Maj 18, 2024, 04:38:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3104177 puta)

Van mreže Scepan Mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4740 poslato: Januar 27, 2014, 03:14:25 posle podne »
Banane na rotacijama za dopunu uh?

U danima kad unosim najviše uh, mogu li se uzeti za dopunu?

Mrzim rižu, pa mi je relativno teško uzeti sve iz ovsenih. 

Što se tiče GI samih banana, imaju 62, kako sam pročitao malo više od ovsenih.
Ma kakve bre banane za dopu to nisu kompleksni uh nego fruktoza prost secer.Imas krompir ako nemozes rizu.

Prijatelju, ovako, ni ti nisi sam siguran oko većine stvari i nepotrebno komentarišeš neke stvari a za koje sam skoro siguran da ni ti ne znaš.

Da ti navedem primjer, u mojoj temi Ishrana - korekcije sam pitao oko rotacije uh, i ti si napisao da se u danima pauze treba puniti uh, dok je Peđa, kojeg iz razumljivih razloga puno više uvažavam, napisao sledeće:

dan pazue nema veze ni sa cim
UH uzimas onako kako ti ide po programo u rasporedu ma koja da je dijeta u pitanju


Tako da bih te zamolio da ne komentarišeš moje postove ako ikako možeš. Ja definitivno nisam siguran oko nekih stvari, ali izgleda nisi ni ti baš previše upućen.

Bez ljutnje, hvala!  ;)

A čitao sam jedan interesantan tekst pa možeš i ti.

http://www.livestrong.com/article/419955-the-carbohydrates-in-bananas-and-oranges/

Čisto da se zna, pitanje je postavljeno jer sam čitao na mnogim drugim forumima dileme da li je riječ o simple ili complex uh.  :)
« Poslednja izmena: Januar 27, 2014, 03:31:57 posle podne Scepan Mali »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4741 poslato: Januar 27, 2014, 03:51:32 posle podne »
scepane
link koji si pustio je tolika.....ajde da ne lajem
da je ovo zalosno sto se ovakve stvari i nalaze na netu
ali u jednom ne lazu da to su PROSTI secer tj vrste secera koje se nalaze u vocu
doze su naravno vece
ali
to aposlutno nije bitno
kada se rade loading,u rotacjima,to se ne radi da bi se popunio (delimicno da) glikogen jer na rotacjima glikogen uvek zoataje td itd itd
da te ne bunim
nemozes da radis "varanje" metabolzima i njegovo angazoanje da krosti masti kao energiju dok unosis proste Uh
razlog tome je snazna reakcija pankreasa na to i onda..

Van mreže Scepan Mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4742 poslato: Januar 27, 2014, 04:09:10 posle podne »
Hvala jos jednom.  ;)

Prost odgovor, a pitam jer ne znam.

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4743 poslato: Januar 27, 2014, 04:37:43 posle podne »
Ne misli na kafu nego na kreatin, verovatno je u brzini pogresno napisao.
eXeL0L je mislio da se ne treba opterecivati kolicinom kreatina u mesu (jer je zanemarljiva) nego ako je nekome bitan kreatin da je najbolje da se unese u vidu suplementa.

Mico naravno da sam se nasalio, trebao si jos jednom procitati oba posta :)

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4744 poslato: Januar 27, 2014, 08:47:26 posle podne »
Banane na rotacijama za dopunu uh?

U danima kad unosim najviše uh, mogu li se uzeti za dopunu?

Mrzim rižu, pa mi je relativno teško uzeti sve iz ovsenih. 

Što se tiče GI samih banana, imaju 62, kako sam pročitao malo više od ovsenih.
Ma kakve bre banane za dopu to nisu kompleksni uh nego fruktoza prost secer.Imas krompir ako nemozes rizu.

Prijatelju, ovako, ni ti nisi sam siguran oko većine stvari i nepotrebno komentarišeš neke stvari a za koje sam skoro siguran da ni ti ne znaš.

Da ti navedem primjer, u mojoj temi Ishrana - korekcije sam pitao oko rotacije uh, i ti si napisao da se u danima pauze treba puniti uh, dok je Peđa, kojeg iz razumljivih razloga puno više uvažavam, napisao sledeće:

dan pazue nema veze ni sa cim
UH uzimas onako kako ti ide po programo u rasporedu ma koja da je dijeta u pitanju


Tako da bih te zamolio da ne komentarišeš moje postove ako ikako možeš. Ja definitivno nisam siguran oko nekih stvari, ali izgleda nisi ni ti baš previše upućen.

Bez ljutnje, hvala!  ;)

A čitao sam jedan interesantan tekst pa možeš i ti.

http://www.livestrong.com/article/419955-the-carbohydrates-in-bananas-and-oranges/

Čisto da se zna, pitanje je postavljeno jer sam čitao na mnogim drugim forumima dileme da li je riječ o simple ili complex uh.  :)

Upravo sam procitao tvoju temu i mogu da ti kazem da bas i nisi razumeo to sto sam rekao da se u danima pauze radi punjenje.Ti si postavio jelovnik i receno ti je da ides na rotacije.Kasnije si postavio "novi"jelovnik :
1. zobene 150 gr + merica sytha-6
2. piletina 250 gr, neka salata, 200 gr krompira ili rize
šaka badema 50 gr
3. 2 merice sytha-6 whey i 30gr dekstroze
4. piletina 250 gr i neka salata 
5. posni sir 200 gr, 2 kašika lanenog ulja, borovnica 100 gr
 
ovaj na koji sam ti odgovorio da ovo nisu rotacije nego low carb i da se ovde radi punjenje u danima pauze.ja bih te zamolio da prvo procistas nesto sa razumevanjem pre nego sto nekoga krenes da napusavas.a ja necu vise da ti komentarisem tvoje postove kao sto si zatrasio. pozz
Be patient,results will come !!!

Van mreže Scepan Mali

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4745 poslato: Januar 27, 2014, 09:38:15 posle podne »
Banane na rotacijama za dopunu uh?

U danima kad unosim najviše uh, mogu li se uzeti za dopunu?

Mrzim rižu, pa mi je relativno teško uzeti sve iz ovsenih. 

Što se tiče GI samih banana, imaju 62, kako sam pročitao malo više od ovsenih.
Ma kakve bre banane za dopu to nisu kompleksni uh nego fruktoza prost secer.Imas krompir ako nemozes rizu.

Prijatelju, ovako, ni ti nisi sam siguran oko većine stvari i nepotrebno komentarišeš neke stvari a za koje sam skoro siguran da ni ti ne znaš.

Da ti navedem primjer, u mojoj temi Ishrana - korekcije sam pitao oko rotacije uh, i ti si napisao da se u danima pauze treba puniti uh, dok je Peđa, kojeg iz razumljivih razloga puno više uvažavam, napisao sledeće:

dan pazue nema veze ni sa cim
UH uzimas onako kako ti ide po programo u rasporedu ma koja da je dijeta u pitanju


Tako da bih te zamolio da ne komentarišeš moje postove ako ikako možeš. Ja definitivno nisam siguran oko nekih stvari, ali izgleda nisi ni ti baš previše upućen.

Bez ljutnje, hvala!  ;)

A čitao sam jedan interesantan tekst pa možeš i ti.

http://www.livestrong.com/article/419955-the-carbohydrates-in-bananas-and-oranges/

Čisto da se zna, pitanje je postavljeno jer sam čitao na mnogim drugim forumima dileme da li je riječ o simple ili complex uh.  :)

Upravo sam procitao tvoju temu i mogu da ti kazem da bas i nisi razumeo to sto sam rekao da se u danima pauze radi punjenje.Ti si postavio jelovnik i receno ti je da ides na rotacije.Kasnije si postavio "novi"jelovnik :
1. zobene 150 gr + merica sytha-6
2. piletina 250 gr, neka salata, 200 gr krompira ili rize
šaka badema 50 gr
3. 2 merice sytha-6 whey i 30gr dekstroze
4. piletina 250 gr i neka salata 
5. posni sir 200 gr, 2 kašika lanenog ulja, borovnica 100 gr
 
ovaj na koji sam ti odgovorio da ovo nisu rotacije nego low carb i da se ovde radi punjenje u danima pauze.ja bih te zamolio da prvo procistas nesto sa razumevanjem pre nego sto nekoga krenes da napusavas.a ja necu vise da ti komentarisem tvoje postove kao sto si zatrasio. pozz

Jedna od odlika koja te krasi je pretjerano pametovanje, a posto imas zelju da pametujes cisto da i ovo dodam:

I mislio sam da rotiram, da nekada povecam a nekada smanjujem, a u dane pauze da idem sa 0 uh ili vrlo malo. Ovo je nekako, da kažem uopšten jelovnik koji bi se trudio da ispoštujem svakodnevno sa malim izmjenama uh ili vrste mesa ili užine. Imam obično dan ili dva pauze sedmično.

Ako nesto pises, napisi do kraja. Taj jelovnik mi je bio otprilike kostur, kojem bi dodavao ili oduzimao ono sto mi treba. Nisi uopste procitao sta sam tamo napisao a nasao si da komentarises.

Nije rijec o napusavanju, vec o dobronamjernom savjetu.

Ja to pisem iz jednog razloga, da ljudi koji nemaju bas puno znanja ne pisu svasta u teme gdje bi mozda neko iskusniji napisao nesto bolje.

Pametnom dosta.

U zdravlje!  ;)
« Poslednja izmena: Januar 27, 2014, 10:11:54 posle podne Scepan Mali »

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4746 poslato: Januar 28, 2014, 12:48:42 posle podne »
Razmisljam se da malo umesto ella sira krenem da uzimam casein za promenu. Pa me zanima da li je to ok, ili ipak da se zadrzim na ella siru. Inace pred spavanje 220-230g ella sira i pola sata pre elle blend popijem ...
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4747 poslato: Januar 28, 2014, 12:51:08 posle podne »
Ela sluzi kao zamena za kazein.Samo vidi da uzmes kvalitetan i to je to

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4748 poslato: Januar 28, 2014, 12:53:52 posle podne »
Ela sluzi kao zamena za kazein.Samo vidi da uzmes kvalitetan i to je to

POMOCU KOJIH TRIKOVA?

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4749 poslato: Januar 28, 2014, 01:05:09 posle podne »
Pedjos je l' dovoljno onda jedno serviranje the casein-a pre spavanja sa 3dcl mleka?
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4750 poslato: Januar 28, 2014, 01:17:04 posle podne »
ne kao bukvalna zamena za kazein ali uz zdrave masti koristi se kao spori obrok pred spavanje.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4751 poslato: Januar 28, 2014, 01:31:45 posle podne »
Generalno ljudima se naizgled,kada kupuju posni sir svaki dan,cini da je on mnogo jeftiniji od caseina,ali cena je manje-vise slicna...
Samo, za casein moras da kesiras 5000 odjednom,a sir je 180 din...
Opet,casein je mnogo bolja varijanta od Elle ili Maglle...

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4752 poslato: Januar 28, 2014, 01:56:57 posle podne »
casein uvijek no.1 ako se moze odjednomm kesirat,ako ne,sira uvijek ima po marketima....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4753 poslato: Januar 28, 2014, 02:04:10 posle podne »
Pedjos je l' dovoljno onda jedno serviranje the casein-a pre spavanja sa 3dcl mleka?

jeste naravnnema potrebe za mlekom osim ako nisi u fazi neke teske masonje

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4754 poslato: Januar 28, 2014, 02:05:31 posle podne »
ne kao bukvalna zamena za kazein ali uz zdrave masti koristi se kao spori obrok pred spavanje.

koristi se kao nuzno ZLO
nemoj ocekvati od 150 gr sira da ces biti miran 8 sati itd
ali je sigurno bolje nego NISTA
a daleko,dalekooooo iza upotrebe kazeina