Maj 09, 2024, 12:01:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097150 puta)

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7410 poslato: Septembar 29, 2015, 11:24:36 posle podne »
Ne vise! Gde bre 20g covece.
E jbt. ;D ;D ;D
Kod mene se uvek jelo slano u kuci. Sve sam izbacio od ''kucnih i kevinih'' jela osim kuvanog bez zaprske, pecenog pileta i rostilja, ali so i ljute zacine nema sanse. :D

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7411 poslato: Septembar 30, 2015, 12:11:06 pre podne »
Druže, ja sam jedno vreme merio so, i znaš šta je 7g soli kad sam jednom uneo, a ne mogu da zamislim 20g soli svaki dan... Mozda nemaš predstavu koliko unosis... Jedino kroz pomfrit i slične stvari da uneses toliko soli....

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7412 poslato: Septembar 30, 2015, 07:53:48 pre podne »
Jel soja sos legitiman na rotacijama? I sta sve sme od soseva i zacina( ako uopste nesto sme dok sam na rotacijama?)
I jos nesto, posto radim kao i vecina nas jel i posto treniram uvece oko 8-9 da li da jedem hidrate u obroku posle treninga (pirinac,krompir)?
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2015, 08:51:24 pre podne AcMilan91 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7413 poslato: Septembar 30, 2015, 09:15:10 pre podne »
Jel soja sos legitiman na rotacijama? I sta sve sme od soseva i zacina( ako uopste nesto sme dok sam na rotacijama?)
I jos nesto, posto radim kao i vecina nas jel i posto treniram uvece oko 8-9 da li da jedem hidrate u obroku posle treninga (pirinac,krompir)?

ne vidim razloga da se ne stavi malo soja sosa kao zacin
a ne kapiram zasto bi unos UH morao da bude ili ne posle treninga ili pre treninga?

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7414 poslato: Septembar 30, 2015, 09:55:15 pre podne »
Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?
   Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7415 poslato: Septembar 30, 2015, 10:36:40 pre podne »
Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?
   Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?

ja apsoltuno ne vidim razlog ako je ishrana pirlgadojena dobijanju  misicne mase da se ne jedu UH u planirano vreme,a jos manje rauzmem sta i koje stvari citas da tako pise.
Dakle,pokusaj sam da razmislis
ako je potrebno da uneses 400 gr uh u toku dana
zaista bi interestano bilo da vidim kako to neko uradi kroz 2 ili 3 obroka -dnevna-primera radi samo...
a sigurno da ne treba da uzimas 200 gr uh u zadnjem /vecerenjem obroku

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7416 poslato: Septembar 30, 2015, 10:40:00 pre podne »
Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?
   Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?

ja apsoltuno ne vidim razlog ako je ishrana pirlgadojena dobijanju  misicne mase da se ne jedu UH u planirano vreme,a jos manje rauzmem sta i koje stvari citas da tako pise.
Dakle,pokusaj sam da razmislis
ako je potrebno da uneses 400 gr uh u toku dana
zaista bi interestano bilo da vidim kako to neko uradi kroz 2 ili 3 obroka -dnevna-primera radi samo...
a sigurno da ne treba da uzimas 200 gr uh u zadnjem /vecerenjem obroku
cak i na rotacijama? Slazem se sa tobom, htedoh samo da mi neko potvrdi, elem ,kikiriki moze umesto badema ponekad?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7417 poslato: Septembar 30, 2015, 10:46:19 pre podne »
Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?
   Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?

ja apsoltuno ne vidim razlog ako je ishrana pirlgadojena dobijanju  misicne mase da se ne jedu UH u planirano vreme,a jos manje rauzmem sta i koje stvari citas da tako pise.
Dakle,pokusaj sam da razmislis
ako je potrebno da uneses 400 gr uh u toku dana
zaista bi interestano bilo da vidim kako to neko uradi kroz 2 ili 3 obroka -dnevna-primera radi samo...
a sigurno da ne treba da uzimas 200 gr uh u zadnjem /vecerenjem obroku
cak i na rotacijama? Slazem se sa tobom, htedoh samo da mi neko potvrdi, elem ,kikiriki moze umesto badema ponekad?

brkas pojmove sada
ti na rotacjima,a s obzriom na tvoje postove od pre,ne bih rekao da ti je potrebno u MAX danu vise od 200 gr Uh (ako je i toliko)
taj dan ti nece nista smetati ako uneses 50 gr uvecer
ali da unosis od 100 gr UH,uvecer 50 gr..to je vec ..ono....

ne preporujcem kiriki kraj ostalih izvora tih oblika M (badem,lesnik,orah,indijski orah...)

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7418 poslato: Septembar 30, 2015, 11:11:25 pre podne »
Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?
   Pa jer gde god citam pise(izbegavati uh nocu) , pa me zanima da li bih mogao da jedem posle treninga uh?

ja apsoltuno ne vidim razlog ako je ishrana pirlgadojena dobijanju  misicne mase da se ne jedu UH u planirano vreme,a jos manje rauzmem sta i koje stvari citas da tako pise.
Dakle,pokusaj sam da razmislis
ako je potrebno da uneses 400 gr uh u toku dana
zaista bi interestano bilo da vidim kako to neko uradi kroz 2 ili 3 obroka -dnevna-primera radi samo...
a sigurno da ne treba da uzimas 200 gr uh u zadnjem /vecerenjem obroku
cak i na rotacijama? Slazem se sa tobom, htedoh samo da mi neko potvrdi, elem ,kikiriki moze umesto badema ponekad?

brkas pojmove sada
ti na rotacjima,a s obzriom na tvoje postove od pre,ne bih rekao da ti je potrebno u MAX danu vise od 200 gr Uh (ako je i toliko)
taj dan ti nece nista smetati ako uneses 50 gr uvecer
ali da unosis od 100 gr UH,uvecer 50 gr..to je vec ..ono....

ne preporujcem kiriki kraj ostalih izvora tih oblika M (badem,lesnik,orah,indijski orah...)
tako je max 200 u jednom danu, to sam hteo da proveirm da li mi pravi problem ako pojedem 70-80 grama pirinca nakon treninga uvece, ok necu onda kikiriki, nastavicu maslinovo,orasasto, i zumanca racunam u masti...malo glupo pitanje ali mi nije jasno zasto ne kikiriki?

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7419 poslato: Septembar 30, 2015, 11:58:47 pre podne »
Jedno sedam strana ranije imaš objašnjenje. Kikikiriki sadrži linolnu kiselinu koja u većim količinama dovodi do toga da se čuvaju masne naslage. A i sama struktura masti nije najbolja, nema toliko dobrih masti kao recimo badem, lešnik... S vremena na vreme da ga uzmes u količini do 30ak grama, nije strasno. Da ti se unos masti zasniva na njemu - ne. Znam da je jeftin, ali jbg.

Van mreže Mike Rashid

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
  • AKO UM HOCE,TELO MOZE!!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7420 poslato: Septembar 30, 2015, 04:30:23 posle podne »
Jel moze poslednji obrok pored ele 200 grama da se stavi jedno 30 grama badema i 10 grama kakaa?
Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!!!

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7421 poslato: Septembar 30, 2015, 04:46:51 posle podne »
Jel moze poslednji obrok pored ele 200 grama da se stavi jedno 30 grama badema i 10 grama kakaa?

I pozeljno je (kakao i ne bas, ja licno ga stavljam ali ono...postoji dosta razloga za i par vise protiv)...bolja solucija je orasasto plus pola merice-merica proteina (zbog ukusa, promesaj sa vodom, zapanjices se ukusom, samo malo duze mesaj).

Poz

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7422 poslato: Septembar 30, 2015, 04:50:23 posle podne »
@AcMilan91

Ako je glavni razlog izbora kikirikija cena(jer realno gledano, badem/lesnik/orah...su ukusniji 1000 puta), onda ti je najbolja solucija suncokret ili bundevine semenke, jos jeftinija a svakako bolja od kikirikija.


Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7423 poslato: Septembar 30, 2015, 06:09:47 posle podne »
@AcMilan91

Ako je glavni razlog izbora kikirikija cena(jer realno gledano, badem/lesnik/orah...su ukusniji 1000 puta), onda ti je najbolja solucija suncokret ili bundevine semenke, jos jeftinija a svakako bolja od kikirikija.
Kako kome, ja više volim kikiriki ali ga ne jedem više..

Van mreže Carlito Brigante

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Pamet u glavu,glavom kroz zid!!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7424 poslato: Septembar 30, 2015, 09:10:53 posle podne »
ja kakao rastopim u vodi i stavim pola merice proteina i bademe i bude extra,ali cu morati da ga izbacim po svemu sudeci,a bio sam ubedjen da moze da se stavi 5,10 grama :( hvala na odgovoru u svakom slucaju pozdraav :)