Maj 09, 2024, 01:56:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097211 puta)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5520 poslato: Maj 18, 2014, 09:56:59 pre podne »
Biceps pregib obrnutim hvatom...
Posto razmisljam da ubacim ovu vezbu u trening program,zanimalo bi me da li je neko od forumasa radi,i kako vam se cini?

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5521 poslato: Maj 18, 2014, 11:31:00 pre podne »
Ja je obožavam, gori mi cela ruka!
Pogotovo kad obratiš pažnju na negativan pokret.
Meni lično smeta zglobovima kada radim sa ravnom šipkom, pa zato peglam sa ez, pa eto možda na to samo da obratiš pažnju...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5522 poslato: Maj 18, 2014, 11:49:03 pre podne »
Ja je obožavam, gori mi cela ruka!
Pogotovo kad obratiš pažnju na negativan pokret.
Meni lično smeta zglobovima kada radim sa ravnom šipkom, pa zato peglam sa ez, pa eto možda na to samo da obratiš pažnju...

U globalu,dosta zanemarena vezba.Ali opet,za promenu valja menjati malo.A i dosta aktivira podlakticu...

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5523 poslato: Maj 18, 2014, 01:17:49 posle podne »
Izvini Pedja ali ne mogu nikako da nadjem odgovor na ovo pitanje

Radim  rotacije sa UH. Da li bih trebao da obratim paznju na unos UH onim danima kada radim kardio ili to nije bitno, tj onako kako mi pada taj dan? I da li taj dan pred trening (tegovi+HIIT) ne unosim UH vec nakon treninga?

Pa ako moze link ili odgovor direktno ovde. Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5524 poslato: Maj 18, 2014, 02:28:11 posle podne »
Izvini Pedja ali ne mogu nikako da nadjem odgovor na ovo pitanje

Radim  rotacije sa UH. Da li bih trebao da obratim paznju na unos UH onim danima kada radim kardio ili to nije bitno, tj onako kako mi pada taj dan? I da li taj dan pred trening (tegovi+HIIT) ne unosim UH vec nakon treninga?

Pa ako moze link ili odgovor direktno ovde. Hvala
Jbg
Razlog iz kog nemozes da nadjes je taj sto te mrzi da trazis.
Ali evo
Nije bitno kada ces da unosis uh,vecnje butnobda isposutujes zadatu kolicinu za taj dan-najbolja opcija je da se podeli pa makar to bilo i 50 gr ..-vec receno 100 x;)
abi npr skituljko je na blic oitanjima to isto ili slicno pitao jucrer na blic pitanjima ali eto,ni to nisi video izgleda.

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5525 poslato: Maj 18, 2014, 03:38:10 posle podne »
da ali mene je zanimao unos UH na dan kardio treninga, tacnije unos pred i posle iz razloga da kad radim HIIT da mi organizam ne sagorjeva, ne trosi energiju iz UH nego iz sala ... znaci da nije bitan taj raspored, jasno sada. Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5526 poslato: Maj 18, 2014, 04:48:06 posle podne »
da ali mene je zanimao unos UH na dan kardio treninga, tacnije unos pred i posle iz razloga da kad radim HIIT da mi organizam ne sagorjeva, ne trosi energiju iz UH nego iz sala ... znaci da nije bitan taj raspored, jasno sada. Hvala
Pa ako kardio radis na prazan stomak a trebalo bi da radis,ja licno smatram onda da je pitanje ono...ili zajebancija ili...
Apsolutno ne kapiram sada da li si ozbiljan ili nas zekis:D

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5527 poslato: Maj 18, 2014, 06:04:44 posle podne »
ama sto bih vas zezao, nemam pametnija posla nego se zezati po ovom forumu.

Ako je prazan stomak nakon 2 sata posle obroka (UH+P) onda trening (tegovi+hiit) radim na prazan stomak. Samo sam se pitao da li pred trening u kojem radim sa tegovima i na kraju HIIT od 20ak min treba da unosim UH? Mislim da je moje pitanje bilo korektno i jasno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5528 poslato: Maj 18, 2014, 07:20:42 posle podne »
ama sto bih vas zezao, nemam pametnija posla nego se zezati po ovom forumu.

Ako je prazan stomak nakon 2 sata posle obroka (UH+P) onda trening (tegovi+hiit) radim na prazan stomak. Samo sam se pitao da li pred trening u kojem radim sa tegovima i na kraju HIIT od 20ak min treba da unosim UH? Mislim da je moje pitanje bilo korektno i jasno
Procitaj stansi napisao u postu iznad gde se obracas meni?
A ono vaznije
Jedino je ujutro prazan stomak nakon spavanja momcino:)
Tako da...zekis nas,zekis;)

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5529 poslato: Maj 18, 2014, 08:53:37 posle podne »
Pedja, bzv nam je ovaj dijalog. Nemam namjeru da bilo koga zezam, a pogotovo da budem dosadan. Ako jesam onda se izvinjavam, dosadan sam jer sam neinformisan, citao sam i ne mogu da nadjem ono sto me zanima, zato sam i tebe pitao, ako mozes da mi odgovoris hvala, ako ne nikom nista.

Ujutru nisam u prilici da treniram, jedina opcija je navece. I onda ispada da kardio i ne treba da radim jer mi stomak navece nikad nije prazan, sad nista ne kontam ali dobro ... Opet mislim da sam postavio jednostavno pitanje od koga smo napravili cijeli roman.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5530 poslato: Maj 18, 2014, 09:36:22 posle podne »
@Rango1 - poenta je da kardio trening ima najvise benefita kada su nivoi secera u krvi najnizi, prazan glikogen itd... a to je ujutru, ili posle treninga sa tegovima.

evo recimo nesto vezano bas za temu kardija od pre neki dan... copy paste:

KARDIO TRENING...zašto?koliko?kako?

Svjedoci smo kako se veliki dio polaznika fitnesa u pravilu opredjeljuje da veći dio treninga provede na steperu, traci i bicikli, neki u raznim ritmovima a neki samo u brzom hodu držeći neki puls koji im je preporučen kao adekvatan za ispunjenje njihovih ciljeva. Kako se bliži ljeto svoje kardio mjesto u gymu sve je teže pronaći kao i mjesto u nekoj grupnoj aktivnosti koja nas u pravilu čitavo vrijeme drži u aerobnom statusu koji će nam popraviti kondciju i skinuti koji kilogram ali svega, točnije kod velike većine u pravilu mišićne mase jer se ne hrane adekvatno što rezultira daljnjim usporavanjem metabolizma. Da pojednostavnimo za daljni rezultat na vagi morati ćete jesti sve manje i manje, sve ovo iznimno je stresno za organizam i može rezultirati ozbiljnim zdravstvenim problemima prvenstveno prije svega visokim kortisolom koji onda direktno djeluje negativno na rad ostalog endokrinog sustava. Svaka je aktivnost poželjna i pozdravljena međutim ukoliko smo se odlučili za utrošak vremena i energije i imamo neki cilj osim druženja ili bijega od kolotečine mogli bi se ipak malo bolje informirati o načinu vježbanja koje će nas dovesti do našeg cilja.
Najveći benefit od kardio aktivnosti kada je u pitanju gubitak masnih naslaga je onda kada su nam nivoi šećera u krvi najniži a to je ujutro na prazan želudac, neposredno nakon treninga sa težinama ili recimo navečer kada već dulji vremenski period nismo imali unos ugljikohidrata, tj kada su nam se obroci sastojali od bjelančevina sa udjelom masti ili bez ovisno o konceptu.
Ovisno o terminu i duljina seanse oscilira, tako kada radimo samostalno trening može biti nešto dulji, ovisno o samom intenzitetu naravno, lakši intenzitet samostalno odrađen do 45 min, kako intenzitet raste trening biva kraći,kada je uklopljen u trening sa utezima ukupan zbroj nikako nebi smio prelaziti sat i pol provedenih u gymu iako je i to polako preko gornje granice u kojoj možemo donekle prevenirati katabolizam. Kao i kod utega uvijek su bolje kraće opcije više puta dnevno ali to si nemože svako priuštiti.
Bilo bi poželjno da koncept svakog tog treninga ukoliko je moguće bude intervalni pa tako da postoje kraće sekvence kojima ćemo se odvesti u visoke otkucaje jer na taj načina dodatno radimo i na zdravlju, kisik stiže u sve dijelove tijela sa njima i nutrijenti, dolazi do promjene vode a time bržeg oporavka, gubljenja masnih naslaga i mišićnog rasta.
Posljednje desetljeće istraživanja na ovom polju ali općenito zdrava logika kao najbolje kardio aktivnosti preferiraju sprinteve ili kružni trening sa opterećenjem.
U oba slučaja dolazi do lučenja laktata a time i hormona rasta što je kod klasičnog kardio treninga nemoguće, što znači da se ovdje uz gubitak masnih naslaga prevenira gubitak mišićne mase i u teoriji potencira mišićni rast u nekom naravno manjem dijelu jer naravno da se ove aktivnosti nemogu usporediti sa većim opterećenjima koja proizvedemo težinskim treningom.
Ključ je dakle pronaći adekvatan težinski trening, ukomponirati u njega kardio trening pomno biranog volumena i intenziteta i naravno prilagoditi prehranu kako izborom hrane , kalorijski tako i prema našim aktivnostima tijekom dana.
Danas je zbilja lako doći do adekvatne informacije stoga prije nego prihvatite prvi savjet utrošite još malo vremena za drugo i treće mišljenje jer ipak radi se o vašem zdravlju i vašim ciljevima, edukacija je ključ...


Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5531 poslato: Maj 18, 2014, 10:23:25 posle podne »
Ako sam dobro shvatio. Sa UH pred trening napunim rezerve glikogena. Onda se one nakon trening sa tegovima isprazne i odmah nakon toga kada radim hiit energija se crpi iz sala, tj masti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5532 poslato: Maj 19, 2014, 05:54:58 pre podne »
Pedja, bzv nam je ovaj dijalog. Nemam namjeru da bilo koga zezam, a pogotovo da budem dosadan. Ako jesam onda se izvinjavam, dosadan sam jer sam neinformisan, citao sam i ne mogu da nadjem ono sto me zanima, zato sam i tebe pitao, ako mozes da mi odgovoris hvala, ako ne nikom nista.

Ujutru nisam u prilici da treniram, jedina opcija je navece. I onda ispada da kardio i ne treba da radim jer mi stomak navece nikad nije prazan, sad nista ne kontam ali dobro ... Opet mislim da sam postavio jednostavno pitanje od koga smo napravili cijeli roman.

pise se roman a ja gledam do kuda mozes da ides samo iz jednog razloga-JER NE ZELIS DA CITAS STA TI SE PISE i ne citas za RAZUMEVANNJEM!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5533 poslato: Maj 19, 2014, 05:55:20 pre podne »
Ako sam dobro shvatio. Sa UH pred trening napunim rezerve glikogena. Onda se one nakon trening sa tegovima isprazne i odmah nakon toga kada radim hiit energija se crpi iz sala, tj masti?

e jebiga
sada ce vec da predje u novelu  ;)
« Poslednja izmena: Maj 19, 2014, 05:58:14 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5534 poslato: Maj 19, 2014, 08:52:21 pre podne »
sta mi radis, bas ces me natjerati da sve iscitam a?  >:( e pa dobro, idem opet na podforum kardio pa cu valjda naci, ako ne nadjem opet cu te pitati, eto  :)