Maj 09, 2024, 08:33:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097008 puta)

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3135 poslato: Jul 13, 2013, 03:49:27 posle podne »
Kad idem na kampovanje, 5-6 dana, kako da to ispratim sto se tice ishrane? Nema frizidera, prodavnice, nicega... Meni pada napamet jedino brdo konzervi tunjevine i da spremim whey i ovsene... E sad koliko to pri gomili napora, penjanja i setnji moze da pomogne? U kom trenutku uzimati BCAA tu?

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3136 poslato: Jul 13, 2013, 04:46:48 posle podne »
pa imaš onaj prenosivi frižider, nije preko 2000-3000 dinara, tu možeš da ubaciš na primer Ellu  i te tunjevine
a ako ćete da pravite roštilj tamo onda  i belog mesa natrpaš i puna kapa  ;)
« Poslednja izmena: Jul 13, 2013, 04:49:03 posle podne dicne »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3137 poslato: Jul 13, 2013, 05:39:03 posle podne »
@Qgla:
 Ili potpuno iskuliraj i uzivaj, nece da te ubije, ili cisto ponesi
ovsene i whey i bademe da eto imas da jedes cisto za dorucak i neku
uzinu.
suck it up, buttercup

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3138 poslato: Jul 13, 2013, 06:17:59 posle podne »
A mozda
Kad idem na kampovanje, 5-6 dana, kako da to ispratim sto se tice ishrane? Nema frizidera, prodavnice, nicega... Meni pada napamet jedino brdo konzervi tunjevine i da spremim whey i ovsene... E sad koliko to pri gomili napora, penjanja i setnji moze da pomogne? U kom trenutku uzimati BCAA tu?
Pokusaj da kupis rambo noz, moze da pomogne :P

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3139 poslato: Jul 13, 2013, 11:40:50 posle podne »
ako je proteina dovoljno 2 gr po kilogramu osobe,koliko je onda potrebno gr ugljikohidrata po kg osobe ?

i jos jedno pitanje... da li kalorije iz voća računamo u dnevni kalorijski unos (dok smo na masi) uz rizu/krompir ili te kalorije iz voca se podrazumjevaju kao cheat ?
« Poslednja izmena: Jul 13, 2013, 11:56:06 posle podne alexi »

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3140 poslato: Jul 14, 2013, 12:05:45 pre podne »
ako je proteina dovoljno 2 gr po kilogramu osobe,koliko je onda potrebno gr ugljikohidrata po kg osobe ?

i jos jedno pitanje... da li kalorije iz voća računamo u dnevni kalorijski unos (dok smo na masi) uz rizu/krompir ili te kalorije iz voca se podrazumjevaju kao cheat ?
3 do 4 grama pa postepeno povecavas i gledas mastis li se...ja licno ne racunam ni kalorije iz voca i ove druge,samo racunam proteine i uh...rekao bih da se podrazumjevaju kao cheat.ne kazem ja da ne jedes voce ali bez preterivanja uzmi 2,3 jabuke i dosta..
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3141 poslato: Jul 14, 2013, 12:09:16 pre podne »
aha...pa ja dnevno pojedem jednu bananu,znaci oko 100 gr banane dnevno i to je to,a ako mi je dobar ovaj sajt sa neta u tome ima 100 kcal i 23 gr UH...

znaci da krenem sa 3 gr prvi mjesec,pa dignem na 4 gr uh po kg iduci ? tako mi se cini ok...Proslo je dugo otkako nisam radio kvalitetno masu,sad sam konacno nasao dobar posao i vrijeme je da krenem kako spada...

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3142 poslato: Jul 14, 2013, 12:24:54 pre podne »
da al ti uh od banane su smece,od uh racunaj kompleksne tj samo pirinac,krompir,ovsene pahuljice i eventualno ponekad tjestenina.4 grama uh po kg i 2 grama proteina po kg..,pa za mesec povecaj kao sto si rekao :)
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3143 poslato: Jul 14, 2013, 12:32:05 pre podne »
hvala puno na pomoci !

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3144 poslato: Jul 14, 2013, 12:55:53 pre podne »
Kad idem na kampovanje, 5-6 dana, kako da to ispratim sto se tice ishrane? Nema frizidera, prodavnice, nicega... Meni pada napamet jedino brdo konzervi tunjevine i da spremim whey i ovsene... E sad koliko to pri gomili napora, penjanja i setnji moze da pomogne? U kom trenutku uzimati BCAA tu?

mozes se malo opustit.. nece se nista znacajno desiti u tih par dana netreniranja i "losa" prehrana

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3145 poslato: Jul 14, 2013, 12:58:19 pre podne »
da al ti uh od banane su smece,od uh racunaj kompleksne tj samo pirinac,krompir,ovsene pahuljice i eventualno ponekad tjestenina.4 grama uh po kg i 2 grama proteina po kg..,pa za mesec povecaj kao sto si rekao :)

uh iz banane su smece ? hahahaha.. voce se isto racuna kao uh.. naravno, nije isto banana ili jagoda..ali oboje su uh

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3146 poslato: Jul 14, 2013, 01:06:05 pre podne »
Probaj da ti dnevni unos uh bude iz jagoda i banana,pa probaj iz pirinca i kropira,jako brzo ces videti sta je smece,a sta ne....


                               www.fitnessclubvladica.com

Spartak

  • Gost
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3147 poslato: Jul 14, 2013, 01:06:35 pre podne »
ja svakodnevno jedem voce ( 1 vocka ), i ne vidim da me goji...ako se tovarite vocem svakodnevno naravno da ce da podgoji.
moja omiljena varijanta je ovas+banana+ whey, ili pola iskidane banane i posni quark sir(pomijesano)...
volim ananas nekad pojedem 100-200gr... kad me zelja mine...

Spartak

  • Gost
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3148 poslato: Jul 14, 2013, 01:09:38 pre podne »
Probaj da ti dnevni unos uh bude iz jagoda i banana,pa probaj iz pirinca i kropira,jako brzo ces videti sta je smece,a sta ne....

Neno, naravno u pravu si, ipak mislim da se ovdje radi o 1-2 vocke dnevno....
problem je u tome sto se previse ljudi tripuje oko jedne banane,par jagoda,itd itd, a onda vikendom kada je "cheat" dan, isprosipaju se svakakvim smecem i to je kao ok jer je cheat dan... zvuci malo apsurdno ? :)

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3149 poslato: Jul 14, 2013, 01:51:32 pre podne »
Sanjiv sam,lose procitao,mislio sam da se radi o ukupnom unosu :)
I slazem se,ako su obroci kvalitetni vocka nece napraviti stetu,oni koji kazu suprotno lazu sebe jer jedu ko zna sta pa se vade na to...
Naravno kad je dijeta u pitanju onda je to druga prica skroz itd...


                               www.fitnessclubvladica.com