Maj 09, 2024, 08:09:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3096994 puta)

Van mreže Radeee

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2265 poslato: April 05, 2013, 10:31:32 pre podne »
Pedja, pre svega veliki pozdrav. Hteo bih da Vas pitam, da li je stetno to sto odradim trening u teretani, recimo oko 12 i onda oko 17-18h odem na trcanje, tj. mali fudbal? Da li to smeta misicima i misicnoj grupi koju sam radio taj dan? Pozdrav

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2266 poslato: April 05, 2013, 10:49:18 pre podne »
kakva su iskustva sa cuvanjem skuvanog pirinca u frizideru par dana,da nece da se pokvari ?

u nekoj sam velikoj frci,zivim par dana u jednom par dana u drugom gradu,u ovom drugom ne mogu da spremam(kuhinja i ne postoji) pa razmisljam da ponesem u nekoj velikoj plasticnoj posudi sa poklopcem,da to drzim u frizider i odatle da 3 dana klopam ...
u pitanju je 300gr (meren sirov) skuvanog ... ja kontam (mada nemam pojma oko kuhinje) da bi trebao kad se skuva da se maximalno ocedi od vode da se ne bi pokvario posle 3 dana,neki savet ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2267 poslato: April 05, 2013, 10:49:48 pre podne »
Nece se pokvariti, bar meni nije...

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2268 poslato: April 05, 2013, 10:52:33 pre podne »
kakva su iskustva sa cuvanjem skuvanog pirinca u frizideru par dana,da nece da se pokvari ?

u nekoj sam velikoj frci,zivim par dana u jednom par dana u drugom gradu,u ovom drugom ne mogu da spremam(kuhinja i ne postoji) pa razmisljam da ponesem u nekoj velikoj plasticnoj posudi sa poklopcem,da to drzim u frizider i odatle da 3 dana klopam ...
u pitanju je 300gr (meren sirov) skuvanog ... ja kontam (mada nemam pojma oko kuhinje) da bi trebao kad se skuva da se maximalno ocedi od vode da se ne bi pokvario posle 3 dana,neki savet ?

Tri dana je dug period i izgubiće na kvalitetu. Biće ružan za jelo jer će se i stvrdnuti, barem onaj gornji sloj. A da će se oštetiti - neće, naravno ako ga budeš držao u frižideru.

edit: po mogućnosti uzmi onaj integralni italijanski, on upija najmanje vode i najmanje će izgubiti na kvalitetu.
« Poslednja izmena: April 05, 2013, 10:55:22 pre podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2269 poslato: April 05, 2013, 10:56:17 pre podne »
kakva su iskustva sa cuvanjem skuvanog pirinca u frizideru par dana,da nece da se pokvari ?

u nekoj sam velikoj frci,zivim par dana u jednom par dana u drugom gradu,u ovom drugom ne mogu da spremam(kuhinja i ne postoji) pa razmisljam da ponesem u nekoj velikoj plasticnoj posudi sa poklopcem,da to drzim u frizider i odatle da 3 dana klopam ...
u pitanju je 300gr (meren sirov) skuvanog ... ja kontam (mada nemam pojma oko kuhinje) da bi trebao kad se skuva da se maximalno ocedi od vode da se ne bi pokvario posle 3 dana,neki savet ?

Moze u frizideru da bude par dana, jedino sto mu je ukus iz dana u dan sve losiji, ali jbg. Ne treba nista da cedis, samo skuvas i to je to.

Edit: Boban brzi. :D
« Poslednja izmena: April 05, 2013, 10:58:52 pre podne Kemis »

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2270 poslato: April 05, 2013, 11:22:17 pre podne »
oke hvala
probacu pa ako mi smeta ukus moracu da cimam nekog da kod njega kuvam svaki dan :)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2271 poslato: April 05, 2013, 11:23:59 pre podne »
Pedja, pre svega veliki pozdrav. Hteo bih da Vas pitam, da li je stetno to sto odradim trening u teretani, recimo oko 12 i onda oko 17-18h odem na trcanje, tj. mali fudbal? Da li to smeta misicima i misicnoj grupi koju sam radio taj dan? Pozdrav

Nije štetno. To ti nakon svega dođe kao kardio. Ja to često radim jer često imam termine u fudbalu (4 x nedeljno). Svoje mišiće zaštitim na taj način što uzmem nekih 20 g BCAA prije termina i odmah nakon njega 10 g.

E, sad, ako ideš na suvo bez antikatabolika (BCAA), to je malo zajebano. Ako si golman, OK. :) Ako ti je intezitet visok svih sat vremena koliko traje obično jedan termin, onda se lako može desiti da odeš u katabolizam.

Mada, Peđa će ti takođe reći što i kako.

..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2272 poslato: April 05, 2013, 11:28:47 pre podne »
^
aj da se nadovezem na ovu temu kad sam vecu tu ...
pre neki dan u teretani se povela prica o HIITu i jedan lik koji je do sada davao dobre savete kaze da HIIT moze da te odvede u katabolizam i da nije lose da se pije BCAA pre njega ?!
pa zar nije svrha HIITa afterburn potrosnja masti ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2273 poslato: April 05, 2013, 11:41:30 pre podne »
^
aj da se nadovezem na ovu temu kad sam vecu tu ...
pre neki dan u teretani se povela prica o HIITu i jedan lik koji je do sada davao dobre savete kaze da HIIT moze da te odvede u katabolizam i da nije lose da se pije BCAA pre njega ?!
pa zar nije svrha HIITa afterburn potrosnja masti ?

a sta je revolucirnarno tj sta je tebi tu NOVO i CUDNO da se antiaktabolici piju pre bilo kakve fizicke aktivnosti a pogtovo pre aerobnog treninga?
i o kakvom ti after brunu pricas?
svrha HIT cardio treninga se zna vec mnogo godina u nazad i pokazao se kao jedan od najefikasnijih nacina saogrevanja masnoca bla bloa bla bla bla..

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2274 poslato: April 05, 2013, 11:49:01 pre podne »
ma ok da se oni piju pre svake aktivnosti,ali mi je bilo samo nelogicno da za 20ak minuta koliko traje taj HIIT (naravno duzina treninga zavisi) moze da dodje do katabolizma ...
afterburn efekat,tako ga u clancima zovu,nekoliko sati nakon HIITa telo trosi masti,nisam lepo formulisao gore ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2275 poslato: April 05, 2013, 12:09:30 posle podne »
ma ok da se oni piju pre svake aktivnosti,ali mi je bilo samo nelogicno da za 20ak minuta koliko traje taj HIIT (naravno duzina treninga zavisi) moze da dodje do katabolizma ...
afterburn efekat,tako ga u clancima zovu,nekoliko sati nakon HIITa telo trosi masti,nisam lepo formulisao gore ...

pa telo je slozena masina koja moze da sagoreva masti i KADA SPAVAS ako imas dovljno edukacije da ga nateras da to radi
pa tako i sa HIT treningom
i naravno da moze da dodje do katabolizam kada je % masti sveden na pristojan nivo,a glik depoi prilicno prazni ii ih nema
telo je PRINUDJENO  da se brani na taj nacin
a opste je pzonato da kardio trenizi od 50 min i duze je gubljenje vremena bla bla bla bla
pa eto tako
dolazimo do NICEGA novoga i nicega sto vec nije receno
da osoba koja ima previse kg i nije da radi HIT kardio trening dok osona koja ima bf sveden na pristojan nivo,rizkuje kataoblizam usled rada HIT treninga
after burn sa tim nema ama bas nikakve veze
a i veliko je pitanje KAKO KOME TO U OOPSTE RADI
i raditi HI trening i ramisljati u after burn procesu je GLUPOST i bolje onda i ne raditi nista

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2276 poslato: April 05, 2013, 12:37:31 posle podne »
ok ... tebi svakako nije novo a meni jeste :)
hvala u svakom slucaju na detaljnom pojasnjenju ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2277 poslato: April 05, 2013, 03:25:59 posle podne »
ok ... tebi svakako nije novo a meni jeste :)
hvala u svakom slucaju na detaljnom pojasnjenju ...

 ma  nema na cemu

Van mreže Persie

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2278 poslato: April 06, 2013, 08:10:05 pre podne »
dali se moze u ishrani koristiti hladno cedjeno suncokretovo ulje,kao neki preliv za salatu?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2279 poslato: April 06, 2013, 09:50:06 pre podne »
dali se moze u ishrani koristiti hladno cedjeno suncokretovo ulje,kao neki preliv za salatu?

ne