo 'jace' treninge, pa povecas kardio, pa ubacis neki sagorevac(i kofein je skroz oke), pa redukujes kolicinu hidrata iz nedelje u nedelju, pa kad u nekom trenutku to prestane da daje rezultate, mogao bi skroz promenis koncept npr KETO dijeta.
Sad sam na nekom slicnom rezimu i trenutno radim Lactic Acid trening, pa kako mi je %BF visok jos uvek ne razmisljam previse o katabolizmu.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2146 poslato: Mart 25, 2013, 12:39:50 posle podne »
Da li se mogu misici sacuvati na dijeti ako ne koristimo BCAA i Glutamin zbog nedostatka novca ?
Dakle 1kg piletine svaki dan ( cak i u danima odmora ) i rotacija UH.
Trcanje ujutru oko 5-6 sati na prazan stomak po 30-45 minuta jedno 4 puta nedeljno.
Od suplementacije mogu samo da isfinansiram Amino Whey Hidro i Dymatize Multi...BCAA i Glutamin nema sanse,suvise skupo za moj dzep.
BF mi je tu negde oko 18-20% po mojoj proceni,suvise sam mastan i imam nekoliko kg sala viska,najvise na struku i stomaku i hteo bih prvenstveno da izgubim salo i malo spustim bf,a da sacuvam misicnu masu koliko je to moguce bez BCAA i Glutamina.

Naravno da može, ja sam je radio samo sa Whey proteinom. Kilogram mesa, jaja (prije svega bjelanca), zdrave masti, treba da odradi fin posao. Jes da rezultati nijesu baš kao sa svi tim propratnim materijalom (posebno bez BCAA), ali dijeta može da se uradi. Mala sugestija za kardio, mislim da ja  3 x nedeljno uz tegove i više nego dovoljno. Posebno sad kada si bez antikatabolika (izuzev wheya).

 Pa ako rezultati ne zadovolje, skupe se pare za ostali propratni materijal uz jedan dobar sagorjevač i na konja si. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2147 poslato: Mart 25, 2013, 01:22:04 posle podne »
Hvala momci na odgovoru.
Ako se odlucim za dijetu,otvoricu novu temu,pa cu napisati svoj jelovnik i plan programa :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2148 poslato: Mart 25, 2013, 01:39:54 posle podne »
Samo prihvati ovaj savet za postepenost u skidanju kg, inace se jako  lako desi da tesko steceni misici odu u pm.
Men sana in corpore sano !

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2149 poslato: Mart 25, 2013, 01:41:16 posle podne »
Hvala momci na odgovoru.
Ako se odlucim za dijetu,otvoricu novu temu,pa cu napisati svoj jelovnik i plan programa :)
To bi bilo najbolje..bice i u mojoj temi potpuno ispraceno skidanje nekih 7-8kg viska, pa vidi sta se desava ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2150 poslato: Mart 25, 2013, 01:46:20 posle podne »
Hocu naravno,sve savete cu prihvatiti,jer ne bih da mi tesko steceni misici odu za 1-2 meseca dijete,onda uzalud sav trud i tolike ulozene pare u hranu.

Van mreže Marko Danielovic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • Train INSAIYAN!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2151 poslato: Mart 25, 2013, 02:38:15 posle podne »
Momci imam jedno pitanje u vezi dana kada treniram ruke.
Prvo...radim 10 vezbi ukupno, 4 za triceps, 4 za biceps i 2 za podlakticu.
E sad, da li bi trebao da radim lepo prvo triceps sve 4 vezbe pa onda 4 biceps? ako radim ovako imam neki osecaj da mi se izgladnjuju misici(s obzirom na to da 50% uh ide odmah nakon treninga) i sad dok ja zavrsim jos 6 vezbi to prodje sat vremena.
A drugi nacin da radim 1triceps pa 1biceps, ovako ako radim, uradim 1 za triceps onda 1 za biceps, za sledecu mi se triceps vec "oladio"... :P

Nadam se da ste razumeli sta je pisac hteo da kaze :D

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2152 poslato: Mart 25, 2013, 02:56:45 posle podne »
Momci imam jedno pitanje u vezi dana kada treniram ruke.
Prvo...radim 10 vezbi ukupno, 4 za triceps, 4 za biceps i 2 za podlakticu.
E sad, da li bi trebao da radim lepo prvo triceps sve 4 vezbe pa onda 4 biceps? ako radim ovako imam neki osecaj da mi se izgladnjuju misici(s obzirom na to da 50% uh ide odmah nakon treninga) i sad dok ja zavrsim jos 6 vezbi to prodje sat vremena.
A drugi nacin da radim 1triceps pa 1biceps, ovako ako radim, uradim 1 za triceps onda 1 za biceps, za sledecu mi se triceps vec "oladio"... :P

Nadam se da ste razumeli sta je pisac hteo da kaze :D

Mislim da ti je ovo preobimno. Ja preko 3 vježbe za biceps ne bih. Prije toga dobro zagrijavanje. Isto tako i za triceps. Lično radim triceps pa kad završim sa njim - biceps. Znam i da ubacim triceps pa biceps naizmjenično. Prvo serija tricepsa pa serija bicepsa. Ili 3 serije triceps, tri serije biceps. Imaš toliko kombinacija da treba samo naći onu koja ti daje najbolje rezultate.

Nije mi jasno kako se oladi? Ako misliš na pumpu, ne mora da znači da se on ''oladio''. A može biti i da intezitet nije bio dovoljno dobar. Možda praviš velike pauza, ima dosta toga što može da utiče na sami trening.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Marko Danielovic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • Train INSAIYAN!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2153 poslato: Mart 25, 2013, 03:04:44 posle podne »
Momci imam jedno pitanje u vezi dana kada treniram ruke.
Prvo...radim 10 vezbi ukupno, 4 za triceps, 4 za biceps i 2 za podlakticu.
E sad, da li bi trebao da radim lepo prvo triceps sve 4 vezbe pa onda 4 biceps? ako radim ovako imam neki osecaj da mi se izgladnjuju misici(s obzirom na to da 50% uh ide odmah nakon treninga) i sad dok ja zavrsim jos 6 vezbi to prodje sat vremena.
A drugi nacin da radim 1triceps pa 1biceps, ovako ako radim, uradim 1 za triceps onda 1 za biceps, za sledecu mi se triceps vec "oladio"... :P

Nadam se da ste razumeli sta je pisac hteo da kaze :D

Mislim da ti je ovo preobimno. Ja preko 3 vježbe za biceps ne bih. Prije toga dobro zagrijavanje. Isto tako i za triceps. Lično radim triceps pa kad završim sa njim - biceps. Znam i da ubacim triceps pa biceps naizmjenično. Prvo serija tricepsa pa serija bicepsa. Ili 3 serije triceps, tri serije biceps. Imaš toliko kombinacija da treba samo naći onu koja ti daje najbolje rezultate.

Nije mi jasno kako se oladi? Ako misliš na pumpu, ne mora da znači da se on ''oladio''. A može biti i da intezitet nije bio dovoljno dobar. Možda praviš velike pauza, ima dosta toga što može da utiče na sami trening.

Prvo, hvala na odgovoru.
Znaci mogu da menjam, nisam ni siguran koja mi je kombinacija najbolje odgovara, al za sad cu onda jedne nedelje prvi nacin, sledece drugi.

I da mislim na pumpu, posto mi taj termin jos nije jasan...ali vrv je to to...
S obzirom da radim def, imam 5 serija i izmedju 30 sek pauze, tako da ne verujem da je to problem, al snaci cu se vec :P hvala!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2154 poslato: Mart 25, 2013, 03:23:46 posle podne »
S obzirom da radim def, imam 5 serija i izmedju 30 sek pauze, tako da ne verujem da je to problem, al snaci cu se vec :P hvala!

Posto radis definiciju, jel radis sa EZ sipkom ili sa obicnom? :)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2155 poslato: Mart 25, 2013, 06:35:49 posle podne »
Da li se mogu misici sacuvati na dijeti ako ne koristimo BCAA i Glutamin zbog nedostatka novca ?
Dakle 1kg piletine svaki dan ( cak i u danima odmora ) i rotacija UH.
Nisam siguran da ce3s ici dole sa toliko mesa pogotovo na keto.

Van mreže bokipop87

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2156 poslato: Mart 25, 2013, 06:39:38 posle podne »
Pedja narucio sam kofein iz OgistraShopa u subotu,kad mogu da ocekujem isporuku?

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2157 poslato: Mart 25, 2013, 07:04:37 posle podne »
Pedja narucio sam kofein iz OgistraShopa u subotu,kad mogu da ocekujem isporuku?
utorak

Van mreže Marko Danielovic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • Train INSAIYAN!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2158 poslato: Mart 25, 2013, 07:51:16 posle podne »
S obzirom da radim def, imam 5 serija i izmedju 30 sek pauze, tako da ne verujem da je to problem, al snaci cu se vec :P hvala!

Posto radis definiciju, jel radis sa EZ sipkom ili sa obicnom? :)

Ako je EZ ona kriva, sa njom radim triceps na klupi dizanje od chela na gore. I biceps stojeci, ali to kombinujem, nekad uzmem krivu nekad pravu sipku. 2 vezbe ukupno

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2159 poslato: Mart 25, 2013, 07:54:27 posle podne »
Ako je EZ ona kriva, sa njom radim triceps na klupi dizanje od chela na gore. I biceps stojeci, ali to kombinujem, nekad uzmem krivu nekad pravu sipku. 2 vezbe ukupno

Salim se ja malo, sad je u modi da se koristi EZ sipka na definiciji, a obicna na masi kod pojedinih pacijenata. Nadam se da ti ne praktikujes taj princip. :)