Maj 18, 2024, 02:05:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3104121 puta)

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4980 poslato: Februar 23, 2014, 10:25:43 posle podne »
Ma jasno je tebra da to nije 5kg misica, lepo sam naglasio na vagi :)
Istripovao sam se nesto da imam dijabetes...te zbog toga pitam...u kratkim crtama...radio sam detaljne analize pre 4 meseca jer sam isao na operaciju (totalna anestezije, te sam vadio kompletne rezultate) i sve je bilo, pa bukvalno perfektno i to sve, bez izuzetaka. Sada kontam, da imam dijabetes...sigurno bi videli na tim analizama?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4981 poslato: Februar 24, 2014, 05:50:01 pre podne »
Citam sad ovo, i ne mogu a da ne primetim nesto i da pitam.
Ja naime dnevno jedem duplo manje od ovog decka sto je napisao jelovnik i trazio pomoc (u principu nekih 180gr proteina, 200gr hidrata i 100gr masti) s'tim da cim malo povecam hidrate odmah dobijem na kilazi.
U principu od hidrata 100gr ovesnih 100gr pirinca i ostatak voce i povrce. I sad cim dodam jos npr 100gr hidrata iz pirinca ili krompira...odmah u prvoj nedelji dobijem bukvalno 5 kg-a na vagi. Trenutno imam 78 kila na 178cm, dugo treniram...i sada nije mi jasno, kako to da je njemu malo 350gr hidrata, da treba da poveca...a meni bukvalno 250 je i previse. Da li bih mogao da imam neki problem ili nesto slicno?

a jesi mozda razmisljao da procitas nesto na tae teme?
npr

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/04/ogranicavajuci-faktor-i-vas-telesni-tip.html

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4982 poslato: Februar 24, 2014, 07:51:19 pre podne »
Citam sad ovo, i ne mogu a da ne primetim nesto i da pitam.
Ja naime dnevno jedem duplo manje od ovog decka sto je napisao jelovnik i trazio pomoc (u principu nekih 180gr proteina, 200gr hidrata i 100gr masti) s'tim da cim malo povecam hidrate odmah dobijem na kilazi.
U principu od hidrata 100gr ovesnih 100gr pirinca i ostatak voce i povrce. I sad cim dodam jos npr 100gr hidrata iz pirinca ili krompira...odmah u prvoj nedelji dobijem bukvalno 5 kg-a na vagi. Trenutno imam 78 kila na 178cm, dugo treniram...i sada nije mi jasno, kako to da je njemu malo 350gr hidrata, da treba da poveca...a meni bukvalno 250 je i previse. Da li bih mogao da imam neki problem ili nesto slicno?

Pa sta ce ti 100g masti na 78kg.. a i on pored teretane trenira kik boks

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4983 poslato: Februar 24, 2014, 09:19:42 pre podne »
Procitao Pedja, naravno, kao i bukvalno 90% clanaka kojih objavljujes na ogistrinom blogu, i btw...zaista retkost je da neko kao ti posvecuje toliku paznju bukvalno pruzajuci ljudima na gotovo recepte za uspesnost u ovom sportu...ne ocekujuci nista za uzvrat...zaista nzm sta drugo da kazem osim da izrazim divljenje.
Ne odnosi se to na kolicinu uh i sve moje pitanje...vec na mogucnost toga da imam dijabetes, jer imam bukvalno sve simptome dijabetesa (kontam kao i 95% ljudi u Srbiji, ali elem...)...i sada nije glavno pitanje je da li je moguce to da na kompletnim analizama ne vide da imam dijabetes? Kontam cim nisu nista videli...da sigurno nemam?

100gr masti u grubo tebra...i to bukvalno 95% su zdrave masti iz jaja, lanenog, ovsenih, sira, ulja...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4984 poslato: Februar 24, 2014, 09:55:38 pre podne »
Citam sad ovo, i ne mogu a da ne primetim nesto i da pitam.
Ja naime dnevno jedem duplo manje od ovog decka sto je napisao jelovnik i trazio pomoc (u principu nekih 180gr proteina, 200gr hidrata i 100gr masti) s'tim da cim malo povecam hidrate odmah dobijem na kilazi.
U principu od hidrata 100gr ovesnih 100gr pirinca i ostatak voce i povrce. I sad cim dodam jos npr 100gr hidrata iz pirinca ili krompira...odmah u prvoj nedelji dobijem bukvalno 5 kg-a na vagi. Trenutno imam 78 kila na 178cm, dugo treniram...i sada nije mi jasno, kako to da je njemu malo 350gr hidrata, da treba da poveca...a meni bukvalno 250 je i previse. Da li bih mogao da imam neki problem ili nesto slicno?

Pa sta ce ti 100g masti na 78kg.. a i on pored teretane trenira kik boks
zasto da NE??
i kakve veze ima balvjenje kik boksom sa kolicnom unesenih masnoca?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4985 poslato: Februar 24, 2014, 09:57:18 pre podne »
Citat
..vec na mogucnost toga da imam dijabetes, jer imam bukvalno sve simptome dijabetesa (kontam kao i 95% ljudi u Srbiji, ali elem...).

ali ti si za Boga miloga doneo zakljucak da imas dijenbetes (znaci strasno) na osnovnu toga sto si zakljuci da kreces da dobijes kilazu na 250 gr Uh
a ja ti opet lepo kazem da procitas tekst o TELESNOM TIPOVIMA koje postoje i onda ce i tebi samom prica o dijenbetesu biti smesna...prosto ne mogu da verujem u opste u to sto citam..

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4986 poslato: Februar 24, 2014, 10:09:48 pre podne »
Pedja...zasto si takav bukvalista :) razlozi zbog kojih sam pomislio su problemi sa kozom, zamagljeni vid, ucestalo mokrenje, povecan apetit, sporo zarastanje rana, trnjenje i grcenje u nozi....a 9vo sa uh...mlje cisto bila stvar koja me je asocirala na to...ne znam ni ja sad sto bas tacno.
Uglavnom...kompletne analize bi otkrile dijabetes...ne treba neka specijalna analiza za otkrivanje dijabetese?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4987 poslato: Februar 24, 2014, 10:12:20 pre podne »
Nemoj da očekuješ od ljudi sa foruma ozbiljne zdravstvene savete, prostije ti je - izguglaj ime neke privatne laboratorije i pitaj ih kojim testom se utvrđuje i koliko košta, koliko se čeka na rezultat...
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4988 poslato: Februar 24, 2014, 11:56:08 pre podne »
Pedja...zasto si takav bukvalista :) razlozi zbog kojih sam pomislio su problemi sa kozom, zamagljeni vid, ucestalo mokrenje, povecan apetit, sporo zarastanje rana, trnjenje i grcenje u nozi....a 9vo sa uh...mlje cisto bila stvar koja me je asocirala na to...ne znam ni ja sad sto bas tacno.
Uglavnom...kompletne analize bi otkrile dijabetes...ne treba neka specijalna analiza za otkrivanje dijabetese?

Nisam ja momak bukvaista
vec si ti naveo kjao razlog tvoje sumnje na dijabetes-dobijanje tezine od 250 gr UH !!!!!!!!
Nigde nije spominjano ovo sto si sada nabrjao!
Ja i dalje tvrdim da to nema veze sa zdravom pameti sta ti pricas,ali u celoj prici ja sticem utisak kao da ti zelis da si bolestan i da ti ja ubijam svaku nadu o tome.
Mnogo je ovo cudna situacija i iz tog razloga se povlacim iz teme,a tebi u svakom slucaju svako dobro i mnogo zdravlja!!

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4989 poslato: Februar 24, 2014, 03:06:55 posle podne »
Hladno presovano suncokretovo ulje za przenje - da li moze da posluzi ili nikako? Da ga iskoritim posto sam ga kupio, ili samo za salatu (na kojoj temperaturi se rafinise)  ?

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4990 poslato: Februar 24, 2014, 03:30:49 posle podne »
Pedja...zasto si takav bukvalista :) razlozi zbog kojih sam pomislio su problemi sa kozom, zamagljeni vid, ucestalo mokrenje, povecan apetit, sporo zarastanje rana, trnjenje i grcenje u nozi....a 9vo sa uh...mlje cisto bila stvar koja me je asocirala na to...ne znam ni ja sad sto bas tacno.
Uglavnom...kompletne analize bi otkrile dijabetes...ne treba neka specijalna analiza za otkrivanje dijabetese?
Odes u laboratoriju i kazes im da ti izvade HBA1C(prosecna koncentracija secera u toku poslednjih 2-3 meseca),glukoza pre jela i 2 sata posle jela.I znaces na cemu si sto se tice dijabetesa.
Be patient,results will come !!!

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4991 poslato: Februar 24, 2014, 03:37:13 posle podne »
E da zaboravih da dodam HBA1c je negde oko 300 din prosecno,mada sve zavisi od lab.
Be patient,results will come !!!

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4992 poslato: Februar 24, 2014, 07:11:37 posle podne »
Hvala na odgovorima, odradio analize danas...i nemam. :( U pravu je Pedja sto kaze da ja zelim da sam bolestan, ali mi ubi svaku nadu u tome :))
Nasledio sam od caleta to da utripujem da sam bolestan sta god da se desi...npr na moru mi je prokrvario mladez, i ja se bukvalno oprastao od zivota, plakao, proklinjao...kontao da imam rak...ali na svu srecu nije nista bilo :)
U svakom slucaju da ne idem u off vise, hvala antrax na savetu, kao i mileni i hvala Pedji na vremenu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4993 poslato: Februar 24, 2014, 07:38:56 posle podne »
Hvala na odgovorima, odradio analize danas...i nemam. :( U pravu je Pedja sto kaze da ja zelim da sam bolestan, ali mi ubi svaku nadu u tome :))
Nasledio sam od caleta to da utripujem da sam bolestan sta god da se desi...npr na moru mi je prokrvario mladez, i ja se bukvalno oprastao od zivota, plakao, proklinjao...kontao da imam rak...ali na svu srecu nije nista bilo :)
U svakom slucaju da ne idem u off vise, hvala antrax na savetu, kao i mileni i hvala Pedji na vremenu :)


da si ti ziv i zdrav
a ovo drugo.....proci ce to tebe

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4994 poslato: Februar 25, 2014, 07:34:33 posle podne »
Interesuje me za tikvice na dijeti da li je dobro jesti,jer sam vidio da na 100g sadrze 3.5g uh od toga 1.5 secer ??? ? Sad sam ih pojeo sa  crvenim paprikama  puno puno bas u tepsiji,a na rotacijama sam danas mi je dan sa 50g uh i nisam smio prekoraciti,valjda nece nastetiti  :-\