Maj 17, 2024, 05:00:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3103816 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4995 poslato: Februar 25, 2014, 07:36:18 posle podne »
Interesuje me za tikvice na dijeti da li je dobro jesti,jer sam vidio da na 100g sadrze 3.5g uh od toga 1.5 secer ??? ? Sad sam ih pojeo sa  crvenim paprikama  puno puno bas u tepsiji,a na rotacijama sam danas mi je dan sa 50g uh i nisam smio prekoraciti,valjda nece nastetiti  :-\

a koliko je to "puno bas"?

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4996 poslato: Februar 25, 2014, 07:45:48 posle podne »
600-700g tikvica...ali ipak racunam :-\ jer sam danas zavrsio sa uh(unos od 50g)....pa me zabrinu kad pogleda da imaju secera u sebi ..
« Poslednja izmena: Februar 25, 2014, 07:47:32 posle podne zoke »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4997 poslato: Februar 25, 2014, 07:49:17 posle podne »
600-700g tikvica...ali ipak racunam :-\ jer sam danas zavrsio sa uh(unos od 50g)....pa me zabrinu kad pogleda da imaju secera u sebi ..

bogami
700 gr i treba da te brin
ne razumem cemu to...
ali dobro
neces umreti
sutra je novi dan i nastavi
ps
kako su te tikivce bile spremane?

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4998 poslato: Februar 25, 2014, 07:59:04 posle podne »
 tikvice sa kozicom sam ih jeo( mlade) i 10g badema.....u tepsiji bez ulja skroz su spremljene......nego hoce li ista pomoci kardio kojeg sad planiram raditi(jer inace nestignem tokom dana,pa mogu samo navecer  :-\ ?
« Poslednja izmena: Februar 25, 2014, 08:04:34 posle podne zoke »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4999 poslato: Februar 25, 2014, 08:05:33 posle podne »
tikvice sa kozicom sam ih jeo( mlade) i 10g badema.....u tepsiji bez ulja skroz su spremljene......nego hoce li ista pomoci kardio kojeg sad planiram raditi(jer inace nestignem tokom dana,pa mogu samo navecer  :-\ ?

pa cek
koja je svrha da JEDES pa radis kardio?
trenng sa tegovima 1.5-2 sata nakon obroka-rauzmljivo
ali koja je svrha kardia?
mislim,mozes da ga uradis,samo sto je to presipanje iz supljeg u prazno..

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5000 poslato: Februar 25, 2014, 08:24:24 posle podne »
pa radio bi ga i inace da nisam pojeo te tikvice,jer kazem ne stignem uvijek tokom dana,pa mi ostaje navecer....sto jest jest danas sam cak se i dvoumio uopste da ga radim,jer sam na treningu danas koristio puno manje pauze nego inace(a iste kilaze),pa procitao sam negdje da cak nije potreban kardio ako se tako uradi...jeli to istina uopste,jer iskren da budem cilj mi je samo da ne udjem u katabolizam radi tog dodatnog kardia ?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5001 poslato: Februar 25, 2014, 08:37:11 posle podne »
pa radio bi ga i inace da nisam pojeo te tikvice,jer kazem ne stignem uvijek tokom dana,pa mi ostaje navecer....sto jest jest danas sam cak se i dvoumio uopste da ga radim,jer sam na treningu danas koristio puno manje pauze nego inace(a iste kilaze),pa procitao sam negdje da cak nije potreban kardio ako se tako uradi...jeli to istina uopste,jer iskren da budem cilj mi je samo da ne udjem u katabolizam radi tog dodatnog kardia ?



da ne duzimo
nemoj da radis kardio
sutra je novi dan

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5002 poslato: Februar 25, 2014, 08:46:10 posle podne »
hvala :)  postavit cu tamo na temu koju sam otvorio jos par pitanja u vezi rotacija...

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5003 poslato: Februar 27, 2014, 03:32:01 posle podne »
Kako pravite pljeskavice? Jel moze juneci but i svinjski but nekako da se uklope a da se ta masa ne raspada prilikom pecenja? Ja sam skoro napravio idealne pljeskavice od junece plecke sa dodatkom loja, to je u stvari originalan i prvobitan recept za rostilj koji se nekada pekao, a sada bih nesto manje masno, mada masa je u pitanju pa ne mora striktno ovo za masti.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5004 poslato: Februar 27, 2014, 04:08:34 posle podne »
Kupis juneci but, neku krtinu, trazis da ti samelju jednom ili dva puta i samo od toga pravis pljeskavice, nista ti vise ne treba. Dodas so, biber...
Ili eventualno dodas jedno jaje ako hoces i mesas dok se ne stegne...
Ne treba ti nikakva svinjetina... I vrhunske ispadnu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5005 poslato: Februar 27, 2014, 04:18:51 posle podne »
Kako pravite pljeskavice? Jel moze juneci but i svinjski but nekako da se uklope a da se ta masa ne raspada prilikom pecenja? Ja sam skoro napravio idealne pljeskavice od junece plecke sa dodatkom loja, to je u stvari originalan i prvobitan recept za rostilj koji se nekada pekao, a sada bih nesto manje masno, mada masa je u pitanju pa ne mora striktno ovo za masti.

pa drugar
ovo je sve samo nije clean food
mislim,teski junk..

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5006 poslato: Februar 27, 2014, 05:06:51 posle podne »
Kako pravite pljeskavice? Jel moze juneci but i svinjski but nekako da se uklope a da se ta masa ne raspada prilikom pecenja? Ja sam skoro napravio idealne pljeskavice od junece plecke sa dodatkom loja, to je u stvari originalan i prvobitan recept za rostilj koji se nekada pekao, a sada bih nesto manje masno, mada masa je u pitanju pa ne mora striktno ovo za masti.

Uzmi teflonski tuganj,I na njemu peci.Nista se ne lepi...Samelji meso(junetina,teletina,piletina...),dodaj zacine i peci.Ne treba nikakvo ulje,a ponajmanje loj.
I nebitno sto je masa,ti i na masi gledas sto cistije da jedes...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5007 poslato: Februar 27, 2014, 05:08:08 posle podne »
Ok je juneca pljeka koju sam sameljes tj. za koju znas da nema masti u sebi, a ovo sa lojom...nono...

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5008 poslato: Februar 27, 2014, 07:16:44 posle podne »
Masa je jos 2 meseca pa reko da se ogresim malo :) . Znam da je junk nego sam hteo da se obradujem sa 1kg .

Upoznao sam coveka sto drzi mesnu industriju u Leskovcu pa mi reko te fore pa malo da se pocastim. Fora sa lojem je sto je neophodan da veze junetinu koja je prilicno suva i da joj ukus, nisam naglasio bitnu stvar - spremam na skari.
Zbog toga je to vezivanje lojem neophodno, sto mozda u slucaju sa tiganjem nije. Bitno je i da na skari taj loj oko 60% iscuri, a stavlja se oko 250g na 1kg mesa .

Znaci, valja malo :) . Nakon toga se dugorocno vracamo kuvanoj piletini i kuvanoj junetini, kuvanje u vodi sa biberom , solju i povrcem.
« Poslednja izmena: Februar 27, 2014, 07:18:17 posle podne murbi »

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5009 poslato: Mart 01, 2014, 02:26:18 posle podne »
Kardio na masi kad koliko i koliko puta nedeljno je optimalno ?
Razmisljam 1 mozda nekad 2 ako imam volje po 20-30 min bicikle ili trake svejedno.
Samo kad da ga radim.
Posle treninga,dan kada odmaram ili ?