Maj 09, 2024, 03:50:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097268 puta)

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7785 poslato: Januar 26, 2016, 06:38:00 posle podne »
Zdrave su, jeftine i savrseno mi smiruju apetit izmedju obroka, pa me zanimalo koliko mogu da ih jedem a da ne preteram, nasao sam i ovo na internetu   :   One ounce of dry oats is 105 calories. One TBS, 18. Courtesy of the US Department of Agriculture foods database.

Racunacu po ovome, znaci oko 18 :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7786 poslato: Januar 26, 2016, 06:50:28 posle podne »
Zdrave su, jeftine i savrseno mi smiruju apetit izmedju obroka, pa me zanimalo koliko mogu da ih jedem a da ne preteram, nasao sam i ovo na internetu   :   One ounce of dry oats is 105 calories. One TBS, 18. Courtesy of the US Department of Agriculture foods database.

Racunacu po ovome, znaci oko 18 :D
Ovsene izmedju obroka?

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7787 poslato: Januar 26, 2016, 06:53:33 posle podne »
nemam ja neku striktnu dijetu ,  gledam da jedem 5-6 puta dnevno i da se ne prejedam, ali u zavisnosti od treninga ( treniram mma ) ponekad sam mrtav gladan i sat vremena posle jela , tada volim da ubacim 4 kasike ovsenih u tanjir sa vrucom vodom i kasikom meda :)
Zato me zanimalo koliko kalorija ima u jednoj kasici.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7788 poslato: Januar 26, 2016, 06:55:16 posle podne »
Zdrave su, jeftine i savrseno mi smiruju apetit izmedju obroka, pa me zanimalo koliko mogu da ih jedem a da ne preteram, nasao sam i ovo na internetu   :   One ounce of dry oats is 105 calories. One TBS, 18. Courtesy of the US Department of Agriculture foods database.

Racunacu po ovome, znaci oko 18 :D

Mnogo je lose gledati na ovsene u smislu kalorija(treba sve gledati kroz nutrijente,ali otom potom) jer to nisu neke kalorije ali ima mnogo UH tako da ako si sklon gojaznosti nije bas preporuka,pogotovo ako "smiruje apetit".

To se jede za dorucak uz jaja ili whey u preciznim kolicinama na osnovu makronutrijentacije i amin. :)



Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7789 poslato: Januar 26, 2016, 07:20:47 posle podne »
nemam ja neku striktnu dijetu ,  gledam da jedem 5-6 puta dnevno i da se ne prejedam, ali u zavisnosti od treninga ( treniram mma ) ponekad sam mrtav gladan i sat vremena posle jela , tada volim da ubacim 4 kasike ovsenih u tanjir sa vrucom vodom i kasikom meda :)
Zato me zanimalo koliko kalorija ima u jednoj kasici.
Da me ne shvatis pogresno ali vidis gde nastaje aj da kazemo problem..Ti se opterecujes sa kalorijama iz ovsenih a stavljas i med tako da ono...

Van mreže Laza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7790 poslato: Januar 26, 2016, 07:57:11 posle podne »
pa sta ima da se opterecujem malom kasicicom meda :D
cak je i ne napunim do kraja, cisto da ne budu bezukusne ovsene u vodi
« Poslednja izmena: Januar 26, 2016, 07:59:06 posle podne Laza »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7791 poslato: Januar 26, 2016, 08:22:40 posle podne »
pa sta ima da se opterecujem malom kasicicom meda :D
cak je i ne napunim do kraja, cisto da ne budu bezukusne ovsene u vodi
Ne treba da se opterecujes...

Van mreže MihailoB

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7792 poslato: Januar 31, 2016, 10:04:43 posle podne »
Dal' da menjam kreatin koji sam već koristio i koji je bio OK - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-monohidrat/452-creatine-monohydrate-1000-gr.html ovim - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-novije-generacije-prahcapsule-tablete/140-kre-alkalyn-240-kapsula.html ili ne?
Cena i količina, tj. vreme korišćenja istih, su nebitni, pitam samo zbog kvaliteta. Ako može da odgvori neko ko je kristio i zna iz prve ruke/ličnog iskustva.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7793 poslato: Januar 31, 2016, 10:15:21 posle podne »
Dal' da menjam kreatin koji sam već koristio i koji je bio OK - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-monohidrat/452-creatine-monohydrate-1000-gr.html ovim - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-novije-generacije-prahcapsule-tablete/140-kre-alkalyn-240-kapsula.html ili ne?
Cena i količina, tj. vreme korišćenja istih, su nebitni, pitam samo zbog kvaliteta. Ako može da odgvori neko ko je kristio i zna iz prve ruke/ličnog iskustva.

Ja recimo ne bih menjao monohidrat za alk,ali meni monohidrat ne navlaci vodu.

Ako imas problem sa navlacenjem vode od monohidrata onda probaj alkalin.. :)

Van mreže MihailoB

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7794 poslato: Januar 31, 2016, 10:21:01 posle podne »
Nemam problem s vodom, nego čisto onako da probam nešto novo.
Vidim da ga u opisu nahvali proizvođač :D, pa reko da vidm šta i kako i dal' neko ima iskustva s njim.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7795 poslato: Januar 31, 2016, 10:57:41 posle podne »
Pozdrav, koristio sam ga ja ništa woow, čak mi je možda i bolji monohidrat....

Van mreže MihailoB

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7796 poslato: Januar 31, 2016, 11:09:12 posle podne »
Pogledao malo po netu, ima raznih iskustava, neki hvale neki ne. Za koji dan naručujem, probam pa vidim.
Fala na odgovorima ljudi.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7797 poslato: Januar 31, 2016, 11:13:15 posle podne »
probam pa vidim.

Naravno,to je uvek najbolje resenje,jer suplement jeste kvalitetan,e sad kako na koga deluje to je vec nesto drugo.. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7798 poslato: Februar 01, 2016, 06:38:00 pre podne »
Dal' da menjam kreatin koji sam već koristio i koji je bio OK - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-monohidrat/452-creatine-monohydrate-1000-gr.html ovim - http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-novije-generacije-prahcapsule-tablete/140-kre-alkalyn-240-kapsula.html ili ne?
Cena i količina, tj. vreme korišćenja istih, su nebitni, pitam samo zbog kvaliteta. Ako može da odgvori neko ko je kristio i zna iz prve ruke/ličnog iskustva.

ako ti je cilj masa,ostani na monohidratu bilo kom
ps
monohirat je monohidrat i nem"z da bude nista drugo
sada su svi HPLC,mcrnozided bla bla bla,osim unviersala za kojega mi nije jasno iz kog razloga je ostao jos uvek na starim tehnologjima,ali sa druge strane,uzevsi u obzir da je 1 kg kreatina nekada kostao 130 maraka i tada se uzimala lova,a danas kosta 20 eu...stvar je jasna u tom slucaju :D

Van mreže MihailoB

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7799 poslato: Februar 01, 2016, 02:40:21 posle podne »
Upravo naručio (kasno za danas -.-) Kre – Alkalyn, inače bi me kopkalo kakav je. :D Lako se vratim "proverenim vrednostima" ako zatreba...