Maj 09, 2024, 05:10:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3096837 puta)

Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5745 poslato: Jun 30, 2014, 01:00:57 pre podne »
Mileni i Stefanu je čudno što si izvukao informaciju iz konteksta. Ta formula P+UH znaci brzi protein (jaja, whey) i hidrat (ovas pirinac). Kakvo voce prvo ujutru, cemu drndati insulin od ranog jutra, ne jedu se ujutru seceri samo.

Sve ovo pise sto puta na forumcini nasoj najdrazoj.
Pa whey sa vodom i banana nisu ''samo seceri'' i nece bas toliko ''drdati insulin''. Posle sna gde 8 sati nisi nista jeo je cilj da telu das amino kis. i glukozu sto pre. posle navedenog obroka 45-60 min cepas prvi cvrst obrok.

Ovo je naravno za one koji finansijski mogu izdrzati ovo. ja licno ovo ne radim. mozes i da napravis kasu od ovsenih, banane(suvo grozdje i sl.) i whey-a. e to vec dosta radim.
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5746 poslato: Jun 30, 2014, 07:09:28 pre podne »
Citat
Pa whey sa vodom i banana nisu ''samo seceri'' i nece bas toliko ''drdati insulin'

drndati ce I TE KAKO a pogtovo nakog sna i pogtovo u jutarnjim casovima kada je GH najveci a ti ga razaras sa secerom

Citat
nisi nista jeo je cilj da telu das amino kis. i glukozu sto pre.
ovo za glukozu NIJE TACNO i aposlutno je pogresno!!


Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5747 poslato: Jun 30, 2014, 12:39:43 posle podne »
[
ovo za glukozu NIJE TACNO i aposlutno je pogresno!!

[/quote]pedja mnogo bildera i svetskih nutricionista ne misli tako. mnogo puta sam procitao u stranim tekstovima koji su pisali svetski priznati sportski nutricionisti (a nekad i treneri poznatih bildera) to za prost uh i whey sa vodom ujutru, nisam izmislio to ja. evo sad san se setio i jednog naseg sampiona bildera sa srebrom na arnold classic-u koji za dorucak jede kasu od 2 merice whey-a sa vodom, ovsene i 2 banane !
tako da ja svoje misljenje necu menjati.

P.S. nikako da udjem u stos sa ovim citatima :P
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5748 poslato: Jun 30, 2014, 03:38:17 posle podne »
1. Radim rotaciju sa UH pa me zanima uz sta da popijem whey ujutru pred posao u onim danima kada sam na 0 ili na niskom unosu UH?

2. Opet kada su mi dani sa niskim unosom UH, da li se preporucuje da radim HIIT nakon treninga (prije podne nemam vremena) ili bih mogao kardio niskog intenziteta nakon treninga ili je sam trening dovoljan za topljenje masti tim danima?

Hvala

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5749 poslato: Jun 30, 2014, 04:17:25 posle podne »
1. Radim rotaciju sa UH pa me zanima uz sta da popijem whey ujutru pred posao u onim danima kada sam na 0 ili na niskom unosu UH?

2. Opet kada su mi dani sa niskim unosom UH, da li se preporucuje da radim HIIT nakon treninga (prije podne nemam vremena) ili bih mogao kardio niskog intenziteta nakon treninga ili je sam trening dovoljan za topljenje masti tim danima?

Hvala
1)danima kada si na 0 uh,sam whey ti je bacanje para uzimaj ga samo posle treninga.blend je najbolji izbor kao zamena za obrok ako vec nisi u mogucnosti da imas cvrst obrok.
2)sto se tice kardia sve ti je jedno,drzi neki normalan intenzitet.
Be patient,results will come !!!

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5750 poslato: Jun 30, 2014, 04:58:49 posle podne »
Imam jedno pitanje,posle treninga,6 jedinica insulina,posle uboda moze 2 merica whey+dekstroza  i onda posle sat vremena kuci cvrst obrok ,ili mora obrok tipa piletina i pirinac ?

meni ovaj post tako bode oci da sam morao da iskomentarisem. iskreno se nadam da je ovo tek neki plan i da jos nisi krenuo ovo da koristis.
dajte pomozite decku da ne napravi neko sr*nje. da imam nesto pametno, rekao bih, ali stvarno ne znam mnogo toga oko insulina, osim da je preopasno koristiti ga bez dobrog poznavanja materije i da moze da napravi veliko sr*nje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5751 poslato: Jun 30, 2014, 05:36:17 posle podne »
Imam jedno pitanje,posle treninga,6 jedinica insulina,posle uboda moze 2 merica whey+dekstroza  i onda posle sat vremena kuci cvrst obrok ,ili mora obrok tipa piletina i pirinac ?

meni ovaj post tako bode oci da sam morao da iskomentarisem. iskreno se nadam da je ovo tek neki plan i da jos nisi krenuo ovo da koristis.
dajte pomozite decku da ne napravi neko sr*nje. da imam nesto pametno, rekao bih, ali stvarno ne znam mnogo toga oko insulina, osim da je preopasno koristiti ga bez dobrog poznavanja materije i da moze da napravi veliko sr*nje.

pita me je na FB
covek i zakljucio je da je najbolje da nastavi za sada sa NO i sa "klasikom:
i jedan od retkh KOJI ZELI DA SLUSA

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5752 poslato: Jul 01, 2014, 03:38:57 posle podne »
Citat
Pa whey sa vodom i banana nisu ''samo seceri'' i nece bas toliko ''drdati insulin'

drndati ce I TE KAKO a pogtovo nakog sna i pogtovo u jutarnjim casovima kada je GH najveci a ti ga razaras sa secerom


UPRAVO! znaci nema vece gluposti od uzimanja voca u prvom obroku! apsolutno beskorisno i koci metabolizam ,znaci zna se P+ kompleksni UH , kraj price

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5753 poslato: Jul 01, 2014, 04:42:17 posle podne »
Dobro moze voce, al banana nikako.

To je prva greska kad ljudi primenjuju sto primenjuju momci sa mnogo vecom misicnom masom, gh, ins, tren i druge zezalice, koje dopustaju da se jede dosta sire i bez vecih briga.

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5754 poslato: Jul 02, 2014, 12:08:11 posle podne »
Dali je dobro konzumirat hleb od integralnog ili graham brasna?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2014, 12:39:18 posle podne Borne »

Spartak

  • Gost
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5755 poslato: Jul 02, 2014, 01:58:37 posle podne »
Citat
Pa whey sa vodom i banana nisu ''samo seceri'' i nece bas toliko ''drdati insulin'

drndati ce I TE KAKO a pogtovo nakog sna i pogtovo u jutarnjim casovima kada je GH najveci a ti ga razaras sa secerom


UPRAVO! znaci nema vece gluposti od uzimanja voca u prvom obroku! apsolutno beskorisno i koci metabolizam ,znaci zna se P+ kompleksni UH , kraj price

Prvi put da cujem da voce koci metabolizam...al ajd

jel mozes da postavis neko naucno istrazivanje ? :)

nisam za to da se krka 100gr uhidrata iz voca, ali 10-30gr uhidrata iz voca ujutru ili nakon treninga  je sasvim ok za ljude koji zele da dobiju na misicnoj masi ili koji su na redukciji masnih naslaga.
Kljuc je pravilno izbalansiran dnevni meni.
Krkanje 400-500gr UH + 300-400gr proteina dnevno na 70kg misicne mase i sjedanje na kaucu tokom cijelog dana zasigurno ti nece donijeti nikakve rezultate vec samo dodatni "slauf" na stomaku... a onda budi siguran da voce nece biti krivac :)

Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5756 poslato: Jul 02, 2014, 06:53:15 posle podne »
Ljudi su od svog nastanka i davnina jeli voce i sad od jednom da voce koci metabolizam...
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5757 poslato: Jul 02, 2014, 07:00:14 posle podne »
Ljudi su od svog nastanka i davnina jeli voce i sad od jednom da voce koci metabolizam...

Nekoci voce, vec seceri i slatko.

Zato banana nikako ujutro, vec posle treninga kao pwm, umesto dex-a, suvog grozdja i slicno.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5758 poslato: Jul 02, 2014, 07:14:38 posle podne »
Ljudi su od svog nastanka i davnina jeli voce i sad od jednom da voce koci metabolizam...

Nekoci voce, vec seceri i slatko.

Zato banana nikako ujutro, vec posle treninga kao pwm, umesto dex-a, suvog grozdja i slicno.

upravo,ma ko je iole malo ozbiljnij vezbac zna da je smesno polemisati o vocu u jelovniku pogotovo u prvim obrocima.

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5759 poslato: Jul 02, 2014, 09:47:35 posle podne »
Dali je dobro konzumirat hleb od integralnog ili graham brasna?

??