Maj 09, 2024, 03:39:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097261 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13830 poslato: Avgust 23, 2023, 06:16:44 posle podne »
može se glukozamin uzimati više puta dnevno ili samo ujutru? jedna kapsula mi ima 1000mg.

treba 3-4000 mg
veoma slab suplement
jedino KAO PREVENTIVA
ukoliko je doslo vec do povrede...waist of money

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13831 poslato: Avgust 23, 2023, 06:31:22 posle podne »
može se glukozamin uzimati više puta dnevno ili samo ujutru? jedna kapsula mi ima 1000mg.

gubljenje vremena kao solo supstanca, postoje neke kombinacije koje ti mogu pomoci da za kratko vreme smanjis inflamaciju i pospesis lubrikaciju i tu obicno onda ide pored standardne kombinacije msm, hijaluron, hidralizovan kolagen, 2 grama vitamina c, glukozamin i jos nesto za mirkocirkulaciju  :) ali to moras da se konsultujes sa ortpedom, znaju ovi mladji te fore.

Van mreže radius

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13832 poslato: Avgust 23, 2023, 06:38:16 posle podne »
 peđa smijem li 3 tablete dnevno uz obrok ili 3 tablete odjednom  ujutru na prazan stomak?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13833 poslato: Avgust 24, 2023, 06:14:15 pre podne »
peđa smijem li 3 tablete dnevno uz obrok ili 3 tablete odjednom  ujutru na prazan stomak?

pa uz obrok
ali kao sto rekoh...

Van mreže radius

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13834 poslato: Avgust 24, 2023, 08:01:54 posle podne »
a šta ću.  kad sam  kupio i načeo. progutaću ovo tableta što ima. al neću više uzimat. hvala što si mi rekao.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13835 poslato: Avgust 24, 2023, 11:54:24 posle podne »
tebi treba brijanje meniskusa, i sto pre to odradis to ce biti lakse za podneti... ako mislis da ce ti bilo sta sto se pije pa i bode za tako nesto pomoci, nece... nadji neku privatnu bolnicu da ti to odrade dobro

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13836 poslato: Avgust 27, 2023, 11:03:52 pre podne »
Jel ima smisla ići na 3g/kg proteina za naturalca? Ja na svojih 78kg unosim ~220g dnevno. Ne znam da li da to malo spustim, npr na onih "čuvenih" 1.7 do 2.2g po kg, znači na nekih ~170 max, jer ako nema previše smisla, da ne bacam novac u "prazno" na još mesa, jaja, whey-a

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13837 poslato: Avgust 27, 2023, 11:26:27 pre podne »
ako hoces da skines one poslednje masti u nekom periodu i da, ali generalno ne...

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13838 poslato: Avgust 27, 2023, 11:31:21 pre podne »
tako sam i mislio - za skidanje masti mora da ide protein gore da se što više očuva mišićna masa

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13839 poslato: Avgust 27, 2023, 11:37:29 pre podne »
pa... tako nesto

Van mreže radius

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13840 poslato: Avgust 27, 2023, 02:02:09 posle podne »
pirat
ako mi ne bude bolje moraću otić u privatnu kliniku za meniskus
mada magnetna nije pokazala povredu meniskusa
operisao sam cistu i mnogo mi je bolje
evo oporavljam se
imam jedno off topic pitanje
čitao sam da je nekad peđa pio litre i litre zero kole
i nije imao nikakvih posledica
ja volim uz obrok popit čašu zera
tako da mi zero 2 litra traje oko 2 dana
e sad pošto je evo par godina pijem u tim količinama
malo se tripujem da upravo ona slabi kosti i hrskavicu
i šteti jetri
ja znam da su 3-4 čaše zero kole nebitne po zdravlje
ono što me zanima ima li kakvih posledica na duže staze piti takvu količinu
alkohol ne pijem nikako niti pušim niti se drogiram
jedina slabost mi je zero i pomalo slatkiši
hvala na odgovoru

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13841 poslato: Avgust 27, 2023, 02:18:34 posle podne »
bekerova cista jako retko ide solo, i obicno je samo manifestacije nekog procesa na zglobu, artroskopski pregled je bio pod must have ali dobro, nisam dokotor, ali i oni nekada kurac znaju bolje :)

Sto se tice koka kole zero, i gaziranih napitaka postoji korelacija izmedju gubljenja kostane mase zbog unosenja istih, ali veca zabrinutost treba da postoji na temu ZDRAVLJA DIGESTIJE, ODNOSNO PROBIOTIKE CREVA koju VESTACKI ZASLADJIVACI, EMULGATORI I POJACIVACI UKUSA u tim picima INVAZIVNO NARUSAVAJU.  To ce ti sigurno i sam Pedja potvrditi, ne bih da iznosim njegove boljke digestije (ne kazem da je to iskljucivo od koka kole), ali kao neko ko i sam ima osetljiv stomak i probao je sve moguce nacine ishrane, vrlo je merodavan po tom pitanju kao i moja malenkost.

Ja sam sve te industrijske secere izbacio i zasladjivace, kada kazem izbacio to ne znaci da se ponekada ne zalomi naravno. Ali opet pre te koka kole bih uvek pojeo neko voce sa crnom cokoladom ili domaci neki kolac, u koji znam sta sam stavio. Secerne vodice i ostala sranja na tu temu ne pijem iz gore navedenog razloga kao i zbog toga sto je to dopaminska navlakusa, koja se uvlaci u regularnu ishranu i eto, ti moras da je imas posle prvog koriscenja uz obrok posle stalno. To je samo jedno od Americkih kapitalistickih govana koje je pravljeno za njihove polupane mozgove i trziste, pa posle plasirano sirom sveta... pre toga smo imali mnogo zdravije nacije sto se tice ishrane itd... pre burgera, sejkova , koka koli i ostalih mogu reci ubica krvnih slika...

Van mreže radius

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13842 poslato: Avgust 27, 2023, 07:17:44 posle podne »
ništa
moraću onda izbacit zero iz upotrebe
al neverovatno da uz zero čini mi se govno mogu pojest
bilo šta
naročito kad sam na dijeti i kad jedem jednu te istu hranu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13843 poslato: Avgust 27, 2023, 07:29:52 posle podne »
zato sto su to gazirana pica koja vazduhom guraju hranu iz zeluca, isti efekat ima i kisela. A zero pijes najvise jer si navucen na secer iz coca cole, nije pusenje cigare nego vaporizovanje (isti rad). Ne kazem da ce te koja casa uz obrok ponekad ubiti, ali generalno ako pitas da li je dobro piti te zasladjivace - NIJE, jbg da jeste rekao bih ti pij slobodno uz svaki obrok, ali oni pospesuju razvijanje losih bakterija u crevima i tako narusavaju crevnu floru. Kazem opet, NECE te ubiti s vremena na vreme... uzmi ponekad i probiotik i resena stvar...

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13844 poslato: Avgust 30, 2023, 12:27:25 posle podne »
Šta mislite o onim sirnim namazima tipa Sirko ili tako to? Vidim u sastavu da nema neke hemije i gluposti, a ima tipa 20g M na 100g. Jel ok ponekad 40-50g dnevno da se ubaci? Npr da se namaže na belance prženo ili proteinsku palačinku? To bi bilo najviše 10g masti