Maj 09, 2024, 07:17:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.112 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097395 puta)

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8130 poslato: April 25, 2016, 11:38:03 pre podne »
Zna li neko zasto "niskomasni" jogurti imaju vise UH od regularnih pr 2.8% masnoce?


Nije bitno
sve je to skoro pa isto
nemoj da budes toliko opterecena sa jogurtom jer svakako casa nece da ti skodi ali ...
ali bolje bez, nego jel moze npr posle obroka orasi da se samju i samo sa vodom popijem na ex, jer ih ne volim ovako

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8131 poslato: April 25, 2016, 01:14:33 posle podne »
Zna li neko zasto "niskomasni" jogurti imaju vise UH od regularnih pr 2.8% masnoce?


Nije bitno
sve je to skoro pa isto
nemoj da budes toliko opterecena sa jogurtom jer svakako casa nece da ti skodi ali ...
ali bolje bez, nego jel moze npr posle obroka orasi da se samju i samo sa vodom popijem na ex, jer ih ne volim ovako

ne
nego fitnessmama je i otvorila temu itd,i na kraju od cele prica ispadne da je u stvari jedini prolbem da li je jogurt 2.8 ili neki drugi,sto u njenom slucaju,je najmanji problem itd itd itd

stos e tice oraha,leniska itd..slobdno

Van mreže Fitnesmama

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8132 poslato: April 25, 2016, 03:00:05 posle podne »
Fitnesmama je pocetnica u ovom vidu zdrave ishrane, tako da molim da mi ne zamerite ako ponekad postavljam nepotrebna pitanja ;D
Da li se pravilo da se posle treninga unose UH odnose i na vecernje treninge i sta je najbolje pojesti posle istog?
Strong is the new sexy***

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8133 poslato: April 25, 2016, 03:03:53 posle podne »
Fitnesmama je pocetnica u ovom vidu zdrave ishrane, tako da molim da mi ne zamerite ako ponekad postavljam nepotrebna pitanja ;D
Da li se pravilo da se posle treninga unose UH odnose i na vecernje treninge i sta je najbolje pojesti posle istog?

nema zameranja,naravno i to se podrzumeva
ali zamolio bih Vas da nastavimo na Vasoj temi

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8134 poslato: April 26, 2016, 07:00:49 pre podne »
Na dijeti sa nizim unosom UH,da li je bolje uneti UH u obroku pre ili posle treninga?
Naprimer imam dan sa 50gr UH,u kom obroku je najbolje uneti ih ?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8135 poslato: April 26, 2016, 07:50:17 pre podne »
Mozes posle treninga.

Van mreže Fitnesmama

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8136 poslato: April 26, 2016, 07:20:41 posle podne »
Blic pitanje,
Procitala sam na jednom sajtu za trcanje da je cokoladno mleko idealno za oporavak posle treninga jer ima savrsen balans izmedju neophodnih proteina i ugljenih hidrata.
Zanima me vase misljenje (iako takodje znam da zagovarate minimalni unos mlecnih proizvoda) :
100ml
Masti 1.0g
UH 10.0g
Proteini 3.3g   
Strong is the new sexy***

Van mreže Fitnesmama

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8137 poslato: April 26, 2016, 07:29:32 posle podne »
Uskoro mi stize plata pa bih da uzmem nesto od sagorevaca masti, ali nesto u vidu l-carnitina jer mi oni "jaci" prze zeludac. Neka preporuka?
Bcaa je takodje sagorevac?
Strong is the new sexy***

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8138 poslato: April 26, 2016, 07:54:07 posle podne »
BCAA nije sagorevac.BCAA predstavlja esencijalne aminokiseline i sastoji se iz Leucina,isoleucina i valina u omeru 2:1:1 u korist leucina...Pre bih obratio paznju na BCAA sto se tice oporavka nego na cokoladno mleko...;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8139 poslato: April 26, 2016, 07:56:10 posle podne »
Blic pitanje,
Procitala sam na jednom sajtu za trcanje da je cokoladno mleko idealno za oporavak posle treninga jer ima savrsen balans izmedju neophodnih proteina i ugljenih hidrata.
Zanima me vase misljenje (iako takodje znam da zagovarate minimalni unos mlecnih proizvoda) :
100ml
Masti 1.0g
UH 10.0g
Proteini 3.3g

Notorna glupost,sve cesca pojava da ljudi iz raznih sportova(vidjao sam moje sa mma,drugarica sa tenisa itd...) piju cokoladno posle treninga zbog "odnosa proteina" itd.. Nemojte piti,pogotovo iz pomenutog razloga.. :)

Uskoro mi stize plata pa bih da uzmem nesto od sagorevaca masti, ali nesto u vidu l-carnitina jer mi oni "jaci" prze zeludac. Neka preporuka?
Bcaa je takodje sagorevac?

A kako znate da vam "prze zeludac" ?  :-\ :-\ :-\

BCAA nije sagorevac,on je antikatabolik" odnosno pije se da ocuva misicnu masu za vreme jakih i teskih dijeta.. :)


EDIT: Voja me preduhitrio.. :)

Van mreže Fitnesmama

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8140 poslato: April 26, 2016, 10:33:07 posle podne »
Hvala na odgovorima,
Da li bcaa moze da se pije i kad je cilj gubljenje kilaze odnosno da li ima neke nuspojave?
Sagorevace u tabletama sam koristila i imala sam jaku gorusicu od njih pa sam prestala da ih pijem, a za carnitin sam citala da je odlican uz treninge i odgovarajucu ishranu pa sam mislila sad da kupim, samo ne znam koji  ;D Neki savet?
Strong is the new sexy***

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8141 poslato: April 26, 2016, 10:46:00 posle podne »
Da li bcaa moze da se pije i kad je cilj gubljenje kilaze odnosno da li ima neke nuspojave?

Pa BCAA je no1. suplement kad je u pitanju skidanje kilograma,jer kao sto sam napisao,njegova uloga je ocuvanje misicne mase pri dijeti.. :)

Sagorevace u tabletama sam koristila i imala sam jaku gorusicu od njih pa sam prestala da ih pijem, a za carnitin sam citala da je odlican uz treninge i odgovarajucu ishranu pa sam mislila sad da kupim, samo ne znam koji  ;D Neki savet?

Pa sad ne znam koliko vam je to od sagorevaca,ali nije to sad toliko ni vazno..
Sto se tice karnitina,pa nesto iz ove ponude je svakako ok: http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/70-l-carnitini-i-tecni-sagorevaci

Van mreže Fitnesmama

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8142 poslato: April 26, 2016, 11:07:22 posle podne »
Pije se posle treninga, pre cvrstog obroka?
Ok, hvala, jel cena srazmerna kvalitetu ili da nabavim neku jeftiniju varijantu?
Strong is the new sexy***

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8143 poslato: April 27, 2016, 05:56:12 pre podne »
Pije se posle treninga, pre cvrstog obroka?
Ok, hvala, jel cena srazmerna kvalitetu ili da nabavim neku jeftiniju varijantu?

mislis na L carintin?

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8144 poslato: April 27, 2016, 08:32:26 pre podne »
Jel na rotacijama treba smanjivati hidrate s'vremena na vreme?