Maj 09, 2024, 03:52:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097270 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4260 poslato: Novembar 19, 2013, 06:14:33 pre podne »
Ma ja mislim da ako nemas nameru da se takmicis ne treba da se opterecujes time :)
?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4261 poslato: Novembar 19, 2013, 12:00:02 posle podne »
Whey protein je suvise brz da bi se koristio u poslednjem obroku.Cak i ukoliko mu se doda odredjena kolicina masti kako bi se usporio,to nije to...
Ujutru,kao i u pwm,i tu se prica oko wheya zavrsava.
Sto puta je pisano na forumu,sta uzimati uvece:casein/posni sir/junetina/piletina...nzm sta nije jasno.
Isto,mleko kao izvor proteina je promasaj.Ok,ko bas hoce,neka uzima recimo sa ovsenim pahuljicama ujutru,ali nalivanje sa istim,ima vise stete nego koristi...

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4262 poslato: Novembar 19, 2013, 01:47:47 posle podne »
Da li umesto ella sira pred spavanje moze da se uzme 50gr whey-a sa melekom nemasnim? Da li ima slican efekat kazeinu?

nije pozeljno tj nemoze da se poredi
Mleko=smece
Iako nema masti ima laktoze mnogo.
Ja odkad sam poslusao Pedju i mleko upotpunosti izbacio iz ishrane imam bolje rezultate nego pre...
  x2 ja sam se 2 meseca psihicki spremao da izbacim mleko iz ishrane,jer sam jos kao klinac pio po par litra mleka dnevno,u stilu pi ti sine to je mnogo zdravo tvoj deda je pio po 3 litre nekuvanog mleka i bio jak ko stena :))

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4263 poslato: Novembar 19, 2013, 05:02:19 posle podne »
Ok hvala na odgovorima, uvek uvece jedem ellu nego mi je trenutno bila zafalila pa sam pomislio da li moze ta komb. za jednu noc. Znam da moze naravno junetina, nemasno meso nego me mrzelo da pecem nocu... Inace znam da je mleko lose nekoristim ga.  Apropo ogovora sto se opterecujem; Posto nisam imao chit obrok 7 meseci sve mi je bitno.. A to da li se takmicim ili ne to je nebitno, generalno zivot je takmicenje ;) Hvala svima jos jednom.
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže NikolaBeograd

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4264 poslato: Novembar 19, 2013, 06:54:57 posle podne »
јел ваља јести подварак као извор угљених хидрата ?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4265 poslato: Novembar 19, 2013, 07:37:27 posle podne »
јел ваља јести подварак као извор угљених хидрата ?

Kakav bre podvarak,zaobidji to.Drzi se pirinca,krompirs,ovsa,eventualno hleba od celog zrna...

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4266 poslato: Novembar 19, 2013, 09:25:56 posle podne »
Imam jedno pitanje...Postoji li neko od vas da je kupio Optimumov Gold Standard Whey i da mu je ukus istog blago receno KATASTROFA?
Ovo pitam iz razloga sto sam se isparanoisao da sam kupio mozda fals protein,a inace je kupljen u renomiranoj radnji za prodaju suplemenata.Kupili i neki moji prijatelji,i svi su u cudu kako je bljutav ukus.Ja sam taj isti protein pio prije par godina i ukus je bio mnogo bolji.Bas mene briga za ukuse,proci ce to kao da je najbolji,samo me strah da nije neki plagijat i da su me zajebali najstrasnije.

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4267 poslato: Novembar 19, 2013, 09:50:26 posle podne »
Sta "?"..Ajde kazite mi molim vas sto neko ko se bavi sportom i ima bar 80 % sredjenu ishranu,a cilj mu nije bb takmicenje vec cisto poboljsanje svog izgleda radi svojih potreba,mora da pazi na svaku namirnicu?? Sta sad treba i mleko da izbacim i na kraju da disem svake pete sekunde da mi ne bi upropastilo formu?Mislim gluposti..

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4268 poslato: Novembar 19, 2013, 10:08:51 posle podne »
A kolko mleka dnevno pijes? Ja iskreno mislim da je obrano mleko od 1.5 ili 0.5 kao voda skoro, pitanje dal ima i toliko masti.
Ja licno piem kafe sa mlekom a nekad malo dodam i u vecernji protein zbog ukusa

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4269 poslato: Novembar 19, 2013, 10:23:22 posle podne »
Sta "?"..Ajde kazite mi molim vas sto neko ko se bavi sportom i ima bar 80 % sredjenu ishranu,a cilj mu nije bb takmicenje vec cisto poboljsanje svog izgleda radi svojih potreba,mora da pazi na svaku namirnicu?? Sta sad treba i mleko da izbacim i na kraju da disem svake pete sekunde da mi ne bi upropastilo formu?Mislim gluposti..
Po tvojoj logici ja koji ne pijem mleko,mogu da za tih 20 posto pojedem jedan snickers i da kazem e ja sam na dijeti,a ovo malo secera nece mi nasteti.
hmmm

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4270 poslato: Novembar 19, 2013, 10:26:27 posle podne »
Sta "?"..Ajde kazite mi molim vas sto neko ko se bavi sportom i ima bar 80 % sredjenu ishranu,a cilj mu nije bb takmicenje vec cisto poboljsanje svog izgleda radi svojih potreba,mora da pazi na svaku namirnicu?? Sta sad treba i mleko da izbacim i na kraju da disem svake pete sekunde da mi ne bi upropastilo formu?Mislim gluposti..
Po tvojoj logici ja koji ne pijem mleko,mogu da za tih 20 posto pojedem jedan snickers i da kazem e ja sam na dijeti,a ovo malo secera nece mi nasteti.
hmmm

Malo robujemo nekim idejama, ha?
Nije isto, dečko nije ni pomenuo fitanje makrosa, niti snickerse, samo stoji da ne mora svaki zalogaj (u ovom slučaju gutljaj) da gleda, naročito ako je glupo mleko u pitanju. Neće da ga uništi ako nije u velikim količinama.
suck it up, buttercup

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4271 poslato: Novembar 19, 2013, 10:37:50 posle podne »
Pa kad kazem 80 % mislim da na primer jednom sebi u 7-10-15 dana das sebi neki cheat meal,a ne da jedes po mesec dva samo piletinu,tunjevinu,belanca i da gutas whey(znate sta ocu da kazem)..Ne shvatam jbt koliko 3 litra mleka u nedelju dana moze da te osteti,ako je to tako onda ne znam sta da vam kazem..I PONAVLJAM OVO PRICAM ZA REKREATIVCE KOJE SU SE MALO UDUBILI U SAM POJAM VEZBANJA ,ISHRANE ITD,a to je daleko od TAKMICARA..Kojih kao sto vidite ima jako malo

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4272 poslato: Novembar 19, 2013, 11:48:50 posle podne »
ja bih samo pitao ove koji nikad ne pojedu voćku, ne popiju mleko, neki alkohol i sl., koliko dugo su na tom režimu?
da li je u pitanju par meseci ili par godina takvog isposničkog režima?
pitam jer je i mene ranije držao taj fanatizam ali psihički je to teško podneti duži vremenski period... onda ili neko prsne skroz i vrati se na 90% junk ili, ako je malo pametniji, shvati da je ključ svega u umerenosti... 1-2 voćke dnevno, do nekih 0,5l mleka, malo alkohola kad se izađe, parče torte na nekom rođendanu i sl, siguran sam da neće poremetiti nekog ko ne cilja 5% BF, ukoliko je ostatak dnevne ishrane čist... garantujem da nikakvu razliku neće videti, samo će psihički biti smireniji jer neće 24h dnevno razmišljati o tome kako će za dve nedelje junkovati sa 2 porodnične pice, celom tortom i izvaliti se ko krme u krevetu i preživati, pritom misleći da je to mnogo bolje nego biti umeren svakog dana... šta znam, ja nemam nikakav "junk day", junkujem gotovo svakodnevno, na nekih 4000 kalorija dnevno, u proseku mi jedno 500 (možda čak i više, ovo je otprilike) dođe iz "junka" (voće, mleko, poneko pivo, neka malo lošija klopa, kafa sa punomasnim mlekom (jer kao što je neko već rekao, ono malomasno i nije mleko već voda, a vodu neću da kupujem, imam je jeftinu iz vodovoda) i sl) ali zato nikad nemam one napade kad mi dođe da stučem celu tepsiju bureka i balavim kad prođem pored neke poslastičarnice... opet, ne govorim o ljudima koji jure 5% BF, takmilčarima i sl. (a i oni su na takvom strogom režimu svega par nedelja pred takmičenje), već o klincima koji su godinu-dve u ovome i kojima je cilj da ok izgledaju, a takvi su jedno 90% ovih koji ovde postavljaju pitanja... ipak drugačiji efekat na psihu ima to kad znaš da možeš da pojedeš nešto ali umereno, nego kad znaš da 2 nedelje ne smeš ni kap kečapa... ipak je zabranjeno voće najslađe... moje mišljenje, nek radi ko kako hoće... ;)
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2013, 11:59:43 posle podne filip85 »

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4273 poslato: Novembar 20, 2013, 12:56:19 pre podne »
mislim da je filip rešio sve dileme što se toga tiče  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4274 poslato: Novembar 20, 2013, 06:09:18 pre podne »
Sta "?"..Ajde kazite mi molim vas sto neko ko se bavi sportom i ima bar 80 % sredjenu ishranu,a cilj mu nije bb takmicenje vec cisto poboljsanje svog izgleda radi svojih potreba,mora da pazi na svaku namirnicu?? Sta sad treba i mleko da izbacim i na kraju da disem svake pete sekunde da mi ne bi upropastilo formu?Mislim gluposti..

aj se malo smiris jbg.
pogledaj svoje postove od pre mesec dana,a sada si vec kompetentan da dajes savete
iz tog razloga ? i jos 1000 x ??
mene to interesuje