Maj 09, 2024, 03:56:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097271 puta)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2370 poslato: April 13, 2013, 04:26:27 posle podne »
Ne...
Vecina kokica se koka u ulju,a isto tako sam kukuruz nije kvalitetan izvor ugljenih hidrata.
Samo pirinac, ovas i krompir su izvori UH, jel tako? Ostatak je visak prirode :) !?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2371 poslato: April 13, 2013, 05:35:18 posle podne »
Ja to nisam rekao,nego samo to da ima boljih izvora uh od kukuruza.
I to upravo ti izvori, koje si najpre naveo. :)

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2372 poslato: April 13, 2013, 06:47:33 posle podne »
ako na primer legnemo oko 23h
jel ok da poslednji obrok bude odmah pred spavanje (22:50 na primer) ?
u taj obrok podrazumevam ellu + bademe nekad i bez badema

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2373 poslato: April 13, 2013, 06:52:14 posle podne »
ako na primer legnemo oko 23h
jel ok da poslednji obrok bude odmah pred spavanje (22:50 na primer) ?
u taj obrok podrazumevam ellu + bademe nekad i bez badema

Zašto ne bi bilo ok.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2374 poslato: April 13, 2013, 11:43:29 posle podne »
Ja to nisam rekao,nego samo to da ima boljih izvora uh od kukuruza.
I to upravo ti izvori, koje si najpre naveo. :)
Promeni izvor edukacije :)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2375 poslato: April 14, 2013, 12:24:34 pre podne »
Niko nije napisao da kukuruz nije izvor UH. I pasulj je slozen ugljeni hidrat, ali ako gledamo namirnice po kvalitetu, pirinac je definitivno na vrhu liste. Zasto jesti kukuruz ako postoji nesto bolje, zar ne?

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2376 poslato: April 14, 2013, 01:19:31 pre podne »
Neko mi je obrisao post vezan za kokice tj kukuruz (ne znam iz kog razloga) ali nema veze. Uglavnom, pojesti kokice uz tih par kapi ulja neće ama baš ni malo da škodi. Jedino u slučaju da je neko na nekoj striktnoj dijeti pa treba po svaku cijeni izbjegavati sve što može narušiti istu. U svakom drugom slučaju ne može ama baš ni malo škodi jer i sam svaku noć i to pred spavanje uz neki film sebe počastim sa pomenutim.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2377 poslato: April 14, 2013, 02:49:45 pre podne »
Jedno blic pitanje :D

100 gr belog mesa 25-30 gr proteina?
Jedno belance 3gr pro?
Koliko ima klasican tuna pro?

Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2378 poslato: April 14, 2013, 08:55:34 pre podne »
Ja to nisam rekao,nego samo to da ima boljih izvora uh od kukuruza.
I to upravo ti izvori, koje si najpre naveo. :)
Promeni izvor edukacije :)

nema razloga da ga menja
KOKICE SU SMECE
a ako neko cita izvore edukacije koji njemu odgovarju usima-to je onda druga prica i ne mora da znaci da su ti izvori RELEVATNI u stvarnom sevetu
daklem:

Prosecna kalorijska vrijednost na 100 g je od 450 do 650 kcal.
To znaci da, ako pred bisokop dvoranom uzmeš veliku porciju ili kao nas drugar Boban-kanturinu,kako i sam kaze, za vreme jednog filma mozes u sebe staviti blizu 1000 nepotrebnih kalorija.

Manje-vise je  poznato da su kukuruzne kokice (popularnije u SAD-u, a manje kod nas) kalorijska "bombica" ovisno o tome kako su priredjene - s maslacem ili bez njega, s uljem ili bez njega, s kikirikijem ili bez njega.....

Postoje naravno studije po kojima su kokice odlican izvor andikdansa a narocito beta karotena ,zeaksantin i lutein,ali to bi ipak trebalo da vredi za ljude koji se dnevno hrane sa smece hranom pa im kokice dodju kao DIET FOOD a ne nesto sto bi trebalo unositi redovno

Prosecna masnoca kokica bez dodatka ulja ili maslaca iznosi 9,5 g na 100 g. Kada se dodaju masnoce, np ulje, masti se dramatično penju cak na 43,5 g na 100 g. Nije tesko zakljuciti da je njihova energetska vrednost oko 600 kcal na 100 g.

Sada ce se javiti ono koji ce reci-ako se uklapa u ukupnan cal unos to je ok.
super
Samo sto me zanima ako je nekome ukupan cal unos 2500 cal u toku dana i od toga odbije minimum 600 cal od kokica koje su PRAZNE KCAL pa koji se q..c onda muci.

Ko voli-neka izvoli 
« Poslednja izmena: April 14, 2013, 09:07:06 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2379 poslato: April 14, 2013, 08:56:13 pre podne »
Neko mi je obrisao post vezan za kokice tj kukuruz (ne znam iz kog razloga) ali nema veze. Uglavnom, pojesti kokice uz tih par kapi ulja neće ama baš ni malo da škodi. Jedino u slučaju da je neko na nekoj striktnoj dijeti pa treba po svaku cijeni izbjegavati sve što može narušiti istu. U svakom drugom slučaju ne može ama baš ni malo škodi jer i sam svaku noć i to pred spavanje uz neki film sebe počastim sa pomenutim.

probaj da izbacis to i videti ces sigurno lepe pomake u formi

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2380 poslato: April 14, 2013, 09:00:22 pre podne »
Ja juce probao dijetu Kevina Levronea, bem ti...

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2381 poslato: April 14, 2013, 09:13:08 pre podne »
Evo zabavne cinjenice ovde u portugalu prodaju slatke kokice :D slane vise nisu dovoljne

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2382 poslato: April 14, 2013, 09:20:47 pre podne »
Ja juce probao dijetu Kevina Levronea, bem ti...
Znaci orginal ti HGH?!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2383 poslato: April 14, 2013, 09:37:17 pre podne »
Evo zabavne cinjenice ovde u portugalu prodaju slatke kokice :D slane vise nisu dovoljne

video sam svasta
da stavljaju chilly,pa ajvar,pa senf..
a sada jos i slatko
odlicno

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2384 poslato: April 14, 2013, 11:06:51 pre podne »
Ja to nisam rekao,nego samo to da ima boljih izvora uh od kukuruza.
I to upravo ti izvori, koje si najpre naveo. :)
Promeni izvor edukacije :)

nema razloga da ga menja
KOKICE SU SMECE
a ako neko cita izvore edukacije koji njemu odgovarju usima-to je onda druga prica i ne mora da znaci da su ti izvori RELEVATNI u stvarnom sevetu
daklem:

Prosecna kalorijska vrijednost na 100 g je od 450 do 650 kcal.
To znaci da, ako pred bisokop dvoranom uzmeš veliku porciju ili kao nas drugar Boban-kanturinu,kako i sam kaze, za vreme jednog filma mozes u sebe staviti blizu 1000 nepotrebnih kalorija.

Manje-vise je  poznato da su kukuruzne kokice (popularnije u SAD-u, a manje kod nas) kalorijska "bombica" ovisno o tome kako su priredjene - s maslacem ili bez njega, s uljem ili bez njega, s kikirikijem ili bez njega.....

Postoje naravno studije po kojima su kokice odlican izvor andikdansa a narocito beta karotena ,zeaksantin i lutein,ali to bi ipak trebalo da vredi za ljude koji se dnevno hrane sa smece hranom pa im kokice dodju kao DIET FOOD a ne nesto sto bi trebalo unositi redovno

Prosecna masnoca kokica bez dodatka ulja ili maslaca iznosi 9,5 g na 100 g. Kada se dodaju masnoce, np ulje, masti se dramatično penju cak na 43,5 g na 100 g. Nije tesko zakljuciti da je njihova energetska vrednost oko 600 kcal na 100 g.

Sada ce se javiti ono koji ce reci-ako se uklapa u ukupnan cal unos to je ok.
super
Samo sto me zanima ako je nekome ukupan cal unos 2500 cal u toku dana i od toga odbije minimum 600 cal od kokica koje su PRAZNE KCAL pa koji se q..c onda muci.

Ko voli-neka izvoli 
Pedja, volis malo da izvrnes reci? Kokice - kukuruz = nije isto?
Ciljam na to da ne postoje samo 3 izvora UH. Kukuruz i kokice u ulju su dve totalno razlicite stvari

Iako naravno kokice klasicne su junk tezak, osim ako ih spremis u macademia ulju, malo je skuplje u BG ali jebiga, su jako dobar izvor uh i masti, a narocito kad jedes 3 vrste uh 3 godine kako verovatno 98% ljudi sa foruma radi - keyword: Food allergie.

Da ne pricam o ovom racunanju kalorija, cas gledas kalorije, cas ne gledas, cas jedno, cas drugo? Uzmi pirinac i maslinovo ulje, pojedes 600 kcal, i sjebao si se, znaci ne moguce je pojesti ispod 600kcal? ili jednostavno pojedes pola porcije od 600kcal ako ti je vec cilj kcal deficit..
lako je dokazati da neko nije upravu kad mu izvrnes reci i dajes primere sa ovim kalorjama, ne znam odakle ti tih 600kcal ali kako god, ako ih spremis kako treba, kokice su jako dobar snack uz film, i u 600kcal ima jako puno, osim ako ih ne kupis ispred bioskopa
Ove studije o kukurzu gde nalazis ne znam, ali definitivno mislim da nisu primarni izvori tih nutrijenata :D
P.s. ovas ima 8gr masti na 100grama isto
Maltene isti odnos zasicenih : mono zasicenih: poli zasicenih.
UH takodje slicno, malo visi GI, jer imaju manje vlakana, ali i to se da nadoknaditi drugim namirnicama, kombinacija je kljuc, iako su mi ovsene omiljeni izvor uh, u kombinaciji sa nekim namirnicama, idalje imaju mnogo vise glutena nego npr taj Kukuruz, koji ne svrstavam u svoju ishranu, ali ne bih rekao da ne sme da se jede ili da je los.
Ok striktna pre contest dijeta je drugo, pricam o rekreativcima koji palamude o zdravom nacinu ishrane sa 5 namirnica u svojoj ishrani i jednim jedinim putem, koji mnogima ne ide od ruke(uprkos dopingu).. Naravno cast izuzetcima
p.s. tkaodje jeftina a kvalitetna zamena za makademija ulje je kokosovo ulje, srednjolancane zasicene masnoce su ocigledno se pokazale dobrim za zadravljem, zglobove i fat loss, takodje mozes videti da ih svaki trener uvrstava sve vise u ishranu, maslac od krave koja se hraniaa u prirodi takodje
p.s. dodjavola ako su prazne kalorije, neesencijalne svaki uh jesu, ali prazne, kako to? meni kukuruz ce dati skoro jednako energije kao i beli pirinac, pa i vise ako sam jeo pirinac 3 puta dnevno 3 godine..
« Poslednja izmena: April 14, 2013, 11:36:22 pre podne BokY_LA »