Maj 09, 2024, 11:25:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097098 puta)

Van mreže BeastFromEast

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4605 poslato: Januar 08, 2014, 01:34:13 posle podne »
mogu li nakon trening kao prost secer da konsumiram voce (narandzu i sl.)? Zasto procitao sam negdje da je neopghodno unjeti prost secer nakon treninga jer  ako ne unesemo tjelo crpi energiju od misice , a mislim da secer od voce spada u proste seceri.
bolje posle treninga suvo grozdje jedi ;)

Ok je to, ali problem je to sto nosim proteze pa imam sansu da polomim nesto :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4606 poslato: Januar 08, 2014, 01:41:02 posle podne »
frukotza (voce)jeste prosti secer
ali za PWM nije kao samostalna stavka
kao mesvina sa necim (tipa 5 gr) DA
ali da stavis 20 gr ili vise -NE

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4607 poslato: Januar 08, 2014, 01:48:04 posle podne »
frukotza (voce)jeste prosti secer
ali za PWM nije kao samostalna stavka
kao mesvina sa necim (tipa 5 gr) DA
ali da stavis 20 gr ili vise -NE
Pitanje je da li uopšte zna šta je PWM, i da li koristi protein posle treninga. Po njegovoj poruci mislim da je nešto čitao o prostim šećerima i shvatio to na svoj način. Možda gresim :)

Van mreže BeastFromEast

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4608 poslato: Januar 08, 2014, 01:54:24 posle podne »
znam sto je PWM i znam da ne ide kao samostalna stavka nego mora da uneses i proteine. Ne koristim suplemente, finansije jbg.

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4609 poslato: Januar 08, 2014, 01:57:07 posle podne »
znam sto je PWM i znam da ne ide kao samostalna stavka nego mora da uneses i proteine. Ne koristim suplemente, finansije jbg.
Ako nemas protein odmah po zavrsetku treninga beskorisno ti je da uzimas samo secer.Mislim cemu svrsha,zbog cega iritirati pankreas za dzabe?
Be patient,results will come !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4610 poslato: Januar 08, 2014, 02:16:03 posle podne »
znam sto je PWM i znam da ne ide kao samostalna stavka nego mora da uneses i proteine. Ne koristim suplemente, finansije jbg.
nisam mislio kao samostalna stavka u smislu da treba sa proteinom-JER SE TO PODRAZUMEVA
vec sam mislio kao samostalna stavka PROSTI SECER tj ako se i koristi frukotza onda je treba mesati u odredjenom omeru sa dextrozom i maltodextrinom npr

Van mreže Ardžuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4611 poslato: Januar 09, 2014, 01:21:56 posle podne »
Sta mislite, da li da budem na ishrani za masu dok ne vidim zeljene rezultate i ne dodjem do zeljene kilaze, dakle na neodredjeno vreme, pa tek onda da idem na dijetu za definiciju, ili da odredim jedan rok od npr 5 meseci na kojem cu biti na rezimu za masu. Relativno sam nov u ovome pa nisam siguran sta je ispravnije i da li to uopste igra neku stavku u napredovanju.
Hvala unapred.
"Lepota nije lepota zarad toga da se bude voljen. To je lepota snage, zarad toga da se izbegne obeščašćenje. Kad osoba počne da se trudi da bude lepa da bi bila voljena, tada počinje feminizacija." - Jukio Mišima

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4612 poslato: Januar 09, 2014, 05:51:45 posle podne »
mozes kako hoces ima ko bulkuje do odredjene tezine ima ko bulkuje do odredjenog datuma... sta god da odaberes ok je...

jedino sto nema poente ici na cut ako si na 8% a neces da se takmicis ili da bulkujes a vec imas 20%+ masti...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4613 poslato: Januar 09, 2014, 06:21:51 posle podne »
mozes kako hoces ima ko bulkuje do odredjene tezine ima ko bulkuje do odredjenog datuma... sta god da odaberes ok je...

jedino sto nema poente ici na cut ako si na 8% a neces da se takmicis ili da bulkujes a vec imas 20%+ masti...

This!
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Spartak

  • Gost
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4614 poslato: Januar 10, 2014, 06:17:06 posle podne »
nece te ubiti ako ponekad zveknes neki mali komad voca nakon shejka, ja obicno to odradim ako je neki tezi ili voluminozniji trening  pao, e sad, ne spremam se za takmicenje niti me interesuje extremno rezanje, znaci beach look.

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4615 poslato: Januar 11, 2014, 06:07:45 posle podne »
E ovako...napravio sam pauzu 2 nedelje od treninga,i odmah posle cucanj....i radim ja, kad ono kvrc,istegoh ja misic zadnje loze i to dobro,a pojma nemam kako...
Sad boli vec 3 dana,i kako to da saniram? Vrucim kupkama,masiranjima,kremama ,itd ?
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Spartak

  • Gost
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4616 poslato: Januar 11, 2014, 06:52:56 posle podne »
masiranje,kreme i mirovanje

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4617 poslato: Januar 11, 2014, 08:02:25 posle podne »
Nisam do sada drzao neku ozbiljniju dijetu, trenutno polako pravim planove za prolece pa unapred da pitam moze li to na ovaj nacin:

Odmah po ustajanju 10g Bcaa + 10g Glutamine, zatim ~40min trcanja laganijim tempom i odmah nakon trcanja isto 10g bcaa + 10g Glutamine. Onda tusiranje, pa prvi obrok. Ovakav kardio na prazan stomak 4x nedeljno.

U isto vreme bih krenuo i sa rotacijama, proteini bi ostali na istom nivou (2,3g), trening sa tegovima  4x nedeljno.
Visina 180, planirana tezina na pocetku dijete 92kg sa bf ~20-22, a ciljevi sacuvati sto vise misica a manje bf. Vreme koliko bih bio na ovom rezimu ~2 meseca.
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 08:04:55 posle podne murbi »

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4618 poslato: Januar 11, 2014, 08:27:16 posle podne »
Nisam do sada drzao neku ozbiljniju dijetu, trenutno polako pravim planove za prolece pa unapred da pitam moze li to na ovaj nacin:

Odmah po ustajanju 10g Bcaa + 10g Glutamine, zatim ~40min trcanja laganijim tempom i odmah nakon trcanja isto 10g bcaa + 10g Glutamine. Onda tusiranje, pa prvi obrok. Ovakav kardio na prazan stomak 4x nedeljno.

U isto vreme bih krenuo i sa rotacijama, proteini bi ostali na istom nivou (2,3g), trening sa tegovima  4x nedeljno.
Visina 180, planirana tezina na pocetku dijete 92kg sa bf ~20-22, a ciljevi sacuvati sto vise misica a manje bf. Vreme koliko bih bio na ovom rezimu ~2 meseca.
Sto se tice kardia i antikatabolica mozes mada ja nebih odmah toliko kardia nego posle kad zapne.A sad dal ces da skines sve za 2 meseca zavisi od mnogo cega.
Be patient,results will come !!!

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4619 poslato: Januar 12, 2014, 09:52:07 pre podne »
Jel ima jos neki domaci sajt na kome ima ona tablica kalorija kao sto je bilo na kalorije.net? Vidim da je ovaj sajt ugasen!