Maj 09, 2024, 03:18:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097254 puta)

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4590 poslato: Januar 06, 2014, 01:54:30 posle podne »
Jbg, u bb nisam strucnjak vec rekreativac sa nekim trogodisnjim stazem, mada mi je logicki bilo upravo ovako kao sto je Milan Strongman napisao, jer ukoliko bismo pogledali upale, u velikim grupama traju skoro uvek duplo duze.

Ja vecim delom godine radim jednu grupu jedan dan ali me je interesovala i ova informacija po pitanju oporavka, pa cu pokusati da izguglam neko istrazivanje.
Mislim da debelo gresis sto se tice upale kod vecih misicnih partija kao sto su ledja i noge.Mnogo manje traju upale i brze se oporavljas nego npr slucaj sa bicepsom ili ramenima.Jedino ako ti zaostaju noge i ledja pa ti traju duze upale.
Be patient,results will come !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4591 poslato: Januar 06, 2014, 02:21:00 posle podne »
Jbg, u bb nisam strucnjak vec rekreativac sa nekim trogodisnjim stazem, mada mi je logicki bilo upravo ovako kao sto je Milan Strongman napisao, jer ukoliko bismo pogledali upale, u velikim grupama traju skoro uvek duplo duze.

Ja vecim delom godine radim jednu grupu jedan dan ali me je interesovala i ova informacija po pitanju oporavka, pa cu pokusati da izguglam neko istrazivanje.

pa dobro
ja se eto bavim sa ovim nekih 25 god (manje /vise uspesno) ali ono sto mogu da ti kazem je da upale nisu merilo ama bas nicega tj moras da imas debelo iskustvno da bi ti upala bila pokazatelj npr pretrenirasnoti
neznam da li si nekada o tome razmisljao?
ili mozda u drugom pravcu da je upala veceg misica vise moguce iz razloga sto je za veci misic potreban i kompleksniji trening nego za manje (npr ledja VS biceps)
te i ukoliko smatras da je bicepsu laksse da se oporavi od bilo kakve vrste treninga nasuprot ledja,ono sto mogu da ti kazem a da nemas potrebe da guglas je da gresis
na interentu mozes da nadjes studija koliko god hoces i na zalost kakvih god hoces (veoma cesto pogresnih da ne kazem glupih) ali je stvar kako percepciras nesto,a na osnovu empirjskog iskustva
dakle
ukoliko tebi je sistem da vezbas dva x ned male misice donosi bolje rezulatete nego obratni sistem treninga (ako nekome u opste i treba tj ZNA kako da vezba bilo koji misic dva x nedeljno) onda nemas potrebe da trazis bilo sta,vec nastavis da vezbas tako i kao u svakoj sferi zivota-REZULTAT je merilo krajnje price

nadam se da se slazes

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4592 poslato: Januar 06, 2014, 03:46:02 posle podne »
Naravno da se slazem da je sve stvar licne percepcije i da se najvise trebamo oslanjati na svoju racionalizaciju i iskustvo, a da je suma sumarum svega rezultat. Potrudicu se da izguram svoj program treninga i ishrane kako mislim da je najbolje u ovom trenutku pa cu postaviti sliku ovde, kroz 4-5 meseci :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4593 poslato: Januar 06, 2014, 03:46:40 posle podne »
Naravno da se slazem da je sve stvar licne percepcije i da se najvise trebamo oslanjati na svoju racionalizaciju i iskustvo, a da je suma sumarum svega rezultat. Potrudicu se da izguram svoj program treninga i ishrane kako mislim da je najbolje u ovom trenutku pa cu postaviti sliku ovde, kroz 4-5 meseci :)

upravo tako!!
puna podrska

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4594 poslato: Januar 07, 2014, 06:22:06 posle podne »
da li je istina za sumece, kao da ne valjaju, zbog velike kolicine natrijuma u njima, i da nemaju uopste kolicine vitamina/minerala koliko pise na kutijici, da samo prolete kroz  organizam

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4595 poslato: Januar 07, 2014, 06:56:41 posle podne »
Znaci nisam siguran al' koliko mi se cini sumece gube na nutritivnim vrednostima i dok se rastvaraju i dok prodju kroz organizam.. Jako su male kolicine od onoga sto ostane da se iskoristi.
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4596 poslato: Januar 07, 2014, 08:12:38 posle podne »
Kreatin Labrada ili Prolab

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4597 poslato: Januar 07, 2014, 08:16:49 posle podne »
Monohidrat je monohidrat, svejedno ti je u principu...
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4598 poslato: Januar 07, 2014, 08:22:38 posle podne »
Ko je vise cist?

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4599 poslato: Januar 07, 2014, 08:39:49 posle podne »
ako su sva 3 monohidrati najeftiniji :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4600 poslato: Januar 07, 2014, 09:18:04 posle podne »
A sto se dvoumis izmedju ta 2 ? Koji god da uzmes neces pogresiti, samo sto kaze exe uzmi koji ti je isplativiji. ;)
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4601 poslato: Januar 08, 2014, 12:36:29 pre podne »
Ko je vise cist?
Mislim da ti je ekonomicniji i bolji od the nutritiona.Moj brat ga uvek uzima i kaze da je zadovoljan rezultatima.A o kvalitetu i da ne pricam.
Be patient,results will come !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop

Van mreže BeastFromEast

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4603 poslato: Januar 08, 2014, 01:25:42 posle podne »
mogu li nakon trening kao prost secer da konsumiram voce (narandzu i sl.)? Zasto procitao sam negdje da je neopghodno unjeti prost secer nakon treninga jer  ako ne unesemo tjelo crpi energiju od misice , a mislim da secer od voce spada u proste seceri.

Van mreže delboy

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4604 poslato: Januar 08, 2014, 01:29:39 posle podne »
mogu li nakon trening kao prost secer da konsumiram voce (narandzu i sl.)? Zasto procitao sam negdje da je neopghodno unjeti prost secer nakon treninga jer  ako ne unesemo tjelo crpi energiju od misice , a mislim da secer od voce spada u proste seceri.
bolje posle treninga suvo grozdje jedi ;)